Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ko sem sam sprobaval arai crosair sem jo komaj dobil gor na glavo, pol ko je enkrat gor je kar udobna in lepo 'sedi' ko pa sem jo snemal, bi pa skoraj rabil enga da bi mi jo dol zvleko :(

Zdaj pa čakam, da na hrvaškem dobijo X-lite modele 2005, x-801 mi še najbolj paše od vseh preizkušanih različnih modelov čelad, pa še cenejše so ko pri nas. X-801 replica stane 2684 kun (cca 85000 sit) pa še 22 procentni davek dobiš vrnjen torej zelo ugodno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa čakam, da na hrvaškem dobijo X-lite modele 2005, x-801 mi še najbolj paše od vseh preizkušanih različnih modelov čelad, pa še cenejše so ko pri nas. X-801 replica stane 2684 kun (cca 85000 sit) pa še 22 procentni davek dobiš vrnjen torej zelo ugodno  :OK:

jose kje na hrvaškem se da to dobiti? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker lahko pri takem opisu čelade navedem le SVOJE občutke naj rečem, da mi te

LP Cvetoo.

@ Bluzonder

poglej, mogoče si prezrl stavek, ki sem ga napisal in namenoma pri eni besedi uporabil velike črke.

Veš, nič mi ne pomaga, če je omenjena tržna raziskava pokazala, da je določena potrošniška (in tudi srokovna javnost) najbolj zadovoljna z Arai čeladami. Mene pa tiščijo. MENE, razumeš?? V tisti trgovini sem bil pa z namenom, da bi si kupil pošteno čelado (po vseh priporočilih prijateljev) in imel končno nekaj časa mir.

In ker je tole čisto :topic: , naj ti le povem, da sem poskušal odgovoriti na eno vprašanje, če se izrazim drugače - pomagati z inf. nekomu, ki ga zanimajo SUOMI čelade.

Še dobro, da nisem napisal, da me je Araika tiščala na TDM-i bolj kot na kakem drugem motorju. :xx:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ cvetoo:

Pa kaj se razburjaš.....moj post ni bil mišljen zlonamerno ali kakorkoli drugače, da bi spodbijal to kar si napisal in tudi videl sem da gre za tvojo subjektivno zadevo, vprašal sem te pa čist iz ferbca, ker sem sam imel ogromno težav najti pravo čelado (ker imam zelo špičasto čelo) in tudi ta ki jo imam je bila dodatno prilagojena (spredaj malo poglobljen stiropor).

Tisti moj link je bil pa prilepljen za vse ostale kot informacija, ker če boš še malo nazaj pogledal boš videl da sem še kak drug test čelad prilepil in tudi nekaj okoli testiranja/ocenjevanja spraševal (ni bilo mišljeno kot:" Na lej tuki maš dokaz da so najboljše, kako da pa teb ne paše" :grrr ).

Mogoče je res malo čudno ispadlo, se bom probal drugič bolje izrazit :friend1: .

Brez zamer

LP

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bluzonder

Ni panike. Moja reakcija je povprečna, ker se pomanjkljivo izražam in me ljudje velikokrat ne razumejo. Saj si fejst fant :friend1:

Poslušaj, tudi jaz imam problem z nakupom čelade. Saj sem skoraj odločen, ampak ker si napisal, da so ti jo individualno prilagodili, te vprašam, mar nimaš nobenih pomislekov v zvezi s tem?

Točno se zavedam, da so izkušnje g. Pintarja na mestu, ampak brušenje stiropora je pa le poseg v strukturo čelade. Mar je Arai po tem posegu še vedno Arai?

Najbrž je lupina še vedno na mestu in glede na povedano(prepojenost vlaken s kompozitom)ji najbrž še vedno ni para, seveda tudi namen uporabe je povsem civilen :hmm:

Kokorkoli že, jaz sem ob tem odnehal in še vedno kupujem.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja baje da je na čelnem predelu stiropor najtrši, prav tako tudi človeška lobanja in ta poseg naj nebi vplival na varnost (tako mi je bilo rečeno), mi je pa na tem delu naredil vdolbino premera cca 2cm in cca 0,5 cm v globino z nekakšnim svedrčkom, podobnim tistemu pri zobarju, tako da tudi poseg ni bil nevem kako drastičen (pa tudi stvar ni bila narejena v 5 min ampak sem bil tam kar dobro uro, da je točno ugotovil kje in koliko poglobiti).

Jaz mu verjamem, si pa želim, da mi nikoli nebo treba izvedeti ali je to imelo kak vpliv :unsure: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse informacije o suomi čeladah,obenem pa se opravičujem ker sem skorej zanetil prepir! :whistle:

PS: Ni bilo namerno! .)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, morda mi boš znal odgovoriti, ker si bolj v teh "vodah"; nekje sem zasledil (če ni bil celo MotoSI), da se proizvajalci čelad ne strinjajo z morebitno uvedbo ocenjevanja oz. rangiranja kakovosti čelad.....

Na zahodu nič novega, bLuZoNdEr. Proizvajalci se še vedno ne morejo dogovoriti in nič ne kaže, da jim bi to lahko v kratkem uspelo. Ta hip ne najdemo boljšega nasveta, kot da naj kupci zaupajo dolgoletni in priznani znamki in naj najdejo svojega zaupanja vrednega trgovca.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Compi: A mate mogoče še kakšno X-Lite 801 letnik 2004 na zalogi al so samo še 901....

LP

Žal si malce prepozen. Čelade X-801 iz akcijske ponudbe modelnega leta 2004 so v glavnem razprodane. Ostali sta le še velikosti XS in XXL. Vsega skupaj trije kosi. Če te morda zanima, me kontaktiraj preko PMa.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima za model X801R devil sivo-črna,letnik 2005,če ima zapenjanje z D-D obročki ali ima microlock.Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En VP ?

Zapenjanje z D-D obročki ali microlock !!!

Katero zapenjanje je varnejše?

oz

mal mnenja bi prosu, če se bo komu seveda dalo kej napisat (ni obvezno)!

jst mam drugače D-D!!!

V naprej THX

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zapenjanje z D-D obročki ali microlock !!!

Katero zapenjanje je varnejše?

...

mal mnenja bi prosu, če se bo komu seveda dalo kej napisat (ni obvezno)!

...

Razlike v varnosti ni. Je samo v udobju.

Sistem D-D obročkov za zapenjanje podbradnega pasu je klasika, ki ji zaupajo dirkači. Ne žuli v vrat, je pa bolj zoprn pri pogosti uporabi, saj je vstavljanje traku skozi oba obročka precej nerodno opravilo.

Sistem za zapenjanje podbradnega pasu Microlock je najudobnejša avtomatska zaponka z možnostjo milimetrsko natančne nastavitve.

Cenejša različica zapenjanja podbradnega pasu je zaponka za hitro zapenjanje, ki deluje po sitemu zapenjanja varnostnega pasu v avtomobilih. Je debelejša, preprosta za rokovanje, dolžino jermena pa je potrebno uravnavati s posebno kovinsko zanko.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike v varnosti ni. Je samo v udobju.

Sistem D-D obročkov za zapenjanje podbradnega pasu je klasika, ki ji zaupajo dirkači. Ne žuli v vrat, je pa bolj zoprn pri pogosti uporabi, saj je vstavljanje traku skozi oba obročka precej nerodno opravilo.

Sistem za zapenjanje podbradnega pasu Microlock je najudobnejša avtomatska zaponka z možnostjo milimetrsko natančne nastavitve.

A je možno novo 801 dobiti tudi z Microlock zapenjanjem? Obročki so preveč nerodni - z rokavicami na rokah verjetno ni šans da si jih zapreš...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno novo 801 dobiti tudi z Microlock zapenjanjem? Obročki so preveč nerodni - z rokavicami na rokah verjetno ni šans da si jih zapreš...

lp, D.

Žal ne. Vsi letošnji modeli X-801R so opremljeni s sistemom D-D obročkov za zapenjanje podbradnega pasu.

Sicer pa tako nerodni, kot se zdi na prvi pogled, D-D obročki spet niso. Nobene potrebe namreč ni, da bi za natikanje in snemanje čelade, podbradni pas v celoti izvlekel iz D-D obročkov. Preden namestiš čelado na glavo, zapneš podbradni pas in ga nastaviš na najdaljšo dolžino. To storiš tako, da podbradni pas povlečeš (zrahljaš) skozi D-D obročke vse do varnostnega gumba, vendar ga ne izvlečeš v celoti iz D-D obročkov. Tako zrahljan in zapet podbradni pas s prsti premakneš do predbradnega dela čelade, da te ne ovira pri nameščanju čelado na glavo.

Preden snameš čelado odpneš varnostni gumb na koncu podbradnega pasu in z levo roko povlečeš rdeče obarvan trakec na D-D obročkih, z desno roko pa hrkrati zrahljaš podbradni pas. Podbradni pas premakneš do predbradnega dela čelade in snameš čelado.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, to kar je napisal Kompi zgleda zapleteno, ko pa dobiš grif (po cca 5 odpiranjih) pa zrihtaš vse v 2 sekundah, trust me. Jaz sem tudi mislil kaj vraga, bom skozi rabil minuto in pol da bom odprl al pa zaprl... :grrr :grrr

Easy ko pasulj

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med čeladama Xlte 801R in Arai condor,namreč obe čeladi imata podobni ceni in D-D zapenjanje.

Kaj se splača kupiti?

Katera je boljša pri veliki hitrosti in držanju smeri?

Katera je majn šumna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, najprej poizkusi katera ti bolje sede na glavo. Če tu ni razlike pa prosi za testno vožnjo in se odloči.

Kar se tiče nakupa nolank v tujini bi osebno kar lepo premislil. Ni vse samo v ceni ampak tudi servisu in svetovanju. Pač izkušnje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med čeladama Xlte 801R in Arai condor,namreč obe čeladi imata podobni ceni in D-D zapenjanje.

Kaj se splača kupiti?

Katera je boljša pri veliki hitrosti in držanju smeri?

Katera je majn šumna?

Če se ne motim ima condor na vrhu samo en zračnik :hmm: poleg tega ima snemljive le ličnice (801 pa celotno podlogo), po mojem subjektivnem občutku pa se čeladi po sami obliki zelo razlikujeta, tako da definitivno probaj obe in se odloči za tisto v kateri se bolje počutiš, ker kvaliteta je pa pri obeh vrhunska!

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še nekaj zanima!?

In sicer razlika med X-lite X-801R in X-Lite X-902 ... kolikor sem opazil ni več naprodaj X-902 (X-901) najbrž je bil to model 2004 kaj je pa z X-801R .... kolikor sem zasledil je to nov model (posodobljena X-801)!

Kakšna je torej razlika med X-801R in X-902!? :?

V eni trgovini sem zasledil še dve X-901 in me zanima kaj bi bilo bolje kupit X-801R ali X-901!? :blush:

Upam, da ne kompliciram preveč .... nekaj italijanskih trani sem si prevedel z Google.com samo mi ni najbolj jasno! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni trgovini sem zasledil še dve X-901 in me zanima kaj bi bilo bolje kupit X-801R ali X-901!?  :blush:

x 901 so mislim da prenehali delat, pa še neke težave so imele z tesnenjem oz zapiranjem vizirja, kot sem prebral na nekem forumu. Odloči se sam predvsem pa čelado pred nakupom dodobra preizkusi :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!