Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

x 901 so mislim da prenehali delat, pa še neke težave so imele z tesnenjem oz zapiranjem vizirja, kot sem prebral na nekem forumu. Odloči se sam predvsem pa čelado pred nakupom dodobra preizkusi  :doze:

Jao jao, a si ti to čelado že kdaj testiral. Bolšega tesnenja in mehanizma vizirja še lep čas ne boš videl. Čelado naj bi nehali prodajat, ker je bila cenovno zelo neprivlačna.

Popravljeno . Popravil Berty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jose

x 901 so mislim da prenehali delat, pa še neke težave so imele z tesnenjem oz zapiranjem vizirja, kot sem prebral na nekem forumu.

X-901/902 je še vedno izdelek vrhunske kvalitete brez kompromisov. Umik modela X-901/902 iz proizvodnje NI posledica kakršnihkoli težav, še najmanj s tesnjenjem vizirja. Gre za normalen življenski ciklus izdelka: X-901 je bila prvič predstavljena že leta 1999, (kasneje smo jo evolucijsko nadgradili z modelom X-902, potem smo razvili nov model X-801, letos predstavili X-801R in X-601 itd …) in se sedaj počasi umika novim spoznanjem in modelom. V firmi, kjer sami skrbimo za nenehen razvoj novih čelad in rešitev, je to običajen proces.

Jose

Odloči se sam predvsem pa čelado pred nakupom dodobra preizkusi 

Pri Compacu in Nolanu zaupamo v kvaliteto svojih izdelkov. Nič ne skrivamo. Najbrž smo tudi zato eni izmed redkih (če ne edini), ki kupcem upamo ponuditi brezplačne testne vožnje. Da se kupec lahko prepriča. Da lahko osebno preizkusi izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben vzporedni test in noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav kupec sam!

2Bad

Kakšna je torej razlika med X-801R in X-902!?

Podrobne opise obeh čelad, iz katerih boš enostavno razbral razliko, sem ti poslal na PM.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali se da VPS Senčilo od čelade Nolan N101, montirati na čelado N100E letnik2003...

Vnaprej hvala za odgovor...lp Bošte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Black Knight

Nolanovo VPS senčilo (Vision Protection System) je možno montirati tudi na nekatere starejše modele čelad: N100, N100E, N83, X-1002, X1001. Zaradi novega vpetja VPSa je za montažo potrebno na starejših modelih čelad zamenjati tudi vizir in mehanizem vizirja.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Black Knight

Nolanovo VPS senčilo (Vision Protection System) je možno montirati tudi na nekatere starejše modele čelad: N100, N100E, N83, X-1002, X1001. Zaradi novega vpetja VPSa je za montažo potrebno na starejših modelih čelad zamenjati tudi vizir in mehanizem vizirja. 

A je VPS samo za 'flip-up' čelade ali za integralke tudi? Konretno za X-lite 801 (model 2003)?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ danci1973

Z VPS senčilom se lahko opremijo naslednji modeli Nolanovih čelad:

- integralno zaprte: N83.

- "flip up": N101, N100E, N100, X-1002, X-1001.

- jet odprte: N42.

Zaradi svoje športne narave X-801 ni opremljena z VPS senčilom.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje nej nabavim šipco za FM čelado?

Vprašu sm u Ilirski Bistrci v Avto Šopu pa mi je tip prbil da nej si grem po novo čelado, ker da gre firma u stečaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DimmniBurek

Preveri pri Saplex-u (t. 02/609 71 51), ki v Sloveniji skrbi za zastopstvo in prodajo FM čelad.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mojster Kompare zanimam se za Nolanko N101,pa me zanim,glede da se jaz vozim tudi pozimi,kako se obnese glede pihanja v podbradnem delu.Pa še to;kako se pozimi obnese tisti vložek proti rosenju in ali obstaja kakšen dodatek,ki odvaja izdihan zrak :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pek

Pek, ne skrbi! Na čeladi N101 je v predelu pod brado vgrajena protivetrna zaslonka, ki deluje zoper prepih. Je preprosto snemljiva in pripomore k boljšemu počutju. Posebna gibka tesnila in ojačano podkvasto oblazinjenje spodnjega roba čelade preprečujejo, da bi v čelado zoprno pihalo, poleg tega pa podkvasto oblikovano oblazinjenje dodatno blaži še moteč hrup iz okolja.

NFR (Nolan Fog Resistant) vložek je najbolj učinkovita rešitev zoper megljenje vizirja. V kolikor uporabljaš takšen vložek, potem raznih dodatkov za usmerjanje izdihanega zraka iz čelade pravzaprav ne potrebuješ več. NFR vložek deluje tudi v zelo neugodnih razmerah, z veliko vlage v zraku. Za ekstremne vremenske razmere pa priporočam uporabo NFR vložka s posebno silikonsko obrobo, s katero dosežeš še posebej tesno naleganje vložka k vizirju. Samo za ilustracijo: mi smo ga pošteno preizkusili na motornih saneh, pri –5°C in vizir se ni zameglil.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav...

Mene bi pa samo zanimalo katera čelada bi bila primerna za vožnjo s skuterjem pri hitrosti okrog 80km/h ... tak za nomralno vožnjo.. katero čelado mi priporočate?

Nisem kaj preveč zbirčen nekaj osnovnega... pa rdeča je lahko :D ...

Hvala za Odg.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ norc4life

Zdaj, ko vemo, da je čelada lahko rdeča, je mnogo lažje ;) !

Izbiraš lahko med odprtimi-jet čeladami, ki so na prvi pogled videti res manj zaščitne, vendar so nadvse primerne za vožnjo po poletni vročini, za kratka potepanja, vožnjo s skuterji ... Jet odprte čelade dajejo občutek večje svobode in manj omejujejo!

Na razpolago pa imaš tudi integralno zaprte čelade, ki zaščitijo tudi predel brade, so tišje, v celoti objamejo glavo in močneje pritisnejo lica. Za vožnjo s skuterji bo zadostovala že čelada iz bogate ponudbe v ekonomičnem razredu, to je od 19-35.000,- sit.

Precej koristnih nasvetov na temo kako izbrati čelado, pa lahko najdeš tudi tukaj

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se mi splača kupt N61 novo al N83 rabljeno za v bistvu isto ceno?

Ker če je čelada nepopraskana in nič razbita, malo rabljena se mi zdi bolše kupt bolšo čelado za manj dnarja?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka čelada bi bila primerna za študenta :OK: ki nima financ :? Vozil bi pa se z DR650 rse predvsem po cesti :) cca 150 km na uro :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DimmniBurek

Odsvetujem nakup stare, že uporabljene čelade. Pa naj bo cena še tako mikavna. Nihče ti namreč ne more zagotoviti varnosti in natančno povedati, v kakšnem stanju je ta čelada. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito. Lahko je bila recimo udarjena v prometni nesreči, čeprav na čeladi ni nikakršnih vidnih sledi udarca. Naj bo nesreča videti še tako nedolžna, je potrebno čelado v takšnem primeru nadomestiti z novo.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ smokey20

Pri recimo najmanj enem miljonu tolarjev, kolikor je treba odšteti za takšen motor, je strošek 50.000,- sit za čelado malenkost, kajne!? Še posebej, če se zavedaš, da ti lahko kvalitetna čelada ne le reši življenje, ampak tudi polepša motoristične užitke. In obratno seveda. No, za nekaj več kot 40 tisočakov dobiš že izjemno kvalitetne čelade, visokega srednjega ranga. V tvojem primeru bi ti toplo priporočal vsaj model N83.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ smokey20

No, za nekaj več kot 40 tisočakov dobiš že izjemno kvalitetne čelade, visokega srednjega ranga. V tvojem primeru bi ti toplo priporočal vsaj model N83.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Kaj pa model N100E genessis. Se ta model še prodaja! So kake razlike v kvaliteti, ceni, dizajn mi je ful lepši pr N100E ampak probal pa nisem še nobene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek sem imel opravek v Velenju in sem vzel na test Xlite 801. V enourni vožnji na Sleme se mi je prav priljubila. Toliko, da na koncu kar ni hotela z glave. .)

Izredno priporočam. Udobna, tiha, ergonomična, z obilo prostora okoli ušes. Za ranoranilce in tiste, ki ne vedo kdaj je konec moto sezone, pa imajo vse te čelade še neprekosljivi pinlock, ki resnično deluje!

Eno Xlite 801 v velikosti XXL imajo celo še po 50% popustu.

Če ne bi bil obsojen na modularne, bi bila Xlite 801 moja nova čelada!

LP in hvala prijaznim uslužbencem Compaca!

HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ HHV

Hvala HHV! Trudimo se po naših najboljših močeh in zelo smo veseli, če so naši kupci zadovoljni.

@ smokey20

Probat ni greh. Pa še nič ne stane. Model N100E Genesis boš našel v bogati ponudbi z letnico 2005. Več info pa najdeš še tukaj!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počas se bo spet treba spravit mal na motor, pa študiram kako popravit čelado od januarske nesreče :hmm:

Ubistvu je utrpela zlo malo poškodb (to kar je vidno na sliki je vse), tko da dvomim, da se je njena varnost kaj zmanjšala, in da je ni potrebno menjat. Zanima me nekaj drugega, na sliki je viden poškodovani del (klikni na sliko za večjo), kjer je predrsana barva in temeljna barva, vse do poliestra.

rsf2i_sml.jpg

Kako bi se spravu popravljat zadevo? Če bi šel kitat in brusit bi blo verjetno treba barvat celotno čelado, česar pa rajši ne bi počel, ker je razen tele poškodbe praktično nova :blink:

Vizir pa itak da bo treba menjat :D

Iščem pa tudi srebrni "mirror effect" vizir za Sharka RSF2i (na sliki), če lahko kdo zrihta se priporočam :OK: (TC prodaja Sharka, pa ga nimajo :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Mike_E_

Čelado je po nesreči vedno treba zamenjati! Pa naj bo prometna nesreča še tako nedolžna in četudi na čeladi ne bi bilo nikakršnih vidnih sledi udarca.

Po sliki sodeč je tvoja čelada konkretno prestregla udarec in notranji polistirenski vložek je zagotovo deformiran.

Ne lomi ga! Staro čelado postavi med svoje najdražje spominke in si kupi novo!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

šlo je za zdrs, ne za udarec ob tla.. mogoce na sliki zgleda hujse kot je dejansko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mike-E ne ga srat. Premisli koliko je vredna glava. Če je kriza napraskat denar skup pa sem siguren da se da zmenit tud na obroke ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mike-E ne ga srat. Premisli koliko je vredna glava. Če je kriza napraskat denar skup pa sem siguren da se da zmenit tud na obroke ali kaj podobnega.

Ma ni point v denarju ampak v tem, da se mi zdi skoraj ne verjetno, da bi mogu zaradi praske v velikosti 3cm2 na sprednjem delu celade le-to menjat :blink:

Vem, kako so zgrajene celade in zakaj jih je po udarcu ponavadi potrebno zamenjat, pa ceprov se lahko celadi skor nice ne pozna. Ampak, ce je taka poskodba poskodovala notranjo zgradbo, potem pa morem rect, da bom postal previden, kako postavljam celado na mizo, ko jo snamem, da je nebi slucajno poskodoval ;) Ne recem.. slika je slaba, bom probu priskrbet boljso, da se bodo vidle dejanske "razseznosti poskodbe".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!