Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

A mi zna kdo svetovat o nakupu preklopne celade.

Glede na razne teste varnost / ceno sem prsu do zakljucka Airoh SV55 (mogoce ste drugacnega mnenja), ampak so tko suhoparne, nc pisane ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kupuješ varnost al pisanico? Če slednje si kupi jajce, alpa ga sam naredi

Hint:N102

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablabla burek... odrasti in se ne spotikaj čez vsako besedo....

aja kompi.... vem da tii je to biznis.... ampak na kakšen način pristopaš k stvari in potrpežljivo odgovarjaš na vsa vprašanja.... kapo...čelado dol..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablabla burek... odrasti in se ne spotikaj čez vsako besedo....

aja kompi.... vem da tii je to biznis.... ampak na kakšen način pristopaš k stvari in potrpežljivo odgovarjaš na vsa vprašanja.... kapo...čelado dol..... :worship:

Hvala Pizdek 69! Trudim se po najboljših močeh.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo čelado Airoh Warrior II al pa Airoh TYGER? Cena v louisu je 159 evrov, tko da kakšne velike kvalitete ne morm pričakovat ane?

no zanima me predvsem kakšen tak model čelade, da ima spredni del bolj v špico (kot te dve ki sem jih omeniu).

A mogoče obstaja še kakšna podobra čelada, ki bi bila bolj varna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima Arai - Tour X-2, če se jo da kje tle kupiti in koliko stane?

Pa še, lepa take vrste čelada je tudi MARUSHIN X-MOTO.

Pa me zanima, če tako Marushin čelade prodajajo kje v Sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kvaliteta čelade Vcan V100, če bi kdo kaj vedel o njej? Ali so dobre čelade? cena je zelo ugodna in naj bi bila narejena iz kompozitnih materialov. Mislim da steklenih vlaken. Kakšna je primerjava recimo čelade iz steklenih vlaken in kevlar karbon?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Airoh Tyger čelada je bolj tak srednja žalost, vozim KTM 625 SMC na tem motorju še kar gre za večje brzine sigurno ni. So pa pri nas za 10000 SIT cenejše kot v Avstriji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje velja vsaj dvakrat res dobro premisliti, preden se odločiš za nakup čelade brez imena, sumljive kvalitete in hudo nizke cene. Najprej zato, ker je čelada varnostni element, mi pa imamo le en računalnik – našo glavo, ki jo je mimogrede rečeno izjemno zahtevno, če ne že skoraj nemogoče servisirati. Pa tudi zato, ker je jasno, da je skrbno izdelana čelada tudi zmogljivejša; ker je znano ime s proizvodnjo v urejeni državi bolj zaupanja vredno, kot pa izdelek neznanega izvora iz okolja, ki ima nizke kriterije; ker je vajenec tisti, ki je šele včeraj začel delati čelade, ker pač nima izkušenj s konstrukcijo; ker tisti, ki čelade samo sestavlja nima razvoja in je že po definiciji v zaostanku; …

Kakšna je primerjava recimo čelade iz steklenih vlaken in kevlar karbon?

Ni razlike. To so čelade izdelane iz kompozitnih materialov, le da nekateri proizvajalci steklenim vlaknom dodajo več (in nekateri manj) karbona, kevlarja, kurala…

Mene pa zanima Arai - Tour X-2, če se jo da kje tle kupiti in koliko stane?

Pa še, lepa take vrste čelada je tudi MARUSHIN X-MOTO.

Pa me zanima, če tako Marushin čelade prodajajo kje v Sloveniji?

Arai v Sloveniji zastopa in prodaja Pintar racing servis iz Kranja, znamka čelad Marushin pa pri nas nima svojega uradnega zastopnika.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo čelado Airoh Warrior II al pa Airoh TYGER? Cena v louisu je 159 evrov, tko da kakšne velike kvalitete ne morm pričakovat ane?

no zanima me predvsem kakšen tak model čelade, da ima spredni del bolj v špico (kot te dve ki sem jih omeniu).

A mogoče obstaja še kakšna podobra čelada, ki bi bila bolj varna?

a res ni nobene podobne čelade omenjenima Airoh Warrior II in TYGER, sam kakšne boljše kvalitete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje velja vsaj dvakrat res dobro premisliti, preden se odločiš za nakup čelade brez imena, sumljive kvalitete in hudo nizke cene. Najprej zato, ker je čelada varnostni element, mi pa imamo le en računalnik – našo glavo, ki jo je mimogrede rečeno izjemno zahtevno, če ne že skoraj nemogoče servisirati. Pa tudi zato, ker je jasno, da je skrbno izdelana čelada tudi zmogljivejša; ker je znano ime s proizvodnjo v urejeni državi bolj zaupanja vredno, kot pa izdelek neznanega izvora iz okolja, ki ima nizke kriterije; ker je vajenec tisti, ki je šele včeraj začel delati čelade, ker pač nima izkušenj s konstrukcijo; ker tisti, ki čelade samo sestavlja nima razvoja in je že po definiciji v zaostanku; …

Hvala za odgovor! drugače ne mislim kupit te čelade saj ne nosim glave na prodaj .) Samo zanimalo me je ker čelado izdelujejo v ZDA in ima nizko ceno...me je zanimal če kdo kaj več ve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mi lahko nekdo pove kateri čeladi sta tole? tuki k ste sami profiči to vrjetno ne bo težko :OK: aja pa to da sta agv že vem, samo model me zanima :)

post-1745-1140620986_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mi lahko nekdo pove kateri čeladi sta tole? tuki k ste sami profiči to vrjetno ne bo težko :OK: aja pa to da sta agv že vem, samo model me zanima :)

Lep pozdrav;

črna čelada je model AirTech, druga pa model Daystar. Obe sta iz kompozitnih materialov, z pralno notranjostjo

(hygienic treatment), anitiscratch in antifog vizirjem, ter glede na vse našteto tudi finančno sprejemljivi

(39.900 oz. 57.900)

:yea1: Lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo že res.... samo tip hoče ful preveč, glede na cene v trgovini... raje dam jurja več pa mam garancijo in vem kje in kaj sem kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prodajalci smo že stopili v kontakt. Čelada bo jutri najbrž že v Velenju in kakšen dan kasneje poservisirana v Cerknici.

Dobil čelado nazaj. :worship:

Hvala za prijaznost ! :OK:

ps: a je vse v redu s čelado? Oz. a bo zdržala še to sezono?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nam veliko pomeni, če so naše stranke zadovoljne. Čelada je še vedno v dobrem stanju, zamenjali smo le tesnila, očistili in podmazali mehanizme … No, če pa si privoščiš novo N102 ... verjemi ... ne bomo prav nič slabe volje ;)

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav !!!

No morem povedati, da so mi vsi novi modeli X-lite zelo všeč in bi jo prav rad kupil !!!

Ker se nisem nikoli dosti posvečal čeladi in sem načeloma vedno kupil kar najdražjo me zanima naslednje.

Gospoda Borisa Kompareja bi prosil, če mi lahko svetuje pri izbiri čelade in sicer za naked motor.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor !!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No morem povedati, da so mi vsi novi modeli X-lite zelo všeč in bi jo prav rad kupil !!!

Ker se nisem nikoli dosti posvečal čeladi in sem načeloma vedno kupil kar najdražjo me zanima naslednje.

Gospoda Borisa Kompareja bi prosil, če mi lahko svetuje pri izbiri čelade in sicer za naked motor.

no nisem gospod kompare :devil: ampak ti lahko vseeno mogoče svetujem da naj bo definitivno integralna (zaprta) in čim boljša ker si na nakedu še bolj izpostavljen vetru in posledično trpiš zaradi težke ali glasne čelade. sam sem super zadovoljen z X-lite 901, ki pa je žal ne delajo več tako da bo naslednja verjetno X-lite 801, ki sem jo že sprobal in je zelo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je X-601, ali pa kak model od Arai ali pa Suomy !!!

Res ne vem kaj naj kupim ! Vsekakor pa morem v kratkem kupiti dve novi čeladi, pa bi se rad prav odločil !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!