Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

to da je čelada glasna je lahko morda posledica slabe veterne zaščite na tojem biciklnu... :hmm: ...definitivno ti priporočam da pred nakupom tvoje naslednje čelade z njo narediš krog ali dva (če ciljaš na shark ti lahko povem da so mi zadnjič v TC-ju kar sami ponudili testno vožnjo)....srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem mel shoei XR 1000 pa nisem bil sploh zadovoljen z njo...čeprav je imela pinlock, se je ob robovih vizirja, kjer ga pinlock ni pokrival rosila da je bilo groza ... pa še precej glasna je bila pri hitrostih nad 130 km/h... tako da sem jo kar hitro prodal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mela nolan N81 rapid. Dobra čelada ni kej. Ni se rosila imela je enostavno zapenjanje, lep design barv, prestala pa je tudi najhujše - bila je 2 krat atestirana ;) ....

Moja naslednja čelada pa bo x-lite 801 champion modra :OK: - čakam pa poštarja da mi jo prinese .

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja naslednja čelada pa bo x-lite 801 champion modra :OK: - čakam pa poštarja da mi jo prinese .

Tudi sam imam namen kupit x-lite 801....ko jo boš dobila in preizkusila, javi kako se obnese .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boris eno kratko vprašanje: kakšna so priporočila za čiščenje pinlockov? Zgleda da sem založil navodila :D

Hvala

P.S. Mate kakšno x-901 na voljo za testiranje?

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vložek proti megljenju ni odporen na praske, zato previdnost ne bo odveč.

Vložek nežno očisti s tekočim blagim milom. Speri milnico pod tekočo vodo. Pusti, da se vložek posuši pri sobni temperaturi, ne da bi ga drgnil.

Za dolgotrajno ohranitev lastnosti Nolanovega sistema proti megljenju vizirja pa priporočamo tudi, da čelado po uporabi, z odprtim vizirjem, posušiš pri sobni temperaturi in jo hraniš v temnem in zračnem prostoru.

Čelad X-901 žal nimamo več na voljo za testne vožnje. Celotni letošnji komplet testnih čelad smo namreč (z dodatnim popustom) vključili v ponudbo velikega sezonskega znižanja cen.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno pa je kaj vaše mnenje o nolan n-93 ? Se mi zdi kar ugodna cena, pa še

Melandri jo je včasih nosil :D

včasih nosu...alora, star model, za tisti dnar dobiš dost bujš od kšne druge znamke :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

star model

Tretje leto uporabljam Nolan N81E in sem zelo zadovoljen. Ima učinkovite zračnike, ki poleti preženejo vročino, po drugi strani pa mi danes pri 3 (treh) stopinjah C ni nikjer pihalo in sem se prav z užitkom vozil. Tudi rosenja praktično ni, danes sem imel popolnoma zaprto čelado in se mi ni sta rosila niti okvir niti očala - pri hitrosti med 40 in 100 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja no, nism hotu rečt d je "zanič" model... Tud js mam čelado 3leta star model, pa ni slaba. Hotu sm rečt d se dobi novejše, boljše, tišje, varnejše,...čelade ne pa d so stare zanič :grrr OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno pa je kaj vaše mnenje o nolan n-93 ? Se mi zdi kar ugodna cena, pa še

Melandri jo je včasih nosil :D

Sam jo trenutno uporabljam in moram rečt, da je kar solidna, ma dobro prezračevanje, rosi se sploh nič... edino kar me moti, je to da je precej glasna pri hitrostih nad 150 km/h :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno Bluetooth v čeladah. Upam, da tudi serijsko in da so se različni proizvajalci med seboj zmenili za kakšen standard, da ne bo spet možno komuniciranje le med čeladami istega proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo prebral ta članek....

In sem se kar malce ostal ko sem se zagledal v to čelado...

Mislim da je kar do dobra po mojem okusu

art_celade2005_bmw_big.jpg

Če ma še kdo kake informacje o tej čeladi bi bilo zelo zaželjeno da začne pisati :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred enim letom sem kupil čelado NZI,ki pa mi je, po vrhu čelade spokala,na spodni strani pa mi je stekel lak.Nesel sem jo k JAPu vTRZINU tam sem jo pač kupil.Prijazni gospot Jože,mi jo je brez velikega pregovarjanja zamenjal.Za to gesto bi se prav lepo zahvalil podjetju JAP in gospodu Jožetu. Razen teh lepotnih napak sem pa zelo zadovoljen s to čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Arai FAQ in navodilih je napisano da so ECE 22/05 testi al kak se jim že reče, en velik nat... Dejstvo je da kar nekaj proizvajalcev (katere Arai ne omenja :rolleyes: ) delajo "frizirane" čelade, ki so ojačane samo na tistih delih in v tisto smer, da zadostijo testu, drugače so pa daleč od varne čelade. Ojačajo samo tiste dele, kateri so pod pritiskom ostali so pa tko tko.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ma še kdo kake informacje o tej čeladi bi bilo zelo zaželjeno da začne pisati :OK:

Težka bo, to je vse, kar je BMW dal od sebe zaenkrat, na uradnem websiteu pa itak ni še nič od 2005... še malo bo treba počakat, IMHO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Arai FAQ in navodilih je napisano da so ECE 22/05 testi al kak se jim že reče, en velik nat...

Stari moj, ce si samo prelistas Motorrad iz leta 1990, in si ogledas teste 50-ih celad, kaj vse so morale dati skozi, da so lahko prisle do polic, bos zagotovo spremenil misljenje, oziroma trdim, da se bos strinjal, da je ni glave, ki bi to zdrzala! Moj apel je samo, da ne razmetavamo z denarjem tam , kjer ni ravno potrebno! B)

Naj se omenim, da so se prodajale tiste case ravnotako celjade po 1000 in vec mark, le barve so bile druge, in se besede uvoznika meni osebno, "Celada Kocinskega recimo, na policah-1200 DEM, na Japonskem nabavna cena na veliko, usivih 130 DEM. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!