Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Strinjam se z Damjanom glede varnosti. Pri padcu z večjo hitrostjo ti "dobra" čelada samo toliko pomaga, da ti glava ostane cela, čeprav ti jo odtrga ...

Imel sem že nekaj nezgod ravno pred leti z mopedi pri malih brzinah, pa je ravno to tisto, kar rešuje glavo. Vedno sem bil in sem z čelado, pa če je še tako slaba.

Druga razlika med kvalitetno in slabo pa je občutek ki ti jo daje med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas bo za novo čelado (nov motor, nov način vožnje...), kje bi se dalo najti ocene novih alpi pa lanskih serij čelad, predvsem integralk in tistih, katerim se odpira podbradni del. Se že kar nekaj časa z Googlom matram pa nič.

lp

Rudi

Če bi se po temule forumu, bi našel npr. tole: http://www.motorcyclecruiser.com/accessori...ar/fliphelmets/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji (kot tudi sicer v svetu) velja obveza, da morajo biti čelade homologirane. To pomeni, da so varnostno preizkušene v skladu z veljavno zakonodajo. Vse čelade z varnostno garancijo so, neglede na ceno, preizkušene po enakem postopku, enako zahtevnem varnostnem standardu in uporabniku zagotavljajo določeno stopnjo varnosti. Med različnimi čeladami seveda obstajajo razlike, tudi v varnostnem smislu, vendar tu že govorimo o detajlih. Vsekakor pa velja, da čelada ni vsemogoča in ne more zaščititi motorista pred vsemi možnimi poškodbami. Prav tako se je treba zavedati, da možgani in vrat brez večje škode prenesejo le določeno silo udarca…

mene pa najbl zanima kera čelada je najbl primerna za APN-ja. Pa kolk je prbližn cena

Čeprav je splošen odgovor na vprašanje ali kupiti poceni ali drago čelado, težko podati, priporočam, da si privoščiš najboljše kar ti dovoli bančni račun. Raje dražjo, kot cenejšo. No, za APN6, za skuteriste in mopediste, ki ne dosegajo vrtoglavih hitrosti, bo zadostovala, pa tudi varnostno ustrezala že integralno zaprta ali jet odprta čelada spodnjega cenovnega razreda (od 18.000 sit dalje).

O tem, na kaj je pametno biti pozoren pri nakupu nove čelade pa smo na tem mestu že govorili (glej članki - arhiv). Več v zvezi s to tematiko pa lahko najdeš tudi na http://www.compaco.si v rubriki pogosto zastavljena vprašanja in katalog.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas bo za novo čelado (nov motor, nov način vožnje...), kje bi se dalo najti ocene novih alpi pa lanskih serij čelad, predvsem integralk in tistih, katerim se odpira podbradni del. Se že kar nekaj časa z Googlom matram pa nič.

lp

Rudi

Vzporedni testi čelad, so iz znanih ekonomskih razlogov, ponavadi objavljeni le v večjih tujih revijah.

Morda ti bo v pomoč nekaj izdaj revij, kejr so bili objavljeni vzporedni testi čelad:

- MO (Nemčija) - februar 2004 - vzporedni test 12 različnih znamk integralnih čelad.

- MOTOCICLISMO (Italija) - januar 2004 - vzporedni test 13 različnih znamk integralnih čelad.

- MOTORRAD (Nemčija) - maj 2003 - vzporedni test 13 različnih znamk integralnih čelad.

- MOTORRAD (Nemčija) - maj 2003 - vzporedni test 20 različnih znamk "flip up" čelad.

- MOTO MAGAZINE (Francija) - april 2003 - vzporedni test 10 različnih znamk "flip up" čelad.

- MOTO MAGAZINE (Francija) - junij 2003 - vzporedni test 11 različnih znamk jet- odprtih čelad.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !!!

A mogoče kdo ve , kje bi lahko dobil čelado in nalepke za motor z Red Bull grafiko ????? PLIZ....PLIZ  :?  :?

Si mogoče že preveril na sedežu zastopstva za Red Bull v Sloveniji?

Lep pozdrav!

Boris Kompare :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Kompi za številke, takoj v knjižnico. Samo upam, da mi bo katera sploh prav, dosedaj mi še nobena flip-up čelada xl in xxl velikosti ni šla na glavo (oz, je šla, pa se je ni dalo zapret :kva2: ).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !!!

A mogoče kdo ve , kje bi lahko dobil čelado in nalepke za motor z Red Bull grafiko ????? PLIZ....PLIZ  :?  :?

Uvex ima v svojem programu celado za motocross v barvah red-bulla, vendar tebe verjetno zanima integralna celada?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!! zdej si bom kupil novo celado in bi bil vesel ce mi svetujete znamko....ITD.

Dal pa bi tja do 70K. Aja?! :yea2: za na cesto.

post-22-1079281092.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zepter-ekonom prevlecen s teflonom :OK:

...uporabi malo iskalnik, na hitro pa tole: Tisto ki se ti bo zdela najbolj udobna in te ne bo tiscala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa predvsem tisto ki je tiha, sem se danes vozil z mojo Aprilio in sem mislil, da bom oglušel. Mam občutek, da je N81 sicer super čelada in mi je dolga leta služila, ampak, no ja, če ti veter nabila direkt vanjo pa če sediš bolj vzravnano, potem je glasna, zelo glasna. Torej, nova čelada, prihajam, seveda najprej pri Nolanu pogledat za kak tišji model.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve za ksno uredu cross celado, ki stane do okoli 200 eur. u hein gericke katalogu je ena k je iz GFK/carbon/kevlar in sicer firme Takai, za katero pa ne vem ce je uredu, saj ni firma toliko znana. kaj menite vi :hmm:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki potovalnih endur (Varadero, Tiger, GS, Capo,...), a mi lahko pomagate, v soboto si nameravam kupit v Avstriji čelado, pa me zanima, če mate kaj predlogov, iščem najtišjo čelado za tak način vožnje. Sem probal pri nas že brdo čelad (bi takoj kako Nolanko kupil pa mi žal niso prav, no razen 81, to pa že imam).

A ima kdo kako idejo, katera čelada je za ta tip motorja najtišja, ne lih Arai al pa Shoei, ostalo pa že pride v poštev.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki potovalnih endur (Varadero, Tiger, GS, Capo,...), a mi lahko pomagate, v soboto si nameravam kupit v Avstriji čelado, pa me zanima, če mate kaj predlogov, iščem najtišjo čelado za tak način vožnje. Sem probal pri nas že brdo čelad (bi takoj kako Nolanko kupil pa mi žal niso prav, no razen 81, to pa že imam).

A ima kdo kako idejo, katera čelada je za ta tip motorja najtišja, ne lih Arai al pa Shoei, ostalo pa že pride v poštev.

lp

Rudi

Kupi takšno, da ti bo prav in da se boš v njej udobno počutil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kako idejo, katera čelada je za ta tip motorja najtišja, ne lih Arai al pa Shoei, ostalo pa že pride v poštev.

Schubert S1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ prav&udobno

Jo že imam, mi je super prav in je zelo udobna, sam kaj ko je glasna

@ S1

sem jo že imel gor, tanajvečjo kar so jo imel v TC-ju (xxl al kolk je največ), sem jo komaj dol spravil, že gor je šla težko, dol pa komaj, sem jo še en dan sanjal :)

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki potovalnih endur (Varadero, Tiger, GS, Capo,...), a mi lahko pomagate, v soboto si nameravam kupit v Avstriji čelado, pa me zanima, če mate kaj predlogov, iščem najtišjo čelado za tak način vožnje. Sem probal pri nas že brdo čelad (bi takoj kako Nolanko kupil pa mi žal niso prav, no razen 81, to pa že imam).

A ima kdo kako idejo, katera čelada je za ta tip motorja najtišja, ne lih Arai al pa Shoei, ostalo pa že pride v poštev.

lp

Rudi

V Avstriji (Gradzu) pri Loisu imajo čelade kakršno ti srce pozeli pa seveda tudi zep Imajo tudi concept SHOIE.Cena 379 evr. Če mi bo sedla na glavo :? si jo bom nabavil :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !!!

A mogoče kdo ve , kje bi lahko dobil čelado in nalepke za motor z Red Bull grafiko ????? PLIZ....PLIZ :? :?

Poišči avto RED BULL pa jih prosi, kaj si zeliš. Saj boš delal reklamo za njih GRATIS :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poišči avto RED BULL pa jih prosi, kaj si zeliš. Saj boš delal reklamo za njih GRATIS :naughty: :naughty: :naughty:

red bull sm že jest prosu za nalepke alpa kšn promocisk materjal prbližn pov leta nazaj... pa sm dobu odgovor da so ukinl proizvodno promociskga materiala <_< čelado dobiš tako samo če prosš za sponzorstvo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ S1

sem jo že imel gor, tanajvečjo kar so jo imel v TC-ju (xxl al kolk je največ), sem jo komaj dol spravil, že gor je šla težko, dol pa komaj, sem jo še en dan sanjal :)

lp

Rudi

no sam kaksen pa je bil obcutek ko je bila na glavi?

Sej ko jo bos parkrat gor/dol natikal/snemal se bo mal razsirila pena in po glavi oblikovala pa bo (S1 je spodaj ZELO zaprta celada in tudi zato zelo tiha) - samo ce te ne tisci ko jo ze imas gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ S1

sem jo že imel gor, tanajvečjo kar so jo imel v TC-ju (xxl al kolk je največ), sem jo komaj dol spravil, že gor je šla težko, dol pa komaj, sem jo še en dan sanjal :)

povem ti, da je tako samo prvih 14 dni ... potem se pa lepo uleže ... in paše tako zelo na glavo ... mogoče si prehitro obupal ...

je tut mene tolk tiščala, da sm skor jokal ... prvih 5 dni ... potem pa zmer manj .. .zdaj je pa "idealna". Sem zadovoljen, da sem zaupal Damjanu iz TC motoshopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okol Red Bulla ... mogoče lahk jaz Matešiča vprašam ... 49% lastnika firme ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
VPRAŠANJE:

včasih te sopotnik od zadaj butne s čelado in tako se ti opraska. Ali se lahko kaj nalepi čez zadnjo stran (recimo podobno kot ščitnik za rezervoar kak karbonski delček ipd.) in s kakšnim lepilom(samolepilom), da ne poškoduje čelade ?

Prastaro vprašanje je že bilo postavljeno, a nobenega pametnega odg.

Kakšno lepilo se sme uporabljat na čelado iz lexana (N100)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam, da nisem kje spregledal..Glede na to, da imam precej velko bučo(nolan xxl mi ne gre čez :afro1: ) sem nekako stlači sharka xl sam me tišči. opazil sem na nalepkah na vizirju, da naj bi delali tudi xxl, pa jo nikjer nimajo (sem predelal že par štacun tud v I) Mogoče motosvet pozna kako trgovino, ki bi imela tako veliko ponudbo?Če bere kak trgovec naj se oglasi Za odgovor bom zlo hvaležen, k me že mal :o panika :o

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!