Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kako pa je X-601, ali pa kak model od Arai ali pa Suomy !!!

Res ne vem kaj naj kupim ! Vsekakor pa morem v kratkem kupiti dve novi čeladi, pa bi se rad prav odločil !!

LP

x-801 in x-601 sta oba dobra izbira čeprav 601 še nisem probal. tudi suomy in arai in pa seveda še 1000 drugih firm imajo primerne čelade, izbira pa je stvar zaupanja v znamko, cene, servisa, prijaznosti,......

kot je že bilo omenjeno lahko pri nolanu čelado dobiš na probo in jo sprobaš na motorju kar je najboljši način, pri drugih to ponavadi ne gre. odločit pa se boš moral sam.

PS: pri arai pač bodi pripravljen na "nekoliko višjo" :whistle: ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celoti se pridružujem Prvyjevemu mnenju.

Sicer pa sta si na prvi pogled X-601 in X-801R res precej podobni. Obe sta ročno izdelani iz kompozitnih materialov, obe sta opremljeni s posebnim, dvoslojnim polistirenskim vložkom in tudi školjka je pri obeh na voljo v treh različnih velikostih, s čimer smo dosegli najnižjo težo, najmanjši aerodinamični upor in optimalno udobje. No, X-801R je v primerjavi z X-601 bolj čokate oblike, premore večji in učinkovitejši prezračevalni sistem (AVS), oblazinjenje je pri X-801R iz zračnega, ekskluzivnega materiala Unitherm, ki odvaja vlago in odlično objame glavo, da čelada ohranja lego tudi pri veliki hitrosti. Material Unitherm deluje termoregulacijsko: pri nizkih temeperaturah je suh in topel, hladen pa kadar je vroče. X-801R je serijsko opremljena tudi s protivetrno zaslonko in usmerjevalnikom izdihane sape, vložkom proti megljenju vizirja s silikonsko obrobo (razen za X-801R Start) in vizirjem, na katerega je mogoče namestiti folije za odmetavanje …

Z vabilom na brezplačne tesne vožnje vsem zainteresiranim ponujamo možnost, da si izbrani model čelade izposodijo za par ur in ga osebno preizkusijo na lastnem motociklu! Kdo bi znal bolje oceniti ustreznost čelade, kot prav uporabnik sam? Motorizem je užitek in res nima smisla, da bi si ga pokvaril s čelado, ki ti ne ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. več info najdeš tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je X-601, ali pa kak model od Arai ali pa Suomy !!!

Res ne vem kaj naj kupim ! Vsekakor pa morem v kratkem kupiti dve novi čeladi, pa bi se rad prav odločil !!

LP

vsekakor čelade temeljito preizkusi, da ti dobro sedijo na glavi ...

Po zadnjem preizkusu revije Motorrad je Arai še vedno najboljši, vendar je Nolan močno blizu po kakovosti, po razmerju cena/kakovost pa ga Motorrad priporoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Želim >>KVALITETNO<< čelado, ki ima dodaten sončni vizir, dobro je tudi če je preklopna.

Mi kdo kakšno svetuje oz. pove katere imam na voljo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Želim >>KVALITETNO<< čelado, ki ima dodaten sončni vizir, dobro je tudi če je preklopna.

Mi kdo kakšno svetuje oz. pove katere imam na voljo? :?

vsaj Nolan, X-Lite, Arai, BMW, Schuberth, Shoei, pa verjetno še Suomy, HJC, IXS ...

pa še link na zadnji test pri Motorradu - in še povzetek: najbolj hvalijo Arai, HJC, Nolan in IXS - Araj je top izbira, a draga, Nolan pa takoj za njim in bolj optimalen po price/performance.

Jaz jim verjamem, čeprav nosim zaenkrat Schuberth S1, Schuberth C1 in HJC (nikoli vseh treh naenkrat ;-)).

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje točno je pa možno preizkusiti čelade !!!

....maš vse napisano v tejle temi, poglej par postov više .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mam problem s čelado RSF 2i race ki

sem jo kupil pred kratkim.Na vožnji se mi vedno začne rositi(po5-10 minutah),

najprej samo ob straneh nato se ˝razvleče˝.Res da je zunaj še hladno

ampak vseeno...ima še kdo takšne probleme??Režo pri bradi sem imel

odprto(kar se sicer težko ugotovi če je odprta/zaprta).

Uživite v zadnjih zimskih dneh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem imaš težave z vizirjem, ne čelado! ;)

Možno...vendar sumim da mi prezračevalni sistem(kanal iz katerega pihlja v vizir)

ne dela kot bi mogel...

Še kdo s potencialnimi mislimi .) ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje:

zadnjič ko sem meu pri vas na servisu čelado, ste mi zamenjali tisto sponko ko se gor vizir pritrdi, ker ni bila prava za metaliziran vizir. Sedaj pa grem delat izpit pa rabim prozoren vizir, ampak na tisto sponko ne paše, ker ima prevelika tista dva čepka, ki sta vzmetena, tako da ne prideta skozi luknjo na vizirju in le temu ne preprečujeta da bi se kakorkoli snel. vizir se sicer malo težje premika vendar se, ampak pri tem sponki drsata ob vizir. zato bi prosli če mi originalni sponki pošljete na moj naslov (in koliko stanejo) ali pa vsaj posodite za čas izpita in vam jih potem vrnem. gre pa za čelado nolan N61

Hvala in LP!

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prezračevalne 'šobe' nimajo nič skupnega oz. niso razlog za rosenje.

:eek: :hmm:

Sicer ne poznam Sharkice o kateri je govora, a pri moji celadi je razlika ocitna, ce imam zracnik na bradnem delu odprt ali zaprt, ko se mi zjutraj rosi vizir (ali pa si vse samo domisljam... :stupid: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje:

zadnjič ko sem meu pri vas na servisu čelado, ste mi zamenjali tisto sponko ko se gor vizir pritrdi, ker ni bila ............ali pa vsaj posodite za čas izpita in vam jih potem vrnem. gre pa za čelado nolan N61

Hvala in LP!

a ti ne bi blo lažje si od kakega kolega sposodit čelado za ta izpit? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sva s punco nesla na brezplačni servis njeno N83, obenem sva samo še omenila da ji piha nekje notri. g. Kompare me je lepo poklical na telefon in lepo razložil kako stvari stojijo in kaj bo poskušal storiti.

No prejšnji teden sva šla po čelado, pa saj je skoraj nisva poznala, zamenjali so vse kar se je zamenjati dalo zraven pa še namontirali dodatno protivetrno zaščito. Ko vprašam za račun mi prodajalec v Gama centru reče da ni nič za plačat, ma sem ga vprašal še dvakrat če je siguren.

Skratka Compaco in g. Kompare :worship: :worship: ko bi bilo povsod tako kot je pri vas.

Mislim da ob naslednjem nakupu čelade ne bo nobenega dvoma kje jo bom kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti ne bi blo lažje si od kakega kolega sposodit čelado za ta izpit? .)

oz. jo vzeti v avtosoli :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje:

zadnjič ko sem meu pri vas na servisu čelado, ste mi zamenjali tisto sponko ko se gor vizir pritrdi, ker ni bila prava za metaliziran vizir. Sedaj pa grem delat izpit pa rabim prozoren vizir, ampak na tisto sponko ne paše, ker ima prevelika tista dva čepka, ki sta vzmetena, tako da ne prideta skozi luknjo na vizirju in le temu ne preprečujeta da bi se kakorkoli snel. vizir se sicer malo težje premika vendar se, ampak pri tem sponki drsata ob vizir. zato bi prosli če mi originalni sponki pošljete na moj naslov (in koliko stanejo) ali pa vsaj posodite za čas izpita in vam jih potem vrnem. gre pa za čelado nolan N61

Hvala in LP!

Koci, ko si nam poslal čelado na servisni pregled, je bil na tvoji N61 namontiran metaliziran vizir za drug model čelade (N83), ki pa seveda ne ustreza tvoji čeladi. Želeli smo ti napraviti uslugo in zato smo mehanizem vizirja brezplačno zamenjali z ustreznim, ki pa sedaj –logično- ne ustreza tvojemu staremu (originalnemu) vizirju. Bodi prijazen in mi na PM javi naslov, na katerega ti lahko pošljemo še tvoj stari, originalni mehanizem vizirja.

@Leteči

Leteči hvala! Res nam veliko pomeni, če so naše stranke zadovoljne.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prejšnji teden sva šla po čelado, pa saj je skoraj nisva poznala, zamenjali so vse kar se je zamenjati dalo

Tudi moje n100 ni več za spoznat, taka je bila nazadnje ko sem jo kupil 5 let nazaj....Vse čisto, vizir se premika kot pri novi, zamenjani pini za anti-fog.....

Kaj naj rečem kot pa: :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kompi: Imam Nolan N83VPS čelado, ki sem jo kupil lani konec septembra ...

Imam vprašanje:

Na vaši strani sem videl, da ponujate N-Com komplet za povezavo med čalado in telefonom preko bluetooth povezave ...

Ali je to možno vgraditi v model čelade, ki jo imam?

Sicer se moram pri vas oglasiti, da mi čelado malo pogledate, ker se dogajao neke malenkostne čudne dogodivščine ... :blink:

Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me katero preklopno celado priporocate, cena tja do 100 tisocakov.

Pa se nekaj. Imam eno shoeiko. Problem je sledec.

Namrec okrog cela mi je malce prevelika (zgornji del celade). Stevilka manjs je tiscala prevec, ta pa je mal ohlapna ( s podkapo je 100%). Ampak podkape se mi ne bo dalo vedno nosit.

In me zanima, ce lahko med "stiropor" in obstojece blazinice dodam kaksen kos spuzivce-blazinice. Bo v redu al ne bo v redu? :)

Laicno mislem da ne bi blo narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me katero preklopno celado priporocate, cena tja do 100 tisocakov.

Pa se nekaj. Imam eno shoeiko. Problem je sledec.

Namrec okrog cela mi je malce prevelika (zgornji del celade). Stevilka manjs je tiscala prevec, ta pa je mal ohlapna ( s podkapo je 100%). Ampak podkape se mi ne bo dalo vedno nosit.

In me zanima, ce lahko med "stiropor" in obstojece blazinice dodam kaksen kos spuzivce-blazinice. Bo v redu al ne bo v redu? :)

Laicno mislem da ne bi blo narobe.

Odvsino katera ti paše na glavo;priporočam,da izkoristiš testno vožnjo na svojem motorju pri Compaco-tu...zastopniku za Nolan & X-Lite;sam imam Nolan N101 in sem zelo zadovoljen,probaj N102 ki je novi model ali pa kakšno Schubert-ko.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...N-Com komplet za povezavo med čalado in telefonom...Ali je to možno vgraditi v model čelade, ki jo imam?

N-Com gre samo v nove modele...

N-Com je povsem nov sistem komponent za kakovostno komunikacijo, ki je tudi montiran v čelado varnostno homologiran skladno z zahtevami predpisa ECE 22-05. Namestitev je zaenkrat možna le na novi generaciji čelad N42 in N102.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!