Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Tukaj boš najbrž našel nekaj koristnih nasvetov. Priporočam tudi, da osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben prodajalec ali pa testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! In če te bo še kaj zanimalo, ti seveda rade volje pomagam.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Hvala, tisto sem že prebral, in sem se odločil za N83 (nolan).

Zdaj samo še čakam 19. ker bodo takrat znižane za 30% (drugače bi vzel x-lite, samo te niso znižane se mi zdi)

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare,

zanima me kateri tip čelade priporočate za enduro motor (KLE 500) - gledena način vožnje, položaj...,

zanimam se za N101 ali npr. x601.

LP

Tako N101, kot tudi X-601 sta lahko dobra izbira za KLE 500. Odvisno pač od tvojega načina vožnje, pa tudi od tega, kaj pričakuješ od čelade.

N101 ponuja možnost večnamenske uporabe in omogoča motoristu, da pokaže svoj obraz, ne da bi snemal čelado z glave. Priporočamo jo predvsem za uživaške turne vožnje, izlete, popotovanja, chooperje, skuterje …, za doseganje zmernih hitrosti, za vožnjo v pokončno sedeči drži na motorju … Zaradi specifične konstrukcije, ki je kompromis med integralno-zaprtim in jet-odprtim konceptom, pa ta čelada ni primerna za dinamično, športno vožnjo. X-601 pa je integralno zaprta čelada (fiksni predbradni del), ki že omogoča tudi doseganje večjih hitrosti.

Glede na to, da na dobro počutje v čeladi, poleg prave izbire (kvaliteta, oblika, velikost), pomembno vplivajo še številni drugi dejavniki (nagib vetrobranskega stekla, krogotok zraka na motociklu, način vožnje, drža in velikost motorista … ) ti toplo priporočam, da preizkusiš izbrani model čelade na lastnem motociklu in tako sam oceniš primernost čelade. Nihče ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, tisto sem že prebral, in sem se odločil za N83 (nolan).

Zdaj samo še čakam 19. ker bodo takrat znižane za 30% (drugače bi vzel x-lite, samo te niso znižane se mi zdi)

V sklopu letošnjih »čudovitih mesecev akcij« bomo 19.09.2005 pričeli z veliko posezonsko razprodajo in za 30% znižali cene vsem čeladam Nolan in X-lite na zalogi.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje bi lahko kupil barven vizir(oz. temen) za čelado AXO RR6EV Carbon :?

Hvala

Pokliči v Slovensko Bistrico - FPL Avto center Pušnik (02/ 805 00 10), ki v Sloveniji zastopa znamko čelad AXO.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa še jst eno vprašanje :)

Imam čelado Nolan n83, model ki nima snemljive podloge. A se da to snemljivo podlogo posebej kupit pa vgradit v čelado? In če ne, kako jo operem brez snemljive podloge :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svojo staro opral z neko peno, ki jo dela Shell, in piše da je za vse (tako za zunanjost in vizir (insekti in to) kot tudi za notranjost).

Za jurja dvesto sem dobil celo piksno. Diši pa podobno, kot tisto razkužilo v bolnicah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa še jst eno vprašanje :)

Imam čelado Nolan n83, model ki nima snemljive podloge. A se da to snemljivo podlogo posebej kupit pa vgradit v čelado? In če ne, kako jo operem brez snemljive podloge :)?

Jaz sem prejšnjo čelado pucal s proizvodom S 100 Helmpolster-Reiniger in zdajšnjo bom tudi .) Tudi pena, ki jo naneseš na podlogo, pustiš malo časa in potem enostavno obrišeš. Ful umazanije potegne ven, tako, da priporočam. No, vsaj jaz sem zadovoljen .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Dolenc™

V čelade, ki so opremljene s fiksnim oblazinjenjem, žal ni mogoče vgraditi snemljivega in pralnega oblazinjenja.

Če oblazinjenje ni snemljivo in pralno, se lahko tkanine lotiš z namiljeno krtačko, izplakneš tkanino z vodo, jo nežno ožmeš in posušiš na soncu in na zraku.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz uporabljam S100 Helmpolster reiniger za mojo trenutno čelado...mam podobne(zelo dobre) izkušnje kot Robert, res pobere ven vso umazanijo...samo našpricaš notranjost čelado s to peno in nato rahlo zdrgneš, recimo z brisačo ter nato zadevo posušiš, čelada je čista in lepo odišavljena :D

lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam helmet care od motorexa. kupu v habatu za 1840 sit! res dobra zadeva! deluje pa isto kot proizvod, ki ga je omenil robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do teh trgovin imam kar daleč, a v Slo se ne da nikjer kupit al pa magar naročit?

A ok nisem vidu tistga kar je grcar napisu :), bom kr to probov

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do teh trgovin imam kar daleč, a v Slo se ne da nikjer kupit al pa magar naročit?

A ok nisem vidu tistga kar je grcar napisu :), bom kr to probov

Jaz sem kupil preko neta pri podjetju MOTOCENTER-PROMOTOR Vincenc Pilko s.p.. Takrat, pa je bila cena 1.990 SIT. Koliko je sedaj, pa ne vem. Poglej na njihovo spletno stran.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njihova stran: Promotor

Pozdrav od Roberta

P.S.: Mislim, da je bil na Louisovi strani ta proizvod eden najbolje ocenjenih proizvodov za čiščenje notranjosti čelad.

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado. Vozil bom KTM DUKE-a, zato se mi vsaj naprimernejša oblikovna izbira zdi takšna, kot je ARAI Tour X-2 (http://www.araihelmet-europe.com/Arai%20site/Ontwerp/Arai%20Collectie%202005%20LET%20OP%20ALLEEN%20BEWERKT%20BEELD/Tour%20X-2/TourX%20motard%20black.jpg) A takšne oblike čelade ne najdem pri drugih znamkah...recimo pri Nolanu? Ali pa samo slabo iščem?

PRosim za majhen nasvet!

Hvala, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči v Slovensko Bistrico - FPL Avto center Pušnik (02/ 805 00 10), ki v Sloveniji zastopa znamko čelad AXO.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

OK :OK: hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado. Vozil bom KTM DUKE-a, zato se mi vsaj naprimernejša oblikovna izbira  zdi takšna, kot je ARAI Tour X-2 (http://www.araihelmet-europe.com/Arai%20site/Ontwerp/Arai%20Collectie%202005%20LET%20OP%20ALLEEN%20BEWERKT%20BEELD/Tour%20X-2/TourX%20motard%20black.jpg) A takšne oblike čelade ne najdem pri drugih znamkah...recimo pri Nolanu? Ali pa samo slabo iščem?

PRosim za majhen nasvet!

Hvala, LP!

Vse do lanskega leta smo tudi pri Nolanu za t.i. cestni enduro ponujali čelado N70, ki je podobne oblike kot ta, ki jo omenjaš.

Nadomestili smo jo z novo N83, ki uporabniku ponuja več aerodinamike, udobja in še drugih novih rešitev…

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: Končno najdu dovolj veliko "Klapp čelado" zase. Vemar VXD-E

ima kdo kake izkušnje z njo?

primerjava z HJC c-max ? (pri tej čeladi vel.64 z brado še vedno zadanem ob ščitnik za brado, pri Vemarci pa ne.)

jaz in moja velika betica... :cry: izbiram lahko le med tema dvema.. vsak komentar (konstruktiven) je dobrodošel.

lp.

jurij

p.s. pa še ful mi je oblika všeč

slikca :wub:

post-3863-1127218013_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm biu pa dons popoldne na Zaloški tm k majo Ducatije pa Harleye sm pa vidu da majo tud Motorex. Uvex jakne čelade in očala majo pa ful znižano tud 40%.Če kdo kej kupuje se mu splača pogledat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So zdaj poleg čelad znišani tudi vizirji, ali samo čelade (uvoznika compac mislim)?

Trenutno poteka velika posezonska raprodaja zaloge čelad Nolan in X-lite. Vizirji in ostali rezervni deli niso vključeni v akcijo.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, če je ta čelada samo za enduro motorje, al bi jo lahko mel tut na cestnmu? :?

če se šilta ne da snet potem boš na cestnem in vsakem drugem trpel zaradi upora zraka <_<

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!