Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Šilt se tej čeladi da snet. Je pa to čelada dokaj nizkega cenovnega razreda...tudi sam sem jo nameraval nabavit za vožnjo censtni enduro motorja...pa so mi jo nekateri odsvetovali..iz vidika varnosti.

Bi pa vprašal: kaj menite o čeladi Nolan n101 - na KTM Duke motorju? Nekateri namreč pravijo, da je to v glavnem čelada za potovalne motorje, a meni je pač všeč... Ne bi pa rad brcnil čisto mimo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu bom še enkat lepu uprašou.

Za cestn motor bi mi bul priporočal tako čelado,

post-8261-1127824346.jpg

al tako, k se ji da šild snet?

post-8261-1127824390.jpgpost-8261-1127824417_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil aligg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prejšnji teden sem kupil Xlite 801 in lahko rečem da je čelada res prva liga. Sicer prvi dan nisva bila še čisto na ''ti'' na drugi furci pa sva se že navadila drug na drugega.

Spet mi ni žal da sem se odločil za Nolan.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu bom še enkat lepu uprašou.

Za cestn motor bi mi bul priporočal tako čelado,

al tako, k se ji da šild snet?

za cestni motor pozabi čelade na šilt pa če se snamejo ali ne in glej po čeladah najvišjega ranga, ki so namenjene cestnim motorjem na pa neko sranje za 100 eur pa magari je poslikana kot rossijeva čelada.

se pravi kevlar-karbon mix ali pa saj top rang plastike in sprijazni se da brez kakšnih akcij ne bo vsaj pod 50.000 sit, drugače pa ti bo še tako levi prodajalec znal vsaj razložit katere so za cestne motorje najbolj simpl pa je da ti kompi priporoči in da za probat katero X-lite čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prejšnji teden sem kupil Xlite 801 in lahko rečem da je čelada res prva liga. Sicer prvi dan nisva bila še čisto na ''ti'' na drugi furci pa sva se že navadila drug na drugega.

Spet mi ni žal da sem se odločil za Nolan.

LP

Leteči

Ma sem ti jez ze pred enim letom govoril da je to to, ti pa si bil trmast.....in poglej kaj si sedaj kupil :D Drugic me kar takoj poslusaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim pomoč!

Kupil sem novo čelado CAMBERO. Na vizirju je poleg tiste vakuumske nalepke imela še nalepko o atestu. Je zelo močna nalepka, odstranil sem jo do take mere, da je na vizirju ostalo lepilo. Katerega kemičnega sredstva naj se poslužim, da ne poškodujem čelade in vizirja?

Hvala, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim pomoč!

Kupil sem novo čelado CAMBERO. Na vizirju je poleg tiste vakuumske nalepke imela še nalepko o atestu. Je zelo močna nalepka, odstranil sem jo do take mere, da je na vizirju ostalo lepilo. Katerega kemičnega sredstva naj se poslužim, da ne poškodujem čelade in vizirja?

Hvala, LP!

nč kemije :BUA:

v kšni trgovini kup kašno čistilo za čelade, al pa nalepko sam fajn razmoč z

navadno vodo in probi zdrgnt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa vprašal: kaj menite o čeladi Nolan n101 - na KTM Duke motorju? Nekateri namreč pravijo, da je to v glavnem čelada za potovalne motorje, a meni je pač všeč... Ne bi pa rad brcnil čisto mimo  <_<

Zakaj pa ne? Še posebej, če se zavedaš, da je Nolan N101 uživaška čelada, ki ponuja možnost večnamenske uporabe in da zaradi specifične konstrukcije, ki je kompromis med integralno-zaprtim in jet-odprtim konceptom ni primerna za postavljanje hitrostnih rekordov.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim pomoč!

Kupil sem novo čelado CAMBERO. Na vizirju je poleg tiste vakuumske nalepke imela še nalepko o atestu. Je zelo močna nalepka, odstranil sem jo do take mere, da je na vizirju ostalo lepilo. Katerega kemičnega sredstva naj se poslužim, da ne poškodujem čelade in vizirja?

Hvala, LP!

Uporabi čisti, 90% akohol, ki ga lahko kupiš v lekarni. Nikar bencina ali razredčila!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadno v takšnih primerih pomaga olje ali pa WD-40.

Sem se prepričal na lastne oči, pa še potem skoraj nisem verjel :eek:

:slap: :BUA:

Za čiščenje čelade NE UPORABLJAJTE čistil za motocikle, za okna, topil, WD40 in podobnih kemičnih izdelkov, ki lahko poškodujejo zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo vizir, mehanizme, prezračevalne šobe, školjko …

Na školjki zasušeno umazanijo razmehčajte tako, da prek čelade položite v vodo namočeno krpo (ali papirnate brisače). Potem uporabite krpo in vodo, morda malce mila. Ne drgnite, temveč z vodo razmehčajte umazanijo. Če so na školjki ostanki lepila, uporabite 90-odstotni alkohol. Nikar bencina ali razredčila!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda! Ne boš udaril mimo, če si jo privoščiš!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

aha, celada je res super saj tako je reku brat ko je jo kupo :P

Zravn je se kupo srebrn vizir cena za njega je bila pa 12k .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Peter182

Pri Nolanu mislimo resno, ko trdimo, da so dirke najvišjega nivoja naš generator razvoja. V športu pridobljene izkušnje namreč prenašamo v proizvodnjo, zato lahko čelade konstantno izpopolnjujemo v vseh smereh. Torej, še preden novo čelado ponudimo na trgu, jo izbrani pogodbeni testni dirkači dodobra stestirajo in v kolikor je to potrebno, tudi opozorijo na morebitne šibke točke, ki jih lahko tako še pravočasno odpravimo. Dani si je stvari predstavljal ravno obratno, zato smo se razšli. Nič nenavadnega. Dirkači pač pogosto menjajo blagovne znamke. Še najraje, če jim konkurenca ponudi kakšen dolar več. Lep primer za to je recimo Max Biaggi, ki je zamenjal že celo plejado različnih znamk čelad.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi

Vprašanje glede Nolana N102. Kratka predstavitev čelade je bila v sobotni prilogi Dela - Na kolesih. Ker sem bil te dni v Velenju in sem imel namen kupiti N101 me zanima ali bo nov model prinesel bistvene spremembe glede "hrupa", obljubljena je tišja čelada (novinarjeva izjava).

Kaj svetujete N101 po ugodni ceni ali počakati na N102.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup čelade N101 po znižani posezonski ceni se je rez izplačal. Vendar pa se bojim, da je odlična priložnost sedaj že zamujena. Povpraševanje je bilo namreč precejšnje in velika večina N101 čelad je že razprodana.

Vendar nič zato! Nova Nolanova N102 bo ohranila vse dobro poznane odlične rešitve čelade N101, za razliko od predhodnice pa bo še bolj aerodinamične oblike in zato tišja, v predbradnem delu bo več prostora (preoblikovan predbradni dvižni del), ponujala bo bolj praktično odpiranje s posebnim stikalom, ki bo nameščeno na sredini predbradnega dela, prenovljeni pa so tudi prezračevalni kanali. Nov model N102 bo še dodatno pred-pripravljen za vgradnjo naprednih komunikacijskih rešitev, pričakovana MPC pa se ne bo bistveno razlikovala od letošnje.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

post-1784-1128525326_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....N102 bo ohranila vse dobro poznane odlične rešitve čelade N101, za razliko od predhodnice pa bo še bolj aerodinamične oblike in zato tišja, v predbradnem delu bo več prostora (preoblikovan predbradni dvižni del),

Se pravi bi meni prišla prav, ker nobenega nolanovega preklopnega modela nisem spravil na glavo ravno zaradi razdalje z vrha glave do brade. pri vsaki (tudi pri drugih proizvajalcih - razen dveh) sem ob zaprtem obraznem delu čelade zadel z brado, ali pa čelade sploh nisem mogel zapreti.. :angry:

je kaka 62-64 številka na zalogi za probat? pa če ni podatek, ki bi se na MS cenzuriral - zanima me še mpc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Jurij

Najbrž res Jurij, saj je pri novi N102 v predbradnem delu res precej prostora. Nenazadnje tudi zaradi mikrofona, ki ga bo moč montirati v to čelado.

Za testiranje pa bo potrebno kakšen dan še potrpeti. Še topli vzorci nove kolekcije 2006 so bili namreč ravnokar prvič predstavljeni na moto sejmu v Parizu, no kljub temu pa jih v Velenju pričakujemo že konec meseca oktobra. Takrat bomo seveda tudi bolj podrobno seznanili javnost z novostmi, ki jih pripravljamo za novo prodajno sezono. Tako na uho pa ti vendarle lahko prišepnem, da se MPC, kljub novemu modelu in bogatejši opremi, ne bo bistveno spremenila od tiste, ki si jo recimo moral odšteti za letošnjo N101.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tud jst sm takega mnenja...

k sm kupvou čelado sem imel 1001 vprašanj pa mi je kompi na vse prijazno odgovoril in svetoval in nazadnje sem se pdločil za čelado x801r replica checa... to vam je čelada tko k se zagre!!!!

kompi le tako naprej!!!! :OK: :OK:

weerus

P.S.komaj čakam na večjo številko ki jo dobavljate!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan! Imam dve vpraanji: Kupil sem čelado N83 in imam problem z odpiranjem levega zračnika( tistega na vrhu). Ali je to napaka v izdelku ali je kaj drugega? Ali bo kaj pomagalo proti rosenju vizirja če kupim tisto za čez nos(en usnje al nekaj takega) ??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam podoben problem, eden izmed zgornih se včasih noče odpret, pa če še tko prtiskaš. Jst tko nardim da ga z izvijačem dam stran, mal porukam, pa nazaj, pa je dobro.

Z izvijačem ga tam pr konici zapni, da ne spraskaš čelade :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!