Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ta čelada je v loujs-u za 200 evrov v črni barvi in še to da jo nosi ghostrider v2.delu.Obstaja pa še v barvni kombinaciji in je cena 230 evrov,model pa se imenuje N800-v.Teža pa tu piše da je 1450g.

Ovo je model N-1200,a modeli N-800 su oni iznad a medju njima je Ghostriderova crna :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mugen že ve,verjetno v loujsu niso ponujeni vsi modeli.Zanima pa me,če ve kdo več o teh čeladah kako so kaj v praksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O teh novih čeladah ne vem nič, vem pa, da je Dainese Airstream zelo dobro ocenjena čelada in da mi na bučo vredu sede. :OK: to pa vem zato, ker je že doma na varnem in sm zadnjič eno uro z njo na buči po stanovanju hodu. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mugen že ve,verjetno v loujsu niso ponujeni vsi modeli.Zanima pa me,če ve kdo več o teh čeladah kako so kaj v praksi.

pogledaj na www.svijetskutera.com pod testovi,a ono što najviše krasi Nitro a to je aerodinamika i ventilacija.Osobno je nosim i mogu reci da je izuzetno mirna na visokim brzinama,a ventilaciju ponekad (recimo u ovom periodu)moraš zatvarati kako je dobra protočnost zraka :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprava ki ti pove kdaj čelada ni več varna  :eek: . (in to še ni vse....... :lol1: )

tukaj

adijo pamet :lol1: :lol1:

zdaj še naj izumijo mašinco, ki si jo boš v kombinezon zatlaču, pa bo začela tulit, ko boš preveč švicnu, in te bo s tem opozorila, da ustavi pri prvi senci, se sleči v gate in malo prezrači... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

zanima me ali mi lahko pomaga pri odlocitvi med dvema celadama:

denarja je za okoli 60.000 sit

izbiram med NOLAN 101 in Schubert concept.

cena je priblizno ista.zanima me predvsem koliko tihi sta ti dve celadi.

v schubert temi sem prebral da je C2 veliko tisja kot navadna.kako tiha je nolanova glede na concept.sem prebral obe temi od obeh celad samo se ne morem odlociti.

hvala za kakrsen koli odgovor

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej probaj obe čeladi in izberi tisto ki ti bolje sede (se v njej bolje počutiš - čeladi namreč znotraj nista iste oblike). Tudi če je ena tišja od druge, boš veliko bolj trpel če te bo kje tiščala, kot pa če bi vzel tisto malo glasnejšo (čeprav pri flip-up čeladah ni za pričakovat preveč tišine :P ).

Iz lastnih izkušenj ti pa povem, da ponakupnih storitev (uveljavljanje garancije dodatni/rezervni deli, pomoč, ... ) kot ti jih nudi Nolan, v Sloveniji ne boš zlahka našel!

torej:

1. kupi tisto v kateri se bolje počutiš (imej jo v trgovini 10 min na glavi)

2. če sta ti obe enako udobni -> moj nasvet bi bil Nolan

LP

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od motorja, tvoje višine, buče in še česa. Nolanko ti dajo na test v njihovih trgovinah (za schubert mislim da te variante ni). in potem vidiš kako je na stvari.

Jaz bi izbral Nolan tudi zaradi tega ker imaš dobro urejen servis dobavo delov (večino imajo na zalogi). V bistvu boš 5 let brez skrbi tudi če se kaj polomi saj g. Kompare to zrihta brez problema. Tega za Schubert ne bi mogel trdit saj sem slišal že ogromno kritik na ta račun. Kaj ti pomaga čelada če boš v primeru okvare brez nje bil mesec ali dva.

Pa če boš kupil N101 poročaj kak se obnese ker nameravam kupit en primerek tole sezono.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

malo sem prebrskal forum in nisem našel ustreznega topica, zato bom vprašal kar tule:

Čelada Momo Devil

Ima kdo že to čelado? + - ? glede samih tehničnih podatkov sem se že pozanimal(večina jih govori meni v +), zdaj pa bi rad še kakšno "drugo mnenje" z vidika uporabnika.

kolikor sem brskal po netu in dobil info v mototrgovini je le ta in še ena Dainesejeva (ki je žal ne delajo več) s snemljivim ščitnikom za brado.

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zanima me ali mi lahko pomaga ....... ne morem se odlociti.

Na dobro počutje v čeladi vplivajo številni dejavniki: najprej prava izbira oblike, velikosti in seveda, za kakšne namene boš čelado uporabljal. Pogosto pa niso zanemarljivi vplivi, kot so nagib vetrobranskega stekla na tvojem motociklu, krogotok zraka na motociklu, način vožnje, drža motorista …

Ne kupuj mačka v žaklju!

Osebno preizkusi izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar mel na sebi Nolan 101 matrix VPS.

je kot ulita za mojo glavo.ful lepo se prilega ne plese,ne tisci

uglavnem mi je ratala ful vsec.

flip up deluje zelo lepo.z eno roko odpres,tud zatakne se dobro nazaj.

VPS je dobra stvar.lahko poljubno nastavljas visino.

edino kar me moti,(pa tud ne vem ce me je moti ker nisem mel se nobene druge celade na glavi):

sprednji del je cisto zraven moje brade.ce dam spodnjo celjust za en centimeter naprej se ze dotaknem celade.ni ne vem koliko placa.

ali je to normalno da je tako malo placa vmes?

no kakorkoli jutri grem se schubert C2 sprobat kako mi pase potem pa se odlocim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem na IMOTU probaval N101 in kaj naj rečem, ljubezen na prvi pogled. Pade na glavo ko ulita in nasploh se v njej dobro počutim.

Tak da letos jo kupim definitvno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pr men pa tko...

N101 imam eno sezono.. cist kul celada...ampak...men je enako pasala ko sem jo probal..zdaj vem da bi jo moral poskusiti na motorju in bi to priporocal vsakemu ki kupuje nov oberpisker..sam se bo verjetno tezko zment z prodajalcem..hmm.. Ampak Samo tako po mojem lahko res vidis kera celada ti odgovarja..

jo bom letos zamenjal po vsej verjetnosti ker...

-zelo glasna celada

-malce pretezka ali pa nekak cudno nabija v vrat...zacne boleti vrat po kaki uri na motorju

-najbolj motece pa je pihanje.. v podbradnem delu je slabo zascitena in tam uhaja zrak, ki se nato lepo vrtinci okol oci tko da te le-te zacnejo peci po nekaj minutah..in to ze pri relativno majhnih hitrostih.. zdravilo so dobra socna ocala..une bol zaprte variante ki ne dovolijo uhajanje zraka z vseh strani..

Zdaj pa ciljam na Airoh. A ima kdo izkusnje s temi celadami.. zanimajo pa me samo te z odpirajocim gobcem. Kdo jih sploh v slo prodaja oz. kje bi lahko nasel vse modele da bi se jih dal tud mal probat..

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi jo sprobal ker kolikor vem ima Nolan v Sloveniji to možnost za vse svoje čelade, ravno zaradi tega razloga jo nameravam kupit v Sloveniji.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pr men pa tko...

N101 imam eno sezono.. cist kul celada...ampak... snip, snip ... jo bom letos zamenjal po vsej verjetnosti ker...

-zelo glasna celada

-najbolj motece pa je pihanje.. Snip, snip ...Zdaj pa ciljam na Airoh. A ima kdo izkusnje s temi celadami.. zanimajo pa me samo te z odpirajocim gobcem. Kdo jih sploh v slo prodaja oz. kje bi lahko nasel vse modele da bi se jih dal tud mal probat..

Vozil N101 na čoperju:

Glasna: hmmm niti ne preveč, ker mam rad hrup, tok zraka pa prijazno šumlja

Pihanje: zelo lahkotno poleti, manj prijazno v mrzlem zraku

Vozil Airoh PR2000 na čoperju:

Glasna: Niti ne ampak prej grmeča!!

Pihanje: Orkansko proti N101

Pač moje izkušnje. In pa N101 lepše čepi na glavi. Naj te tistih 20 jurjev razlike ne zapelje, da bi kupoval cenejše varjante.

Airoh čelade si lahko ogledašv Ljubljani v HMC Habat Moto center www.hmc-habat.si

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sploh ne gre za ceno.. enostavno imam pac obcutek da bi celada lahko bila mnogo boljsa kot pa v resnici je.. (vsaj zame, moj motor in moj nacin voznje)

A si probal se kero drugo od airoha? Majo se ne 3-4 modele z odpirajocm gobcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Djoko

1. NI VSAKA ČELADA ZA NA VSAKO GLAVO IN VSAK MOTOR.

Čelado je dobro izbrati glede na namen uporabe in vrsto motorja, ki ga voziš. »Flip up« (modularne, klap …) čelade priporočamo predvsem za uživaške turne vožnje, chooperje, skuterje …, za doseganje zmernih hitrosti, za vožnjo v pokončno sedeči drži na motorju … Zaradi specifične konstrukcije, ki je kompromis med integralno-zaprtim in jet-odprtim konceptom, te čelade niso primerne za dinamično, športno vožnjo.

2. POMEMBNA JE PRAVA VELIKOST.

Če je čelada prevelika med vožnjo pri večji hitrosti ne sedi mirno na glavi. Premika se v zračnem toku, trepeta, pri visoki hitrosti se dviga na glavi. Zaradi te nemirnosti omejuje pogled, zaradi nepravilne lege (težišče na vratu) pa poudarjeno utruja. Nenazadnje omogoča vstop nezaželenega zraka v notranjost čelade (prepih). Ob udarcu pa prevelika čelada sile ne ublaži dovolj in se lahko celo sname z glave.

3. HRUP.

Hrup v čeladi je zelo subjektivna in zelo težko merljiva kategorija. Nanj vpliva več dejavnikov: oblika čelade, izbira prave velikosti in modela čelade, opremljenost čelade s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami …. pa tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, uporaba različnih vetrobranov, drža posameznika na motorju in nenazadnje tudi od občutljivosti motorista na zvok.

4. TESTNE VOŽNJE

Pri Nolanu že nekaj časa vabimo vse zainteresirane na preizkusne vožnje. Ne kupuj mačka v žaklju! Osebno preizkusi izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Djoko

Ena Airoh PR 2000 se valja pri meni nekje v garaži. To znamko uvaža AURES, mislim, da so iz Kopra. Prodajajo pa jih poleg HMC še v Ljubnem - servis Langus, pa v Trzinu pri JAP- u.....,no pa dosti reklam.

Po moji oceni: malo denarja, malo muzike. Čelada je skromno oblazinjena, glasna in naj dodam le še to, da je ženina ob čisto normalni uporabi(na opremo pazi bistveno bolj kot jaz) začela razpadati(odpadlo tesnilo vizirja, odpadanje plastičnega zaklučnega profila na spodnjem robu čelade).

Mislim, da je treba čelado pred nakupom preiskusiti na mtorju. Če vam tega ne nudijo v prvi trgovini pojdite še v drugo, tretjo....

LP Cvetoo

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sploh ne gre za ceno.. enostavno imam pac obcutek da bi celada lahko bila mnogo boljsa kot pa v resnici je.. (vsaj zame, moj motor in moj nacin voznje)

A si probal se kero drugo od airoha? Majo se ne 3-4 modele z odpirajocm gobcem.

Po enem letu pene povsem posedene.

Vizir ocitno spraskan od ciscenja

pri visjih hitrostih ti jo dviga

vidno polje omejeno

zelo se rosi

zelo glasna

Jo mam za po mestu, takrat ko je skoda Araike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!