Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

- zaradi nekorektnosti v predelu tesnjenja vizirja. Večkrat se je že namreč zgodilo, da je zaradi vloženega predmeta med vizir in čelado (rokavice ali kabelska ključavnica) ali pa zaradi premaknjenega mehanizma za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, prišlo do trajne deformacije tesnila vizirja na čeladi.

Prva in druga možnost (rokavice,ključavnica) sta tu izključeni,mehanizem za nastavitev prileganja vizirja je bil pa res že v vseh možnih pozicijah :blush: ,ker sem pač poskušal odpravit netesnenje.

Vsekakor se bom ob priliki ustavil v Velenju,ker sam itak ne morem (ne znam) odpravit te težave.

Me pa še nekaj zanima... Je glede na to,da je čelada stara 6 let in je zato že izven nolanove 5-letne garancije,sploh smiselno razmišljat o menjavi tesnil (če je to potrebno)? Kolk približno bi me v najslabšem primeru (vizir+vložek prot rosenju+tesnila) stalo popravilo :?

Je to možno popravit takoj al bi blo treba čelado kak dan pustit pri vas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam X-801 R in sem imel enake probleme,zato slik niti ne bom dodajal.Mene je že ob nakupu presenečalo to da ima (vstavek),vizir proti rošenju,silikonsko obrobo samo na spodnji strani,zato sem prosil za zamenjavo vizirja,ki ima silikon okrog.Povdaril bi rad,da zadeva res deluje,ampak se mi je tako zatikalo za tesnilo in praskalo,da sem vizir raje odstranil.Rešitev tega bi bila verjetno zmajnšanje tega vizirja.Pri tem pa se pojavi vprašanje,za koliko bi se zmajnšalo vidno polje pri zaroševanju.Menim pa,da bi bilo sigurno bolše z majnšim vidnim poljem,kot pa zdaj brez vsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ miha600, @ Moto32, @ andrej honda

V kolikor se dve površini stikata, vmes pa se nabere prah, lahko zaradi vibracij med vožnjo prah med površinama povzroča praske. Vložek proti megljenju in vizir je zato potrebno večkrat oprati. Z vodo ali blago milnico. Očiščen vložek, ki se je po daljšem času prisiljenega položaja najbrž ukrivil enostavno obrnete na drugo stran tako, da se bo ponovno tesno prilegal na površino vizirja in ga vstavite med oba čepka. Če se vložek še vedno premika, ali pa se ne prilega tesno k vizirju, z izvijačem zavrtite ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja in tako povečajte napetost naleganja vložka na vizir.

Če pa se vizir ali vložek proti megljenju pri odpiranju zatikata v tesnilo vizirja, potem je nekaj narobe. Lahko, da je premaknjen mehanizem za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, ali pa morda le-ta ni pravilno nastavljen. Miha600, Moto32, andrej honda, če vam ni odveč, vas vabim, da se oglasite v Velenju, kjer vam bomo v našem servisnem centru uredili nastavitve tesnjenja vizirja. »Popravilo« je brezplačno, trajalo pa bo le nekaj minut. Če se pripeljete z motorjem, boste lahko že takoj sami preverili tudi učinkovitost opravljenega dela.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

imam čelado Shark RSF Laconi, čelada mi sicer lepo sede na glavo, v ličnicah me oprime, tudi pri večjih hitrostih je stabilna na glavi, vendar pa me po približno 20-ih minutah na glavi začne boleti zunanji del levega ušesa.

Kaj menite, je čelada premajhna (ušesa vem, da nimam prevelika)? Obstaja kakšna rešitev, kjer ni potrebno menjati čelade?

Hvala za pomoč!

V dobri veri, da bomo ustregli najširšemu krogu uporabnikov, proizvajalci čelad stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku. Nekomu bo ustrezala, recimo, čelada Arai in se v Nolanki nikakor ne bo dobro počutil, drugemu ustreza Nolan in nikakor Shoei, oziroma povedano drugače: ni vsaka čelada za na vsako glavo in ni vsaka čelada za na vsak motor. Tudi zato toplo priporočamo, da si za nakup vzamete dovolj časa, pomerite več čelad različnih proizvajalcev, modelov in velikosti. Pametno je, da čelado obdržite dalj časa na glavi, jo testirate tudi med vožnjo na svojem motorju in se šele potem odločite za nakup. Na motor gremo vendar uživati in ne trpeti!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

sej vem da je to relativna stvar, samo katere čelade so boljše agv ali shark...odločam se za najvišji nivo pri čeladah ker mi je varnost zelo pomembna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

sej vem da je to relativna stvar, samo katere čelade so boljše agv ali shark...odločam se za najvišji nivo pri čeladah ker mi je varnost zelo pomembna...

eeeeee obstajajo še boljše oz. višji rang :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zdej ste me pa zmedl??? RSR2 supra sharkica je 120000 in men se zdi to kr velik...tako kot tudi agv...a zdej boste pa rekl da obstaja še višji rang??? in to je? ma to je pomoje že preveč! hehe saj jest tko mislm....pa izgled je valda tut pomembn...zato mi kkšne shoei niso tok ql

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zdej ste me pa zmedl??? RSR2 supra sharkica je 120000 in men se zdi to kr velik...tako kot tudi agv...a zdej boste pa rekl da obstaja še višji rang??? in to je? ma to je pomoje že preveč! hehe saj jest tko mislm....pa izgled je valda tut pomembn...zato mi kkšne shoei niso tok ql

sam si reku:

Lep pozdrav,

sej vem da je to relativna stvar, samo katere čelade so boljše agv ali shark...odločam se za najvišji nivo pri čeladah ker mi je varnost zelo pomembna...

well ... mi ti sao povemo, da obstaja še višji nivo od tvojga ... firmi se imenujeta Arai ter Shoei ... za ta denar (120 jurjev) pa imaš še čelade X-lite ... pa kakšno Schuberth S1... pa še kaj ..

SHARK vs. AGV pa - well, stvar osebne preference ... načeloma so vse čelade, ki stanejo okol 100 jurjev, odlične ... ti pa presodi, katera ti je vizualno všeč, katera ti dobro paše na glavo (vsaka se malo drugače "uleže")...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupej!

Mene pa zanima kaj je tole za ena nova tehnologija AFX čelad, ker na njihovi strani nč ne piše :glare:

post-7827-1121681117.gif

skupej s čelado zgleda pa tkole:

post-7827-1121680972.gif

post-7827-1121681014.gif

:whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ MK-R1

Za distribucijo čelad Shoei v Sloveniji sicer skrbi nemški Shoei Distribution GmbH, vendar se najbrž lahko za nakup vizirja oglasiš tudi v Moto centru Yogi v Vinski gori pri Velenju, kjer so nedavno v svoj prodajni program uvrstili tudi prodajo teh čelad.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Poklical v MC Yogi, se zmenil bojo poslali po pošti. :OK:

Hvala!!

P.S. Sem ti dolžan pivo ali dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Tud jest mam eno vprašanje, ni važno kdo mi odgovori, vsakega bom vesel. Pred dvema letoma sem na IMOTu kupil čelado SHARK, ki je oh in sploh po zatrjevanju prodajalca. Prodal pa mi jo je sam Joerg Teuchert (ga ne poznam ampak baje je to en dirjač) ki se je na kahljo še podpisal in blabla. S čelado sem ful zadovoljen in vse, res je dobra ima samo 1150g pa vizir je ful debel. Stvar pa je v tem, da ne vem, kaj je to za en tip čelade, ker je na netu nisem nikjer zasledil in ko sem v TC ju hotel vizir kupit so me debel gledal kaj mam jaz to. Edin kar piše je OCD. Pa vizir je našraufan gor.

MA kdo kej tazga?

LP

lahk tud sliko pošlem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zdej ste me pa zmedl??? RSR2 supra sharkica je 120000 in men se zdi to kr velik...tako kot tudi agv...a zdej boste pa rekl da obstaja še višji rang??? in to je? ma to je pomoje že preveč! hehe saj jest tko mislm....pa izgled je valda tut pomembn...zato mi kkšne shoei niso tok ql

hmmm cena ni nujno pokazatelj kakovosti, včasih je čelada za 120.000 isto dobra kot kakšna za 100.000.

vglavnem X-lite (nolan) ni nič slabša od kakšne shoei ali sharka je pa cenejša.

AGV je pa pesem zase, samo ime, proizvajajo pa jih že nekaj časa v indoneziji. italijani so zaprli fabriko in prodali vse indonezijcem. nočem namigovat da škilioki ne znajo delat ampak meni osebno vseeno malo smrdi zadeva, da o dobavah in rezervnih delih ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na njenem vizirju so se pojavile podobne odrgnine in to na zgornjem delu med vizirjem in vložkom

Hoj!

To se je naredilo tudi na mojem vizirju, ko sem šel na pot.

S časom se vizir in pin-lock zdrgneta, ker vijaka pin-locka počasi popustita in temu ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se da dobiti tele sraufe in kje se jih da dobiti v Ljubljani in koliko stanejo?Se da kupiti samo en srauf ali mora biti par?

Zanima me pa se ce se da kupiti novi vizir za nolan celado.Model zal nevem ker je celada stara okol 7 let.Ima pa nadstrehico rjave prozorne barve.Lahko pa poveste kje pise model celade.

106093023.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mikimauss Seveda da pokaži sliko, tako bo lahko folk prepoznal, ker verjetno redkokdo pozna to čelado.

Teuchert je supersport svetovni prvak leta 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se da dobiti tele sraufe in kje se jih da dobiti v Ljubljani in koliko stanejo?Se da kupiti samo en srauf ali mora biti par?

Zanima me pa se ce se da kupiti novi vizir za nolan celado.Model zal nevem ker je celada stara okol 7 let.Ima pa nadstrehico rjave prozorne barve.Lahko pa poveste kje pise model celade.

106093023.jpg

Na zadnjem delu čelade, tik na obrobo, je ponavadi nameščena nalepka, ki vsebuje podatke o oznaki modela, velikosti in teži čelade.

Deli na sliki so mehanizem vizirja za čelado N40. Rezervne dele za starejše Nolanove modele -torej tudi mehanizem in vizir za čelado N40- imamo vseskozi na zalogi in jih lahko takoj dobiš v našem prodajnem centru v Velenju ali pa pri kateremkoli izmed naših pooblaščenih prodajalcev čelad Nolan širom po Sloveniji. Kakor ti pač bolj ustreza. V kolkkor bi potreboval še podrobnejše informacije, ti jih rad posredujem še preko PMa.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ markob

Informacije o cenah in prodajnih mestih, kjer lahko dobiš rezervne dele za čelade Nolan, sem ti posredoval na PM.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

Ko sem pospravljal moror v garažo sem s čelado podrgnil ob steno in spraskal vizir js pa ne vem točno katero čelado imam ker je brat še preden sem jo dobil odstranil vse nalepke. Zanima me če je mogoče vizir kako popraviti.

Vnaprej se opravičujem če ste to temo že premleli

Hvala za odgovore (ali vsaj povejte kje je to že napisano)

Lp. GONZALES

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

Ko sem pospravljal moror v garažo sem s čelado podrgnil ob steno in spraskal vizir js pa ne vem točno katero čelado imam ker je brat še preden sem jo dobil odstranil vse nalepke. Zanima me če je mogoče vizir kako popraviti.

Vnaprej se opravičujem če ste to temo že premleli

Hvala za odgovore (ali vsaj povejte kje je to že napisano)

Lp. GONZALES

post-5114-1122841292_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!