Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

lp!! mene pa zanim kera čelada je narbolj primerna za cross?? jo pa nujno rabim!! če gdo prodaja prosim me ovesti!! hvala vsem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem.....

Dva dni nazaj sem se oglasil v Velenju in dobil dve testni čeladi Nolan N-102, obe pa sta bili opremljeni z N-COM brezžično povezavo (Bluetooth). Kaj naj rečem....čelada je zakon-še posebej N-COM :kva2: , kar se pa tiče strokovne pomoči, ustrežljivosti in vse ostalo s strani mr. Kompi-ja, lahko pa rečem samo :worship: :worship: :worship: :worship: .

Kompi...še enkrat hvala za nasvete in strokovno pomoč!!! :yea1:

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!! mene pa zanim kera čelada je narbolj primerna za cross?? jo pa nujno rabim!! če gdo prodaja prosim me ovesti!! hvala vsem!!

praktično vsak izdelovalec ponuja kaj v tem segmentu, le od tebe in tvoje denarnice pa je odvisno, po čem boš posegel. Zelo drage modele ima Arai, ceneje prideš čez pri Nolanu, ki ima pri nsa zelo dober servis & zastopstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo mogoče kakšne izkušnje s reevu čelado? To je tista, ki ima objektiv, da lahko opazuješ dogajanje zadaj.

Ideja se mi zdi zelo dobra, sam mi pa znamka ni preveč znana in me zanima kakšna je kaj kakovost in če je ta pogled nazaj tudi praktično kaj uporaben?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislu sm rableno ali pa tut novo!! kje pa je nap. kakšno znižanje oziroma pripravljen sem dat okol 40tisoč za njo tam okol zdej me pa zanima kje v okolici zasavja bi se dalo dobit kaj v redu tko?? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim bo Compaco mel popuste v septembru (nisem ziher zato raje poglej njihovo stran). Tam lahko tudi vidiš cene čelad in podobno.

Verjetno bodo tudi drugi prodajalci imeli konec sezone določene popuste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posezonska razprodaja zalog čelad Nolan in X-lite se prične 18.09 in načeloma traja do 15.10. oziroma do prodaje omejene količine izdelkov.

Lp, Boris Kompare B)

a ima kdo mogoče kakšne izkušnje s reevu čelado? To je tista, ki ima objektiv, da lahko opazuješ dogajanje zadaj.

Ideja se mi zdi zelo dobra, sam mi pa znamka ni preveč znana in me zanima kakšna je kaj kakovost in če je ta pogled nazaj tudi praktično kaj uporaben?

Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo "dodatna oprema" za čelade tud v akciji?

V času velikega posezonskega znižanja, bomo za 30% spustili cene čeladam Nolan in X-lite na zalogi. Posebna naročila, dodatna oprema in rezervni deli žal niso vključeni v akcijo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se že približno ve, kdaj štartate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Lastim si čelado Grex G06 II, je nova, kupljena pred kratkim v TrgoAvto na Celovški.

Zamenjal bi vizir za takega z nastavki za notranji vizir in zraven kupil še notranji vizir proti megljenju. Za ceno iz tujine vem, zanima me koliko bi me stalo, če bi vse to kupil v Sloveniji.

P.S.: Ali je moja čelada kompatibilna s temle:

http://www.sunax.de

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Lastim si čelado Grex G06 II, je nova, kupljena pred kratkim v TrgoAvto na Celovški.

Zamenjal bi vizir za takega z nastavki za notranji vizir in zraven kupil še notranji vizir proti megljenju. Za ceno iz tujine vem, zanima me koliko bi me stalo, če bi vse to kupil v Sloveniji.

P.S.: Ali je moja čelada kompatibilna s temle:

http://www.sunax.de

lp

verjetno ni, ker imaš zraven helm liste pa je ni not

bo kompi več povedu, verjetno bi od kake nolanke vizir pasu gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Lastim si čelado Grex G06 II, je nova, kupljena pred kratkim v TrgoAvto na Celovški.

Zamenjal bi vizir za takega z nastavki za notranji vizir in zraven kupil še notranji vizir proti megljenju. Za ceno iz tujine vem, zanima me koliko bi me stalo, če bi vse to kupil v Sloveniji.

P.S.: Ali je moja čelada kompatibilna s temle:

http://www.sunax.de

lp

Čeprav Grexova G06II v osnovi ni pripravljena za uporabo vložka proti meglenju, ga lahko z menjavo vizirja vgradiš na čelado. Nov vizir, odporen na praske, z UV zaščito in pripravljen za uporabo vložka proti meglenju stane 6.120,- sit/€ 25,54, vložek proti meglenju pa 3.840,- sit/€16,02.

Grexova čelada G06II žal ni pripravljena za uporabo Sunaxovega senčila.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve, če bodo letos jeseni kakšne razprodaje Schuberth čelad?

Posebej me zanima C2.

Sem bral, da ste jih eni dobili dokaj poceni, trenutno pa so cene kar visoke (TC-motoshop in Louis).

LP, Martin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje.

Zanima me kako so narejeni kalupi glede na "uradno" velikost čelade? In sicer, če imata S in M enaka kalupa ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem namreč pred veliko dilemo: S ali M?

S me sicer malo bolj stisne v predelu lic in ust (da sem malce kot zajec :D ), M mi je zato po drugi strani bolj udobna.

Imel sem možnost na motorju probati M in mi je odspodaj vleklo not veter, tako da mi je pihalo okoli ušes. To naj bi se dalo rešit z debelejšimi blazinicami. Po drugi strani bi se pri S tudi dalo verjetno rešit rahlo tesnost s tanjšimi blazinicami. Res ne vem za katero velikost bi se odločil.

M se mi zdi bolj udobna, S se bolj prilega glavi... :? :? :?

Kaj pravite vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje.

Zanima me kako so narejeni kalupi glede na "uradno" velikost čelade? In sicer, če imata S in M enaka kalupa ali ne?

Sem namreč pred veliko dilemo: S ali M?

S me sicer malo bolj stisne v predelu lic in ust (da sem malce kot zajec :D ), M mi je zato po drugi strani bolj udobna.

Imel sem možnost na motorju probati M in mi je odspodaj vleklo not veter, tako da mi je pihalo okoli ušes. To naj bi se dalo rešit z debelejšimi blazinicami. Po drugi strani bi se pri S tudi dalo verjetno rešit rahlo tesnost s tanjšimi blazinicami. Res ne vem za katero velikost bi se odločil.

M se mi zdi bolj udobna, S se bolj prilega glavi... :? :? :?

Kaj pravite vi?

Pri čeladah iz strojno brizganega polikarbonata so zunanje školjke praviloma odlite v eni velikosti, notranja, polistirenska školjka pa je oblikovana v 6-ih različnih velikostih.

Za čelade iz kompozitnih materialov (steklena vlakna v kombinaciji z vezivno smolo, kevlarjem, ogljikom itd), pa se izdelujejo tudi različne velikosti zunanje školjke. X-lite recimo ponuja tri (XS-S, M-L, XL-XXL), Arai 5, ... . Tudi na ta način proizvajalci dosežejo najnižjo težo, najmanjši aerodinamični upor, optimalno udobje …

V tvojem primeru bi sklepal –ma glej, govorim zgolj na pamet-, da bi bila pravšnja velikost S (kako izbrati ustrezno čelado si lahko ogledaš tudi tukaj). Pritisk blazinic v licih naj te ne moti preveč, razen seveda, če te ne stiska prehudo. No, če je prehudo, jih je mogoče (pri določenih proizvajalcih) nadomestiti s tanjšimi. Sicer pa se bodo blazinice sčasoma posedle. Pravilno izbrana čelada namreč precej tesno zdrsne na glavo, ker je spodnji rob čelade vedno bolj tesen kot pa ohlapen, notranje oblazinjenje (še posebej v predelu lic) pa pri novih čeladah še ni "usedeno" oziroma oblikovano po uporabnikovi glavi.

Ne spreglej tudi, da je pred nakupom čelado pametno testirati na motorju, novo pa imeti doma zapeto na glavi kakšnih 40 minut do ene ure, še preden se boš zapeljali z motociklom. Če bi te po tem času, zaradi pritiska v predelu čela, začela boleti glava, pomeni, da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki tvoje glave. Resen prodajalec ti jo bo zamenjal s pravo velikostjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

g.Kompare,

Imam čelado Nolan N101, drugače sem s čelado zadovoljen samo moti me ker je kar glasna. Vozim KLE 500, večinoma z max hitrostmi do 120- 130 in takrat je čelada že zelo glasna. Zavedam se da je čelada podrejena udobju, vendar me vseeno zanima kaj je mogoče na čeladi spremeniti/nastaviti, da se doseže manjša glasnost in koiko to stane.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!