Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

Sliši se vse b.p., v bistvu zadušijo "višek" hrupa. Sam v lekarni kupujem, mislim da so 4 pari za 3 € nekje. Mam pa par za večkratno rabo. Po nekaj urah na motorju je huda razlika glede na prej, ko jih nisem uporabljal. Manj utrujen, brez šumenja v glavi.

 

 

Kolikor so meni razložili, lahko v določnih primeri odtrga sprednji del s preklopne. More pa biti kr grdo, da se kaj takega zgodi. 

Odprte čelade pa itak niso za v promet. Nič zaščite za obraz...

Okrog 130kmh sm prletu v znak diretivo pa je preklopna nolanka opravila svoje delo ,bili so hematomi toda podstrešje nedotaknjeno ,jo je pa zrihtalo samo še za v kanto ,ni odtrgalo preklopnega dela je pa uničlo vse zglobe in notri je počila...slike imaš v temi "čelade" šlo pa je za Nolan104 ! 

Drugič pa sem usekal pri 60kmh ob asvalt,čelada je bila popraskana toda funkcionalna!

Sem pa pred 15leti ali več usekal z integralko tako da sem bil v komi ......ti povem velik je v sreči in ne testih ,ki jih izvajajo v nadzorovanem okolju .

Čepke sem probal pa mi ne pašejo ,nekako se počutim odsoten od zunanjega dogajanja,manj previden ,sej nisem sam tak slab občutek imam ,prav tako ne prenašam muzike v čeladi pa imam vso frštekarijo ,še garmina včasih izklopim iz modrega zoba če se grem mal bolj dinamično vožnjo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bom vzel kar tako. Zadnjič sem naredil poskusno vožnjo pri +1 in se je dobro obnesla. Najbolj me je skrbelo, da bo prehladna in da bo kje pihalo notri. Drugače imam RX7GP, ki je narejena za športne motorje in za nagnjenost glave navdol, zato pri pokončnem sedenju notri zelo piha. Arai_Tour_X_4_Motorcycle_Helmet_Diamond_

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do nekje okoli leta 81 čelade sploh niso bile obvezne. Najprej so bile obvezne samo izven mesta, potem šele v mestih. Glavna dilema nas mladcev je bila: "kako bodo pi..  vedele, da sem jaz na motorju, če bom nosil čelado?" 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil dodati disclaimer - sam uporabljam preklopno fluo Caberg čelado. Informacijo o temu, da zna odbiti preklopni del pa sem dobil na Vranskem, od Vojka. Ki se je precej let ukvarjal s hudimi prometnimi nesrečami. Sam se s tem ne=e obremenjujem... izzivam pa tudi ne preveč sreče.

 

pred 11 urami, motolover pravi:

Do nekje okoli leta 81 čelade sploh niso bile obvezne. Najprej so bile obvezne samo izven mesta, potem šele v mestih. Glavna dilema nas mladcev je bila: "kako bodo pi..  vedele, da sem jaz na motorju, če bom nosil čelado?" 

 

 

Moj foter ima še danes doma "kahlo", ki mu je rešila glavo. Mislim da pred 81... bom poslikal ob priliki. Standardi so precej napredovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ti počeš diretivo pri 150+ ti ne pomaga integralna ,ne preklopna sam sreča !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jskrablin said:

Moj foter ima še danes doma "kahlo", ki mu je rešila glavo. Mislim da pred 81... bom poslikal ob priliki. Standardi so precej napredovali.

Meni je na kolesu glavo rešila čelada iz stiropora oblečena v plastiko. Prav mehko je bilo, ko sem kresnil ob asfalt. Če ne padeš je vsaka čelada dobra.

Doma imam Araiko, ki mi je l.2001 rešila glavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 12. 2015 at 16:17, motolover pravi:

Američani delajo te teste mnogo bolj natančno. V EU se testira samo na točno določenih mestih, v Ameriki na mnogo več in na ne točno določenih. Če boš gledal samo teste iz EU, boš izvedel katera čelada je bolj varna v primeru samo enega točno določenega udarca pod točno določenim kotom na točno določeno mesto.

 

Ali imajo Američani tudi kakšno podobno stran, kot je SHARP-ova?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 12. 2015 at 22:54, znj pravi:

http://www.smf.org/  ?

Sam ni tako fensi z zvezdicami ampak so notri samo čelade, ki imajo certifikat.

V ZDA, na Japonskem in v Veliki Britaniji uporabljajo lokalne standarde. Ne kupujte čelad izven območja EU, saj te niso enako izdelane in niso ustrezno homologirane. V državah Evropske unije velja za čelade standard ECE 22/05. Da je čelada atestirana, sporoča znamkica, prišita na zapenjalni jermen.

IZKAZ O SKLADNOSTI.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

a je kdo slučajno v zadnjem času kupoval čelado in v kakšni trgovini zasledil Nolanove čelade?

Iščem N86 Bloom 35, pa nasplošno Nolan čelad ne zasledim...

Hvalaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se skor skoz z odprto vozm, k je itak vseen k sm skos okol 150, nima veze kje :P  Drgac je pa men Preklopna kr naenkrat med voznjo zacela plapolat, dvignjen del se je odlomil pri strani, ocitno je ze prej pocila, ker je pac padla na tla, sam nic nisem opazil....med voznjo je blo sam...wtf je to?! Tko da....ce je ze preklopna, jo je zlo pametn vsakic zapret ko jo das iz glave, ker nikol ne ves, kdaj bo kaksen nerodnez okoli priracal in jo ruknil, no....al pa ce si sam neroden...:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DinDiin pravi:

Jaz se skor skoz z odprto vozm, k je itak vseen k sm skos okol 150, nima veze kje :P  Drgac je pa men Preklopna kr naenkrat med voznjo zacela plapolat, dvignjen del se je odlomil pri strani, ocitno je ze prej pocila, ker je pac padla na tla, sam nic nisem opazil....med voznjo je blo sam...wtf je to?! Tko da....ce je ze preklopna, jo je zlo pametn vsakic zapret ko jo das iz glave, ker nikol ne ves, kdaj bo kaksen nerodnez okoli priracal in jo ruknil, no....al pa ce si sam neroden...:blush:

Moje redno padajo po tleh pa se mi kaj takšnega še ni zgodilo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DinDiin said:

Jaz se skor skoz z odprto vozm, k je itak vseen k sm skos okol 150, nima veze kje :P  Drgac je pa men Preklopna kr naenkrat med voznjo zacela plapolat, dvignjen del se je odlomil pri strani, ocitno je ze prej pocila, ker je pac padla na tla, sam nic nisem opazil....med voznjo je blo sam...wtf je to?! Tko da....ce je ze preklopna, jo je zlo pametn vsakic zapret ko jo das iz glave, ker nikol ne ves, kdaj bo kaksen nerodnez okoli priracal in jo ruknil, no....al pa ce si sam neroden...:blush:

Sem rabil 2x prebrat da sem razvozlal napisano... Kakorkoli, če tvoja preklopna čelada ni homologirana za vožnjo v dvignjenem stanju (npr. caberg duke) te poleg kazni lahko doleti kaka nevšečnost ki se kaj hitro lahko slabo konča. Čudi me da nisi kaj opazil ko si šaril po mehanizmu... nikoli ne zapreš? Kam pa daješ čelado da prvi ki priraca ti jo vrže po tleh?!? No če vedno voziš okrog 150 bi bilo dokaj realno imet integralko če pa nikoli ne zapreš preklopne pa si omisli jet bo vsaj kilogram lažja, zaščita pa boljalimanj enaka in kosi ne bodo leteli (razen tvojih če po nesreči padeš pri taki hitrosti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce odprta pade na direkt na dvignjen del je vecja verjetnost,da poci. Kam jo dajem? Odlozim jo na motor,pa so pacienti pac pacienti in rukne vse skp,pa je na tleh. Probi z odprto 150,ni lih obcutek....tm do 100 se gre,tko da....jo odpiram pa zapiram ves cas....

Aja,kako homologirana za voznjo v odprtem stanju? Ce je preklopna je logicno,da se tudi z odprto vozi...a ni? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DinDiin pravi:

Ce odprta pade na direkt na dvignjen del je vecja verjetnost,da poci. Kam jo dajem? Odlozim jo na motor,pa so pacienti pac pacienti in rukne vse skp,pa je na tleh. Probi z odprto 150,ni lih obcutek....tm do 100 se gre,tko da....jo odpiram pa zapiram ves cas....

Aja,kako homologirana za voznjo v odprtem stanju? Ce je preklopna je logicno,da se tudi z odprto vozi...a ni? :)

Ne to slednje ne drži ,moraš imeti homologacijo da se lahko voziš z odprtim bradnim delom ki ima ponavadi tudi zaklep da se čelada oz. bradni del ne da zaprt med vožnjo ob npr. neravninah na cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Jah,HJC jebi ga,sej vemo kaj se je svetovnemu prvaku vse dogajal na pisti,pa je lihtko vse nascal! :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

:) Jah,HJC jebi ga,sej vemo kaj se je svetovnemu prvaku vse dogajal na pisti,pa je lihtko vse nascal! :P 

sj se mu bo zdj s šarkico tut ... izgovore bo povsod iskau.

sicer pa ... vse te čelade v tem rangu so odlične... samo odvisno komu kj na pisker paše in kakšne grafike so ... seveda je pa tut cena en faktor ... ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!