Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

@ k0ci

Brez skrbi k0ci, tvoja čelada je že našla pot do nas. Še danes jo bomo poservisirali in ti jo vrnili.

Lp, Boris Kompare B)

o zakon :naughty: :naughty:

najlepša hvala :D

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikjer zasledil... samo kratko vprašanje.

Kako so kaj te STREETFIGHTER čelade? Ker je čelada strupeno poceni. Kak je kaj z varnostjo, zaščito, ipd.?

204784_410_FR_02.JPG

Lp

M. Vale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so kaj te STREETFIGHTER čelade? Ker je čelada strupeno poceni. Kak je kaj z varnostjo, zaščito, ipd.?

mal denarja mal muzike :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Nolan čelado s katero sem zelo zadovoljen. V vezirju ima tudi vložek proti rosenju, ki je 100% preprečeval rosenje. Novembra, ko je postalo hladneje, sem v čelado vstavil še protiveterno zaščito v predelu brade, potem folija proti rosenju ni več delovala 100%. Ali se vložek proti rosenju sčasoma izrabi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K0ci,

čelada te že nekaj dni čaka pri prodajalcu, kjer si jo pustil.

Lp, Boris Kompare B)

Imam Nolan čelado s katero sem zelo zadovoljen. V vezirju ima tudi vložek proti rosenju, ki je 100% preprečeval rosenje. Novembra, ko je postalo hladneje, sem v čelado vstavil še protiveterno zaščito v predelu brade, potem folija proti rosenju ni več delovala 100%. Ali se vložek proti rosenju sčasoma izrabi ?

Doslej še nisem zasledil primera, da bi se vložek proti meglenju izrabil. Najbrž se je po daljšem času prisiljenega položaja vložek le ukrivil po podobi osnovnega vizirja in nanj ne nalega več s celotno površino. Zaradi tega se sedaj osnovni vizir megli.

Vložek proti meglenju in vizir je priporočljivo večkrat ločti in oprati z vodo ali blago milnico. Tudi zato, ker vložek NFR s celotno površino nalega na osnovni vizir in kadar se dve površini stikata, se vmes zavlečejo delci prahu, kjer se prične zadrževati tudi vlaga. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske. Očiščen vložek in vizir potem enostavno obrneš na drugo stran tako, da se bo ponovno tesno prilegal na površino vizirja in ga vstaviš med oba čepka. Če se vložek še vedno premika, ali pa se ne prilega tesno k vizirju, z izvijačem zavrtiš ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja in tako povečaš napetost naleganja vložka na vizir. Če se vizir ali vložek proti meglenju pri odpiranju zatikata ob tesnilo vizirja, potem je najbrž premaknjen mehanizem za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, ali pa ta morda ni pravilno nastavljen. Ta poseg zahteva nekaj izkušenj, zato ti nastavitev radi uredimo na našem servisu.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1138983053_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K0ci,

čelada te že nekaj dni čaka pri prodajalcu, kjer si jo pustil.

Lp, Boris Kompare B)

o vidiš tega pa nisem vedel :( , iskat jo grem še danes :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi eno vprašanje:

Imam X-litko 801r ter imam občutek da mi pri vizirju rahlo piha v oči ko se vozim :hmm:.

Se da to kaj poštimat?

Lp, Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi k se spoznate boste znal svetvt,iščem eno čelado čimbolj podobno kros sam da ma še vizir,kkšne ideje pa tko ke do 30k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi k se spoznate boste znal svetvt,iščem eno čelado čimbolj podobno kros sam da ma še vizir,kkšne ideje pa tko ke do 30k

Če imaš kaj takega v mislih????

Poglej malo v louis ali pa na njihovi spletni strani. :P :P :P

post-9145-1139135377.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi eno vprašanje:

Imam X-litko 801r ter imam občutek da mi pri vizirju rahlo piha v oči ko se vozim :hmm:.

Se da to kaj poštimat?

Lp, Tadej

Najbrž je premaknjen mehanizem s katerim uravnavamo nastavitev prileganja vizirja k čeladi. Ta poseg zahteva nekaj izkušenj, zato ti nastavitev radi uredimo na našem servisu. Bodi prijazen in nam pošlji čelado na brezplačni servisni pregled, mi pa bomo uredili vse potrebno.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi k se spoznate boste znal svetvt,iščem eno čelado čimbolj podobno kros sam da ma še vizir,kkšne ideje pa tko ke do 30k

Airoh (glej sliko malo višje) in Grex ponujata model čelade, ki bi lahko vsaj približno ustrezal tvojim željam.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1139231416_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma so cene po trgovinah v Sloveniji enake ali pa so si vsaj precej podobne. Za Airoh Tyger bo treba odšteti cca. 27.500,-, za Grex RD1 pa 24.900,- SIT.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kompi jst sm dobu čelado :D res je zrihtana tko ko treba in spucana tut, se svet ko špegu :OK:

ma pa zanima kaj je blo narobe s tistim pasom da se je rahljal če mogoče veš :? ni zak pomaga tist pokrovček na delu kjer je vizir pritrjen na čelado :?

še enkrat hvala za servis, kr tko naprej :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, Boris Kompare B)

Ta teden bom tudi jaz v TrgoAvtu v Cerknici oddal mojo Nolan n100 na brezplačni servis.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem eno čelado čimbolj podobno kros sam da ma še vizir,kkšne ideje pa tko ke do 30k

tule je še ena takšna, sem pa videl, da se prodajajo na e-bayu

h-xmoto_02.jpg

marushin.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kompi jst sm dobu čelado :D res je zrihtana tko ko treba in spucana tut, se svet ko špegu :OK:

ma pa zanima kaj je blo narobe s tistim pasom da se je rahljal če mogoče veš :? ni zak pomaga tist pokrovček na delu kjer je vizir pritrjen na čelado :?

še enkrat hvala za servis, kr tko naprej :OK: :worship:

Pri pregledu podbradnega pasu in zaponke za zapenjanje nismo ugotovili nepravilnosti, le pravilno smo napeljali trakove. Pri vizirju pa smo ugotovili, da ne ustreza modelu čelade, zato smo ti prilagodili mehanizem za vpetje vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

Ta teden bom tudi jaz v TrgoAvtu v Cerknici oddal mojo Nolan n100 na brezplačni servis.

:rolleyes:

S prodajalci smo že stopili v kontakt. Čelada bo jutri najbrž že v Velenju in kakšen dan kasneje poservisirana v Cerknici.

Lp, Boris Kompare B)

Kompi upam, da si dobil mojo čelado, ki sem ti jo poslal v petek? :?

Ne vem kok bi zdržal brez nje :wub:

LP, Tadej

Čelada je srečno prispela. Jutri se lotimo servisa in v naslednjih dneh bo spet na varnem - pri tebi doma.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prodajalci smo že stopili v kontakt. Čelada bo jutri najbrž že v Velenju in kakšen dan kasneje poservisirana v Cerknici.

Spoštovanje!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi zna kdo povedat kje se da dobit Shoei čelade?

hvala

Sicer ni lepo delat reklame ampak če že ima Louis svojo rubriko pol mislim da lahko mi še kaj povemo o Slo. prodajalcih. :OK:

No v glavnem uvoznik in mislim, da tudi generalni uvoznik za Shoei pri nas je Motocenter Yogi iz Velenja.

Sem pred kakšnim mescem tam kupil Shoei xr 1000 pa je bil stric zlo prijazen, pa tudi za ceno sma se poravnala, tako da mislim da če si tam kje blizu se ti ne splača hodit v Aut ker ima cene iste.

Telefonske sicer nimam ampak to boš že našel.

post-9145-1140194615.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!