Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pozdravljeni, zanima me katero preklopno celado priporocate, cena tja do 100 tisocakov.

Pa se nekaj. Imam eno shoeiko. Problem je sledec.

Namrec okrog cela mi je malce prevelika (zgornji del celade). Stevilka manjs je tiscala prevec, ta pa je mal ohlapna ( s podkapo je 100%). Ampak podkape se mi ne bo dalo vedno nosit.

In me zanima, ce lahko med "stiropor" in obstojece blazinice dodam kaksen kos spuzivce-blazinice. Bo v redu al ne bo v redu? :)

Laicno mislem da ne bi blo narobe.

Predvidevam, da ima tvoja čelada snemljivo in pralno oblazinjenje. Morda ne bi bilo odveč, če se pri svojem prodajalcu pozanimaš za ponudbo različno velikih in debelih komfortnih oblazinjenj, s katerimi lahko prilagodimo fino nastavitev velikosti čelade in uravnamo, kako tesno naj čelada sede na obraz.

Če doma s peno podložiš oblazinjenje, bo to sicer za silo rešilo problem, vendar ne pretiravaj. Preveč oblazinjena čelada se hitreje »posede« in v nepravem trenutku zlahka zdrsne z glave.

Več informacij o Nolanovi preklopni čeladi pa najdeš tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo našteje vse oz čim več takih čelad, ki so kao cross, samo imajo šipo.

npr.: Airoh Tyger

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo našteje vse oz čim več takih čelad, ki so kao cross, samo imajo šipo.

npr.: Airoh Tyger

LP

SHARK RSI PRIME

Shark RSI Dual Touch

Streetfighter

(vse tele čelade se dobi v Louisu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podjetju Compaco s g.Borisom na čelu dajem javno pohvalo! Bravo! Pri vas sem kupil X-801, čez čas se mi je notranjost čelade malenkostno povečala,kar me je med vožnjo začelo motit. Ko sem obiskal podjetje Compaco v Velenju ste mi težavo brez vsakega problema odpravili! Pa to še ni vse! Brezplačno ste servisirali mojo replico! Kar je pa v današnjih časih zelo redko,da kdo stori zate kej brezplačno! Kar se tiče strokovnosti g. Borisa je v sami špici!!!! Še enkrat : Bravo!!! :OK:

Boris P.

post-9592-1142694481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koci, ko si nam poslal čelado na servisni pregled, je bil na tvoji N61 namontiran metaliziran vizir za drug model čelade (N83), ki pa seveda ne ustreza tvoji čeladi. Želeli smo ti napraviti uslugo in zato smo mehanizem vizirja brezplačno zamenjali z ustreznim, ki pa sedaj –logično- ne ustreza tvojemu staremu (originalnemu) vizirju. Bodi prijazen in mi na PM javi naslov, na katerega ti lahko pošljemo še tvoj stari, originalni mehanizem vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

Kompi najlepša hvala :OK:

morm še to povedat: kompiju sem poslal mail v katerem piše da bom za nastavke plačal poštnino in njihovo ceno ampak on mi jih je seveda kompi style poslal zastonj :worship: vsaka čast

kr tko naprej pa upam da zaradi takih primerkov kot sem jaz ne greste v izgubo :blush:

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridružil se bom pohvalam Borisa Kompare.

Kar je res, je res!

Tako dobrih izkušenj, kot sem imel s Kompare Borisom v zvezi z NOLAN-ko, še nisem doživel v "tržnem gospodarstvu"!!! Človek ima tako profesionalen pristop do svojega klienta in čelad, ki jih zastopa, da presega samega sebe! :worship: :worship:

To ni nakladavščina, ampak resnično sem bil zadovoljen! Kar se tega tiče mi je žal, da sem zamenjal firmo.

Motorist

P.S.

No, za vsak slučaj, imam še vedno dve doma! :grim

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem najlepša hvala za laskave pohvale. Trudimo se po naših najboljših močeh in res radi slišimo, če so naše stranke zadovoljne.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, katera stranka pa ob takem profesionalnem pristopu ne bi bila zadovoljna, pa ni vredna da se pes nanjo poščije :D ....vem da se sliši zlobno ampak tko pač je :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo neki zanima! Mam čelado N83 in pinlock na vizirju. je to normalno če se začne čez čas okol 0 C ali manj nabirati kondenz oz. vlaga znotraj vizirja na noranji strani pinlocka(ne med vizirjem in pinlockom!). Pinlock sem enkrat že čistil(z vodo) pa ni bilo nič boljše, obrnil sem pa ga okrog ker sem upal da bo bolje. je to normalno pri takih stopinjah ali je kaj narobe?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrawo!

ob nakupu čoperja sem prišel do dileme, kako izbrati primerno čelado do 50000 sit, ki se bo lepo podala k črni jakni in črni barvi motorja. seveda je važna tudi funkcionalnost a meni je najbolj pomembna estetska dovršenost. :P izbiram med:

AIROH SR600

NOLAN N100E

NOLAN MATRIX

LAZER TORNADO GL

AIROH AR 300

AGV DAYSTAR MONO

seveda so vse celade črne barwe. prosim svetujte :D

imam daelima vt evo.

lep pozdraw!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo neki zanima! Mam čelado N83 in pinlock na vizirju. je to normalno če se začne čez čas okol 0 C ali manj nabirati kondenz oz. vlaga znotraj vizirja na noranji strani pinlocka(ne med vizirjem in pinlockom!). Pinlock sem enkrat že čistil(z vodo) pa ni bilo nič boljše, obrnil sem pa ga okrog ker sem upal da bo bolje. je to normalno pri takih stopinjah ali je kaj narobe?

lp

Meglenje vizirja se pogosto pojavlja ob nižji zunanji temperaturi in vlagi, predvsem pa zgodaj pomladi, pozno jeseni, pa tudi sredi poletja. Tovrstne težave, kot je to že dobro znano, učinkovito odpravimo z uporabo vložka proti meglenju vizirja. Redkeje pa se zgodi, da se v čeladi nabere toliko vlage, da običajno rosenje (meglica) preide v nabiranje kondenza (kapljice) na notranji strani vizirja. V tem primeru priporočam naslednje: v kolikor je komfortno oblazinjenje v čeladi mokro, ga najprej dobro posuši. Med uporabo čelade odpri vse prezračevalne kanale in tako omogoči dostop svežega zraka. Če uporabljaš proti vetrno zaslonko pod brado, jo odstrani. Uporabi usmerjevalnik izdihane sape, ki bo preprečil neposredno dihanje na vizir. V kolikor pa tudi to ne bo zadostovalo, boš moral uporabiti masko, ki bo zelo tesno pokrila nos in usta.

zdrawo!

ob nakupu čoperja sem prišel do dileme, kako izbrati primerno čelado do 50000 sit, ki se bo lepo podala k črni jakni in črni barvi motorja. seveda je važna tudi funkcionalnost a meni je najbolj pomembna estetska dovršenost. :P izbiram med:

AIROH SR600

NOLAN N100E

NOLAN MATRIX

LAZER TORNADO GL

AIROH AR 300

AGV DAYSTAR MONO

seveda so vse celade črne barwe. prosim svetujte :D

imam daelima vt evo.

lep pozdraw!

Njabrž te ne bo preveč presenetilo, če ti svetujem nakup Nolanke. Še posebej, če upoštevaš dejstvo, da sem uradni zastopnik te znamke v Sloveniji .) .

Sicer pa ti toplo priporočam, da si za nakup čelade vzameš dovolj časa. Ne hiti z nakupom. Preden se odločiš za barvo in cenovni razred čelade, raje preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Še najbolje, če lahko to storiš v živo, na svojem motorju. Več o tem, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade, pa lahko prebereš tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kompi ti je pozabil povedat, da se lahko oglasiš v njegovi štacuni in vse te čelade, ki jih uvaža tudi sprobaš na svojem motorju :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Kakšne so kaj razlike med čeladami:

X-Lite X-801R - 105k

Shoei XR 1000 115k

Arai Maverick

AGV GPPro Rossi MotoGP

Nolan N-94 Melandri

Vem da so cene tam tam in kvaliteta verjetno tudi, zanima me kje je največ dodatnih stvari zravn, tistih blazinic recimo, kako ste posamezniki zadovoljni z različnimi znamkami, je kdo probal te čelade....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med zgoraj nastetimi bi osebno izbral tisto, ki bi mi na glavo najlepse sedla (ok mogoce AGV sploh probal ne bi, ne vem - nekako nimam zaupanja v to znamko), za vse ostalo ti pa svetujem, da na ji ti bo najpomembnejsi faktor pri izbiri tvoje lastno pocutje v celadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med zgoraj nastetimi bi osebno izbral tisto, ki bi mi na glavo najlepse sedla (ok mogoce AGV sploh probal ne bi, ne vem - nekako nimam zaupanja v to znamko), za vse ostalo ti pa svetujem, da na ji ti bo najpomembnejsi faktor pri izbiri tvoje lastno pocutje v celadi.

:hmm: a si že kdaj uporabljal AGV-jko...? :? oz. zakaj določena glava nebi pasala glih v GP-pro-jko,

navsesadnje kdo je sploh Rossi ?? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi jo mora nosit ker ima podpisano pogodbo z agv-jem za ničkolikšne vsote :D

:blush: četudi nima zaupanja v čelado.... :slap: in to že dolgo vrsto let, prav tako nosi Dainese, ker ima pogodbo za NIČKOLIKŠNE vsote.... :kva2: ...

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so vse dobre. Probej kera ti najbolj sede pa jo kupi. Ne glej na to kar drugi govorijo. Enemu odgovarja eno, nekomu pač drugo.

Popravljeno . Popravil tadey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: a si že kdaj uporabljal AGV-jko...? :? oz. zakaj določena glava nebi pasala glih v GP-pro-jko,

navsesadnje kdo je sploh Rossi ?? :devil:

Lepo po vrsti od zadaj (because I like doggy style :devil: ):

-kdo je Rossi = vec o njem si lahko preberes v kategoriji "sportni motociklizem"

-zakaj dolocena glava ne bi pasala v GP-po-jko = ker smo ljudje razlicni in imamo razlicne oblike glav in ker imamo razlicne lobanje (jaz naprimer imam ful spicasto celo), celada pa ima zgolj eno obliko in ce te slucajno kje tisci, potem moras probati kakega drugega proizvajalca, ker se skoljke od proizvajalca do proizvajalca (ponekod celo znotraj ene blagovne znamke med modeli) razlikujejo (ene so ozje, druge so nizje...itd.).

-AGV-jke se nikoli nisem uporabljal, niti je nisem imel na glavi, a glede na to da gre podjetju zadnja leta vse slabse in da so svojo proizvodnjo selili v cenejse kraje (beri: Azija), niti nimam neke posebne zelje jo preizkusit, ker s tem kar imam sem povsem zadovoljen (vir teh informacij je doticni forum)

Pa se za info.: razni modeli GP pro in podobni poimenovani po raznih dirkacih so po vecini dalec od tistega kar dirkac dejansko nosi (to velja za skoraj vse blagovne znamke celad), to pa zato ker dirkacem celade naredijo skoraj po meri in jim jih posebej prilagodijo. Zato upam stavit da taksne AGV-jke kot jo nosi Rossi ne dobis v nobeni trgovini v prosti prodaji (pa naj 3x gor pise da je model od Rossija). Pa ne me narobe razumeti, s tem ne mislim da so sedaj celade zanic ali slabe, sploh ne, samo kvaliteta pa vseeno ni enaka tisti iz MotoGP (razen ce nosis Arai :P :D ).

LP pa brez zamere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AGV ni selil proizvodnje ampak kar vse skupaj - torej znamko - prodal indonezijcem zato ta AGV nima veze z AGV-jem v italijanski lasti pred leti.

rossijeve čelade NE boš dobil nikjer. če si optimist in misliš da voziš za 30 jurjev isto čelado kot rossi ker je isto poslikana in ker ti je prodajalec to rekel je to tvoja stvar, lahko pa ti prodam originalne rossijeve rokavice če te zanima? :whistle:

sploh se nebi čudil če bi rossi v resnici imel na glavi kako Arai, Nolan ali kar koli drugega pobarvanega v AGV - verjetno veš da te stvari delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, modrovanje do konca. Jaz bom povedal le iz lastnih izkušenj. Sem vozil AGVjko in zame je to avion 1A. Mam mal podolgovato faco in mi super paše, Nolan recimo bistveno manj (to je tisto o obliki).

Skratka z AGVjko (gppro in titech) super zadovoljen. Sicer pa velja za vse: če talate nasvete, dajte iz lastnih izkušenj s čeladami - po moje bo le tako tisti, ki sprašuje, dobil vsaj malce objektivne odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, modrovanje do konca. Jaz bom povedal le iz lastnih izkušenj. Sem vozil AGVjko in zame je to avion 1A. Mam mal podolgovato faco in mi super paše, Nolan recimo bistveno manj (to je tisto o obliki).

Skratka z AGVjko (gppro in titech) super zadovoljen. Sicer pa velja za vse: če talate nasvete, dajte iz lastnih izkušenj s čeladami - po moje bo le tako tisti, ki sprašuje, dobil vsaj malce objektivne odgovore...

jaz pa vozim nolan in mi ustreza 100%, arai ki je nedvomno vrhunska čelada pa ne zaradi oblike glave. ne delim nasvetov, samo pravim da ni vse zlato če gor piše ROSSI .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!