Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

:grim . motocenter ptuj :rolleyes:

sam ne NZI :( :SS :SS :SS jaz jo mam :SS kkupujem novo :D shoui,arai,shoumy al pa kej podobnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ne NZI :( :SS :SS :SS jaz jo mam :SS kkupujem novo :D shoui,arai,shoumy al pa kej podobnega

Jaz ti priporočam x-lite 801, lepa in dobra čelada :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tvojo glavo. mislis, da za njeno tudi? mogoce je nakup celade malce bolj subjektivna zadeva kot nakup motorja. osebno ne spravim x-lite na glavo, oblika mi ne pase. ergo je to zame se vedno dobra celada?

lepota je pa tako subjektiven pojem.....

zato malce vec objektivnosti prosim pri taksnih in podobnih debatah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo ve kako je z vezirji v sloveniji in zunaj slovenije ali imamo lahko zatemnene(barvne) vezirje. Obstaja kakšen zakon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tvojo glavo. mislis, da za njeno tudi? mogoce je nakup celade malce bolj subjektivna zadeva kot nakup motorja. osebno ne spravim x-lite na glavo, oblika mi ne pase. ergo je to zame se vedno dobra celada?

lepota je pa tako subjektiven pojem.....

zato malce vec objektivnosti prosim pri taksnih in podobnih debatah.

Ti že veš :P :kva2:

A nesmem niti nasveta dat al kako? :grrr

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NZI čelade so ZAKON :yea2:

Meni je ena rešila glavo, dirket na asfalt pa niti čutil nisem. Čelada končala v smeteh meni pa nič. Super nakup, še posebej Razer al pa Razer II. No, če imaš pa več $$$ pa kar po Arai.

Najboljše razmerje $$$/kvaliteta je pa vsekakor Nolan N-83, vsaj meni super udobna in dobra čelada.

lp

Rudi

p.s.

NZI Razer je pa vseeno bolj udobna, sam ne naokrog povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti že veš  :P  :kva2:

A nesmem niti nasveta dat al kako?  :grrr

prevec specificna zadeva. kar je za nekoga udobno in super in lepo je lahko za koga drugega enostavno nevarno. ali pa drugace (dodatno) utemeljis svoje mnenje. da je "dobra" in "lepa" ........sheeesh, to je moja tudi. dodatno je moja celada se udobna, tiha, varna, cenovno ugodna, ima snemljivo & pralno notranjost, antifog folijo na fizirju in enostaven mehanizem zamenjave vizirja.

da ne pozabim, mi najbolje lezi na glavi od vseh sprobanih celad (ca. 15).

capisc`?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem v Nolanovi razprodajni akciji kupil X-Lite 801 (že tretja Nolanova čelada v familiji :yea2: ), ki je pred tem bila testna čelada in je zatorej malce opraskana (glej slike spodaj), praske sem sicer opazil še preden sem čelado kupil in me niti ne motijo tako zelo, pa vendarle me zanima (ker je čelada zame le nova :D ), ali obstajajo kakšna korekturna sredstva (kot se to naprimer dobi za avtomobile), s katerimi bi "prebarval" to prasko? Ali pa se da to na kak drug način "prikrit" (ma mormo lepo zgledat, če nas slučajno polcaji na slikco ujamejo :lol1: )?

Hvala za pomoč

LP

post-22-1096908617.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše razmerje $$$/kvaliteta je pa vsekakor Nolan N-83, vsaj meni super udobna in dobra čelada.

Sem jo imel možnost preizkusit in jo lahko samo pohvalim. ZA tako malo ceno je "veliko" čelade. Tesnjenje 1A-več kot odlično (odlična rešitev z mehko gumico)!

Ventilacija zelo dobra vsaj zame, ker se dosti potim. Aerodinamika kar špila pri višji hitrosti.Zaradi zelo dobre ventilacije je tudi malenkost glasnejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo ve kako je z vezirji v sloveniji in zunaj slovenije ali imamo lahko zatemnene(barvne) vezirje. Obstaja kakšen zakon?

LAhko vendar samo podnevi, ponoči ne sme imet temnjenega vizirja niti sopotnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praske na čeladi so posledica nerodnega odlaganja čelade v kovček :BUA: !

Korekturna sredstva za manjša grafična popravila žal še niso na voljo.

Opraskani del čelade lahko skrijeva/pokrijeva s kakšno izmed X-lite originalnih nalepk.

Če si za, mi prosim sporoči.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če ni druge bo seveda tudi nalepka dobra :OK: ; kje, kakšno (če jih je več različnih) in za koliko pa jo lahko dobim (oz. bi kar dve vzel da bo na vsaki strani čelade ena)?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če ni druge bo seveda tudi nalepka dobra :OK: ;  kje, kakšno (če jih je več različnih) in za koliko pa jo lahko dobim (oz. bi kar dve vzel da bo na vsaki strani čelade ena)?

LP

Probat ni greh. Še posebej, ker ne bo nič koštalo.

Bodi prijazen in mi prosim pošlji naslov.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstaja za 801 kak drugačen podbradni ščitnik (usnjen in večji), kot je tisti originalni, ki je priložen k čeladi? Je namreč ful porozen in posledično kar lepo piha v čelado.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čelado X-801 lahko vstavimo tudi protivetrno zaslonko, ki popolnoma zapre in pokrtije več prostora pod brado. Izkušnje sicer kažejo, da protivetrna zaslonka (kljub poroznemu videzu) ponavadi ni kriva za prepih v čeladi, zato morebiti ne bi bilo odveč preveriti še tesnjenje vizirja, debelino in prileganje ličnih blazinic itd …

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čelado X-801 lahko vstavimo tudi protivetrno zaslonko, ki popolnoma zapre in pokrtije več prostora pod brado. Izkušnje sicer kažejo, da protivetrna zaslonka (kljub poroznemu videzu) ponavadi ni kriva za prepih v čeladi, zato morebiti ne bi bilo odveč preveriti še tesnjenje vizirja, debelino in prileganje ličnih blazinic itd …

Lep pozdrav!

Boris Kompare  B)

A to una zaslonka, ki je že originalno zraven ali se dobi kaka večja?

Kdo v Lj pa preverja tesnjenje vizirja oz. ga "naštela". Lične blazinice se prilegajo oz stisnejo ličnice.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če mora prodajalec zraven čelade (srednjega cenovnega razreda) priložiti tudi vrečo za čelado?

Če je ne dobiš zraven se dobijo tudi v Louisu pa tudi pri nas mogoče kje. Tele Louisove so zakon, zunaj gladke da se nanje ne lima preveč svinjarija notri pa mehke. :OK: Sam sem si jih nabavil kar nekaj ,tako da imam vse čelade v njih (jet čelade in tastare :) ).

Drugače pa Schuberth, NZI in Arai vsi dajejo zraven vreče, za ostale pa ne vem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali dobiš zraven vrečo ali ne je odvisno od znamke čelade (nekatere znamke to dajejo druge ne) in ne od cenovnega razreda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

imam N100 in me zanima, če se da to čelado preuredit, da bi imela enoročno odpiranje kot ima N101 in koliko bi to stalo?!

hvala lepa za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če mora prodajalec zraven čelade (srednjega cenovnega razreda) priložiti tudi vrečo za čelado?

Ni nujno. Načeloma je bombažna vreča del opreme čelad višjega cenovnega razreda.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!