Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

@ motoristek,

@ firefox f-15

Nolanove novosti z letnico 2005 so že na zalogi in postavljene na ogled.

Najde se tudi še kakšen model čelade z letnico 2004. No, te bomo v sklopu »čudovitih mesecev akcij« januarja 2005 ponudili s 50% popustom. Za lepši začetek novega leta, a ne!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Snip, snip, ...  možno pa ga bo montirati tudi na nekatere starejše modele čelad (N100, X-1002, N83)

Snip, snip ...

Lep pozdrav!

Boris Kompare  B)

Najprej lep pozdrav in seveda sledi nekaj vprašanj:

1. Ali bo to malenkostno operacijo izvedel lastnik čelade sam ?

2. Koliko me bo ta zadevica (za N100, kupljena septembra 2003) obremenila na OR :huh: ?

3. Zanima me za taisto čelado tudi cena metaliziranega vizirja (srebrn)?

N100 mi je letos dal prijatelj, prej sem vozil z drugo firmo na glavi, in letos sem tudi prestopil z 250 na 1100 ccm. Morda je bila prejšnja čelada malce prevelika, čeprav mi je lepo čepela na glavi (primerjava z ženo tu ni umestna!!!). Preko 110 km/h mi jo je enostavno nabilo na nos. Vožnja sama je postala neugodna. N100 pa - čista poezija in užitek v vožnji. Nekateri se pritožujejo nad šumom in hrupom. Jaz pa ravno v tem uživam (morda še malo navrtam izpušne cevi :hmm: ).

Za konec pa še Vesel božič in Srečno novo leto 2005

:yea1: CYA Icy

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Icy

1. Montaža senčila na čelado je resnično enostavna in operacijo bo brez težav lahko izvedel lastnik čelade sam. Tik-tak. Samo dva zaklepa na mehanizmu je potrebno premakniti in stvar je rešena.

2. Montaža novega senčila na starejši model čelade zahteva zamenjavo vizirja, mehanizma vizirja in seveda še nakup senčila. Celoten komplet po rednih cenah stane 16.680,- sit, vendar pa bo enak komplet meseca maja - v sklopu »čudovitih mesecev akcij 2005« - na voljo že za 9.960,- sit.

3. Srebrno metaliziran vizir za čelado N100/101 stane 9.480,- sit.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moje izkušnje z VPS

Z VPS sistemom na čeladi X-lite X-1002 sem bil že ene parkrat na motorju in prevozil kakih 1000 km...

Najprej je zadeva malo moteča, ker vidiš pol slike svetle, pol pa temne. Ampak s časom (po enih treh rundah) sem se navadil in moram povedat, da je super. Sploh zdaj, ko je sonce precej nizko in te za vsakim vogalom lahko pričaka senčni odsek, zaradi česar uporaba sončnih očal ni glih najprimernejša.

Zgornja polovica VPS bi lahko bila še temnejša, ker tam itak ne gledaš skozi, sonce pa pogosto sije ravno ob vrhu.

Enkrat ob priliki bom za test zgornjo polovico še zatemnil, pa bomo videli.

Dodaten hrup, glede na prejšno X-1002 brez VPS je bil sicer opazen na začetku, ni pa bil kritičen. Še najbolj tiha čelada se mi zdi, ko je VPS dvignjen gor. Ko pa je spuščen dol, pa se sliši nekoliko vrtinčenja zraka.

Malo pa me moti, ker mi ob spuščenem VPS nekje rahlo vdira zrak v čelado. Ob dvignjenem tega ni zaznati.

Zadeva ni tako zelo moteča, je pa verjetno posledica tega, da so Italijani ta sistem testirali v lepem vremenu in tega sploh niso opazili :D

Moram pa še sprobat čelado brez VPS, pa da vidimo, kake so razlike v pihanju noter in glasnosti.

A ni fajn, ko je tako lepo vreme zunaj? :OK:

LP, Matjaz

PS. Veselo in previdno praznujte danes ponoči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shoei XR 1000 (mism da se tko imenuje) je zakon celada- tud po testih. Fotr jo ma pa se mu v redu obnese. :OK:

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi nekaj si govoril, da bo na začetku leta nekaj čelad znižanih (lansk modeli), kako kaj kaže s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej oglas na prvi strani motosveta (levo spodaj pod motorjema in nad vremenom) :fredy:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem videl pasico, samo me zanima kateri modeli so na "zalogi" oz. so ostali, pa kje se, da to kupit, samo v Velenju ali pa pri vseh pooblaščenih prodajalcih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ gebre

Dano obljubo smo držali in od danes, 03.01.2005 dalje so cene čelad skupine Nolan - modelno leto 2004 na zalogi - znižane za neverjetnih 50%. Povpraševanje je precejšnje in zaloga (cca 200 kosov čelad) bo najbrž kar hitro pošla. Gebre, bodi prijazen in mi na PM sporoči svoje želje (model, barva,velikost), da preverim, če ti lahko kako pomagamo.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!

Mene pa zanima, kako imate trgovino v Velenju odprto?

Zanima me tudi ali je še na zalogi kaj čelad modela X-lite 801, velikost xl?

Barvno kombinacijo bomo pa izbirali, če bo to mogoče :D

Če pa sem lahko tako zahteven, bi se zanimal za čelado z kombinacijo modre ali pa kombinacijo sive!

Lep večer se naprej, pa hvala za informacije! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ žiži

Naša posadka v Velenju je pozimi operativna vsak delovni dan vsaj od 8 do 16 ure.

Kakšna čelada X-801 v velikosti XL bi se ta moment seveda še našla na zalogi. No, da pa ne bi po nepotrebnem smetila s prodajnimi informacijami po forumu predlagam, da si info o zalogi in ostalih podrobnostih izmenjava preko PM.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep dober dan želim! :kva2:

Lepa vam hvala za informacijo o delovnem času v trgovini!

Ja, najboljše res, da na preveliko ne debatirama po foromu glede zalog!

Se bom jaz kar oglasil v velenju pa se na štiri oči zmenimo! :OK:

Lep sončen dan še naprej vsem skupaj pa se kaj slišimo! :)

Žiži :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jst se compacu zahvaljujem za prekrasno darilo, nabavu x-801 preizkusil, sicer le nekaj kilometrov pa vendar, v dokaj hladnem vremenu in morem re

t, ODLICNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spostovani g.Kompare,

se enkrat se zahvaljujem za precudovito novoletno darilo. H V A L A!!!!!!!!!

ja no povej že vendar - kaj ste pa dubli?

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N1200VX20.jpg

Top model-TRI composite materijal,težina 1250gr,cijena cca 335 eura

Ta čelada je v loujs-u za 200 evrov v črni barvi in še to da jo nosi ghostrider v2.delu.Obstaja pa še v barvni kombinaciji in je cena 230 evrov,model pa se imenuje N800-v.Teža pa tu piše da je 1450g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da še jaz rečem nekaj besed o Nolanu!

Resnično profesionalno opravljajo svoje delo!! :hooray:

bil sem namreč zelo zadovoljen z njihovo ponudbo (še posebej sedaj, ko imajo 50% ), da o strokovnosti ne bi izgubljal besed! Hvala vam, g. Kompare!

z nakupom sem resnično zadovoljen, verjamem in upam, da bo tako tudi z uporabo X-801, ko se bo začela sezona!!

Lep pozdrav sem skupaj :yea1:

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čelada je v loujs-u za 200 evrov v črni barvi in še to da jo nosi ghostrider v2.delu.Obstaja pa še v barvni kombinaciji in je cena 230 evrov,model pa se imenuje N800-v.Teža pa tu piše da je 1450g.

Če jo pa ghostrider fura...pol je to ziher dober nakup :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!