Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pri dosti rečeh je tko da če več daš ponavadi tud več dobiš. No k bom svojo dal v penzijo, bom vsekakor nabavu nekej bl oreng, že zarad samga filinga :D, morda še kako komunikacijo.

Pa le poročaj kaj boš nabavu, da vidmo tudi koliko ceniš sopotnco :grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s Schuberth-ovo C3? Je kakšna sorodna čelada? Katere trgovine (LJ/NG/KP/Trst) še držijo Schubert-a? Sem bila v TC, ampak me nekako niso prepričali.. Trgovec mi je pokazal 3 čelade, nič pametnega ni znal povedat, pa fuul se mu je mudilo. Po drugih trgovinah dovolijo tudi da se s čelado zapelješ, da vidiš če ti odgovarja, tukej pa ni variante..  :slap:  V Labi, KMC, Dainese pa tudi nisem dobila (od Schuberta sploh nimajo, druge mi pa niso odgovarjale)..   :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mrbit komu sede HJC RPHA na glavo, pa je potlej presaltu na Airoh?

Js sm z Airoha prešaltal na Hjcrpha. Sede ena in druga kot ulita, vsaj na mojo bučo. Nolan, Agv pa mi nikakor ne pašeta.

Edino še Shark mi dobro sede.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slab teden lastnik N86. Nasledila je HJC IS-16. Ugotovitve (glede na to da je PPC enaka za obe čeali 10€ gor dol):

- Lepše paše na mojo obliko buče.

- Bistveno udobnejša in kakovostnejša notranjost nolanke.

- Tišja a veter se sliši vseeno precej je pa manj moteče oz. ne bom potreboval čepov za daljše fure kot pri HJC-jki.

- Sistem za zapenjanje je bil na HJC priročnejši in udobnejši Na nolanki ni slab ampak razlika je. (Nolanki bolj zaupam sicer)

- Vizir je boljši na nolanki, sončna očala pa na HJC-jki (primarno zato ker je šel globlje) a mehanizem pa je 2x boljši na nolanki.

- Ventilacija dejasnko deluje na nolanki na HJC pa ni bilo razlik med on of.

- Nolanka bo zgleda tudi topla ko bo mraz, V hjc-jki me je zeblo v njuško pri 5 stopinjah (povsod je puščal zrak)... no zeblo me je tudi že prej a pri 5 stopinjah ali manj je bilo treba nujno seči po podkapo.

- Pinlock je zlata vreden (na HJC-jki ga nisem mel, le predispozicijo je mela) pravzaprav je bila v mrazu in dežju HJC-jka pain in the ass...

- Aerodinamika je bila pa pri HJC-jki bolša. Čim malo premikam glavo nad 90km/h  čutim ko mi jo veter potiska v določen položaj. Sem se že navadil ampak prve par dni je bilo zelo čudno in mi je šlo rahlo na živce. Zdaj že skoraj ne opazim oz. ni moteče.

 

Vsekakor sem z nolanko zadel terno in sem fuuuuuul zadovoljen.

Sončna očala bi lahko šla malenkost globlje a mi ni moteče kot nekaterim. Ostalih pripomb niti nimam. Definitivno priporočam nakup saj za ta denar dobiš konkretno čelado ki ima (menda) kar nekaj reči tako dobro narejenih ki jih v tem cenovnem razredu težko najdeš. Pa še 4 zvezdice sharp ima kar tudi ni slab znak (HJC-jka le 2).

Nolan N86 9/10

HJC-IS-16 7/10

 

Kupil pa čez mejo v ITA (preko prijatelja) ker sem dobil boljšo ponudbo.kot v slo ampak nima veze, tiste ki jih majo pri nas so najbrž povsem enake in popust ni bil tako velik, da bi se zato nekdo odpravljal čez mejo... jaz sem pač tam vsak dan...

 

Če vam paše na glavo in ne nameravate dat več kot recimo 200€ za čelado je to pomoje top čelada v tem razredu (menda se enostavno dobi za 159€ kar jo naredi definitivno odličen nakup, compaco menda).

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, kje pri nam se da dobit najugodnejše čelade preklopne čelade HJC, no pa da imajo na zalogi več številk in poslikav ne samo dve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slab teden lastnik N86. Nasledila je HJC IS-16. Ugotovitve (glede na to da je PPC enaka za obe čeali 10€ gor dol):

- Lepše paše na mojo obliko buče.

- Bistveno udobnejša in kakovostnejša notranjost nolanke.

- Tišja a veter se sliši vseeno precej je pa manj moteče oz. ne bom potreboval čepov za daljše fure kot pri HJC-jki.

- Sistem za zapenjanje je bil na HJC priročnejši in udobnejši Na nolanki ni slab ampak razlika je. (Nolanki bolj zaupam sicer)

- Vizir je boljši na nolanki, sončna očala pa na HJC-jki (primarno zato ker je šel globlje) a mehanizem pa je 2x boljši na nolanki.

- Ventilacija dejasnko deluje na nolanki na HJC pa ni bilo razlik med on of.

- Nolanka bo zgleda tudi topla ko bo mraz, V hjc-jki me je zeblo v njuško pri 5 stopinjah (povsod je puščal zrak)... no zeblo me je tudi že prej a pri 5 stopinjah ali manj je bilo treba nujno seči po podkapo.

- Pinlock je zlata vreden (na HJC-jki ga nisem mel, le predispozicijo je mela) pravzaprav je bila v mrazu in dežju HJC-jka pain in the ass...

- Aerodinamika je bila pa pri HJC-jki bolša. Čim malo premikam glavo nad 90km/h  čutim ko mi jo veter potiska v določen položaj. Sem se že navadil ampak prve par dni je bilo zelo čudno in mi je šlo rahlo na živce. Zdaj že skoraj ne opazim oz. ni moteče.

 

Vsekakor sem z nolanko zadel terno in sem fuuuuuul zadovoljen.

Sončna očala bi lahko šla malenkost globlje a mi ni moteče kot nekaterim. Ostalih pripomb niti nimam. Definitivno priporočam nakup saj za ta denar dobiš konkretno čelado ki ima (menda) kar nekaj reči tako dobro narejenih ki jih v tem cenovnem razredu težko najdeš. Pa še 4 zvezdice sharp ima kar tudi ni slab znak (HJC-jka le 2).

Nolan N86 9/10

HJC-IS-16 7/10

 

Kupil pa čez mejo v ITA (preko prijatelja) ker sem dobil boljšo ponudbo.kot v slo ampak nima veze, tiste ki jih majo pri nas so najbrž povsem enake in popust ni bil tako velik, da bi se zato nekdo odpravljal čez mejo... jaz sem pač tam vsak dan...

 

Če vam paše na glavo in ne nameravate dat več kot recimo 200€ za čelado je to pomoje top čelada v tem razredu (menda se enostavno dobi za 159€ kar jo naredi definitivno odličen nakup, compaco menda).

 

Tudi jaz uporabljam že par mesecev signalno (rumeno) N86 Hi-Visibility N-Com 30 od Kompija in sem prezadovoljen napram Airohu, ki sem ga imel poprej...

 

Ugotovitve so bolj ali manj enako kot pri "Starifeltni"....

 

Lahko samo priporočam - super čelada za ta razred.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo že pošteni je vsaka nova čelada nekaj časa boljša "tišja" od stare, potem se pa pretegne vse skupaj in enako ropota, vsaj pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo že pošteni je vsaka nova čelada nekaj časa boljša "tišja" od stare, potem se pa pretegne vse skupaj in enako ropota, vsaj pri meni.

Že res ampak je nolanka proti tisti hjc razred zase. HJC-jka je stara pljunc čez leto tako da pretirano zgunacana ni, Še vizir ma nov oz. mesec star ker sem prejšnjega zašuštral sam z napačnimi prijemi čiščenja... + 2x zgrmela po tleh iz čiste nerodnosti (kajpak po vizirju)... Imam starega obešenega v špajzi za "reminder" kako se ne puca vizir. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da zagovarjam Hjc, ampak obstaja kup modelov. Hotel sem povedati, da za bobnenje v čeladi je največkrat kriv pretok zraka. Pri meni so do sedaj bile vse enako glasne, bodisi airoh, shark, hjc....ker mi gre zrak od vizirja direktno preko rame in pod ušesom. Če tja pomaknem roko, je kar naenkrat tišina :D.

Podoben problem je tudi pihanje v čelado, ko se ti zrak, ki gre ponavadi pod vizirjem odbije od prsi navzgor in pod brado noter.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da zagovarjam Hjc, ampak obstaja kup modelov. Hotel sem povedati, da za bobnenje v čeladi je največkrat kriv pretok zraka. Pri meni so do sedaj bile vse enako glasne, bodisi airoh, shark, hjc....ker mi gre zrak od vizirja direktno preko rame in pod ušesom. Če tja pomaknem roko, je kar naenkrat tišina :D.

Podoben problem je tudi pihanje v čelado, ko se ti zrak, ki gre ponavadi pod vizirjem odbije od prsi navzgor in pod brado noter.

Če ima čelada tam pod brado veterno zaščito prav nič ne piha, no vsaj meni še pri stari dobri n84 v kolikor namestim tisto veterno zaščito nič ne pihe, če jo dam ven je pa burja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nesmisleno je govort kero znamko kupit...pomemben je model čelade, da ti odgovarja po dimenziji glave in da je dobro narjena. Napr. sam sem gledu hjc fg 15 in fg 17... razlika v ceni je bla 40 evrou, s tem da razlika v izdelavi in kvaliteti materijala je  pa taka da je joj.... bolš dat par evrou več

dami nevem kje ti piha noter, če maš spodi mrežco ne piha res nč vsaj men ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle je bolj hec v motorju kot celadi. vse je odvisno kam ti piha. najslabs je ce se vrtinci neki pod brado. po moje je najbolje da ti piha v zgornjo polovico celade oz. cez ce ima motor sipo. pr nakedu pa se itak porazdeli po celi celadi in ponavadi problemov ni (dokler ni kake dodatne sipe, ki dela kažin). res se mi zdi ta opcija da lahko preizkusis celado na svojem motoju super. skoda da tega nimajo vsi prodajalci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima čelada tam pod brado veterno zaščito prav nič ne piha, no vsaj meni še pri stari dobri n84 v kolikor namestim tisto veterno zaščito nič ne pihe, če jo dam ven je pa burja :)

pr men je še huje, z vetrno zaščito piha, kot pravim, je vse odvisno od pozicije na motorju in šipce

p.s. kot pravi Cika, na nakedih mi ne piha nič :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je še huje, z vetrno zaščito piha, kot pravim, je vse odvisno od pozicije na motorju in šipce

p.s. kot pravi Cika, na nakedih mi ne piha nič :D

ti si glih mal previsok oz. šipa je prenizka :P

tako bi mogu met :Phttp://www.zerogravity-racing.com/images/products/windscreens/231/image_23_231_bike.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si glih mal previsok oz. šipa je prenizka :P

tako bi mogu met :Phttp://www.zerogravity-racing.com/images/products/windscreens/231/image_23_231_bike.jpg

haha sej ne raznašam pošte :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej bi ti "duble buble" nalimala ma ta njigov na tvoji pili res cudno zgleda.

sm dobil duble bubble, ampak ne od piuga ampak ena druga firma, bom dal na ta nov moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm dobil duble bubble, ampak ne od piuga ampak ena druga firma, bom dal na ta nov moped

kej za potovalne endure imajo tudi duble buble :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kej za potovalne endure imajo tudi duble buble :eek:

mal smetiva  :glare: , drgač pa nimam pojma za endure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!