Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ok, hvala, se oglasim v Veleje! Zna biti že v sredo po rednem servisu ZRX-a. Saj ko grem iz Kranja proti Ljubljani, je itak spotoma :whistle:

Vendar se mi zdi, da imate okoli poldneva nekaj zaprto, kajne?

Kljub precejšnji zmedi ta teden (sejem v Celju, gneča ...) in kljub uradno objavljenemu delovniku, bomo tudi v sredo (tako kot ponavadi) kupcem na voljo neprekinjeno od 8-18 ure. Vljudno vabljen.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. popoln servis čelade nam vzame nekaj več časa. Nam jo boš lahko zaupal za kakšen dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub precejšnji zmedi ta teden (sejem v Celju, gneča ...) in kljub uradno objavljenemu delovniku, bomo tudi v sredo (tako kot ponavadi) kupcem na voljo neprekinjeno od 8-18 ure. Vljudno vabljen.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. popoln servis čelade nam vzame nekaj več časa. Nam jo boš lahko zaupal za kakšen dan?

Lahko ta čas dobim drugo? testno, npr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto 08.04. sem na MotoBoom-u izgubil plastično varovalko na N93 čeladi. Odšel sem po pomoč na štant Compaco - Nolan in prijazna ekipa mi je kljub temu, da letos niso imeli servisa na sejmu našla začasno rešitev za čelado. Včeraj sem pa doma v poštnem predalu zagledal dve novi varovalki za vizir!!!

Hvala Kompi in ekipa :OK: :OK: !!! Ostajam zvest Nolanu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Kak teden nazaj sem si kupila čelado SHARK RSX velikost XS. Pred tem sem pomerila RSF2 Race XS, ki je bila premajhna, in S, ki se je zdela prevelika. RSX XS pa se je zdela vredu (v trgovini sem jo imela na glavi kakih 20min). Na motorju se je izkazalo, da mi je čelada premajhna. Za malenkost me stiska v čelu, še kar pritiska pa mi dela na zadnjem delu glave (najbolj izbočenem). Vse skupaj se prelevi v neko čudno slabost, ko si čelado snamem dol, kot da bi mi šlo na bruhanje (a mi ne gre).. :wacko:

Problem je, ker mi je S prevelika, prodajalec ima pa samo Shark čelade. Če mi slučajno ne bi hotel menjati čelade pa me zanima če smem probati "zbrusiti" malo stiroporja na mestih kjer me tišči? Oz. kje je pooblaščeni zastopnik za Shark v Sloveniji? (Ali obstaja tudi za Shark taka asistenca, kot obstaja za Nolan??)

(domov sem prišla že pred 30min, pa še vedno čutim slabost.. :BUA:)

lp

devilish

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ker mi je S prevelika, prodajalec ima pa samo Shark čelade. Če mi slučajno ne bi hotel menjati čelade pa me zanima če smem probati "zbrusiti" malo stiroporja na mestih kjer me tišči?

Tudi to je ena izmed rešitev ki sem se je tudi že poslužil, ali pa morda tanjše oblazinjenje, pri Nolanu vem da je možno za Shark pa res ne bi vedel.

ČE se bo brusilo potem pazi da ne zajebeš situacije še bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilish, jaz bi na tvojem mestu še malce počakal.....se mi je pred kratkim isto dogajalo, namreč nova x-litka me je isto tiščala in sem mel podobne bolečine, ko sem jo snel z glave, pol pa po parih furah, ko se je oblazinjenje malce podalo in prilagodilo obliki moje glave, ne tišči in ne boli več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo, a ima kdo izkušnje z čelado nzi-razer, zanima me za-to, ker se mi zdi da je zelo glasna, sam nimam izkušenj z grugimi firmami, ker pač vse skozi kupujem nzi, fajn bi mi prišel kakšen dober nasvet človeka, ki je že imel nzi in jo je zamenjal, pravijo da je to kopija nolanke

l.p.janih

živjo, kaj res ni nobenega, ki pozna nzi-čelade

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ali obstaja tudi za Shark taka asistenca, kot obstaja za Nolan...

:lol1: :lol: :grrr :grrr :grrr :grrr

Ampak drugace pa socustvujem in ti privoscim da bos problem uspesno resila :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilish, jaz bi na tvojem mestu še malce počakal.....se mi je pred kratkim isto dogajalo, namreč nova x-litka me je isto tiščala in sem mel podobne bolečine, ko sem jo snel z glave, pol pa po parih furah, ko se je oblazinjenje malce podalo in prilagodilo obliki moje glave, ne tišči in ne boli več :)

Ne poznam X-litk, tko da ne vem kako oblazinjenje majo, ampak tale Sharkica teoretično niti ni oblazinjena tam kjer me tišči.. mislim ok, valda ma "blazino", ampak tako tanko tam, da se niti ne more nikamor "sesesti"... ker je ravno toliko, da prekrije stiropor.. Potem proti vrhu glave, pa se začne blazina debeliti, ampak tam niti ni več toliko problem (kolikor jaz to čutim v glavi)..

Zato sem malo paranoična, ker ne vidim opcije, da bi se blazina kje sesedla.. Po drugi strani pa tudi čez 1000km prepeljanih, ko se bo čeladi že vidlo, da je bla na glavi, in čez 2 mesca od nakupa, bom mela še manj možnosti da mi jo pusti trgovec zamenjati.. ali pa da dobim kupca...

Mah.. vem da naslednjic bom 1h sedela v trgovini s čelado preden jo kupim :glare:

A ma še kdo izkušnje z Shark RSX, ker meni se namreč ta čelada zdi ultra hrupna.. pri 110km/h nisem več slišala motorja (dvovaljnika z odprtimi auspuhi) :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@devilish - Uvoznik in serviser za Shark je, kolikor jaz vem, TC Motoshop... Po mojih izkušnjah se bodo v ovkviru svojih možnosti potrudili... oz. vsaj pri meni so se, ko sem kupil in uporabljal njihovo Schubertko S1...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah.. vem da naslednjic bom 1h sedela v trgovini s čelado preden jo kupim :glare:

Bom spet mal zloben .) .... ce bi kupila Nolan ali X-Lite ti tudi to ne bi bilo treba, bi se lahko to 1h raje okoli vozila na motorju...in to s testno celado preden bi se dejansko odlocila za nakup :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah se bodo v ovkviru svojih možnosti potrudili...

Na vizirje se pa čaka 2 do 3 mesece

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@devilish - Uvoznik in serviser za Shark je, kolikor jaz vem, TC Motoshop... Po mojih izkušnjah se bodo v ovkviru svojih možnosti potrudili... oz. vsaj pri meni so se, ko sem kupil in uporabljal njihovo Schubertko S1...

Potrudili v kakem smislu? A moraš biti SymRu, da se po trudijo, al si lahko tudi devilish? :krneki: :P

Bom spet mal zloben .) .... ce bi kupila Nolan ali X-Lite ti tudi to ne bi bilo treba, bi se lahko to 1h raje okoli vozila na motorju...in to s testno celado preden bi se dejansko odlocila za nakup :grim

Vzrok nakup Shark čelade je bila menjava stare - Nolan ;) Ni me najbolj prepričala, zato sem se odločila poizkusiti drugo znamko. Sem pa obe čeladi kupila v Italiji (zaradi ugodnejših cen), tako da ne vem koliko se lahko posploši tvoja ideja testne čelade pred nakupom na vse trgovine, ker verjamem da je odvisno od trgovine do trgovine.. Iz izkušenj po Italijanskih trgovinah probavanj (tako da se greš vozit) ne pustijo. Kar mi je po eni strani razumljivo. (Recimo, da si želiš novo čelado, za katero boš dal 400 EUR + - in jo je pred tabo imelo na glavi 50 ostalih, ki so jo želeli poizkusiti, skupaj že ne vem koliko ur nošenja in torej obrabljenosti.. Čelade tu tretirajo kot perilo, ki se ga načeloma ne probava (na ta način).

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrudili v kakem smislu? A moraš biti SymRu, da se po trudijo, al si lahko tudi devilish? :krneki: :P

Evilish je mlajša in bolj kjutkana, tko da ne bi smelo bit problemov ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Iz izkušenj po Italijanskih trgovinah probavanj (tako da se greš vozit) ne pustijo. Čelade tu tretirajo kot perilo, ki se ga načeloma ne probava (na ta način).

lp ;)

se ne strinjam s tem...veš kaj naredi...v Sloveniji testiraj model čelade, brez predsotkov o "spodnjem perilu" .) , nato kupi čelado če ti je všeč v Italiji, kjer praviš da je ceneje...

glede rezanja notranjosti...ne delaj tega... :grrr poskusi kako drugače rešit težavo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@devilish - če te tišči le malo, se da s prsti 'pritisniti' tisti stiropor... poleg tega morda za tvoj model obstaja možnost, da mu kupiš tanjše oblazinjenje? sicer pa - obrni se na zastopnika ... drugič pa malo bolj z glavo kupuj čelado :P tudi na motosvetu najdeš veliko dobrih napotkov, od tega, da je šlem fajn imeti kakih 20 minut na glavi v sami štacuni, če že probne vožnje ne dovolijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne strinjam s tem...veš kaj naredi...v Sloveniji testiraj model čelade, brez predsotkov o "spodnjem perilu" .) , nato kupi čelado če ti je všeč v Italiji, kjer praviš da je ceneje...

glede rezanja notranjosti...ne delaj tega... :grrr poskusi kako drugače rešit težavo....

Naslednjič bom lahko probala kej takega, zdej je prepozno.. sicer pa glede rezanja - a si probu? Se ne gre za rezanje, ampak se samo malenkost zbrusi oz. prtisne kot je reku SymRu.. (milimeter, dva, tri)

@devilish - če te tišči le malo, se da s prsti 'pritisniti' tisti stiropor... poleg tega morda za tvoj model obstaja možnost, da mu kupiš tanjše oblazinjenje? sicer pa - obrni se na zastopnika ... drugič pa malo bolj z glavo kupuj čelado :P tudi na motosvetu najdeš veliko dobrih napotkov, od tega, da je šlem fajn imeti kakih 20 minut na glavi v sami štacuni, če že probne vožnje ne dovolijo ...

Sploh nimam občutka za nič.. hm... tišči me toliko, da si jo čez približno pou ure vožnje do 45min, želim snet dol z glave.. bojim se prtiskat tisti stiropor, da ne še bolj poslabšam situacije.. :wacko: Bom probala zamenjat, če ne bom šla to TCja..

Sicer pa... čelada JE bla pred nakupom 20min gor in sploh vse izprobano in vse je zgledalo super trooper ;) Očitno bi morala bit 45min gor..

lp B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa... čelada JE bla pred nakupom 20min gor in sploh vse izprobano in vse je zgledalo super trooper ;) Očitno bi morala bit 45min gor...

Mogoče moja izkušnja, ko sem lani v TC-ju kupoval Schubertko (S1). Številka, ki bi mi naj bila najbolj prav, me je tiščala, sem jo vzel tudi domov in po 15 min nošenja (v sobi) je bil občutek ful neprijeten, samo še dol sem jo hotel dati. Sem jo nesel nazaj, pa hotel eno številko večjo - ta je bila prevelka. So mi potem fantje v TC-ju rekli, naj vzamem to manjšo in da se bo s časom "ulegla" po glavi. In če se ne bo? Da naj jo prinesem nazaj, ampak ne čez 3 mesece in da se bomo potem "že nekako zmenli". Ok.

Je bilo potem res tako, prvih par ur na motorju je bil občutek malce nadležen, potem je pa dejansko postala kot ulita... zdaj paše u nulo. :grim

Imam tudi tak občutek, čeprav se morda smešno sliši, da je mi je čelada "bolj prav" če imam podkapo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je možno, da se številke čelad razlikujejo, čeprav so te iste, na primer, imam orig. bmw čelado št.58-59, in pa nzi 57-58, bmw čelado komaj spravim na glavo in tudi snamem jo z velikimi bolečinami, ko jo imam na glavi pa me po nekaj minutah začne glava bolet oziroma tišat, pri nzi pa se mi to ne dogaja, glavo pa imam veliko 59cm, :hmm: :hmm:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo, kaj res ni nobenega, ki pozna nzi-čelade

l.p.janih

NZI čelade so španskega izvora in niso kopija čelad Nolan. Največ NZI somišljenikov, ki jih lahko povprašaš po konkretnih izkušnjah, boš najbrž našel v rubriki NZI čelade.

ali je možno, da se številke čelad razlikujejo, čeprav so te iste, na primer, imam orig. bmw čelado št.58-59, in pa nzi 57-58, bmw čelado komaj spravim na glavo in tudi snamem jo z velikimi bolečinami, ko jo imam na glavi pa me po nekaj minutah začne glava bolet oziroma tišat, pri nzi pa se mi to ne dogaja, glavo pa imam veliko 59cm, :hmm: :hmm:

janih

V dobri veri, da bomo ustregli najširšemu krogu uporabnikov, proizvajalci čelad stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku. Naj te ne motijo oznake velikosti, s katerimi so opremljene čelade. Te so le v pomoč nam prodajalcem. Preden se odločiš za nakup čelade raje preizkusi več različnih znamk in modelov, da dobiš občutek za razlike.

Živjo!

Kak teden nazaj sem si kupila čelado SHARK RSX velikost XS. Pred tem sem pomerila RSF2 Race XS, ki je bila premajhna, in S, ki se je zdela prevelika. RSX XS pa se je zdela vredu (v trgovini sem jo imela na glavi kakih 20min). Na motorju se je izkazalo, da mi je čelada premajhna. Za malenkost me stiska v čelu, še kar pritiska pa mi dela na zadnjem delu glave (najbolj izbočenem). Vse skupaj se prelevi v neko čudno slabost, ko si čelado snamem dol, kot da bi mi šlo na bruhanje (a mi ne gre).. :wacko:

Problem je, ker mi je S prevelika, prodajalec ima pa samo Shark čelade. Če mi slučajno ne bi hotel menjati čelade pa me zanima če smem probati "zbrusiti" malo stiroporja na mestih kjer me tišči? Oz. kje je pooblaščeni zastopnik za Shark v Sloveniji? (Ali obstaja tudi za Shark taka asistenca, kot obstaja za Nolan??)

(domov sem prišla že pred 30min, pa še vedno čutim slabost.. :BUA:)

lp

devilish

Motosvetovci so ti že na precej vprašanj odgovorili, zato se bom v debato vključil le na kratko:

-če te zaradi pritiska v čelo po določenem času prične boleti glava, in to v taki meri, da si čelado prisiljena sneti z glave (glavobol pa ponavadi izgine takoj, ko snameš čelado z glave, oziroma, ko popusti pritisk), je to precej jasen znak, da uporabljaš neustrezno čelado. Lahko, da je čelada premajhna, lahko pa da se oblika notranjega polistirenskega vložka ne prilega obliki tvoje glave. Včasih je sicer dovolj že, če prodajalci pokažejo vsaj malo dobre volje in s prilagajanjem ter menjavanjem notranje komfortne obloge in ličnih blazinic, poskrbijo za dobro oz. fino prilagoditev čelade na glavo. Vendar bodi pri tem pozorna na dejstvo, da se pretirano oblazinjena notranjost sčasoma poleže in čelada ponovno postane prevelika. V kolikor pa ti čelada nikakor ne odgovarja, jo zamenjaj … in pazi, da boš naslednjič bolje izbrala.

-zaradi nepooblaščenih posegov v varnostne elemente (tudi notranjo polistirensko školjko), lahko čelada izgubi proizvajalčevo, s homologacijo zagotovljeno varnostno garancijo. Dejstvo je, da bi čelado kakršnekoli spremembe lahko naredile neučinkovito. Tudi zato odsvetujem vse nepooblaščene posege v konstrukcijo čelade. Priporočam, da se pred kakršnim koli posegom posvetuješ s proizvajalcem ali njegovim predstavnikom.

-znamko čelad Shark v Sloveniji zastopa TC Motoshop iz Ljubljane. Vendar dvomim, da ti bodo lahko pomagali, saj je logično, da servis in reklamacije uveljavljaš pri prodajalcu, kjer si čelado kupila.

-v Sloveniji imamo nižje ali enake cene kot v evropski uniji in upam si trditi tudi neprimerno boljše pred in poprodajne aktivnosti. Brezplačne testne vožnje so namenjene vsem, ki ne želijo kupiti mačka v žaklju. Italijani si najbrž ne marajo nakopati stroška testnih čelad na glavo, pri nas pa si lahko čelado izposodiš, uporabiš svojo podkapo, med testno vožnjo s svojim motorjem oceniš obnašanje, počutje, udobje … in če se odločiš za nakup, domov odneseš popolnoma novo, nikoli uporabljeno čelado. Pošteno, a ne?!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima...

Katero čelado se najbolj splača kupit za DO 50K max. Lahko je cela črna ali v rdeči kombinaciji..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm kupu Sharkovo, pa nism zadovoljen, nekdo drug pa je. Priporočam ti pa kako Nolanko, če ne za drugo zarad servisa ki si ga deležen po nakupu in prijaznosti kompija... čelade pa vemo da so up there

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo potem res tako, prvih par ur na motorju je bil občutek malce nadležen, potem je pa dejansko postala kot ulita... zdaj paše u nulo. :grim

Imam tudi tak občutek, čeprav se morda smešno sliši, da je mi je čelada "bolj prav" če imam podkapo. :P

Ampak meni je tisti občutek tako annoying, da če bom šla kdaj za več kot pou ure na motor, si dam raje gor staro čelado... Je pa res, da ko sem bila zadaj, me je bolela glava.. ko sem pa jaz vozila, sem pa na bolečine pozabila :krneki: Zakaj?? :blink:

Kar se pa podkape tiče - niti v sanjah je ne morem dati pod to čelado... Tako da sem jo kupila brezveze, oz. jo bom lahko uporabljala če jo dam pod staro čelado - Nolanko..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Phuh, ne vem kako in zakaj. Saj pravim, nekak sem takrat zaupal fantom v TC-ju, da čeprav mi je zdaj čelada neudobna, da se bo to uredilo. In zdaj mi je res kot ulita. Ker nekaj je sigurno res, da ti je nova bolj neudobna, kot stara. Je v bistvu isto, kot če kupuješ čevlje, stari so ti vedno bolj komot, kot novi. :P

Si pomerila tudi eno številko večjo? Če ti je ena številka večja prevelika, potem bi manjša skoraj morala biti prav.

Ampak! Čelade se nekoliko razlikujejo tudi bo oblikovanju školjke, nekaterim bolj sedejo ene firme, drugim druge. In nekateri pri enih firmah ne morejo najt nobene take številke, da bi jim bila prav.

Moraš se odločit po svojem občutku, če meni moja zdaj paše, to še ne pomeni, da bo tudi tebi tvoja kasneje pasala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!