Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

hehe, ja akcijo pri nas tezko trofis, trenutno poteka akcija pri nolanu sam je itak brez veze ker so vse celade (tiste ki vecini pase) ze pobrane; jest bi sploh mal razmislu o oglasevanju teh akcij a se sploh splaca oglasevat ce celad takoj zmanjka :?

dečko, če bi na začetku akcije šel pogledat, bi imel bistveno boljšo izbiro, kot proti koncu akcije ... če pa si pripravljen plačati polno ceno, pa verjamem,da ti bodo pri zastopniku za Nolan z veseljem prodali katerikoli model...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep dan Kompi! Jaz bi te pa prosil za kak cenik znižanih čelad, če ste se že odločili za akcijo...Če je vprašanje presplošno, lahko navedem še moje želje in veličine...Velikost nekje xxl in za malo višje hitrosti primerno (se pravi, da čelada, ki se ji odpira prednji del verjetno ne pride več v poštev pri 180km/h :( ali pač...mnenje). Lahko pošlješ na pm..Bom zelo vesel.Hvala

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zakaj pa vsi hvalite samo Nolanke kod da drugih čelad pri nas sploh ni. jaz sem jih probal kar nekaj pa mi ne pašejo pol se pa šel v HMC in ta probal čelado HJC ki pa mi je lepo sedla na glavo pa tudi cena je dokaj ugodna. Jaz sem vzel integralno pa tudi trgovci so pri HMC zelo prijazni in pa tudi korektni ti nihče ne tišči njihovih čelad češ da so najboljše. :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi zeko, mislim da si premalo prebrskal po forumu, da lahko tako napadas, da vsi hvalimo samo nolanke! Ce bi podrobneje bral bi videl da kar mrgoli nasvetov da je treba vsako celado ornk probat, ker vsaka firma in model ne pase na vsako betico (na tvojo ocitno nolanke ne pasejo), poleg tega pa si gotovo zgresil temo o celadah Arai, pa tudi nekaj drugih tem o celadah je se odprtih, kjer bos nasel tudi prenekatero grajo na racun nolank.

svako svoje kljuse hvali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep dan Kompi! Jaz bi te pa prosil za kak cenik znižanih čelad, če ste se že odločili za akcijo...Če je vprašanje presplošno, lahko navedem še moje želje in veličine...Velikost nekje xxl in za malo višje hitrosti primerno (se pravi, da čelada, ki se ji odpira prednji del verjetno ne pride več v poštev pri 180km/h :( ali pač...mnenje). Lahko pošlješ na pm..Bom zelo vesel.Hvala

Lp

Drp11

Poslano!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za pošto...Vidim, da je čelad še kar nekaj:):):), jih pa ne najdem na compacovi spletni strani(lanski modeli verjetno) ... Bi se dalo tudi kak katalog iz teh modelov dobit (Mater sem siten :devil: :devil: :devil: ) Lep pozdrav in hvala lepa

Drp 11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji čedali ( pa ni NOLAN ) uporabljam dioptrijske očale in pri večji hitrosti, mi čelada porine očala, očala pa se naslonijo na trepalnice, ta pa umažejo očala.

Imam več očal, uporabna za čelado pa samo trojna, ker ostalih ne zrinem za ušesa.

Je pri NOLAN čeladi kaj drugače, oziroma kaj mi predlagaš ?

Imam namen v tej sezoni zamenjat čelado.

papa :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Suomy čelado in tako sončna kot navadna očala mi prav lepo sedejo za ušesa.

Sej mam jest tud adidas očala, ki res lepo sedejo za ušesa, sam je problem večja hitrost, ko mi čelado porine nazaj na očala, očala pa na trepalnice ki zasvinajo očala iz notranje strani - zamastijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mam jest tud adidas očala, ki res lepo sedejo za ušesa, sam je problem večja hitrost, ko mi čelado porine nazaj na očala, očala pa na trepalnice ki zasvinajo očala iz notranje strani - zamastijo

Nikol doživela, niti pri velikih hitrostih ... da nimaš prevelike čelade, al pa nimaš primerne čelade za velike hitrosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale !

Mogoče se sliš čudo, ampak za mene " Nikol doživela, niti pri velikih hitrostih "

velika hitrost pomeni več od 200.

Čelado pa trdim, da mi je nataknil pri preiskušanju strokovnjak.

Ker ne smem povedat reklame v forumu ne morem povedat TC

Čelada do 200 je super.

Problem pri prvi isti čeladi sem imel, ko mi je padla iz sedeža motorja na betonska tla, pa so ugotovili v tovarni, da je UNIČENA - in sem moral kupit novo. To mi nihče ne verjame, pa je res z dokazili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem mela v mislih več kot 200/h. Očitno nimaš primerne čelade.

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja VALE.

Mogoče je premal prostora med vizirjem in očmi.

Zato tud sprašujem g. Boris Kompare, če kaj ve oziroma pomaga.

Omenil sem da je to že druga "kvalitetna "čelada.

Nikoli pa nisem pomislil na kontaktne leče ? ker sem na očala navajen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: nehaj si mazati trepalnice :D

ja sej vem da je to problem; druga resitev je (in sigurno cenejsa) da si trepalnice postrizes :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homar,

daj si že kontaktne leče omisli za na motor. Ne boš imel filinga, da ti nekdo televizo trese, ki jo gledaš preko umazanega (zamaščenega) ekrana. Pa še sončna očala boš lahko uporabljal takrat, ko je treba.

Pa še nekaj, če ti čelado zračni piš potiska nazaj. Kupi si čelado, ki prime pri ličnicah in ne pri ušesih ali čelu (znani Schubert feler in temu primerna prednost Arai, npr.).

Ah, pa še nekaj. Bolj bebave reklame kot je Nolanova (X - Lite) o plonkanju Japoncev in njihovem originalu (vir nečednosti: MotoSi) že dolgo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih probala, cela štiri leta sem se mučila z njim in prešalatala nazaj na očala. Zakaj? Ker mam ful suhe oči in sem si mogla non stop kapat not umetne solze, ki so ful močne in so mi zažgale trepalnice, pa oči so me pekle, pa cel kup sranja sem mela z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VALE

Pol pa si imela premal vicov ali pa premal jokajočih trenutkov :lol1:

Pa resno, a si vsak dan mogla ven - not dajat - leče mislim, ker baje se dobi tud take, katere maš lahko dalj časa - ne vem kolk ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da nimaš prevelike čelade, al pa nimaš primerne čelade za velike hitrosti ...

al se pa prehitro voziš, mamicu ti divjaško <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za pod čelado moram tud jaz zdej umislt ene leče ker se mi ne da vsakič pčala dol čelado dol očala nazaj in obratno...lepo leče pa je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VALE

Pol pa si imela premal vicov ali pa premal jokajočih trenutkov :lol1:

Pa resno, a si vsak dan mogla ven - not dajat - leče mislim, ker baje se dobi tud take, katere maš lahko dalj časa - ne vem kolk ?

Jaz mam zelo močan cilinder in takrat si lahko dobil samo srednje trde leče, ne pa mehkih. In te leče lahko nosiš samo 12 h. Zdej ne vem, če obstajajo že mehke leče s cilindrom, pa me tut ne zanima več, ker me očala, pri vožnji z motorjem ne motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu

Hvala ti za temo LEČE .

Se da kar nekaj informacij dobit.

Je pa stvar navade. Če se navadiš na očala, potem ...

Čakam pa še en tvoj odgovor

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji čedali ( pa ni NOLAN ) uporabljam dioptrijske očale in pri večji hitrosti, mi čelada porine očala, očala pa se naslonijo na trepalnice, ta pa umažejo očala.

Imam več očal, uporabna za čelado pa samo trojna, ker ostalih ne zrinem za ušesa.

Je pri NOLAN čeladi kaj drugače, oziroma kaj mi predlagaš ?

Imam namen v tej sezoni zamenjat čelado.

papa :ph34r:

Homar, če prav razumem: čelada ti sicer dobro služi, vendar težave nastopijo pri hitrostih, ki so večje od 200 km/h, ko pritisk vetra premakne čelado in očala bližje k obrazu, leč pa ne maraš uporabljati.

Mislim, da problem tiči v obraznih blazinicah. Enostavno ga boš rešil s fino nastavitvijo oziroma vstavitvijo dodatnih - debelejših obraznih blazinic, ki jih ravno v ta namen ponujajo nekateri proizvajalci.

In ker me že direktno sprašuješ: seveda tudi pri Nolanu ponujamo vrhunske čelade za športno vožnjo, z možnostjo naknadnih finih nastavitev. In ne samo to. Pri nas želimo igrati pošteno! S testnim modelom izbrane čelade se lahko na svojem motorju odpelješ kakšen kilometer in se tako na lastne oči prepričaš v pravilnost izbire…

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na te blazinice me ni nihče opozoril.

Je pa res, da mi je na začetku čelada dobro služila. Potem pa se hitrost povečuje, čelada se zrahlja - obloga, pa pridemo do težave.

Če smem prosit, bi ob začetku normalne vozne sezone naredil pot do trgovine na testni model. Pred leti sem imel še NOLAN, potem pa so me prepričal - OK :?

Hvala z nasveti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!