Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

porka mizerija! kaj nobeden ne zna vec v pravilno temo pisariti?!?! :angry: :angry:

shark celade TUKAJ :angry:

Vsak začetnik je težak :D :D

Sorči, hvala in lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Kompi!

Sorry če odgovor že obstaja. Znanka sprašuje ali se da na N80 montirati Pinlock in ali lahko to naredijo v trgovini v Velenju? Koliko stane ta zadeva?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kje na gorenjskem bi najceneje kupil novo cross celado, a je langus vredu?

lp

Jst mislim, da boš pri Langusu najbolj dobu pa mislm tudi, da najceneje. :hmm: Pomoje če boš šel k Langusu kupit, da se neboš nič zajebov :OK:

Če pa smo že pri čeladah za cross pa najbolj piporočam Arai :yea2: res pa je tudi, da je zelo draga :cry:

Popravljeno . Popravil Kucan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanki prijazno sporočamo, da lahko tudi na čelado N80 namontira vložek proti rosenju (3.360,-). Najverjetneje bo morala obstoječi vizir zamenjati z novim (5.400.-), ki je pripravljen za uporabo Pinlock vložka (ima vgrajena dva čepka, na katera potem lahko vpnemo vložek proti rosenju). V trgovini v Velenju bomo zelo veseli, če bomo smeli tvoji znanki priskočiti na pomoč.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj bi se Kompiju samo zahvalil za prijaznost onidan v Velenju!

Keep up the good work! :yea2: :notworthy: :OK:

PS: všeč mi je bila tista Gustinčičeva X-lite v kombinaciji rdeče-modro-oranžne ... :afro1: Je tisto custom paintjob, ali je bil res kak tak model naprodaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Imam X-901. Po pravici povedano sem za 100k+ SIT pričakoval nekoliko več od čelade. Prej sem imel nekoliko boljši model čelade AXO, s katero sem bil zelo zelo zadovoljen, a kaj, ko rezervnih delov ni možno dobiti :angry:

Glede X-901:

- spodnji zračniki se mi ne zdijo najbolj posrečeni, saj delujejo zelo krhko, pa tudi za čiščenje so problematični

- rahlo mi piha po faci (ni mi jasno od kod- verjetno od spodaj)

- proti konkurenci je precej težka (1590g)

- pri 100km/h je precej glasna ==> pri večanju hitrosti ne postane kaj dosti glasnejša

- moti me zgornji rob pin-locka. Pin-lock ni fiksno pritrjen na vizir, zato praska po vizirju (zgornji rob). Pin-lock je zelo občutljiv na praske.

- izjemno dobra pa je stabilnost čelade. Pri visoki hitrosti ti čelado v bistvu še bolj tišči na glavo, pri prejšnji čeladi pa sem imel nad 180km/h občutek, da mi bo čelado sleklo z glave.

- zelo všečen je mehanizem vizirja, zapenjanje z D-obročki, grafike, pralna notranjost...

Pa še eno vprašanje za kompija: ali se da dobiti zatemnjene fliperje (folije) za odmetavanje? To se mi zdi dobra ideja, ker ni treba kupovat zatemnjenega vizirja oz. nosit sončnih očal, ki te itak vedno tiščijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado Lazer vertigo replica, na vizirju so že ti čepki za pinlock anti fog in me zanima, ali mora biti ta pinlock antifog Lazerjev, ali pašejo tudi druge znamke, saj v sloveniji ni zastopništva za čelade Lazer, najbližje je v Linzu .)

LP, Žiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Imam X-901.  Po pravici povedano sem za 100k+ SIT pričakoval nekoliko več od čelade.  Prej sem imel nekoliko boljši model čelade AXO, s katero sem bil zelo zelo zadovoljen, a kaj, ko rezervnih delov ni možno dobiti  :angry:

Glede X-901:

  - spodnji zračniki se mi ne zdijo najbolj posrečeni, saj delujejo zelo krhko, pa tudi za čiščenje so problematični

  - rahlo mi piha po faci (ni mi jasno od kod- verjetno od spodaj)

  - proti konkurenci je precej težka (1590g)

  - pri 100km/h je precej glasna ==> pri večanju hitrosti ne postane kaj dosti glasnejša

  - moti me zgornji rob pin-locka. Pin-lock ni fiksno pritrjen na vizir, zato praska po vizirju (zgornji rob). Pin-lock je zelo občutljiv na praske.

  - izjemno dobra pa je stabilnost čelade. Pri visoki hitrosti ti čelado v bistvu še bolj tišči na glavo, pri prejšnji čeladi pa sem imel nad 180km/h občutek, da mi bo čelado sleklo z glave.

  - zelo všečen je mehanizem vizirja, zapenjanje z D-obročki, grafike, pralna notranjost...

    Pa še eno vprašanje za kompija: ali se da dobiti zatemnjene fliperje (folije) za odmetavanje?  To se mi zdi dobra ideja, ker ni treba kupovat zatemnjenega vizirja oz. nosit sončnih očal, ki te itak vedno tiščijo!

Žal nisem poznal vaših pričakovanj v z vezi s čelado X-901, vendar vem, da ste lahko ponosni lastnik zelo dobre čelade.

Glede pripomb na X-901 pa naslednje:

- kljub krhkemu videzu, se prezračevalniki očitno še dobro držijo in se niso odlomili. Sicer dvomim, da se bodo, ampak če bi se to slučajno res zgodilo, je tukaj garancija proizvajalca, ki vam jamči brezplačno popravilo.

- težko odpravimo napako, če ne veste ali vam oz. od kod piha v čelado.

- težo čelade bi zlahka zreducirali - predvsem na račun izjemne aerodinamične oblike lupine, prezračevanja in mehanizma vizirja – vendar tega nismo želeli storiti.

- hrup je zelo subjektivna in zelo težko merljiva kategorija, o čemer smo na tem mestu že veliko govorili. Samo nekaj strani nazaj boste našli odgovor.

- praske na zgornjem robu vizirja nastanejo zaradi mikro praha, ki se nabere med vizirjem in vložkom proti rosenju. V izogib omenjeni neprijetnosti je priporočljivo, da se vizir večkrat sname s čelade in preprosto opere z vodo. Pinlock vložek proti rosenju - za razliko od vizirja - ni odporen na praske.

- izjemno dobro stabilnost čelade pri visokih hitrostih gre pripisati najboljšemu aerodinamičnemu preboju, ki ga ponuja ta čelada.

- ideja o zatemnjenih folijah za odmetavanje se mi zdi zanimiva in jo bom z veseljem posredoval v Nolanov razvojni studio.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado Lazer vertigo replica, na vizirju so že ti čepki za pinlock anti fog in me zanima, ali mora biti ta pinlock antifog Lazerjev, ali pašejo tudi druge znamke, saj v sloveniji ni zastopništva za čelade Lazer, najbližje je v Linzu .)

LP, Žiga

Različne znamke čelad imajo različno oblikovano školjko in vizirje, zato so tudi Pinlock vložki različnih oblik. Najbrž boš moral poiskati Pinlock vložek, ki je izdelan točno za tvoj model čelade. Zadnja informacija pravi, da je v Sloveniji uradni zastopnik za čelade Lazer podjetje Trgoavto iz Kopra.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj bi se Kompiju samo zahvalil za prijaznost onidan v Velenju!

Keep up the good work!  :yea2:  :notworthy:  :OK:

PS: všeč mi je bila tista Gustinčičeva X-lite v kombinaciji rdeče-modro-oranžne ... :afro1: Je tisto custom paintjob, ali je bil res kak tak model naprodaj?

Trudimo se po najboljših močeh in upam, da v zadovoljstvo večine naših kupcev. Hvala za pohvale.

“Tisto rdeče-modro-oranžno…” čelado X-901 je unikatno pobarval Playmoto, po predlogi g. Mitje Gustinčiča. X-901 v tej barvni kombinaciji ni bila naprodaj.

Lep pozdrav!

Boris kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi!

Glede X-1002...

Zadeva je že kompletno stestirana in moram reči, da se je danes v 2-urnem dežju obnesla fantastično.

Za trenutek sem celo pomislil, da me moti, ker tako dobro "zadihta" zvoke okolice.Tudi s slusalko se lepo obnese (kolikor so pac danasnje razmere dopuscale hitrosti).

In pa na glavi lepo sedi.

Je pa tudi lepo, ker skrbis za moje zdravje, ker bom zdaj 1 mesec ob kruhu in vodi in bom zaradi tega shujšal :D

Hvala se enkrat za svetovanje!

LP, MAtjaz

Ps. Ce ima kdo idejo, kako odpravit rosenje ocal pod vizirjem?

Bi bil zelo vesel (pod temo o ocalah nic ne najdem pametnega). Jutri jih bom probal kar oslinit, tako kot plavalna, pa bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za očala obstaja posebna tekočina oz. čistilni robčki, ki očala očistijo in preprečujejo rosenje - povoprašaj pri kakšnem optiku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps. Ce ima kdo idejo, kako odpravit rosenje ocal pod vizirjem?

Bi bil zelo vesel (pod temo o ocalah nic ne najdem pametnega). Jutri jih bom probal kar oslinit, tako kot plavalna, pa bomo videli.

Pri meni je rosenje težava le na začetku vožnje, ko so stekla očal še hladna in še to le pri nizkih hitrostih (nad 40-50km/h je zračenje ponavadi že dovolj učinkovito). Ko se stekla dovolj ogrejejo, se vlažen zrak na njih ne ohladi kaj preveč in tako se tudi vlaga ne izloča. Le pri daljšem stanju na mestu (npr. semafor, žel. prehod) se začne nabirato malo rose, kar rešim z odpiranjem vizirja za eno stopnjo.

Raznih tekočin proti rošenju še nisem preizkusil.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal nisem poznal vaših pričakovanj v z vezi s čelado X-901, vendar vem, da ste lahko ponosni lastnik zelo dobre čelade.

Da ne bo pomote jaz sem ponosen lastnik X-901, ki je zelo dobra čelada :) !!! Kot sem napisal sem imel prej čelado AXO, ki sem jo kupil na razprodaji v Aunerju za borih cca 35k SIT B) ! Potem pa sem pogledal cenovno razmerje med Axo in X-lite in glede na to očitno pričakoval preveč od X-lite.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za očala obstaja posebna tekočina oz. čistilni robčki, ki očala očistijo in preprečujejo rosenje - povoprašaj pri kakšnem optiku...

mar to ni uporabno tudi sicer za vizirje? Folije mi niso vsec, ne vem pa kako bi se kaj drugega obneslo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na svoji čeladi (N-100) uporabljam Rain-X in zadeve se dobro obnese - vizir se ne rosi, na zunaji strani pa voda (dež) lepo odteka z vizirja...

...je pa pri teh zadevah potrebno biti previden, saj so nekateri proizvodi preagresivni in lahko uničijo vizir - probati na kakšnem starem vizirju

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super se mi zdi pin lock. Na mojičeladi SHOEI XR 1000 sem ga dal noter in ga imam kar vedno tam. Ga sploh ne jemljem ven. Ko pa ga nisem imel noter pa se mi je ob vsakem vzdihljaju na mestu celoten vizir zarosil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na svoji čeladi (N-100) uporabljam Rain-X in zadeve se dobro obnese - vizir se ne rosi, na zunaji strani pa voda (dež) lepo odteka z vizirja...

...je pa pri teh zadevah potrebno biti previden, saj so nekateri proizvodi preagresivni in lahko uničijo vizir - probati na kakšnem starem vizirju

Rain-X......se dobi pri avto-kozmeticnih stacunah? (sej to je sprej ne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče rosenja: dobi se sprej in tekočina. oboje naneseš, malo počakaš pa (narahlo) obrišeš tekočino, spreja ni treba. tk jaz delam. jaz tega ne uporabljam na motorju, vem pa od potapljanja z masko. pomoje je vredu za očala in vizir. sj je podobn. čene pa odprt vizir :D :cry:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fog city in podobno. nad 50 km/h rosenja nic. samo se spegle treba zamenjat za lece (fat fucking chance for that :grrr ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je razlika v glasnosti čelade FLIP UP in integralne pri potovalno enduro motorjih, kjer ti običajno večji del zraka usmeri v čelado ?

recimo za srednji cenovni razred in za zmerne hitrosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je razlika v glasnosti čelade FLIP UP in integralne pri potovalno enduro motorjih, kjer ti običajno večji del zraka usmeri v čelado ?

recimo za srednji cenovni razred in za zmerne hitrosti

po moje da so flip up malo bolj glasne...čeprav jaz imam n100 in moram rečt da me hrup ne moti....odvisno kakšne čelade misliš s srednjim razredom...logično po moje pa je da je v istem razredu integralka manj glasna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!