Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kompi je na dopustu, ampak praksa je takšna:

Vse čelade se da dobiti v vseh barnih kombinacijah. Je pa tako da imajo v Compacu določene na zalogi, če pa iščeš kaj posebnega pa naročijo iz Italije in je dobavni rok okoli 2 tedna.

L.P.

Za specifično kombinacijo pa najbolje da jih pokličeš in preveriš če jo imajo.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.Tudi jaz bi imel eno vprašanje in sicer;

Imam čelado AGV DAYSTAR.Problem pa imam z vizirjem lateri se "lušči"Mislim,da je odstopila UV zaščita.

Ali je imel mogoče še kakšen podobne težave kakor jih imam jaz?Sedaj sem vizir reklamiral,ter upam,da bodo reklamacijo upoštevali.Vizirja nisem pral z nobenim agresivnim sredstvom temveč samo z vodo ter milnico.Nekje sem prebral,da ni priporočljivo vizirja čistiti z bug remover.

Hvala za vaše odgovore.

Popravljeno . Popravil netoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo. Imam dokaj velik problem. Iščem čelado SUomy. Nikakor ne morem najti prave velikosti. Vedno bolj se mi zdi, da bom moral opustiti idejo o tem, da bi Suomyevo čelado sploh lahko imel. Na glavo sem skušal povleči že vsaj 5 različnih modelov čelad velikosti XXl, pa nobene niti približno ne spravim gor. Zanima me če je tudi pri Suomyu tako, kot pri drugih proizvajalcih, da se čelade enakih velikosti od modela do modela razlikujejo. NPR.: Modela Nolan N100 in N101 prav tako nisem mogel dati na glavo, medtem, ko mi je Nolan N102(ki jo uporabljam trenutno) pravšnja.

Ker pa bi rad zamenjal čelado, saj mi "klapp" čelada ne odgovarja, bi seveda imel najrajši Suomy.

Mi lahko kakorkoli pomagate, ali pa se moram odreči Suomyu in iskati drugje(denimo Airoh, X-lite...)!!!???

hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo. Imam dokaj velik problem. Iščem čelado SUomy. Nikakor ne morem najti prave velikosti. Vedno bolj se mi zdi, da bom moral opustiti idejo o tem, da bi Suomyevo čelado sploh lahko imel. Na glavo sem skušal povleči že vsaj 5 različnih modelov čelad velikosti XXl, pa nobene niti približno ne spravim gor. Zanima me če je tudi pri Suomyu tako, kot pri drugih proizvajalcih, da se čelade enakih velikosti od modela do modela razlikujejo. NPR.: Modela Nolan N100 in N101 prav tako nisem mogel dati na glavo, medtem, ko mi je Nolan N102(ki jo uporabljam trenutno) pravšnja.

Ker pa bi rad zamenjal čelado, saj mi "klapp" čelada ne odgovarja, bi seveda imel najrajši Suomy.

Mi lahko kakorkoli pomagate, ali pa se moram odreči Suomyu in iskati drugje(denimo Airoh, X-lite...)!!!???

hvala...

Za Nolan in X-lite ti lahko povem da so razlike med čeladami, niso velike, so pa. Po drugi strani pa se da pri teh čeladah z menjavanjem notranjega oblazinjenja do neke mere prilagoditi čelado uporabniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kje so kakšni popusti čelad??? Rabim eno nabavit za ceno okrog 40-50k sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kje so kakšni popusti čelad??? Rabim eno nabavit za ceno okrog 40-50k sit

Schubertova C2 je bila na razprodaji v Luisu 270 EU zelo dobra čelada(kupil sem jo moji boljši polovici)

100% zadovoljna.Imam pa za prodat popolnoma novo (še ni bila nošena -vizir še zaščiten) za 240 EU = 57000,oo Sit ,Schubert Concept Št 58-59. Če si interesent pokliči GSM 040/702370. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Poleg Nolanke N101 bi potreboval za poletje - krajše relacije odprto čelado, saj je v Nolanki prevroče če se bolj ležerno voziš.

Vozim čoper,prs za nesvet iz izkušenj(vizir ali brez... bolj zaprta na ušesa ali..).

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schubertova C2 je bila na razprodaji v Luisu 270 EU zelo dobra čelada(kupil sem jo moji boljši polovici)

100% zadovoljna.

Predpostavljam, da zdaj ni več na razprodaji :( ?

Cena je namreč v rangu 400 EUR

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.Tudi jaz bi imel eno vprašanje in sicer;

Imam čelado AGV DAYSTAR.Problem pa imam z vizirjem lateri se "lušči"Mislim,da je odstopila UV zaščita.

Ali je imel mogoče še kakšen podobne težave kakor jih imam jaz?Sedaj sem vizir reklamiral,ter upam,da bodo reklamacijo upoštevali.Vizirja nisem pral z nobenim agresivnim sredstvom temveč samo z vodo ter milnico.Nekje sem prebral,da ni priporočljivo vizirja čistiti z bug remover.

Hvala za vaše odgovore.

Z vizirja je najbrž odstopil nanos, ki vizir ščiti pred praskami. V kolikor si vizir vzdrževal skladno z navodili proizvajalca, ta pa se kljub temu lušči, je stvar zrela za reklamacijo.

Sicer pa zasušene insekte in cestno umazanijo z vizirja očistiš tako, da ga opereš pod tekočo vodo ali pa prek vizirja za nekaj minut položiš v vodo namočeno krpo (ali papirnate brisače). Ko se umazanija razmehča uporabi krpo in vodo, morda malce mila. Ne drgni, temveč z vodo razmehčaj umazanijo. Za čiščenje NE uporabljaj čistil za motocikle, za okna, topil in podobnih kemičnih izdelkov, ki lahko poškodujejo zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo vizir, mehanizme, prezračevalne šobe…

živijo. Imam dokaj velik problem. Iščem čelado SUomy. Nikakor ne morem najti prave velikosti. Vedno bolj se mi zdi, da bom moral opustiti idejo o tem, da bi Suomyevo čelado sploh lahko imel. Na glavo sem skušal povleči že vsaj 5 različnih modelov čelad velikosti XXl, pa nobene niti približno ne spravim gor. Zanima me če je tudi pri Suomyu tako, kot pri drugih proizvajalcih, da se čelade enakih velikosti od modela do modela razlikujejo. NPR.: Modela Nolan N100 in N101 prav tako nisem mogel dati na glavo, medtem, ko mi je Nolan N102(ki jo uporabljam trenutno) pravšnja.

Ker pa bi rad zamenjal čelado, saj mi "klapp" čelada ne odgovarja, bi seveda imel najrajši Suomy.

Mi lahko kakorkoli pomagate, ali pa se moram odreči Suomyu in iskati drugje(denimo Airoh, X-lite...)!!!???

hvala...

Vsaka čelada ima svoje specifične lastnosti, zato priporočamo, da pred nakupom preizkusiš več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Zastopnik za čelade Suomy v Sloveniji je Moto center Pilko. Najdeš ga v Drešinji vasi (Petrovče) ali pa v izpostavi v Ljubljani. Seveda pa ne bi imel nič proti, če se odločiš tudi za preizkus katere izmed X-lite čelad .) .

A mogoče kdo ve kje so kakšni popusti čelad??? Rabim eno nabavit za ceno okrog 40-50k sit

Letošnja velika posezonska razprodaja, ko bomo za predvidoma 30% znižali cene čelad Nolan in X-lite na zalogi, se prične 18. septembra.

:? Poleg Nolanke N101 bi potreboval za poletje - krajše relacije odprto čelado, saj je v Nolanki prevroče če se bolj ležerno voziš.

Vozim čoper,prs za nesvet iz izkušenj(vizir ali brez... bolj zaprta na ušesa ali..).

:worship:

Čeprav so jet odprte čelade videti manj »zaščitne«, pa so nadvse primerne za kratka potepanja, za dopustovanje, za vožnjo po vročini, saj dajejo občutek večje svobode in manj omejujejo. Seveda so tudi Jet čelade homologirane skladno z varnostnimi normativi ECE 22/05. Morda ti bo všeč katera izmed teh: N42, N41, N31, Grex G03, butik ...

Lp, Boris Kompare B)

p.s. Kec hvala za pomoč! Imaš pivo v dobrem :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Kec hvala za pomoč! Imaš pivo v dobrem :beer2:

He he hvala se ne bom branil. :whistle:

Aja pozabil danes zaželet dober tek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi se je zopet izkazal..... hitro, brezplačno in brez pripomb je poservisiral mojo čelado... da o odnosu do stranke sploh ne govorimo.....

:yea1: go kompi... go kompi.... :yea1: :worship: :worship: :yea1: :yea1: :worship: :worship: :yea1: :yea1: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, praviš da so znižanja septembra. A morm prit v Velenje al lahko recimo v gamma centru pomerim in naročim ustrezno barvo oz. poslikavo... Bojo imeli tam mogoče tudi kaj zaloge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Stric Burek

Zaloga čelad v centralnem skladišču v Velenju bo tudi v času velike posezonske razprodaje čelad na voljo vsem našim pooblaščenim prodajalcem. To pomeni, da lahko v času akcije tudi v Gama Centru pomeriš velikost in naročiš želeno čelado. Vendar, kot že rečeno: težko že danes rečem kateri modeli, velikosti in barvne kombinacije čelad natančno nam bodo takrat še ostale na zalogi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. V kratkem nameravam kupit novo čelado za na naked motor. A mi lahko kdo svetuje kakšno dobro čelado med 60.000 - 70.000 sit, sam da se jo da dobit v mat črni barvi.

Vsakega predloga bom vesel :D

Malce pozno, pa vseeno, mogoče ti bo nasvet koristil..

Tvojim željam bi ustrezala Shark RSF2i Full Mat. Sam jo tudi uporabljam na nakedu (sicer ne mat črno) in sem zalo zadovoljen.. Edina pomankljivost je ta, da se vizir precej rosi, Shark pa nima pin locka v dodatni ponudbi.. Če pa odmislimo to je pa ql čelada, vredna svojega denarja. Je iz kompozita

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, imam ravno takšno. Ne kupuj mat čelade, ker bo čez 2 meseca vsa opraskana, težko se jo puca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce pozno, pa vseeno, mogoče ti bo nasvet koristil..

Tvojim željam bi ustrezala Shark RSF2i Full Mat. Sam jo tudi uporabljam na nakedu (sicer ne mat črno) in sem zalo zadovoljen.. Edina pomankljivost je ta, da se vizir precej rosi, Shark pa nima pin locka v dodatni ponudbi.. Če pa odmislimo to je pa ql čelada, vredna svojega denarja. Je iz kompozita

LP, DeX

Evo, imam ravno takšno. Ne kupuj mat čelade, ker bo čez 2 meseca vsa opraskana, težko se jo puca...

sm se odloču da septembra kupm X-601 ali pa X-801 (odvisno kok € bom še pršparu do takrat) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoh, o čeladah pa res nimam pojma, vem samo da nosim novo KANTO, ki ni varna, 40 tisoč. Moram kupit novo, le vprašanje časa kdaj. Kaj svetujete ? Glava ni bosanska, ni niti majhna, normalno..Seveda prej preizkusit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, imam ravno takšno. Ne kupuj mat čelade, ker bo čez 2 meseca vsa opraskana, težko se jo puca...

jo imam že nekaj let in ni nobenega pretiranega problema s čiščenjem. No, vsaj pri Nolanki je tako. In tudi nič kaj bolj ni spraskana, kot so ostale čelade. So mi namreč razložili, da imajo tudi te čelade premaze (ki ščitijo barvo) (to bo Kompi bolje povedal, če ga nisem usrala), samo se svetijo ne.

Tudi moja nova čelada, ki bo N102 TARGET N-COM (če jo bom še dobila), bo obvezno mat, ker so mi te čelade daleč nabolj všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst mam mat črno čelado (N61) in ni nč opraskana pa tud s čiščenjem ni nobenga problema...je pa res da jo mam šele dobre pol leta (praske) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst mam mat črno čelado (N61) in ni nč opraskana pa tud s čiščenjem ni nobenga problema...je pa res da jo mam šele dobre pol leta (praske) :OK:

Imam mat x-901 čisto nič opraskana.

Imam ne-mat x-801, se poznajo risi, očitno uporabil kaj pretrdega za pucanje.

All in all, mat je imo bolje, čeprav verjetno ni razlike, sam zgleda pa hudo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem, moja ima polno nekih risov (barva ni šla stran, ampak se risi vseeno poznajo), očitno ima samo Shark tako zanič mat barvo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!