Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ne Grega! Ravno obratno.

Čelade iz polikarbonatov = NE BARVAJ!

Čelade iz kompozitov = pogojno dovoljeno barvanje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Grega! Ravno obratno.

Čelade iz polikarbonatov = NE BARVAJ!

Čelade iz kompozitov = pogojno dovoljeno barvanje.

Lp, Boris Kompare B)

Ja, sem že prej opazil tole pogojno, in mi ni všeč :D . Zato sem to "razumel" kot, da se čelade iz kompozita da barvati, ampak ni priporočljivo oz. se je treba o tem prej posvetovati z mojstrom. Se motim?

hvala, Grega

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 2ma letoma sem kupil čelado Nolan n83, ne vem sicer kako se modelu reče, je pa cela v metalik sivi barvi. Takrat mi je bla ta siva barva blazno všeč, pa še podala se je k jakni. Zdej pa zgleda, da sem se jo malo naveličal.

A se jo da kako naknadno ponalepkat? A je tisto lepilo od nalepk škodljivo za čelado? Kam bi to mogel nest, pa če je slučajno kdo že kej takega delu kolk stane? :)

Za barvanje pa vem da odpade :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, kaka je razlika med N61 navadno in uno hudo porisano? V Ceni ki je različna za 20k in to da ne morš namontirat senčila in pinlocka, ali še čemu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 2ma letoma sem kupil čelado Nolan n83, ne vem sicer kako se modelu reče, je pa cela v metalik sivi barvi. Takrat mi je bla ta siva barva blazno všeč, pa še podala se je k jakni. Zdej pa zgleda, da sem se jo malo naveličal.

A se jo da kako naknadno ponalepkat? A je tisto lepilo od nalepk škodljivo za čelado? Kam bi to mogel nest, pa če je slučajno kdo že kej takega delu kolk stane? :)

Za barvanje pa vem da odpade :)

Ne vemo, kako agresivno lepilo je na nalepki in kako bo material ob stku z nalepko reagiral, zato odsvetujemo nanašanje nalepk, barv, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelado.

V glavnem pa naj velja: varnost je najpomembnejša, zato na nikakršen način ne spreminjaj čelade in pri ravnanju z njo skrbno upoštevaj proizvajalčeva navodila. Le tako si boš zagotovil optimalno zaščito.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, kaka je razlika med N61 navadno in uno hudo porisano? V Ceni ki je različna za 20k in to da ne morš namontirat senčila in pinlocka, ali še čemu?

Modeli znotraj družine N61 so si po konstrukciji enaki. Razlikujejo se le po udobnosti oblazinjenja (tudi snemljivosti in pralnosti oblazinjenja), sistemu zapenjanja podbradnega pasu, nekateri so opremljeni z replikami grafik z dirkaških čelad, nekateri so polakirani …

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da povem svojo zgodbo...

Dons pridem iz sluzbe in sm se odlocu, da si kupim celado. Prvo klicem v TCja, se mi prvic oglasi neka smotana zenska, ki ni vedela nc o celadah, ce prav sem jo prej vprasal, da zelim nekoga, ki se spozna na celade. Klicem drugic cez 30min, se nihce ne oglasi. Klicem tretjic in v tretje gre rado, dobim sila neprijaznega mozaka, ki se mu je ful mudilo nekam. Uglavnem, jaz sprasujem malo o celdah, on men prodaja celade za 100.000 SIT. Bolj ko mu jaz pravim, da kej ceneje bolj on drugo "trajba"... uglavnem nc se nism zmenu - spet ne. Cez 2 ure se enkrat klicem se uglasi en drug model iz TCja, ki pa je zadevo bolj konkrtno predstavu preko telefona - temu se je tudi zlo mudilo.

In zatem poklicem se na Compaco Velenje. Prvi klic, prijazen gospod, ful vse razlozi tko k je treba. Se dogovoriva za popust na gotovino... res svetoval tko k je treba. Reku je jaz vam predlagam dve celadi, ki imata vso opremo Nolan (60.000 SIT) in X-lite (90.000 SIT). In na koncu namignil, da ni nujno, da je tista tok velik drazja spet tok veliko bolsa. Sel sem v Velenje naredu testno voznjo... in kupil Nolan N84. Celada mi je ful vredu, zelo lepo dusi zunanje okolje in nc ne piha notr. In glej ga zlomka, model mi je podaril se torbico za celado, da sem lahko domov na motorju odpeljal se staro celado.

To lahko poimenujem popoln NAKUP.

In se enkrat hvala gospodu iz Compaco Velenje. :OK:

IPB Slika

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da povem svojo zgodbo...

Dons pridem iz sluzbe in sm se odlocu, da si kupim celado. Prvo klicem v TCja, se mi prvic oglasi neka smotana zenska, ki ni vedela nc o celadah, ce prav sem jo prej vprasal, da zelim nekoga, ki se spozna na celade. Klicem drugic cez 30min, se nihce ne oglasi. Klicem tretjic in v tretje gre rado, dobim sila neprijaznega mozaka, ki se mu je ful mudilo nekam. Uglavnem, jaz sprasujem malo o celdah, on men prodaja celade za 100.000 SIT. Bolj ko mu jaz pravim, da kej ceneje bolj on drugo "trajba"... uglavnem nc se nism zmenu - spet ne. Cez 2 ure se enkrat klicem se uglasi en drug model iz TCja, ki pa je zadevo bolj konkrtno predstavu preko telefona - temu se je tudi zlo mudilo.

In zatem poklicem se na Compaco Velenje. Prvi klic, prijazen gospod, ful vse razlozi tko k je treba. Se dogovoriva za popust na gotovino... res svetoval tko k je treba. Reku je jaz vam predlagam dve celadi, ki imata vso opremo Nolan (60.000 SIT) in X-lite (90.000 SIT). In na koncu namignil, da ni nujno, da je tista tok velik drazja spet tok veliko bolsa. Sel sem v Velenje naredu testno voznjo... in kupil Nolan N84. Celada mi je ful vredu, zelo lepo dusi zunanje okolje in nc ne piha notr. In glej ga zlomka, model mi je podaril se torbico za celado, da sem lahko domov na motorju odpeljal se staro celado.

To lahko poimenujem popoln NAKUP.

In se enkrat hvala gospodu iz Compaco Velenje. :OK:

IPB Slika

Ta Gospod je gospod Kompi(en post nad tvojim :D), Moja naslednja bo tudi Nolan, mogoče že letos, če bo ratalo kej... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi hvalite samo Kompija-Borisa(kar je itak prav),jaz pa moram pohvaliti tudi ta drugega gospoda iz Compaco-ta, mislim,da je Damjan...N101 mi je tako zrihtal,da mi čelada ne tišči več ušesa tako močno ob očala in da lahko po dve urni vožnji vzamem čelado iz glave brez bolečin. :OK:

lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil tisto mrežico (nevemkakosereče), ki jo nabiješ pod bradni del čelade in preprečuje prepih od spodaj.

Zakon! Nobenega prepiha več po sinusih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp kopujem komplet moto opremo in tako tudi čelado do 500 eur. katero naj izberem? vsi pravijo da so njihove dobre ali že kdo ima novo hjc hq1, ali x-lite 801r , shoei xr 1000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado izberi glede na namen uporabe in vrsto motocikla, ki ga voziš. Vsaka čelada ima svoje specifične lastnosti in še preden se odločiš za cenovni razred čelade, raje preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Izbrani model čelade potem preizkusi še na lastnem motorju. Resni prodajalci ti bodo to omogočili. Kdo bi znal bolje oceniti ustreznost čelade, kot prav ti sam?

Lp, Boris Kompare B)

p.s. še več koristnih informacij o tem, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade pa najdeš tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če se da vizir na moji trenutni čeladi nekako zatemnit. ali obstaja kakšna folija ali kaj podobnega?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če se da vizir na moji trenutni čeladi nekako zatemnit. ali obstaja kakšna folija ali kaj podobnega?

Lp

mal povej ker pisker maš (znamka in model)... če imaš nolan ti bo odgovoril in svetoval kompi

drugače se da zatemnit samo s folijo je bol tko-tko :doze: ...najbolje bo, da kupiš zatemnjen vizir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dve urni vožnji vzamem čelado iz glave brez bolečin. :OK:

:lol1: ti si pa prvi, ki daš čelado v glavo in ne glavo v čelado ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam čelado fm fimez, al neki takšnga :doze: .. a ta firma sploh še obstaja? :D

Tovarna čelad FM je zaprla svoja vrata in ne obstaja več.

V Sloveniji so znamko FM zastopali v podjetju Saplex iz Rač. Po logiki stvari, bi morali rezervne dele zagotavljati vsaj še nekaj časa. Preveri, morda pa imajo na zalogi še kakšen zatemnjen vizir.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil N 102 in N COM. Sprobal in sem zadovoljen. Končno se mi ne bo treba obračat nazaj k ženi med vožnjo in govoriti. Ko se jo bom naveličal poslušati jo bom enostavno izklopil. :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima.

mam arai čelado ki pa mi je malce prevelika. številka je S. zanima pa me kam in za kako ceno bi mi kdo čelado podložil z dodatno peno?

drugače pa je čelada res ok. samo malce predraga je :)

lep se mejte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!!

Mene pa zanima, če ti pod garancijo zamenjajo čelado, al ti jo sam popravijo ....

Men je začela Shark s800 dobesedno razpadat... Dol mi je padu zgornji zračnik :BUA: in ga mam zdj s selotejpom prlimanga, enkrat me je dubu hud naliv je prišla voda not, je zelo glasna,predn vizir ne tesni dobr :BUA: ČElada je stara 3/4 leta, garancijo ima pa 5 let.

A naj zdj zahteban novo čelado, al mi jo naj popravjo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!!

Mene pa zanima, če ti pod garancijo zamenjajo čelado, al ti jo sam popravijo ....

Men je začela Shark s800 dobesedno razpadat... Dol mi je padu zgornji zračnik :BUA: in ga mam zdj s selotejpom prlimanga, enkrat me je dubu hud naliv je prišla voda not, je zelo glasna,predn vizir ne tesni dobr :BUA: ČElada je stara 3/4 leta, garancijo ima pa 5 let.

A naj zdj zahteban novo čelado, al mi jo naj popravjo :?

Hmmm, če si jo kupu v TC Motoshop nevem kako bo s servisom, ker vem za par ljudi ki je že sam vizir čakalo po mesec ali več...

Zato bo pa moja naslednja X-Lite oz. Nolan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima.

mam arai čelado ki pa mi je malce prevelika. številka je S. zanima pa me kam in za kako ceno bi mi kdo čelado podložil z dodatno peno?

drugače pa je čelada res ok. samo malce predraga je :)

lep se mejte

S prilagajanjem ter menjavanjem notranje komfortne obloge in ličnih blazinic, lahko pri čeladah višjega cenovnega ranga, poljubno uravnavamo, kako tesno naj čelada sede na glavo. Vendar gre tu le za fine nastavitve in ne za povečanje/pomanjšanje velikosti čelade za celo velikostno številko. Bodi pozorna: pretirano oblazinjena notranjost se sčasoma poleže in čelada ponovno postane prevelika.

Zastopnik za čelade Arai v Sloveniji (Pintar racing servis Kranj) ti bo najbrž rad pomagal, v kolikor pa ti čelada nikakor ne odgovarja, jo zamenjaj … in pazi, da boš naslednjič bolje izbrala.

Lp, Boris Kompare B)

Živjo!!

Mene pa zanima, če ti pod garancijo zamenjajo čelado, al ti jo sam popravijo ....

Men je začela Shark s800 dobesedno razpadat... Dol mi je padu zgornji zračnik :BUA: in ga mam zdj s selotejpom prlimanga, enkrat me je dubu hud naliv je prišla voda not, je zelo glasna,predn vizir ne tesni dobr :BUA: ČElada je stara 3/4 leta, garancijo ima pa 5 let.

A naj zdj zahteban novo čelado, al mi jo naj popravjo :?

Težko verjamem, da je čelada razpadla kar tako, sama od sebe. Precej bolj verjetno se mi zdi, da je bila čelada v stiku z npr. čistilom za motocikle, za okna, topilom ali pa podobnim kemičnim izdelkom, ki lahko poškoduje zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo vizir, mehanizme, prezračevalne šobe, školjko čelade … V takšnem primeru garancija seveda ne velja več. Če dvomiš v varnost čelade je ne uporabljaj več. Obišči svojega prodajalca, kjer se boš posvetoval o nadaljnjih postopkih.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!