Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Sem zadevo že uredil. Moram pohvaliti BS center, kjer so bili izredno korektni! Zagotovo bom še kupoval pri njih in jih pohvalil vsem znancem motoristom! Zadevo so mi rešili tako, da sem dobil novo čelado, HJC RPHA 10 +. Vendar vnaprej veljajo opozorila, da je možnost da na nekaterih čelada barva zbledi in v naslednje ne bo več garancije na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil nolan n86 high visebility v compaco. Zadovoljen z vsem mislm da je bil prodajalec Robi. Hvala in celada je top :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabite klasične čelade, skully AR1 je zdaj končno na voljo tudi širši javnosti za 1199€

Ima  head up display, kamero za s pogledom na dogajanje za motorjem, prikazovalnik hitrosti, multimedijo (glasba, telefon etc) za pičilih 1199€

Lahko je na vašem domu že maja 2015

 

 

 

 

http://www.autoevolution.com/news/skully-ar-1-the-smart-helmet-over-funded-goes-on-presale-video-85165.html#

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaj izkušenj z  Shoei GT-Air Inertia (TC-2) ? Odločam se za nakup prve čelade in ker bo to verjetno enkratni strošek za vsaj 5 let bom dal malce več, pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj z tole čelado oziroma kaj bi priporočali v takšnem cenovnem rangu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me kupujem čelado da enduro motor in me malo bega kaj kupiti. Prilepil bom par linkov in prosim za mnenja kaj je primirno in kaj ne vozil se bom pretežno po cesti.

http://www.compaco.si/trgovina/882-motoristicna-celada-nolan-n91-revenge-n-com-6.html

http://www.compaco.si/trgovina/847-motoristicna-celada-nolan-n44-hi-visibility-n-com-12.html

Posebej me zanima mnenje tele čelade.

http://www.tc-motoshop.si/si/enduro-preklopna-celada-caberg-tourmax-sonic-mat-crna-rdeca-i24222.shtml

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabite klasične čelade, skully AR1 je zdaj končno na voljo tudi širši javnosti za 1199€

Ima  head up display, kamero za s pogledom na dogajanje za motorjem, prikazovalnik hitrosti, multimedijo (glasba, telefon etc) za pičilih 1199€

Lahko je na vašem domu že maja 2015

 

Iz lastnih izkušenj vem, da prav vsem čeladam manjka nekaj zelooo pomebnega in to je "dobro zaščiten rezervni disk C", na katerega bi bilo že zapisano celo naše dotedanje življenje, poleg tega bi se pa naši trenutni dogodki zapisovali na njega sproti "on line" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nas tamal je dobil mini stirikolesnika. Kam se lahko obrnem za tako majhne celade, da jo sprobamo in seveda kupimo. Je pa star 4 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas tamal je dobil mini stirikolesnika. Kam se lahko obrnem za tako majhne celade, da jo sprobamo in seveda kupimo. Je pa star 4 leta.

To bo težka,jaz bi kar kolesarsko kupu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas tamal je dobil mini stirikolesnika. Kam se lahko obrnem za tako majhne celade, da jo sprobamo in seveda kupimo. Je pa star 4 leta.

Louis vem,da jih ima,tudi ščitnike in vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju en prodaja atv-je vseh vrst (a-invest ali nekaj podobnega). Tam sem kupil za mojega mulca motor in čelado (50€).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas tamal je dobil mini stirikolesnika. Kam se lahko obrnem za tako majhne celade, da jo sprobamo in seveda kupimo. Je pa star 4 leta.

 

Pri nakupu otroških motorističnih čelad velja biti še posebej previden. Motoristične čelade z veljavno homologacijo praviloma dosegajo težo od vsaj 1kg naprej. To pa lahko pomeni preveliko obremenitev za otroško glavico, pri morebitnem padcu ali nenadnem zaviranju pa tudi neželene poškodbe. Otroške vratne mišice namreč še niso dovolj razvite, da bi bile sposobne prenesti večje sunke oziroma zadržati težo čelade. V takšnih primerih lahko čelada povzroči več škode, kot koristi.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo nolan n85? Sicer ne bo zame ampak vseen me zanima ce lahko kdo poda mnenje... je ok, al poden? :)

 

Sicer imam še n84, ker je doma tudi n85 sem jo večkrat testirala in za mene je idealna. Kaj pa te zanima glede nje? Drugače pa najboljše, da jo testiraš na svojem motorju ali pa n86, cenovno so tam tam le da je n86 novejša in gotovo ima še kakšne izboljšave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu otroških motorističnih čelad velja biti še posebej previden. Motoristične čelade z veljavno homologacijo praviloma dosegajo težo od vsaj 1kg naprej. To pa lahko pomeni preveliko obremenitev za otroško glavico, pri morebitnem padcu ali nenadnem zaviranju pa tudi neželene poškodbe. Otroške vratne mišice namreč še niso dovolj razvite, da bi bile sposobne prenesti večje sunke oziroma zadržati težo čelade. V takšnih primerih lahko čelada povzroči več škode, kot koristi.

 

Lp, Boris Kompare B)

Kompi, hvala za opozorilo. Imate pri vas kaj "pametnega" za najmlajše? 

 

Danes sem imel 10 min časa in sem skočil do TC. Tam imajo kros čelade za tako majhen, prav tako body armorje. Res pa je, da nisem bil pozoren na samo težo čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer imam še n84, ker je doma tudi n85 sem jo večkrat testirala in za mene je idealna. Kaj pa te zanima glede nje? Drugače pa najboljše, da jo testiraš na svojem motorju ali pa n86, cenovno so tam tam le da je n86 novejša in gotovo ima še kakšne izboljšave.

 

n86 sem probal pa mi ni bla vredu , pač ne paše na mojo glavino.... sm pol kupu hjc s katero sm zadovoln in mi je kot ulita... samo zdej sm dobu ponudbo za novo n85 ugodno ceno..in sm mislu če bi jo kupu za sopotnico :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, hvala za opozorilo. Imate pri vas kaj "pametnega" za najmlajše? 

 

Danes sem imel 10 min časa in sem skočil do TC. Tam imajo kros čelade za tako majhen, prav tako body armorje. Res pa je, da nisem bil pozoren na samo težo čelade.

 

Pri nas prodajamo zgolj homologirane in varnostno preizkušene motoristične čelade. Te pa so za malčke žal pretežke. Staršem prav zaradi omenjenih razlogov zato priporočamo, da izbirajo med smučarskimi, hokejskimi, kolesarskimi čeladami...

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo nolan n85? Sicer ne bo zame ampak vseen me zanima ce lahko kdo poda mnenje... je ok, al poden? :)

 

Jaz jo uporabljam že drugo sezono, tk da že kar nekaj dala skozi :D. Drugače ni nekih posebnih opažanj, zdi se mi le, da se nekam preveč slik pihljanje vetra. Res pa je tudi, da niti ne morem z drugimi primerjat, ker je to moja spljoh prva čelada :D, če ne upoštevam kolesarske in borderske :grrr. Drugače se mi pa čist lepo usede na glavo. Vizirja pa tako notranji kot zunanji dobro opravljata svoje delo. Sm pa pred kakim mescem probal na glavo x lite mislim da je bla 602, pa je bil čist drug filing :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!