Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

S prilagajanjem ter menjavanjem notranje komfortne obloge in ličnih blazinic, lahko pri čeladah višjega cenovnega ranga, poljubno uravnavamo, kako tesno naj čelada sede na glavo. Vendar gre tu le za fine nastavitve in ne za povečanje/pomanjšanje velikosti čelade za celo velikostno številko. Bodi pozorna: pretirano oblazinjena notranjost se sčasoma poleže in čelada ponovno postane prevelika.

Zastopnik za čelade Arai v Sloveniji (Pintar racing servis Kranj) ti bo najbrž rad pomagal, v kolikor pa ti čelada nikakor ne odgovarja, jo zamenjaj … in pazi, da boš naslednjič bolje izbrala.

čao

ja čelade nism jz izbirala :) ampak sem jo samo dobila. ta čelada ki jo imam ima že ojačan del za ličnice samo mi je tok prevelka da nič ne pomaga. hmm. kaj pa če bi zdj to podložl da bi blo dobr za en čas (ker se ne vozim ravno velik). podložil bi pa tako da bi se pol komplet vn vzel in na novo not dal.bi se to dal?

hja za pinatarja pa vem. in na splošno je znano da se k njemu ne hodi. 1. se arai čelade cenejše pri vombergerju kot pri pintarju, 2. je popolnoma neprijazen.

bom še mal vprašala če ma kdo kake ideje.

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Kupil sem čelado Grex, sicer mi je zelo všeč, ampak ima par grdih nalepk gor. Pa me zanima, če jih dam dol, se bo kaj poznalo, kakđni odtisi? Ter kako potem odstraniti?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Kupil sem čelado Grex, sicer mi je zelo všeč, ampak ima par grdih nalepk gor. Pa me zanima, če jih dam dol, se bo kaj poznalo, kakđni odtisi? Ter kako potem odstraniti?

LP

Nalepke je najbolje kar malo s fenom za lase pogret in grejo v glavnem lepo dol. Če ostane malenkost lepila ga pa potem malo odsvaljkaš . :kva2:

Odsvetujem uporabo topil i.pd., ker ne veš kako bo s čelado . :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fen, hmm :) Zastopim vse razen tistega odvaljčkaš? Sej ubistvu nalepke me ne motijo toliko kot to, da so krivo gor :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umazanijo na Grexovi čeladi razmehčaj tako, da prek čelade položiš v vodo namočeno krpo (ali papirnate brisače). Potem uporabiš krpo in vodo, morda malo mila. Ne drgni, temveč z vodo razmehčaj umazanijo. Če so na školjki ostanki lepila, uporabi čisti alkohol.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Imam vprašanje (oz. 2):

1. Sem lastnik čelade nolan model n60. Zanima me če imaste dele (mehaniko vezirja, mogoče kakšen zatemnjen vizir) na zalogi ali moram naročiti vnaprej dele.

2. Doma imam tudi čelado nolan n81 in jo je brat pred kratkim razdrl. Sedaj ne more spraviti nazaj spodnje gume (oz. plastike ki gre okoli zunanjega dela čelade). Zanima me kako je s tem: Ali se mora čelada pustiti pri Vas na servisu, oz. kako je s tem.

Vse dele bi kupoval pri Vas v Velenju (Compaco).

Hvala za odgovore

LP Be wild :)

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Be wild

V Compaco-u zagotavljamo za celoten program čelad Nolan (tudi za starejše modele) nadomestne dele, potrošni material in strokovno-svetovalni servis. Nadomestne dele imamo vseskozi na zalogi in jih ni potrebno naročati vnaprej. Tudi za model N60.

Razdiranje čelade pa ni najpametnejša ideja. Pravzaprav tovrstno početje odločno odsvetujemo! Kakršnikoli posegi v varnostne elemnte čelade lahko namreč zmanjšajo zaščitni unčinek le-te. Najbolje bi bilo, če bi prinesel čelado na servisni pregled in skupaj bomo skušali ugotoviti, kako ti lahko pomagamo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se razstavljanja tiče vem da sma ga posrala :BUA: . Bom za nasledno vedu... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še koliko $ stane en servis čelade (in kaj vse je upoštevano v ta servis oz. kaj se pri čeladi preveri?)

LP Be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Be wild

Na servisnem pregledu čelado pregledamo, nastavimo zatesnitve, očistimo in podmažemo mehanizme, po potrebi zamenjamo tesnila … vse to in še več - BREZPLAČNO!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Od brata sem za simboličen denar dobil 2 leti staro, a praktično nič uporabljano čelado Nolan N83. Verjetno imava dokaj podobno obliko glave, ker mi oblika notranjosti precej ustreza. Ima pa sistem za zapenjanje Microlock, ki me tišči na adamovo jabolko (pašček je preblizu vratu pa še zaponka je relativno debela). Verjetno bi stvar rešil kakšen tanjši patent, recimo D-D.

Zanima me, če je možno zamenjati Microlock z D-Djem in če bi po vašem mnjenju to sploh rešilo problem.

Hvala za odgovor!

(se oprostituiram, če je podobno vprašanje že blo pa mi ga ni uspel najt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se zapenjanja tiče ne vem zakaj je Nolan opustil sistem kot sem ga jaz imel na moji N60 kjer je bil microlock v bistvu montiran v samo školjko čelade.

To je pomenilo, da te ni imelo kaj tiščati v vrat, poleg tega pa je bil sam sistem zelo enostaven za zapenjanje.

Res ena stvar po kateri se mi bo še kolcalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen v primeru kakšnega hudega padca - DD bolj drži in je zato bolj varen. Varnost pač zahteva investicijo - v tem primeru spretnosti in časa pri zapenjanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Od brata sem za simboličen denar dobil 2 leti staro, a praktično nič uporabljano čelado Nolan N83. Verjetno imava dokaj podobno obliko glave, ker mi oblika notranjosti precej ustreza. Ima pa sistem za zapenjanje Microlock, ki me tišči na adamovo jabolko (pašček je preblizu vratu pa še zaponka je relativno debela). Verjetno bi stvar rešil kakšen tanjši patent, recimo D-D.

Zanima me, če je možno zamenjati Microlock z D-Djem in če bi po vašem mnjenju to sploh rešilo problem.

Hvala za odgovor!

(se oprostituiram, če je podobno vprašanje že blo pa mi ga ni uspel najt)

Podbradni pas sodi v območje homologacije in je posebej varnostno preizkušen. V teh okvirih med zaponkami za zapenjanje podbradnega pasu ni razlike v varnosti. Je samo v udobju.

Najpogosteje se za zapenjanje podbradnega pasu uporabljajo trije sistemi:

- Sistem D-D obročkov (ali tudi ploščata D obročka) za zapenjanje podbradnega pasu je klasika, ki ji zaupajo dirkači. Je tanek in ne žuli v vrat.

- Sistem za zapenjanje podbradnega pasu Microlock je izjemno udobna avtomatska zaponka z možnostjo milimetrsko natančne nastavitve.

- Cenejša različica zapenjanja podbradnega pasu je zaponka za hitro zapenjanje, ki deluje po sitemu zapenjanja varnostnega pasu v avtomobilih. Je debelejša, preprosta za rokovanje, dolžino jermena pa je potrebno uravnavati s posebno kovinsko zanko.

Žal zaponke za zapenjanje podbradnega pasu ni mogoče zamenjati. Lahko pa si podaljšaš dolžino podbradnega pasu in na ta način premakneš zaponko z adamovega jabolka.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam nabaviti ATV-štirikolesnik. predvidoma se bom največ vozil po makadamu , nekaj tudi po asfaltu ,včasih pa tudi tudi po terenu. Za čelado sem pripravljen odšteti nekje do 70000sit. Kateri model mi proporočate?

Lep pozdrav

Popravljeno . Popravil Tonko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovarna čelad FM je zaprla svoja vrata in ne obstaja več.

V Sloveniji so znamko FM zastopali v podjetju Saplex iz Rač. Po logiki stvari, bi morali rezervne dele zagotavljati vsaj še nekaj časa. Preveri, morda pa imajo na zalogi še kakšen zatemnjen vizir.

Lp, Boris Kompare B)

na saplex sem poslal mail, toda ne odgovorijo. zdaj me pa zanima, kje se da dobit folijo s katero bi zatemnil vizir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal bi kje se da v Sloveniji dobiti vizir za čelado Probiker-nevem točno kateri model :hmm: (kdo je uvoznik). Dobil sem jo od botra menda je bila kupljena v Louisu. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med MotoGP videl reklamo za X-lite 801 Giacomo Agostini - za moje pojme ena najlepše pobarvanih čelad trenutno na trgu! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal bi kje se da v Sloveniji dobiti vizir za čelado Probiker-nevem točno kateri model :hmm: (kdo je uvoznik). Dobil sem jo od botra menda je bila kupljena v Louisu. :?

V Sloveniji po moje nikjer, v Louis-ovem katalogu pa je vizirjev za te čelade kar nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je Probiker znamka firme Louis tako da dodatkov za njo verjetno ne boš dobil drugje kot v Louisu.

Louis ima 3 trgovine v Avstriji: Graz, Beljak in Dunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam nabaviti ATV-štirikolesnik. predvidoma se bom največ vozil po makadamu , nekaj tudi po asfaltu ,včasih pa tudi tudi po terenu. Za čelado sem pripravljen odšteti nekje do 70000sit. Kateri model mi proporočate?

Lep pozdrav

Za štirikolesnike si kupci največkrat izberejo kros čelade (npr. Nolan N52, X-lite X-501), vendar pa je vedno več tudi takšnih, ki prisegajo na jet-odprte čelade (npr. Nolan N42). Seveda pa ne bi bilo nič narobe, če si na ATVju privoščiš kakšno izmed integralno zaprtih čelad (Nolan N84, X-lite X-601 …). Le malo bolj vroče ti zna biti. Kot ti pač najbolj ustreza. Nekaj koristnih informacij v zvezi z nakupom čelade pa najdeš tudi tukaj.

na saplex sem poslal mail, toda ne odgovorijo...

Ups!? :blink:

Vprašal bi kje se da v Sloveniji dobiti vizir za čelado Probiker-nevem točno kateri model :hmm: (kdo je uvoznik). Dobil sem jo od botra menda je bila kupljena v Louisu. :?

Kec in Mare 65 imata prav. V Sloveniji ni zastopnika znamke čelad Probiker. Za nakup nadomestnih delov, morebitni servis in uveljavljanje garancije boš moral do prodajalca v Avstriji.

Med MotoGP videl reklamo za X-lite 801 Giacomo Agostini - za moje pojme ena najlepše pobarvanih čelad trenutno na trgu! :OK:

V omejenih količinah (limited edition) je naprodaj tudi pri nas .

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1149514301_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je potem ta prava...agostini replica namreč....meni pa se ne zdi nič posebnega, mi je pa veliko lepša X-lite 801R Replica ELIAS :OK: :wub:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje katero čelado se bolj splača kupiti X-lite X-601 ali NOLAN N102 obe čeladi sta istega cenovnega razred, ena namenjena SS motoristom druga TOURERjem. Vozim sicer SS motor, rad poslušam glasbo med vožnjo in bi mi bluetooth sistem prav prišel, je kakšna večja razlika med čeladama?In vaše mnenje?

Se opravičujem če je bilo to vprašanje že zastavleno, ampak useeno... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah če gledaš na to, da grejo turerji veliko hitreje kot tvoj SS, lahko izbiraš ne glede na namen čelade

jaz bi na tvojem mestu raje kupil xlite in ene dobre slušalke :D

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!