Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

mal smetiva :glare: , drgač pa nimam pojma za endure

sej je zima :P

no samo da se nisi spreobrnu ;)

da ne bo prou off topic zdej grem vrst oblazinjenje od celad v stroj, s programom in gelom za sportno perilo :P

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Rabim nasvet pri nakupu otroške čelade za minimoto.

Kaksna je, če sploh je, razlika med spodnjimi tremi? 

 

https://www.louis.at/en/artikel/mtr-s-7/216061?filter_size=XS&list=24338406

 

https://www.louis.at/en/artikel/streetfighter-transformer/216091?filter_size=XS&list=24338406

 

https://www.louis.at/en/artikel/probiker-rsx-5/215595?filter_size=XS&list=24338515

 

Kaksna druga priporocila?

 

Lp,

Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je za otroka kupi kako full face čelado za kolo oziroma če hočeš da je prov moto čelada glej da je teža čim lažja (zadnja stvari ki si jo želiš je dati otorku pretežko čelado ;))

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdej mam HJC RPHA 10, pa mi je razpadla.... :grim Preveckrat ocitno po tleh, pa je bojda zanic, nenazadnje se je pa se "celjust" odlomila, tko da.....bi isto vzel, ker mi je ok, sam nebi spet navadne crne...

 

Sej bi sliko pripel, ce bi jo imel, pa je disk shodil....

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjle prvic vidm, dolgocasna res ni :), pa jo majo v bsu kokr je netu verjet...

Prek eBaya (iz Anglije) se jo v tem trenutku dobi za 302€ (s poštnino vred).

Za 290€ se pa ena tudi na Bolhi prodaja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

...

 

PS: pes se navdusuje nad uno k ma integrirano stop-lampo in HUD display  :smoke:

Pa ne, da vse uporabljaš.

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unih k jih ne, jih ni na sliki . . . :smoke:

Se mi je zdi skrajno desna v prvi vrsti nekaj majhna pa sem mislil, da je otroška

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdi skrajno desna v prvi vrsti nekaj majhna pa sem mislil, da je otroška

 

Ta je drgac smukaska ...uporabljam jo za letet z jadralnim padalom 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je drgac smukaska ...uporabljam jo za letet z jadralnim padalom

Tebi pa zgleda ne more biti dolgcajt se ti vedno nekaj adrenalinskega dogaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf..dobra je :P :closedeyes:

 

Čelada al tamala  :blush:

 

... sej poznam odgovor no... ni treba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DXR16 pa kaj ti tud vse čelade uporabljš?

Strokovnjaki prvijo, da je potrebno čelado zamenjati cca vsakih 5 let, če pa jo poškoduješ pač prej.

Ali so ti strokovnjaki zgolj prodajalci, ki na tak način povečujejo prodajo ali se materijal dejansko toliko utrudi?

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DXR16 pa kaj ti tud vse čelade uporabljš?

Strokovnjaki prvijo, da je potrebno čelado zamenjati cca vsakih 5 let, če pa jo poškoduješ pač prej.

Ali so ti strokovnjaki zgolj prodajalci, ki na tak način povečujejo prodajo ali se materijal dejansko toliko utrudi?

Lp,n

 

 

A to potem pomeni, da jih prodajalci/proizvajalci po petih letih stran mecejo?   :smoke:

 

Ce kupis celado, katera je predlanski model in je cena ugodna, jo potemtakem lahko uporabljas po njihovih bullshit priporocilih samo dve leti?

 

 

IMHO  Buche 

 

PS: bral sem eno tako raziskavo v kateri je 20 let stara celada, narejena po standardih izpred 20-ih let opravila test z odliko po  obeh standardih Snell in DOT.

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to potem pomeni, da jih prodajalci/proizvajalci po petih letih stran mecejo?   :smoke:

 

Ce kupis celado katera je predlanski model in je cena ugodna, jo potem takem lahko uporabljas po njihovih bullshit priporocilih samo dve leti?

 

 

IMHO  Buche 

 

PS: bral sem eno tako raziskavo v kateri je 20 let stara celada, narejena po standardih izpred 20-ih let opravila test z odliko po  obeh standardih Snell in DOT.

Sej zato sem vprašal, ko sem videl vse vaše čelade bi po taki logiki za njih zapravil celo premoženje.

Po moje je potrebno oprati notranjenje oblazinjenje vsake toliko časa ( stvar osebne higijene ), menjava pa pride v poštev, ko se notranja obloga toliko poda, da začne čelada plesati na glavi. Ali se motim?

Lp,notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je potrebno oprati notranjenje oblazinjenje vsake toliko časa ( stvar osebne higijene ), menjava pa pride v poštev, ko se notranja obloga toliko poda, da začne čelada plesati na glavi. Ali se motim?

 

Higijena se precej poveča, če tudi poleti nosiš tanko podkapo. Jaz jo vedno uporabljam.

Kar se pa notranje obloge tiče: ko se posede, se lahko nabavi nova, saj če je pralna je seveda tudi zameljiva. Tako sem recimo zdajle na svoji tri leta stari Schuberth-ki zamenjal precej posedene lične blazinice z novimi. Strošek je sicer oderuški za neke blazinice (cca. 50€), ampak sede pa sedaj čelada spet ko prvi dan  :OK: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Higijena se precej poveča, če tudi poleti nosiš tanko podkapo. Jaz jo vedno uporabljam.

Kar se pa notranje obloge tiče: ko se posede, se lahko nabavi nova, saj če je pralna je seveda tudi zameljiva. Tako sem recimo zdajle na svoji tri leta stari Schuberth-ki zamenjal precej posedene lične blazinice z novimi. Strošek je sicer oderuški za neke blazinice (cca. 50€), ampak sede pa sedaj čelada spet ko prvi dan  :OK: 

 

tako kot si rekel, enkrat zamenjaš, ko je pa cajt zopet za drugič, kupiš novo čelado :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DXR16 pa kaj ti tud vse čelade uporabljš?

Strokovnjaki prvijo, da je potrebno čelado zamenjati cca vsakih 5 let, če pa jo poškoduješ pač prej.

Ali so ti strokovnjaki zgolj prodajalci, ki na tak način povečujejo prodajo ali se materijal dejansko toliko utrudi?

Lp,n

 

Ja vse na enkrat si nataknem na glavo in pičom.... hec  :D  Saj veš kako so strokovnjaki,samo $$$ je pa res,da ko se mi noter obrabi...jo menjam. Tista ta prva črna in rdeča je po enih treh mesecih,ko sem jo kupil padla oziroma udarla po cesti,ker sem zdrsniu potleh. Res zdaj je podrsana in,če bi bilo tako kot pravijo strokovnjaki bi jo mogu menjat. Samo nevem koliko bi mi pomagalo (bog ne daj) če bi prbiu kam nova čelada,ali ta ki je malo podrsana.. :hmm:  :)  Ja v letih se naberejo,ker jih ne mečem proč....bi lahko bile še tri samo eno mojo najlepšo so ukradli v Izoli in drugi dve pa na moto zborih. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bile še tri samo eno mojo najlepšo so ukradli v Izoli in drugi dve pa na moto zborih. 

bolš to, kot da so ti ukradli motor, pa čelado pustil :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolš to, kot da so ti ukradli motor, pa čelado pustil :kva2:

 

haha...ja tisti bi bili sigurno profiči... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vse na enkrat si nataknem na glavo in pičom.... hec  :D  Saj veš kako so strokovnjaki,samo $$$ je pa res,da ko se mi noter obrabi...jo menjam. Tista ta prva črna in rdeča je po enih treh mesecih,ko sem jo kupil padla oziroma udarla po cesti,ker sem zdrsniu potleh. Res zdaj je podrsana in,če bi bilo tako kot pravijo strokovnjaki bi jo mogu menjat. Samo nevem koliko bi mi pomagalo (bog ne daj) če bi prbiu kam nova čelada,ali ta ki je malo podrsana.. :hmm:  :)  Ja v letih se naberejo,ker jih ne mečem proč....bi lahko bile še tri samo eno mojo najlepšo so ukradli v Izoli in drugi dve pa na moto zborih. 

To ti delajo uslugo, da se ti ne zabaše doma.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!