Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

kompi a mi plz lahk daš naslov kje je prodajalna v slov.bistrici nolanovih čelad ? tnx že vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRGOAVTO D.D.

PRODAJALNA 226

TRG ALFONZA ŠARHA 10

2310 SLOVENSKA BISTRICA

TELEFON: (02) 8051200

TELEFON: (02) 8051201

TELEFAKS: (02) 8051202

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to vem sm že vido :) sam nea vem ki je v slov.bistrci trgoavto zato bi rabo naslov :D

uf, to pa bo malo težje - trgoavto ima spletno stran, pa tudi telefonskem imeniku so ... zdaj, če hočeš, ti lahko jaz pogledam, al pa probaš sam in se naučiš te informacije tam iskat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če čakaš prav na Kompija, je ta teden na dopustu :D (vem ker imam tudi jaz en vizir za zrihtat pri njem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo ka pa moj vizir mi bo kdo pomagu :(

še vedno mislim, da bi bilo pametno naložiti celo sliko čelade, ker jo bo pa le mogoče kdo prepoznal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo čelado nolan N81E??? js sm jo kupo pa upam da se nism zasral k sm to izbral.meni dobro paše na glavi. ma kdo kake izkušnje z njo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm biu zaj na vožnji z to čelado in se mi zdi ok :) no ko se pelaš nad 140 je res mal bol glasna od drugih. drgač pa ma prezračevanje ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorcycle deaths up after helmet law repeal, federal study shows

The Associated Press

August 08, 2005

A federal study has found motorcycle fatalities in Florida increased more than 81 percent, and the number of deaths for riders younger than 21 nearly tripled, in three years after state lawmakers repealed a law requiring riders to wear a helmet.

The National Highway Traffic Safety Administration study also found injuries have become more expensive to treat. The average hospital cost to treat a head injury was $45,602, more than four times the $10,000 insurance non-helmeted riders are required to carry.

But the study also noted that some of the increase in fatalities can be attributed to alcohol use, speed and increased ridership.

Preusser Research Group, a Connecticut research firm specializing in transportation and highway safety, conducted the study for the federal agency.

The data suggests helmet use has declined, even among riders younger than 21 who are still required by state law to wear helmets, according to the agency.

In the three years before the July 1, 2000, repeal of the helmet law, 9 percent of the 515 motorcyclists killed in crashes were not wearing a helmet. Of the 35 motorcyclists younger than 21 killed in crashes during those three years, 26 percent were not wearing helmets.

In the three years after the repeal, 61 percent of the 933 fatally injured motorcyclists were not wearing a helmet. Of the 101 riders younger than 21 who were killed in those three years, 45 percent were not wearing a helmet.

"The numbers are pretty compelling that Florida has paid a high price," said Rae Tyson, an agency spokesman. "There is enough here for any state contemplating a helmet repeal to realize there are serious consequences."

Head-injury hospital admissions rose 80 percent and the cost for hospitals to treat head, brain or skull injuries more than doubled, from $21 million to $50 million, according to the study.

James Reichenbach, president of ABATE of Florida, who lobbied to repeal the helmet law in 2000, said the federal agency is biased against riders who do not wear helmets.

He said the increase in fatalities can be largely attributed to motorcycles' increasing popularity.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel N81 pa mi ni bila všeč. Je zelo glasna, veliko piha in slabo prezračevanje .)

PS: pri govoru o čeladah je fajn povedat tut za kater način vožnje govoriš ... eni jo majo za počasno turistično, drugi za hitrejšo skor športno vožnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

Ko sem pospravljal moror v garažo sem s čelado podrgnil ob steno in spraskal vizir js pa ne vem točno katero čelado imam ker je brat še preden sem jo dobil odstranil vse nalepke. Zanima me če je mogoče vizir kako popraviti.

Vnaprej se opravičujem če ste to temo že premleli

Hvala za odgovore (ali vsaj povejte kje je to že napisano)

Lp. GONZALES

Iz slike, ki si jo pripel, ni mogoče razbrati za katero znamko čelade gre. Če se niti brat ne spomni katere znamke je čelada, potem bo najbrž najbolje povprašati v trgovini, kjer sta čelado kupila.

Drugače pa je nalepka s podatki o modelu, teži in velikosti čelade ponavadi nameščena tik nad spodnjim robom zadnje strani čelade.

Poškodovanega vizirja žal ni mogoče popraviti. Vizir lahko očistiš, ni pa mogoče odstraniti v polikarbonat zažrtih prask. Tudi s poliranjem ne.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor kompi.

Aja, pa še to

mene ni zanimalo katero čelado pa kateri model mam. Mene je zanimalo če se da popravit vizir, pa se ga ne da :(

vseeno hvala

Lp. GONZALES

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mikimauss Seveda da pokaži sliko, tako bo lahko folk prepoznal, ker verjetno redkokdo pozna to čelado.

Teuchert je supersport svetovni prvak leta 2000.

JO!!!

Mal pozabil na svoje vprasanje, :blush: se opravicujem ampak poslal bom sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot obljubljeno dodajam (malo pozno) sliko čelade. Če jo kdo spozna naj mi javi. Slika, ki si mi jo poslal je zelo podobna, kot lahko opaziš se razlikuje po prednjem zračniku, zato ni ista. Moja ima vizir pritrjen z vijaki, kar je tudi redkost sharkic. Če mi kdo pomaga, ga :004 :blush: ...

Pa lep pozdrav

post-5941-1124138165_thumb.jpg

post-5941-1124138183_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil vezir za čelado ( črni ali ogledalasti( ko pogledaš not vidiš sebe)) za čelado NZI..... ima kdo za prodat? zanima me tudi cena... hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!