Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

No, saj sem si zaslužil dobit tak odgovor. Ne spomnem se zakaj sem bil extra siten tisti dan kar se je odražalo na "stil" pisanja. Vsekakor pa če izpustimo tečni del je bila informacija kvalitetna. Tam dobiš ogromno mnenj ponavadi za popularne artikle. Sam se je poslužujem precej. Možnosti, da ti en naš pove kaj o opremi so nizke, saj nas je zelo malo a opreme pa ogromno. Pa lep dan naprej.

 

Se strinjam: če odmisliva način, je informacija res zelo kvalitetna, hvala.

Tudi sam želim lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno čelado priporočate za dolgo potovanje, kjer jo bo potrebno imeti na glavi vsak dan po nekaj ur? Shoei NXR mi je všeč, a izgleda da je namenjena bolj športni vožnji, medtem ko jaz planiram dual-sport trip, da ne omenjam da je prekleto draga :D. Kaj je best buy za price/performance?

p.s. Kako priporočilo za kvalitetne moto rokavice (lahko tudi na ZS, da se ne smeti tema)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno čelado priporočate za dolgo potovanje, kjer jo bo potrebno imeti na glavi vsak dan po nekaj ur? Shoei NXR mi je všeč, a izgleda da je namenjena bolj športni vožnji, medtem ko jaz planiram dual-sport trip, da ne omenjam da je prekleto draga :D. Kaj je best buy za price/performance?

p.s. Kako priporočilo za kvalitetne moto rokavice (lahko tudi na ZS, da se ne smeti tema)?

 

Jst imam že peto sezono Shoei XR 1100. Ko sem letos menjal ličnice, je čelada kot nova. Sam sem si dodatno kupil še zatemnjen vizir. Zelo zadovoljen. Glede glasnosti ne bi znal povedat, ker drugih še nisem mel, lahko pa ti povem, da jo lahko mam cele dneve na glavi in nobenih problemov.

 

Cene so pa se že spustile za te XR 1100

 

Sem pa lihkar pogledal na spletno stran od Shoei-a in zgleda so jo že umaknili iz proizvodnje :\

Mogoče zaradi tega dobiš še kak specialen popust :)

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti Igor. Na Ebayu se jo še vedno dobi, cena je 300GBP, cca. 380€.. Kak nasvet glede velikosti?

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti Igor. Na Ebayu se jo še vedno dobi, cena je 300GBP, cca. 380€.. Kak nasvet glede velikosti?

 

V ljubljani jo prodaja AS Domžale. Prodajalec Jože ti bo več kot znal pravilno svetovat. Načeloma velikosti so podane glede na obseg glave. Prilagam link pa si poglej

 

http://www.mcleodaccess.com.au/CA2571B700161270/Lookup/Documents/$file/xr1100%20training%20manual.pdf

 

Čelada, ko si jo daš na glavo ne sme plesat ne tiščat. OK ličnice ti stisne, da si en malo kot riba :) Ko si jo probaš pri bradi malo gor potisnit, mora it cela glava nazaj. 

 

Pa še tukaj imaš malo

 

 

Naj te ne moto. Shoei xr 1100 se v Ameriki prodajajo pot imenom RF 1100 drugače gre pa za isto čelado.

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno čelado priporočate za dolgo potovanje, kjer jo bo potrebno imeti na glavi vsak dan po nekaj ur? Shoei NXR mi je všeč, a izgleda da je namenjena bolj športni vožnji, medtem ko jaz planiram dual-sport trip, da ne omenjam da je prekleto draga :D. Kaj je best buy za price/performance?

p.s. Kako priporočilo za kvalitetne moto rokavice (lahko tudi na ZS, da se ne smeti tema)?

Kupi si čelado z notranjim temnim vizirjem,ki ga med vožnjo lahko dvigaš/spuščaš, npr shoei neotec.

Sam nisem pristaš preklopnih čelad, ker so težje in bolj glasne, ne rečem... so pa uporabnejše.

Shoei-Neotec-Wine-Red.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, ampak tele Shoei Neotec so pa predrage. 480GBP je tu mač za čelado.. Bom raje vzel nekaj v rangu zgoraj predlagane XR 1100 in dokupil zrcalni zatemnjen vezir pa potem po potrebi menjaval. Sicer pa imam še vedno lahko po potrebi sončne špegle spodaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt se HJC pogledat..

Ali shubert

Predvsem pa, ce jo mislis met tolk casa na glavi potem nimas kej sparat. In preklopna ni nic bolj glasna od integralke.

Vsekakor ti mora fajn pasat na glavo. Ce ti pase in ce pase v kombinaciji s tvojim motorjem bos mogu pa probat. Vsaj eno uro se z njo vozi. Ker drugace znas trpet. In pozabi na vsakokratno menjavo vizirja. Predvsem pa mora met dober pinlock not. Ce te kej vec zanima pa ZS.

In se enkrat..ne soaraj ker bos drago placal. Ce se res mislis tolk vozit..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno čelado priporočate za dolgo potovanje, kjer jo bo potrebno imeti na glavi vsak dan po nekaj ur? Shoei NXR mi je všeč, a izgleda da je namenjena bolj športni vožnji, medtem ko jaz planiram dual-sport trip, da ne omenjam da je prekleto draga :D. Kaj je best buy za price/performance?

p.s. Kako priporočilo za kvalitetne moto rokavice (lahko tudi na ZS, da se ne smeti tema)?

 

Izbira čelad v potovalno-športnem segmentu je res pestra. Morda ti bo všeč X-lite X-702GT - vsestransko uporabna integralno zaprta čelada iz kompozita, vrhunskih karakteristik. Idealna za turistična potepanja in popotniške moto užitke tudi pri višjih hitrostih. Že od 377,99 EUR. Različice 2013 pa so na voljo po še ugodnejših cenah ->klik.

post-1784-0-56124100-1405408739_thumb.jpg

 

Nekaj koristnih napotkov, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade, najdeš na povezavi tukaj -> klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem, pri kompiju sem kupil X-702, doživel vrhunsko podporo po prodaji (menjava notranjega oblazinjenja) in sedaj se vozim zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bo to pot več sreče?

Ali ima kdo izkušnje s čelado Shoei GT Air?

 

Si bom odgovoril kar sam: čelada Shoei GT Air je zelo dobra čelada. Odlično izdelana, iz zelo dobrih materijalov, na mojem motorju mnogo tišja, kot konkurenčne čelade. Malček me moti le barva vgrajenega sončnega vezirčka, a se bom navadil. Torej: s čelado Shoei GT Air sem izjemno zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če ti noben ne odgovori si moraš informacije priskrbeti pač sam :)

 

Samo, da sporočim kako sem se odločil; danes sem obiskal dve trgovini, sprobal raznorazne čelade, in Shoei XR 1100 mi je bila kar ok. Medium mi je bila malce prevelika, small ok, a se je še vseeno malo premikala levo in desno zaradi moje ozke face, tako da mi je punca svetovala debelejše 'ličnice'. Tako da sem naročil belo, z eno dimenzijo večjimi 'ličnicami' za vsega 250GBP / cca. 310€. Kar ugodna cena se mi zdi, zdaj pa samo upam da mi služi kot je treba!

 

Aja, pa rabil bom še en zatemnjen vezir, to bom pa kar na ebayu pogledal. Hvala vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če ti noben ne odgovori si moraš informacije priskrbeti pač sam :)

 

Samo, da sporočim kako sem se odločil; danes sem obiskal dve trgovini, sprobal raznorazne čelade, in Shoei XR 1100 mi je bila kar ok. Medium mi je bila malce prevelika, small ok, a se je še vseeno malo premikala levo in desno zaradi moje ozke face, tako da mi je punca svetovala debelejše 'ličnice'. Tako da sem naročil belo, z eno dimenzijo večjimi 'ličnicami' za vsega 250GBP / cca. 310€. Kar ugodna cena se mi zdi, zdaj pa samo upam da mi služi kot je treba!

 

Aja, pa rabil bom še en zatemnjen vezir, to bom pa kar na ebayu pogledal. Hvala vsem!

Uporabljam zatemnjen vizir in ker ima sopotnica enako čelado sva menjala vizirje, ko naju je ujela noč. Ampak sva kmalu tudi za njo kupila temnega in kombiniranja je bilo konec.

 

Potem sem v Louisu kupil prozorna očala na elastiko. Ker hec... takih očal se skoraj ne da natakniti, ko imaš čelado na glavi, prej pa tudi ne znese, ker čelada ne gre čez očala na glavi. V glavnem, če si do konca tišast se da spalamudit, elastiko potegneš čez glavo ko čelada še ni do konca poveznjena.

 

Neklje sem potem staknil ene zaprte kolesarske špegle ampak seveda se zgodi ko vsa ta špeglarija ostane doma, ker ne računaš na pozen povratek.

 

V glavnem eno veliko sranje, če nimaš vgrajene dodatne temne šipce.

Ko mi bo enkrat film počil bom pa novo kupil, čeprav je Shoei Quest še kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se ful navadil na vgrajen temni vizir in obvezno kupim čelado s tem, ker je res komot. Tuneli ali gozdni odseki podnevi ali pa vožnja ponoči, nikoli ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole, tudi jaz sem pred dilemo kaj kupiti za skuter T-max. Danes sem imel možnost nositi preklopno (teža cca 1.500g) in se mi je zdela zelo težka.

 

Razmišljam o JET čedali in me zanima kaj mi predlagate? Večinoma se bom vozil po mestu mogoče kakšno rundo v obsegu 50km.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Simke, najbolje da probaš na svoji glavi in po možnosti tudi med vožnjo. Jaz sem imel prej Grex GJ2, zdaj imam HJC IS-33 in sem dosti bolj zadovoljen. Nekaj besed o čeladi sem namenil tukaj: http://www.motosvet.com/tabla/topic/5405-čelade-od-a-do-ž/?p=2096586

So pa integralne čelade bolj varne, to vzami v obzir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole, tudi jaz sem pred dilemo kaj kupiti za skuter T-max. Danes sem imel možnost nositi preklopno (teža cca 1.500g) in se mi je zdela zelo težka.

 

Razmišljam o JET čedali in me zanima kaj mi predlagate? Večinoma se bom vozil po mestu mogoče kakšno rundo v obsegu 50km.

 

Nolan N44 je odlična izbira za vožnje z maxi skuterjem. Šest kombinacij uporabe omogoča, da z eno čelado pokriješ vse potrebe mestne vožnje, turističnega potepanja, dopustovanja itd. V njej se boš odlično počutil tako v poletni vročini kot tudi v hladnejših poznojesenskih dneh. Teža: cca. 1355 g za velikost M. Podroben opis najdeš tukaj [->klik].

post-1784-0-39658900-1405582906_thumb.jpg

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

ima kdo kake izkušnje s čelado MDS M13?  :)

Kolikor sem opazil je čelada narejena na Kitajskem ampak se zraven vedno nekaj omenja AGV...zdaj pa nevem kaj ima ta znamka veze s to čelado. Cena je res smešno nizka in sklepam da ni lih kvaliteta..bi pa vseeno prosil za kakršnokoli mnenje če jo je kdo kdaj uporabljal  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je Xlite 802 OK za normalne vožnje ali je preveč "tekmovalna"? Sprašujem za običajni, ne R model. V čem se kaže razlika med touring in športnimi modeli?

 

Kakšna je razlika med X-lite 802 in 802R?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.bscenter.si/motoristicna_celada_hjc_r-pha_st_mat_crn

http://www.bscenter.si/motoristicna_celada_hjc_fg-15_mat_crna_

kakšna je razlika med tema dvema čeladama? razen cena? oz. se mi splača dat več?

Ko sem kupoval celado lani oktobra, sem imel najprej v planu kupiti FG-15. Takrat se se nisem toliko spoznal na te stvari in prodajalec v BS-u je rekel, da je dobra celada, ampak se bolj splaca vzeti RPHA 10 plus, ker nudi boljso zascito. Takrat je bila ravno znizana na 250 eurov, tako da sem jo dobil zelo poceni. Redna cena je okrog 360 eurov. Uporabljam jo pa na nakedu in se odlicno obnese. Toliko za v premislek. Mogoce se tudi tebi splaca malo vec odsteti pa imas potem res vrhunsko celado ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem se kaže razlika med touring in športnimi modeli?

 

Pri super-športnih čeladah je poudarek predvsem na aerodinamiki, teži, prezračevanju, kotu pogleda iz čelade, itd.

Pri touring modelih pa bolj na potovalnem udobju: udobnejše oblazinjenje, omejevanje hrupa, sončna zaslonka, …

 

Kakšna je razlika med X-lite 802 in 802R?

 

Razlika med X-lite X-802 in X-802R je v komfortnem oblazinjenju. Povsem novo oblazinjenje je sedaj iz zračnega in na otip prijetnega materiala Unitherm2 Racing Experience in  je obarvano v športno elegantni rdeče-sivi barvi.  Lepše objame glavo, odvaja vlago in deluje termoregulacijsko: pri nizkih temperaturah je suho in toplo, v vročini pa ustvarja svež hladen občutek. Sanitized® obdelava tekstilne obloge še dodatno zagotavlja dolgotrajno svežino in higieno. Oblazinjenje je seveda enostavno snemljivo in pralno.

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC RPHA 10 (seventy one) mi je po dobrem letu, letu in pol po vrhu glave precej zbledela... Oranžna barva je komaj še vidna. Bi lahko kaj uveljavljal garancijo po vašem mnjenju? Le ta velja 2 leti, čelado pa sem kupil v bs centru.

HJC R-PHA 10 ima kr 5 let garancije. Jaz sem lepo zraven moje dobil original kartonček na katerem piše 5 let :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!