Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

a te fotokromatske vizirje potem nihče ne uporablja?

Nimam izkušenj... mislim pa da je čelada z notranjim temnim vizirjem prava rešitev.

Glede vizirja s postopnim prelivom sem pa ziher, da ni v redu. Sem probal taka očala in s premikom glave gor/dol se menja svetlost, kar je zelo moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preklet bodi dan ko sem se odločil prat svojo HJC-is16. Diši in vse oh in sploh ampak drži se pa skupaj niti blizu kakor prej. Zgleda jo bom moral rahlo lepit. :/ Poleg tega, da je bedna po SHARP lestvici je tudi glasna (celo na nakedu) je pa po drugi strani udobna, odlična šipca in notranji vizir ki mu lahko zamerim le da ni antifog tretiran. Šipca im to lepo lastnost da pride nova manj kot 20€ če jo naročiš prek spleta iz Koreje s poštnino vred ter da se odpre samo za 7mm (na prvi stopnji) kjer pri meni ostane 3/4 vseh voženj. Nekoč bo postala rezerva in jo bom zamnjal z srebrno n-com nolanko n86. Po testih sodeč je bistveno tišja kakovostna in sploh ok čelada. Probal sem jo na buči in moja obilika buče je kot nalašč za nolanko. Celo bolj kot HJC. Sem gledal tudi kakšno caberg in agv a se glava ne strinja. Pri vseh ki mi udobno in pravilno pašejo so velikost M le pri dragih agv je prava št S... pa zastopi zdaj to...

Škoda da N86 ne morem testirat za ene 100km... čeprav dvomim da mi bo žal. Enkrat sredi poletja najbrž... pa poročam...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno Nolanke lahko dobiš za testno vožnjo, po mojem lahko tudi 100 km narediš, če hočeš. Compaco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamljivo ampak v Velenju only najbrž?

Se zmenis da ti jo poslje k lokalnemu dilerju. Npr. Gruntar v KP. S Kompijem se pa res da zmenit,eden bolj profesionalnih trgovcev pri nas, po mojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opala... to je pa presenečenje. Zdaj pa našparat cekinčke.

 

Izbrane modele čelad Nolan v vseh velikostih imamo za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Sporoči nam velikost in termin, ki bi ti ustrezal za testno vožnjo. Čelado bomo takrat poslali v Koper (Motosport Gruntar).

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-34709-0-99467200-1401616592_thumb.jpgpost-34709-0-51434400-1401616604_thumb.jpg

 

Imam čelado Shoei Quest in ker me moti velik hrup vetra sem iskal boljšo čelado. Schuberth edini navaja podatke hrupa in za S2 piše 85dB pri 100km/h, naked motor. Ker mi je tudi barvna kombinacija všeč, sem se ogrel in poiskal možnost testne vožnje, en krog na obvoznici LJ.

 

Izkazalo se je, da S2 ni tišja, vsaj po mojem občutku tega nisem zaznal. Nekajkrat sem tudi vstal na motorju, da bi bili enaki pogoji kot pri naked motorju, ampak je hrup ostajal enak.

 

Zelo uporaben je notranji temen vizir, vseeno pa nekoliko moti svetel pogled pod temnim vizirjem- bi se pa dalo privaditi temu.

S2 je tudi bolj špičasta in verjetno ustvarja manj upora, zato pa sem opazil, da pogled v stran malo potegne čelado.

 

Ker ima Quest mrežico pred brado, je S2 malenkost bolj zračna, kar pa ni moteče.

 

Mi je pa prve kilometre pihalo na oči in sem potem le opazil, da nimam popolnoma zaprte šipe, ker nek jeziček na sredini spodaj ni vskočil v zarezo (svetla pika na sliki). Žal se po vožnji nisem temu problemu posvetil, zato ne vem ali je bil to le slučaj ali pa je to kar velika napaka čelade. Predvidevam, da je potrebna le fina nastavitev.

 

Oblazinjeni sta obe čeladi zelo dobro, le S2 ima prednost, ker se sname celotno oblazinjenje, pri Quest le ličnici.

Me je pa prvi moment pri S2 motila spodnja obloga, ki sega ob straneh nekaj pod čeljust in sem dobil občutek davljenja, ki je izginil, ko sem čelado nekoliko privzdignil. Sčasoma verjetno to oblazinjenje tudi popusti.

 

Na splošno mislim, da če vas cena S2 ne moti, boste tudi zadovoljni s to čelado.

Tudi s Quest boste zadovoljni, če se le lahko odrečete notranjemu temnemu vizirju. Sam uporabljam temen vizir, ki pa ponoči ne le, da ni dovoljen, res je tudi vidljivost na nuli. V redkih primerih, ko me ujame noč si pomagam z očali za odprte čelade, večkrat pa imam v kufru tudi svetlo šipo.

 

Nisem pa pristaš preklopnih čelad. Večja uporabnost prinese s sabo tudi večjo težo in več hrupa.

 

Cena S2 na sliki je dobrih 600€, če pa barvno niste obremenjeni jo dobite že za 450€.

Cena Quest je z leti padla iz krepkih 500€ na 300€ ali še manj.

 

Zaključek je, da bo treba na daljših vožnjah še naprej uporabljati čepe v ušesih.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifquest.jpgattachicon.gifschuberth_s2_sport-tech_white-red.jpg

 

Imam čelado Shoei Quest in ker me moti velik hrup vetra sem iskal boljšo čelado. Schuberth edini navaja podatke hrupa in za S2 piše 85dB pri 100km/h, naked motor. Ker mi je tudi barvna kombinacija všeč, sem se ogrel in poiskal možnost testne vožnje, en krog na obvoznici LJ.

 

Izkazalo se je, da S2 ni tišja, vsaj po mojem občutku tega nisem zaznal. Nekajkrat sem tudi vstal na motorju, da bi bili enaki pogoji kot pri naked motorju, ampak je hrup ostajal enak.

 

Zelo uporaben je notranji temen vizir, vseeno pa nekoliko moti svetel pogled pod temnim vizirjem- bi se pa dalo privaditi temu.

S2 je tudi bolj špičasta in verjetno ustvarja manj upora, zato pa sem opazil, da pogled v stran malo potegne čelado.

 

Ker ima Quest mrežico pred brado, je S2 malenkost bolj zračna, kar pa ni moteče.

 

Mi je pa prve kilometre pihalo na oči in sem potem le opazil, da nimam popolnoma zaprte šipe, ker nek jeziček na sredini spodaj ni vskočil v zarezo (svetla pika na sliki). Žal se po vožnji nisem temu problemu posvetil, zato ne vem ali je bil to le slučaj ali pa je to kar velika napaka čelade. Predvidevam, da je potrebna le fina nastavitev.

 

Oblazinjeni sta obe čeladi zelo dobro, le S2 ima prednost, ker se sname celotno oblazinjenje, pri Quest le ličnici.

Me je pa prvi moment pri S2 motila spodnja obloga, ki sega ob straneh nekaj pod čeljust in sem dobil občutek davljenja, ki je izginil, ko sem čelado nekoliko privzdignil. Sčasoma verjetno to oblazinjenje tudi popusti.

 

Na splošno mislim, da če vas cena S2 ne moti, boste tudi zadovoljni s to čelado.

Tudi s Quest boste zadovoljni, če se le lahko odrečete notranjemu temnemu vizirju. Sam uporabljam temen vizir, ki pa ponoči ne le, da ni dovoljen, res je tudi vidljivost na nuli. V redkih primerih, ko me ujame noč si pomagam z očali za odprte čelade, večkrat pa imam v kufru tudi svetlo šipo.

 

Nisem pa pristaš preklopnih čelad. Večja uporabnost prinese s sabo tudi večjo težo in več hrupa.

 

Cena S2 na sliki je dobrih 600€, če pa barvno niste obremenjeni jo dobite že za 450€.

Cena Quest je z leti padla iz krepkih 500€ na 300€ ali še manj.

 

Zaključek je, da bo treba na daljših vožnjah še naprej uporabljati čepe v ušesih.

 

če ti piha notr potem nimaš prav nastavljenega vizirja, pa tudi pr shoei ko vizir "zakleneš" ga še dodatno našpona in zatesni. pokliči v as domžale, ti bo jože nastavi vizir kot je treba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri so uspešno rešili hrup tako da so pri ušesih pod podlogo čelade namestili nekaj spominske pene. Preden se natakne na glavo se peno stisne in voile čez par sekund lepo objame uho. Sam imam namen probat a nisem še našel pene (priznam, da se nisem trudil). Probal pa zagotovo bom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti piha notr potem nimaš prav nastavljenega vizirja, pa tudi pr shoei ko vizir "zakleneš" ga še dodatno našpona in zatesni. pokliči v as domžale, ti bo jože nastavi vizir kot je treba. 

Mi je res pihalo not ko sem kupil čelado. Vizir sem nastavil kar sam in je kar težko, porabil več kot eno uro, da sem osvojil postopek. Na koncu sem odvil vse 4 vijake, zaprl vizir, ga pritisnil ob tesnila in si zapomnil lego vijakov... in jih privil pri odprtem vizirju.

Najlažje bi bilo imeti rabljen vizir in izvrtati luknje v vizir nad vijaki in vijake priviti pri zaprtem vizirju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri so uspešno rešili hrup tako da so pri ušesih pod podlogo čelade namestili nekaj spominske pene. Preden se natakne na glavo se peno stisne in voile čez par sekund lepo objame uho. Sam imam namen probat a nisem še našel pene (priznam, da se nisem trudil). Probal pa zagotovo bom...

To rešitev sem že uporabil. Res je nekaj bolje.

Sem pa letos kupil komunikacijo Scala in blazinice so morale proč.

 

Mimogrede, Scala se obnese odlično. Normalno se lahko pogovarjaš do 130, kasneje se začne hrup predvajati iz sopotnikovega mikrofona, še vedno pa je možen pogovor tudi pri 160.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je res pihalo not ko sem kupil čelado. Vizir sem nastavil kar sam in je kar težko, porabil več kot eno uro, da sem osvojil postopek. Na koncu sem odvil vse 4 vijake, zaprl vizir, ga pritisnil ob tesnila in si zapomnil lego vijakov... in jih privil pri odprtem vizirju.

Najlažje bi bilo imeti rabljen vizir in izvrtati luknje v vizir nad vijaki in vijake priviti pri zaprtem vizirju.

točno tako ti ga nastavijo v asu, imajo vizir z luknjami kjer so vijaki in pol nrdi kot si reku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako ti ga nastavijo v asu, imajo vizir z luknjami kjer so vijaki in pol nrdi kot si reku.

Naj še dodam... tesnenje sem potem še preveril s špricanjem vode okrog vizirja in obenem obračal čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Nagibam se k nakupu čelade HJC IS-17 OSIRIS MC-2. Zanimajo me kakšna mnenja, oziroma predlogi za podobno v cenovnem razredu okoli 250€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC-IS-17 ima trgovec (en Koprčan) iz Tržaške tgovine motocharlie in je ne more prehvalit. Več ne vem ampak glede na to da kot delavec ima dostop do vsega svašta in po najugodnješi ceni kar se le da, če si jo je izbral najbrž ni zato ker je nobeden ni kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jim že par dni nazaj pisal pa sploh ni odgovora, neresni so :S

Icon je izdelan na Kitajskem (kot veliko drugega) in amerški brand name. Da te bo koštalo potem ko pride to iz morda USA na slovensko polico mnogo preveč oz. te bo to koštalo najbrž primerljivo s kako npr. Nolan ki je menda še vedno izdelana v Italiji kar nekaj doda k kakovosti izdelave. Podobno je s Scorpion čeladami kjer je polovica modelov porazna glede varnosti. Kupil ženi eno v razprodajni akciji ki je dobila 5 zvezdic sharp in za 64€ za steklena vlakna moram reči da je odlična. Če bi jo imeli še v M velikosti bi še zase kupil eno! (No saj je bila le da so v akciji hoteli za M 170€ za XS pa 64). 170 pa raje dam za nolanko 86.

Sicer pa preden se odločiš ugotovi če tvoji glavi paše notranja oblika icon-ke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s Scorpion EXO 210 air? Pri pomerjanju mi je bila všeč, zlasti daleč navzdol segajoč vizir, ki čebelam preprečuje zaletavanje v vrat. Tudi način zapenjanja in oblazinjenje mi ustrezata, ne vem pa, kako je s hrupnostjo in varnostjo (vozim "čoperja").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupiti čelado Icon Variant za en normalen dnar? Tok mi je všeč da jo kar moram imet :) ebay sem pregledal vendar so cene 350 plus kar mi je res preveč :(

 

Hm, za 350 € je v bistvu še mal. Je men tud všeč, sam bo zgleda treba še mal počakat, da cena pade. Če jo kupš pr nas, daš hitr 400 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!