Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Zdravo

Imam 1 problem. Imam APRILIA čelado (tisto oranžno) klik in enostavno ne vem nič o njej. Kdo jo izdeluje, kdo to uvaža v SLo.... IN bi prosil če mogoče kdor koli ve kje se da kakšne rezervne dele za tole kupit. :? :? Rad bi si kupil zatemnjen vizir, pa sm biu v TC ju , pa na avtotriglavu, pa so rekli da nimajo vezirjev za to čelado... :cry: :cry: Če bi kdo vedel, kakšen vezir bi pasal gor, kje bi se ga dalo kupit, firmo čelade .... karkoli .... informacije zelo dobrodošle

Če kdo pove kej pametenga dam za :beer1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi pri Autocomercu - MB g.Boštjan Dvoršak (te. 02 460 01 20), oni so zastopniki az Aprilio in mogoče Ti bodo lahko pomagali (dobra osebna izkušnja).

Drugače pa Aprilia-SLO link oglasna deska in postavi vprašanje, urednik odgovori v roku 1-2 dni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spuščam se v nakup nove čelade. Pri Louisu sem zagledal akcijo in sicer Shark RSF2 R.NEXUS, je iz 300€ znižana na 170€. Ima kdo izkušnje s to čelado, prednosti, slabosti, oziroma katero drugi čelado mi priporočate. Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, X-501 je namenjena profesionalcem, recimo Miranu Stanovniku. Takšni potrebujejo brezkompromisne čelade, najvišjih standardov. Ti pa najbrž ne boš udaril mimo, če si privoščiš N52.

Lp, Boris Kompare B)

Najlepša hvala za odgovor. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. V kratkem nameravam kupit novo čelado za na naked motor. A mi lahko kdo svetuje kakšno dobro čelado med 60.000 - 70.000 sit, sam da se jo da dobit v mat črni barvi.

Vsakega predloga bom vesel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz si moram čimprej kupiti čelado višjega razreda.

Zelo me zanima razlika med X-801R in N94. Ceni sta namreč do potankosti enaki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. V kratkem nameravam kupit novo čelado za na naked motor. A mi lahko kdo svetuje kakšno dobro čelado med 60.000 - 70.000 sit, sam da se jo da dobit v mat črni barvi.

Vsakega predloga bom vesel :D

X-601?

Tudi jaz si moram čimprej kupiti čelado višjega razreda.

Zelo me zanima razlika med X-801R in N94. Ceni sta namreč do potankosti enaki...

Le poseben prezračevalni sistem, malenkost drugače zasnovana oblika notranje školjke in dejstvo, da Melandri, Simon, De Angelis, Stoner … vozijo z blagovno znamko Nolan, ločijo novo N94 od X-801R. Vse ostale karakteristike, (materiali uporabljeni za izdelavo, oblazinjenje, vizir, tesnjenje, športna drža …) pa še naprej krasijo obe čeladi.

Lp, Boris Kompare B)

Kdo ve, kje v Zasavju ali bližini se da sprobat čelado Shark RSF2 Race Nexus?

V Zasavju težko, morda pa ti uspe v TC Moto Shopu v Ljubljani.

Lp, B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Nekaj časa nazaj (kako leto+) sem na enem motozboru videl modela s čelado, ki je imela:

- dvigljiv (flip-up) gobec

- zatemnjeno steklo, nameščeno Z NOTRANJE STRANI :eek:

Čelado sem si ogledal (seveda z dovoljenjem lastnika), vendar nisem vprašal za proizvajalca in model, ker mi ni bila všeč barva :slap: .

Čelada je imela nekakšen utor med zunanjo školjko in notranjim oblazinjenjem, kamor se je umaknilo steklo, ko si ga dvignil. Steklo (OK, plastika) se je spustilo čez oči skoraj do konca nosu s pomočjo nekakšne ročice, nameščene na notraji strani. Temno steklo si lahko spustil tudi, če si imel dvignjen gobec. Če pa je bil gobec spuščen, si najbrž moral odpreti steklo (nisem prepričan, se mi pa zdi, da je bil vzvod dosegljiv le z notranje strani... )

Kot sem dejal, takrat nisem vprašal, kje se to dobi. :( Modela pa tud nisem več srečal.

Sedaj je prišel čas, da zamenjam čelado. Imam Nolanko N100 (zelo zadovoljen, morda nekoliko glasna), in sem si za naslednjo ogledoval N101 (enoročno dviganje gobca, snemljiva podloga,... ) .

Ima tudi zunanje zatemnjeno steklo. Problem ZUNANJEGA stekla pa je, da ga ne moreš spustiti pred oči, ko se voziš z dvignjenim gobcem ali vsaj z odprto šipo. To pa jaz v poletnih mesecih pogosto počnem, ko počasi "kruzam" po zavitih lokalnih cesticah. :yea1: :whistle:

Zato iščem flip-up čelado, čim tišjo :D, pralna podloga, po možnosti enoročno odpenjanje sprednjega dela, enobarvno .) , ki bi imela notranje zatemnjeno steklo, kot sem opisal zgoraj. Prebrskal sem forum, si ogledal strani SLO prodajalcev in tudi strani kar nekaj proizvajalcev. Lahko da sm slep, ali pa ne iščem po pravih ključnih besedah... Priznam, da nisem prebral vseh postov v tej nitki, sem jo pa preiskal z iskalnikom in preletel poste.

Zanima me, če kdo ima kaj podobnega oziroma ali ve za kaj podobnega.

LP; Martin

Popravljeno . Popravil MrTn_T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ MrTn_T

Proizvajalci na različne načine rešujejo udobje v čeladi. Vsaka rešitev ima seveda svoje prednosti, pa tudi kakšno slabost. Sončno zaslonko, ki je vgrajena v čelado z notranje strani (za vizirjem), boš našel vsaj na Schuberth in Airoh čeladah.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so predhodniki napisali si verjetno videl Schubertko. Vendar naj te na nekaj opozorim. Tista sončna zaslonka je v redu pri res majhnih hitrostih, čim boš prekoračil hitrost v naselju naj bi zadeva že prav zoprno tresla, saj tudi vpetje ni ne vem kako togo narejeno. Tole sem slišal od več uporabnikov teh čelad, morda se bo našel kdo z drugačnimi izkušnjami.

Sam se tudi rad vozim z odprtim vizirjem v poletnih mesecih in v ta namen imam pod čelado v sončnem vremenu vedno sončna očala, se mi zdi precej boljša rešitev kot tele zaslonke od Airoh, Schuberta in Nolana, saj se lahko brez problema peljem z odprtim vizirjem ali predbradnim delom do 150km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi!! Mene pa zanima, kolikokrat ljudje, ki imajo pri čeladi pralno notranjost dejansko perejo te zadeve? Ti verjetno kdaj od koga slišiš, da je opral notranjost in take stvari...

Jaz imam tako čelado že tretjo sezono zapored in po 35 tisoč km še nisem začutil potrebe po pranju notranjosti. Je pa res, da imam tja do 25 stopinj vedno podkapo! Držim se načela:''Ne šraufaj, če ni nujno potrebno.'' Malo me pa tudi skrbi, da bi se tista pena ob pranju grdo skrčila in potem bi mi bila čelada ''pre majhna'' :hmm: Zderj pa ne vem al' sem samo j'st tak pujsek al kaj? :P

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tej priliki bi tudi jaz imel eno vprašanje. V poletnih mesecih namreč uporabljam C2 (Schubert) in sicer vedno z dvignjenim ''gobcem'' v naselju. Sicer piše v navodilih da se sme uporabljati striktno s spuščenim ''gobcem'' vendar občasno vidim tudi modre ki se vozijo z dvignjemim. No ja zanima me ali ta plavi kaj težijo če te ustavijo z odprto čelado.

Aja še replika na post o trdnosti vizirja. Do brzine 70 stvardeluje naprej pa ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bano naliješ vodo, dodaš mal detergenta, vržeš not podlogo, peno in vse kar se razdere! Lepo opereš na roke, spereš in posušiš! Opral sem že ene 50x pa nobene škode!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Lowrenc in Justaboy

Udobno počutje je ključnega pomena za prijetno vožnjo motocikla. Torej, če je oblazinjenje v čeladi snemljivo in pralno, ga vsakič, ko se pač pokaže potreba, enostavno vzameš iz čelade in ga ročno opereš. Ni bojazni, da bi se oblazinjenje skrčilo, le strojno pranje odsvetujemo, da se ne bi poškodovali zatiči in obroba, ki so prišiti na oblazinejnje. Če oblazinjenje ni snemljivo, se tkanine loti z namiljeno krtačko, sledi milnice s tkanine izplakni z vodo, nežno ožami. Za pranje lahko uporabiš običajni detergent. Po čiščenju oblazinjenje dobro posuši na zraku, da se v čeladi ne razvije plesen.

Vsake toliko časa pa morda ni odveč očistiti tudi zunanjost čelade: na zunanji školjki zasušene insekte in cestno umazanijo očistiš tako, da prek čelade za nekaj minut položiš v vodo namočeno krpo (ali papirnate brisače). Ko se umazanija razmehča uporabi krpo in vodo, morda malce mila. Ne drgni, temveč z vodo razmehčaj umazanijo. Za čiščenje ne uporabljaj čistil za motocikle, za okna, topil in podobnih kemičnih izdelkov, ki lahko poškodujejo zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo vizir, mehanizme, prezračevalne šobe…

@ DDEAN1

Glede na to, da so tudi JET odprte čelade (brez zaščite brade) varnostno homologirane za vožnjo motociklov, ti policisti ne bi smeli očitati vožnje z dvignjenim predbradnim delom.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, zanima me ali je možno dobiti za čelado N52 SMART - 21 MATIPB Slika tudi vizir, ko za nekatere druge podobne čelade. Ali je možna samo uporaba z očali :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Zdrawc

Žal ne. N52 je čelada namenjena za terenski motociklizem, motokros, enduro in supermoto in ji zato nismo namenili vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK!

Hvala za odgovor :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SymRu, @Kompi, @Leteči:

Hvala za odgovor, to je bila ta čelada :)

@DDEAN1:

Kaj se dogaja pri večji hitrosti? Ali se vizir trese, ali piha spodaj?

V osnovi bi ga namreč želel imeti namesto sončnih očal, ker le te pogosto zgubim, posedim, polomim,... :(

@vsi:

Sori za pozen odziv, sem bil odsoten.. :blush:

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da so tudi JET odprte čelade (brez zaščite brade) varnostno homologirane za vožnjo motociklov, ti policisti ne bi smeli očitati vožnje z dvignjenim predbradnim delom.

Po moje ni problem v policajih, ampak v dejstvu da ti dvignjen "gobec" nič ne koristi v primeru da padeš na le tega, pa tudi nič ne ščiti pred letečim kamenjem izpod koles avtomobilov in kamijonov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, zanima me ali je možno dobiti za čelado N52 SMART - 21 MATIPB Slika tudi vizir, ko za nekatere druge podobne čelade. Ali je možna samo uporaba z očali :?

tako rešitev najdeš pri firmi Arai, model je Tour X... zelo zračna itd ... pa še odstraniš lahk vsako komponento po želji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Zanima me v kakšnih barvah se da v Compaco d.o.o. dobit čelado Nolan N94?

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!