Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Novičke: Mi je lastnik menjal čelado, vzela sem pa Shark RSF2 i, S.. (Ker ni da je kej dosti izbire drugih znamk.. ) + še za 80 eur "dobropisa" mi je napisal za naslednje nakupe - kar je bla razlika med čeladami.. :OK: V trgovini je zgledala ok, upam da bo tudi med vožnjo..

lp vsem in hvala za pomoč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej se vozim s staro celado DRIVER (kupljena v ITA).

Neki podobnega moji caladi:

IPB Slika

Pa mi vse piha notr, me je zvecer kr malo glava bolela... :(

Zdej sm se odlocu, da kupim eno orng celado... kaj predlagate?

Malo sem gledal... NOLAN N100E Cena 48.000 SIT (Opis)... Kaj pravite... imam pa sport turing motor...

Predlagate kaksno drugo celado?

Aja pa kje kupiti celado, za primeren denar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka da je celado treba sprobat in videt kako se pocutis v njej.....nolanka ki jo omenjas ima dvizni sprednji del, mogoce bi za tvoj stil voznje bolj kaka integralna celada prisla v postev?

Pojdi po trgovinah in sprobaj cim vec razlicnih celad (razlicni modeli, razlicni proizvajalci, pri Nolanu ti bodo celado tudi brezplacno posodili za testno voznjo) nato pa se tu podrobneje pozanimaj o konkretnih modelih ki ti bodo vsec.

Sam sem nekaj let uporabljal N100 in dokler sem vozil 125ccm choperja nisem imel pripomb (vec kot 100kmh itak ni slo :grrr ), ko pa je k hisi prisel hitrejsi motocikel in se je tudi moj stil voznje zacel spreminjat, pa mi je celada postala neudobna, prevec zracna (pihalo mi je v oci kljub zaprtem vizirju) in pri hitrostih nad 130kmh mi je glavo premetavalo :kva2: in celada se mi je tresla v vseh smereh (seveda je na vse to vplivala tudi aerodinamika motorja.....ravno zato izkoristi Nolanovo ponudbo in sprobaj celado na svojem motorju .) ).

Po drugi strani pa imam oceta (s katerim si skupaj deliva isti motor - ocitno on nima tezav kot sem jih imel sam ali pa je N102 toliko izboljsana v primerjavi s staro N100) in kolega, ki oba prisegata na N102 - novejsa razlicica N100E (kolega je najprej kupil novo X-Lite in jo potem prodal in kupil N102).

Torej 100 ljudi, 100 cudi :)

LP in srecno pri nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno prasanje zate kompi

kok bi me prsu zatemnjen vizir za x-lite 901 in nov vlozek proti rosenju

Za zatemnjen vizir čelade X-901/902 bi bilo potrebno odšteti 10.320,- sit, za vložek proti rosenju 3.840,- sit, če pa je vložek obrobljen še s silikonsko obrobo pa 6.240,- sit.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej imam eno CABERG celado integralko ali kdo ve kje bi dobil za njo nov vizir ,ker je se kar dobra celada sam vizir mi je pocil-pa ne med voznjo hahah.Stara je pa cca 6-8 let hvala za odgovor pa pozdrav vsem na MS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej imam eno CABERG celado integralko ali kdo ve kje bi dobil za njo nov vizir ,ker je se kar dobra celada sam vizir mi je pocil-pa ne med voznjo hahah.Stara je pa cca 6-8 let hvala za odgovor pa pozdrav vsem na MS

a ni že mal stara... Rajš zamenji celo čelado .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni že mal stara... Rajš zamenji celo čelado .)

Saj mam novo nolanko sam to bi mel tko da jao imam za zraven ce koga peljem in jo nima boljs ta kot nič , ani tk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posluste tole... primerjava cen...

S500-AIR-ESPRIT-BMA

Sesteva:brizgan termoplast z Multi absorbijskimi točkami ter zelo preprosto uporabo zračenja ter vizir proti rošenju.

IPB Slika

TC-MOTOSHOP LJ: 32.400 SIT

LOUIS GRAZ: 40.100 SIT

Hmmm... v SLO je ceneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bil v Grazzu pr Lujzeku... ni sans da gor kupis calado razen tiste plastik fantastik... najbolj se splaca v TC MOTOSHOP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenovno je sedaj zelo ugodna Nolan N 84, je nov model 06', izredno lepa, vsaj men. Ima dodatni notranji vizir proti rošenju, pa zunanji vizir za zaščito proti soncu ( VPS senčilo). Notranja obloga je v celoti snemljiva in pralna. Za razmerje med ceno in kvaliteto je odlična čelada! Splača se iti pogledati in sprobat zadevo, saj ti jo dajo za testno vožnjo. Trgovina je Compaco v Velenju, se da pa vse pogovorit z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kej izkušenj s HJC čeladami,...gre se za model AC-11

Čelada mi je drgač kr v redu no,samo je pa ena stvar,ki me zeloooo moti...namreč rosi se mi vizir :angry2: kaj narest?? zarad tega sem moral na Grobniku 3/4 steze z odprtim vizirjem vozit <_<

sej čist tko vas vprašam mal,če ma kdo kej izkušenj al pa predlog,itak bom šel do Habata in mu povedal to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kej izkušenj s HJC čeladami,...gre se za model AC-11

Čelada mi je drgač kr v redu no,samo je pa ena stvar,ki me zeloooo moti...namreč rosi se mi vizir :angry2: kaj narest?? zarad tega sem moral na Grobniku 3/4 steze z odprtim vizirjem vozit <_<

sej čist tko vas vprašam mal,če ma kdo kej izkušenj al pa predlog,itak bom šel do Habata in mu povedal to

kup si tist anti-fog k ga nalimas znotrej vizirja... jest ga mam na tastari nolanki (10 let stara) in se ne rosi nc :OK: ... kupu sm ga pa pred leti pr panigazu... drugic pa dej par jurjev vec pa kup nolan s pinlockom ne pa hjc pa nau jajc :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bil v Grazzu pr Lujzeku... ni sans da gor kupis calado razen tiste plastik fantastik... najbolj se splaca v TC MOTOSHOP...

najbolj se splača prid compacu kupt...mi jue kompi pomagu pr nakupu...pa morm rečt da sm maximalno zadovoln...mam pa x-lite x801R :OK:

pa še majo akcije pa popuste...tm tc motoshop men mal smrdi... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kompozitna da, če pa ni, pa ni priporočljivo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kompozitna da, če pa ni, pa ni priporočljivo .)

Misliš če je karbonska? Ja moja je iz kompozita.

Mogoče pozna kdo koga ki se s tem ukvarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

kupil sem nov vizir za X-Lite 801 - takega, ki ima zaklep proti odpiranju in bi v drugi poziciji moral zagotoviti tudi majhno režo vizirja, za izboljšanje prezračevanja...

Žal na moji čeladi to ne dela - dela le zaklep proti odpiranju. Zdaj pa me zanima, če ima morda starejša generacija X-801 tudi mehanizem za pritrditev vizirja malce drugačen kot novejše (moja je zadnji letnik, ki še ni imela snemljive podloge).

[attachmentid=69553]

Če je razlika v tem mehanizmu - a se da zamenjat tudi ta in koliko bi stalo?

lp, D.

post-2208-1147027732.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se da čelado dat prebarvat?

hvala, grega

Čelade, ki so izdelane iz brizgane plastike (takšnih je več kot 80%), lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, razna lepila …) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujem nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike. Priporočam, da pri ravnanju s čelado skrbno upoštevate proizvajalčeva navodila.

Čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …), so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana lupina čelade; vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare B)

Kompi,

kupil sem nov vizir za X-Lite 801 - takega, ki ima zaklep proti odpiranju in bi v drugi poziciji moral zagotoviti tudi majhno režo vizirja, za izboljšanje prezračevanja...

Žal na moji čeladi to ne dela - dela le zaklep proti odpiranju. Zdaj pa me zanima, če ima morda starejša generacija X-801 tudi mehanizem za pritrditev vizirja malce drugačen kot novejše (moja je zadnji letnik, ki še ni imela snemljive podloge).

[attachmentid=69553]

Če je razlika v tem mehanizmu - a se da zamenjat tudi ta in koliko bi stalo?

lp, D.

Mehanizem vizirja za X-801 je že vsa leta enak in ne bi smel vplivati na delovanje zaklepa, ki je montiran na vizir čelade. S kratkim opisom težave opremljeno čelado nam prosim pošlji na servis, kjer bomo pregledali mehanizem in nastavitve. Če bo potrebno ti bomo seveda brezplačno zamenjali mehanizem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITIRAJ(Gregc @ 7 May 2006 @ 11:54) *

Mene pa zanima če se da čelado dat prebarvat?

hvala, grega

CITIRAJ

Čelade, ki so izdelane iz brizgane plastike (takšnih je več kot 80%), lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, razna lepila …) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujem nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike. Priporočam, da pri ravnanju s čelado skrbno upoštevate proizvajalčeva navodila.

Čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …), so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana lupina čelade; vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare cool.gif

Joj, potem očitno ne bo nič, ker je moja iz kompozita, škoda.

No ampak vseeno hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!