Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Grex so Nolanove celade najnizjega cenovnega razreda (Grex, sledijo Nolan in na vrhu so X-lite), vec o njihovi namembnosti in primernosti uporabe ti bo zaupal Kompi ali pa si preberi na COMPACO spletni strani.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado AGV xr-2 rossi replica..Čelada mi je med cca. 2 letno uporabo nekajkrat padla z motorja, mogoče kdaj tudi po stopnicah...se ne spomnem več..vizualno je čelada samo na zadnjem delu "okrušena"..sedaj me zanima, ali je potrebno čelado zamenjati..pa še ni mi najbolj jasna ta "snemljiva notranjost" za pranje..če ma kdo to čelado naj prosim pove, kako se ta čelada "pere"..

lp

Popravljeno . Popravil Pleya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Pleya

Če ti pade čelada iz rok ali parkiranega motorja na tla, si krstil samo barvo. Če se pri istem padcu odkotali še mimo stotih cerkvenih stopnic, zna biti resna godlja. Če si imel čelado na glavi in udaril z njo ob padcu, se od nje raje poslovi. Raje od čelade, kot od življenja.

Snemljiva in pralna notranjost (oblazinjenje) pomeni, da lahko notranje komfortno oblazinjenje vzameš iz čelade, opereš in ponovno namestiš v čelado. Za podrobne informacije kako to storiti, pa bo najbolje, če kontaktiraš generalnega zastopnika čelad AGV v Sloveniji.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napočil je čas, da menjam staro čelado za novo. Sedaj pa sem v dilemi, katero za katero naj se odločim. Izbiram med Shuberth C2 in Nolan N102. Ali mi lahko kdo primerjalno opiše dobre in slabe strani obeh čelad in morebitne lastne izkušnje. N102 mi je zelo všeč, vendar me moti sončni vizir, ki je na zunanji strani. Ali se pri večji hitrosti dviguje in ali ne povzroča večjih šumov, ker je na zunanji strani. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem bil ravno tako skeptičen zaradi sončnega vizirja, pa ti povem da se zadeva super obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj me zanima. Ali ima kdo kakšne izkušnje s grex čeladami, so vzdržljive, itd....ker me mika ena za 22 tisoč sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdravljeni, mene pa samo neki zanima, doma imam čelado Driver halmets, ki je trenutno zarad enga zatiča za vizir neuporabna

uglavnem, na levi strani sem izgubil zatič za vizir, zj me pa zanima kje bi ga lahko dobil, kjer sem čelado kupil sem vprašal, pa nimajo, ker teh čelad ne uvažajo več

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Gooseman

Motorradovi novinarji so uporabo Nolanovega VPS senčila testirali pri različnih hitrostih, v različnih pogojih vožnje in ga ocenili z najvišjo (sehr gut) oceno. Sicer pa ti priporočam, da osebno preizkusiš izbrani model čelade. Na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti, udobja in obnašanja izbrane čelade, kot prav ti sam!

@ zajc

Grex so kvalitetne čelade, ki prihajajo iz skupine Nolan. V skupini Nolan namreč izdelujemo čelade širokega cenovnega razpona, ki vse ustrezajo najnovejšim spoznanjem o zaščiti motorista. Čelade Grex sicer zasedajo nižji cenovni segment, a zaradi tega niso nič manj vzdržljive ali, bog ne daj, manj varne. Le ceni primerno so skromenje opremljene in pripravljene za uporabo predvsem v mestnih središčih, za doseganje manjših hitrosti …

@ JaRaNe

Najbrž mehanizma vizirja za čelado Driver ne boš več uspel dobiti. Še posebej, če dosedanji zastopnik čelad Driver (Avto Triglav) ne razpolaga več z rezervnimi deli za te čelade.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dilerja Nitro celad v Sloveniji se nisem slisal, ga pa imajo Hrvatje...clanek in test ene od celad najdes tudi na hrvaskem forumu KLIK

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado in moram povedati,da je tale forum pravi leksikon informacij.Po vsem prebranem sem se odločil za X 801R START,seveda tudi punca rabi novo tako,da bomo kupili dve,ker pa to ni malo denarja me zanima kakšne izkušnje imate z tem modelom,seveda ne dvomim v odličen servis in kvaliteto,pa vendar ?

Zanima me tudi,če res ni v Sloveniji dobavljiva druga barva kot črna?

Vozim Varadera,trenutno pa imam Shoei replico Scott Rusell,z katero so itak same težave od vsega začetka,a Shoei sploh kdo v Sloveniji servisira?

Za morebitne odgovore vnaprej hvala,pa obilo užitkov v sezoni,ki se žal bolj klavrno začenja!

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo, a ima kdo izkušnje z čelado nzi-razer, zanima me za-to, ker se mi zdi da je zelo glasna, sam nimam izkušenj z grugimi firmami, ker pač vse skozi kupujem nzi, fajn bi mi prišel kakšen dober nasvet človeka, ki je že imel nzi in jo je zamenjal, pravijo da je to kopija nolanke

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado in moram povedati,da je tale forum pravi leksikon informacij.Po vsem prebranem sem se odločil za X 801R START,seveda tudi punca rabi novo tako,da bomo kupili dve,ker pa to ni malo denarja me zanima kakšne izkušnje imate z tem modelom,seveda ne dvomim v odličen servis in kvaliteto,pa vendar ?

Zanima me tudi,če res ni v Sloveniji dobavljiva druga barva kot črna?

Vozim Varadera,trenutno pa imam Shoei replico Scott Rusell,z katero so itak same težave od vsega začetka,a Shoei sploh kdo v Sloveniji servisira?

Za morebitne odgovore vnaprej hvala,pa obilo užitkov v sezoni,ki se žal bolj klavrno začenja!

HRC

Zivijo,

za pomoc pri tvoji tezavi se lahko obrnes na Motocenter Yogi z veseljem ti bodo svetovali na koga se lahko obrnes, da bos resil tvoje tezave. Drugace pa zastopnik za Shoei v SLO obstaja in je zelo prijazen mozakar, ki bo resil tvojo tezavo.

Sam sem se pred letom dni zelo namucil, na koncu pa mi je le uspelo kupiti celado v Sloveniji z garancijo in uradnim racunom ceneje kot pa bi jo dobil kjerkoli v tujini. Z uslugami zastopnika za Shoe sem zelo zadovoljen in bi se mu ob tej priliki se posebej zahvalil za res kvalitetno resitev tezav!

Lp, Dax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivijo,

za pomoc pri tvoji tezavi se lahko obrnes na Motocenter Yogi z veseljem ti bodo svetovali na koga se lahko obrnes, da bos resil tvoje tezave. Drugace pa zastopnik za Shoei v SLO obstaja in je zelo prijazen mozakar, ki bo resil tvojo tezavo.

Sam sem se pred letom dni zelo namucil, na koncu pa mi je le uspelo kupiti celado v Sloveniji z garancijo in uradnim racunom ceneje kot pa bi jo dobil kjerkoli v tujini. Z uslugami zastopnika za Shoe sem zelo zadovoljen in bi se mu ob tej priliki se posebej zahvalil za res kvalitetno resitev tezav!

Lp, Dax

Hojla, kako smo :?

Jz bom tud letos vrjetn obiskal Yogi in Arai-ko zamenjal za SHOEI.

Sam še ne vem ker model bi kupu :( , kater model si ti nabau?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Hojla, kako smo :?

Jz bom tud letos vrjetn obiskal Yogi in Arai-ko zamenjal za SHOEI.

Sam še ne vem ker model bi kupu :( , kater model si ti nabau?

X-Spirit norick TC-2, se se spomnis?, in sem izredno zadovoljen z njo :OK: . Ko bos zbral 'peneze' pa se le oglasi bova sla do zastopnika v lj, da ne bos hodil tja dol!

Lp, Dax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, help!!!

Čelada N100E, katero si mi priskrbel lani spomladi mi hupa! Ja, ja, hupa kot tovornjak, un ta dolg ta velk šleper. Sem gate poštemplov, ko mi je zahupalo, jaz pa nikjer v ogledali niti pred sabo nisem videl nobenega vozila. Toliko da nisem v zrak pogledal, če jumbo pristaja na Planinskih ridah :eek:

Ok, pa še malo resne AneLize. Zrx ima odrezano vetrobransko šipco, tako da je sedaj praktično naked. Nad določeno hitrostjo, ob rahlem premiku glave v levo se oglasi glasen zvok podoben tovornjakarski hupi. Očitno izhaja iz vizirja, saj če ga še malo pritisneš, deloma zadevo umiliš ali celo začasno odpraviš.

Vem da so modularne čelade glasnejše, a vseeno dvomim, da je to normalno. Ali se je že pojavil kdo s podobnim problemom. Obstaja rešitev? Sicer bom moral predčasno menjati čelado ali vedno nositi paket frišnih gat s seboj. :blush: Oboje pa načenja moj družinski proračun, zato, please, help!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado in moram povedati,da je tale forum pravi leksikon informacij.Po vsem prebranem sem se odločil za X 801R START,seveda tudi punca rabi novo tako,da bomo kupili dve,ker pa to ni malo denarja me zanima kakšne izkušnje imate z tem modelom,seveda ne dvomim v odličen servis in kvaliteto,pa vendar ?

Zanima me tudi,če res ni v Sloveniji dobavljiva druga barva kot črna?

Vozim Varadera,trenutno pa imam Shoei replico Scott Rusell,z katero so itak same težave od vsega začetka,a Shoei sploh kdo v Sloveniji servisira?

Za morebitne odgovore vnaprej hvala,pa obilo užitkov v sezoni,ki se žal bolj klavrno začenja!

HRC

HRC, seveda so dobavljive tudi druge barvne kombinacije. Le gospodarnost poslovanja nam narekuje, da v slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad (objavljen tudi na www.compaco.si) vsako leto uvrstimo izbor, po našem mnenju najbolj prodajnih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo več ali manj stalno na zalogi in so izdobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (preko 400 barvnih kombinacij v šestih velikostih – glej www.x-lite.it, www.nolan.it) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu. Rok dobave je sicer malce daljši, cena pa zato ni nič višja!

Glede izkušenj pa že stara mantra: izkoristi priložnost, ki jo ponujamo vsem zainteresiranim kupcem in si X-801R izposodi za par ur ter jo osebno preizkusi na lastnem motociklu! Kdo bi znal bolje oceniti ustreznost čelade, kot prav ti sam? Motorizem je užitek in res nima smisla, da bi si ga pokvaril s čelado, ki ti ne ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. če ti ne bo odveč, pa ti pred nakupom priporočam še tole branje.

Kompi, help!!!

Čelada N100E, katero si mi priskrbel lani spomladi mi hupa! Ja, ja, hupa kot tovornjak, un ta dolg ta velk šleper. Sem gate poštemplov, ko mi je zahupalo, jaz pa nikjer v ogledali niti pred sabo nisem videl nobenega vozila. Toliko da nisem v zrak pogledal, če jumbo pristaja na Planinskih ridah :eek:

Ok, pa še malo resne AneLize. Zrx ima odrezano vetrobransko šipco, tako da je sedaj praktično naked. Nad določeno hitrostjo, ob rahlem premiku glave v levo se oglasi glasen zvok podoben tovornjakarski hupi. Očitno izhaja iz vizirja, saj če ga še malo pritisneš, deloma zadevo umiliš ali celo začasno odpraviš.

Vem da so modularne čelade glasnejše, a vseeno dvomim, da je to normalno. Ali se je že pojavil kdo s podobnim problemom. Obstaja rešitev? Sicer bom moral predčasno menjati čelado ali vedno nositi paket frišnih gat s seboj. :blush: Oboje pa načenja moj družinski proračun, zato, please, help!

Zamenjava motocikla ali pa spremenjen nagib (odrezanega) vetrobranskega stekla lahko pomeni drugačen krogotok zraka na motociklu in posledično včasih tudi motnje v obnašanju čelade. Doslej se s podobnim problemom sicer še nismo srečali, vendar ne dvomim, da ne bi našli rešitve. Če nič drugega, je morda sedaj čas za redni servis čelade, kjer bi lahko preverili nastavitve tesnenja vizirja. Brezplačno. Da ne bo trpel družinski proračun.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

DAX,Hvala za nasvet,čeprav ga pozno berem,danes sem namreč bil v motocentru YOGI in šef mi je obljubil odpravo težav na moji stari" japonski čepici"Ni kaj ,hvale vredno,nekateri se zgleda res trudijo,bolje vseeno "malo" pozneje kot nikoli :worship: :OK:

Pozdrav

HRC

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Boris,carski odrovor :OK: ,iskrena hvala.Nič ne bomo komplicirali okrog barve,saj veš,da je že " stari Ford" rekel,da je vsaka barva lepa,če je črna,bemti pa veš,da je imel prav :yes:

Razni teksti,ki jih imate na svoji strani,bi pa prav prišli raznim "vsevedom",jaz sem pa mislil,da vse vem :slap: ,no kakorkoli prideva ponje100%

Pozdrav

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če nič drugega, je morda sedaj čas za redni servis čelade, kjer bi lahko preverili nastavitve tesnenja vizirja. Brezplačno. Da ne bo trpel družinski proračun.

Lp, Boris Kompare B)

Ok, hvala, se oglasim v Veleje! Zna biti že v sredo po rednem servisu ZRX-a. Saj ko grem iz Kranja proti Ljubljani, je itak spotoma :whistle:

Vendar se mi zdi, da imate okoli poldneva nekaj zaprto, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ma kdo od vas izkušnje z čelado Schubert QM 1? :hmm:

Slišal sem, da je zelo zračna in hudo aerodinamična - pač racing čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!