Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

A obstaja kakšna flip up čelada z DD obročki za zapenjanje?

 

Hvala.

 

lp

 

Zaradi praktičnosti in uporabnosti so "Flip-up" čelade večinoma opremljene z mikromatskimi zaponkami za zapenjanje podbradnega pasu. Tako Nolan, X-lite, Schuberth, ... Je pa bila menda svoj čas Shoei Multitech opremljena z DD obročki.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker vidim da ste tu strokovnjaki za čelade :D kaj je boljše obročki ali sponka?? in kaj so sploh prednosti oz slabosti v obeh primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker vidim da ste tu strokovnjaki za čelade :D kaj je boljše obročki ali sponka?? in kaj so sploh prednosti oz slabosti v obeh primerih.

 

Sponka je super, daš gor in z eno roko narediš zapenjanje, ne pa obroček...to me moti na zdajšni X-lite, sploh ker sponko uporabljam cirka 6let...če grem seštet, mi bo v celem življenju zapenjanje obročka sigurno pobral kakšno leto življenja...;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da sl bol varni in da se tezje odpnejo.

Ce gledas majo use ta bolse celade 90% DD zapenjanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem da je bolj zamudno sam ni mi jasno zakaj jih še zdej dajejo na čelade a so bolj varni al kaj je fora??

fora obročka je da tako vedno optimalno "zavežeš" čelado. vse "boljše" čelade imajo obroček, tudi tako čelada, nima nobene možnosti da bi se pri padcu odpela. kar se zavezovanja tiče, ko glava to enkrat avtomatizira je en dva tri narejeno.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vam DD zapenjanje vzame dosti časa?? Saj trakca ne potegneš ven iz DD obročkov, vsaj jaz ga ne ... ko si čelado dam na glavo samo potegnem za pasek in ga pripnem, da ne frfota in je to to ... Schubertka z tisto sponko mi je vzela več časa, da sem zadel oba dela skupaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker vidim da ste tu strokovnjaki za čelade :D kaj je boljše obročki ali sponka?? in kaj so sploh prednosti oz slabosti v obeh primerih.

 

Sistem zapenjanja podbradnega pasu z dvema DD-obročkoma je klasika, ki jo zahtevajo najzahtevnejši dirkači. DD-obročki so tanki in ne žulijo v vrat. Obročki za zapenjanje jermena niso tako zakomplicirani za odpenjanje/zapenjanje, kot se mnogim dozdeva. Ko je podbradni pas enkrat zapet, DD-obročkov sploh ni več potrebno odpenjati in zapenjati. Podbradni pas le zrahljamo do najdaljše dolžine, ga s prsti umaknemo do predbradnega dela in čelado enostavno nataknemo/snamemo.

MICROLOCK pa je vtomatska zaponka za zapenjanje podbradnega pasu, ki omogoča milimetrsko natančno zapenjanje tudi z mrzlimi prsti. Novejše  zaponke imajo sedaj manjši volumen in vgrajen mehanizem, ki preprečuje naključno odpenjanje in zagotavlja maksimalno stopnjo zaščite.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem pisal o primerjavi čelad Shoei Quest in Scuberth S2. Pozabil sem napisati, da se mi je pri novi S2 kar dan naredil, izredno čist pogled.

 

Predvideval sem, da je vzrok slabše vidljivosti pri Quest izrabljen pinlock. Sem sedaj kupil novega in zadeva je precej boljša, ampak kristalno čistega pogleda pa ni. To potrjuje tudi napis na embalaži pinlocka, ki pravi, da v EU ponoči ni pinlock ni dovoljen, ker omogoča le 80% prosojnost, kljub temu, da je prozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem da je bolj zamudno sam ni mi jasno zakaj jih še zdej dajejo na čelade a so bolj varni al kaj je fora??

 

Shoei pravi:

Why is Shoei using different chin strap locks?

Our helmets are either equipped with our One-Touch-Buckle or the Double-D-Ring. Neither of them is safer than the other. For our comfort oriented models we prefer the One-Touch-Buckle. Once you have adjusted this kind of chin strap lock you can open and close it very easily. Our sport orientated models come with the Double-D-Ring. The reason is simply that Grand Prix Racers are forced to wear that system during the races and these helmet models have their origin on the racetrack.

 

 

Jaz pa iščem DD zapenjanje, ker me tej razno razni patenti žujlijo v vrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jaz imam zdej sponko in mi je zakon naslednja čelada ki jo imam namen kupit pa ima obročka in se je prov bojim :D

Luka, nestoj kupit z DD obročki. To je sistem japonskih čelad :D

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem novo čedalo. Zaenkrat mi je zanimiv model HJC IS-33. Kakšni nasveti mogoče, izkušnje?

Danes sem kupil omenjeno čelado in vam povem, da sem zelo zadovoljen. Lepo se prilega, dobri materiali, odlična zračnost (dobesedno čutiš zračenje), dobro zvočno izolirana, zračnega toka med vožnjo ne zaznaš. Skratka dosti boljša od prejšnje Grex J2 čelade.

Kupil sem jo v trgovini Moto-oprema v Murski Soboti. Priporočam, tip zrikta vse kar želite po zelo dobri ceni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj vas ni strah da en dan pogrnete s tako čelado? Razumem tiste z 45km/h ropotuljami na katere lastniki dajo nekaj na glavo samo v izogib globi... ma na "resnem" stroju pa res ne.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s čelado KTM (Arai) Snipe R Helmet?

Morda bo to pot več sreče?

Ali ima kdo izkušnje s čelado Shoei GT Air?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrok za nesreče je verjetno kje drugje, kot dotično v čeladah. Je pa neuporaba zaščitne čelade dober pokazatelj odnosa do varnosti na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bo to pot več sreče?

Ali ima kdo izkušnje s čelado Shoei GT Air?

S čeladami znamke Shoei ne moreš zgrešiti - so v samem vrhu kar se kvalitete tiče. Sam imam izkušnje s Shoei XR1100, s Shoei X-Spirit II in s Shoei Neotec (to imam sedaj). Pri čeladi, ki jo omenjaš (Shoei GT Air) ne moreš pogrešiti! Tukaj pa imaš uradni link: http://www.shoei-europe.com/ pa si kaj več preberi o čeladah Shoei. Tudi na you tubu najdeš marsikaj o omenjenih čeladah. LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čeladami znamke Shoei ne moreš zgrešiti - so v samem vrhu kar se kvalitete tiče. Sam imam izkušnje s Shoei XR1100, s Shoei X-Spirit II in s Shoei Neotec (to imam sedaj). Pri čeladi, ki jo omenjaš (Shoei GT Air) ne moreš pogrešiti! Tukaj pa imaš uradni link: http://www.shoei-europe.com/ pa si kaj več preberi o čeladah Shoei. Tudi na you tubu najdeš marsikaj o omenjenih čeladah. LP

Honda61, hvala za odgovor. "Uradne linke" in posnetke na YouTubu sem si pogledal, želel pa sem še mnenje uporabnika, ki pa ga na forumu pač ni. Sicer pa: čelado Shoei Regalia TC6 sem preiskusil in jo kupil. Tudi sam sem imel čelado Shoei X-Sirit II in bil z njo zadovoljen...

Zapis StereFeltne pa berem kot zapis MladegaPobalina. Saj boš že odrasel..., duhovno mislim, je fajn nasplošno.

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kupujete čelade, malo pomislite na morebitne rezervne dele... Včeraj sem v Beljaku (ravno pri gigantskem Harleyu) izgubil levi del mehanizma za pritrditev vizirja... Iskal, pa nič našel po cesti. Vizir dol in... gremo naprej. K sreči je dokaj nezahtevna zadeva za novo narediti (ne mislim naročati in čakati mesec dni, del za par dolarjev...). Aja, Bandit čelada je. Naslednja bo vsekakor Nolan... Kompi je blizu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC RPHA 10 (seventy one) mi je po dobrem letu, letu in pol po vrhu glave precej zbledela... Oranžna barva je komaj še vidna. Bi lahko kaj uveljavljal garancijo po vašem mnjenju? Le ta velja 2 leti, čelado pa sem kupil v bs centru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapis StereFeltne pa berem kot zapis MladegaPobalina. Saj boš že odrasel..., duhovno mislim, je fajn nasplošno.

No, saj sem si zaslužil dobit tak odgovor. Ne spomnem se zakaj sem bil extra siten tisti dan kar se je odražalo na "stil" pisanja. Vsekakor pa če izpustimo tečni del je bila informacija kvalitetna. Tam dobiš ogromno mnenj ponavadi za popularne artikle. Sam se je poslužujem precej. Možnosti, da ti en naš pove kaj o opremi so nizke, saj nas je zelo malo a opreme pa ogromno. Pa lep dan naprej.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!