Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

g.Kompare,

Imam čelado Nolan N101, drugače sem s čelado zadovoljen samo moti me ker je kar glasna. Vozim KLE 500, večinoma z max hitrostmi do 120- 130 in takrat je čelada že zelo glasna. Zavedam se da je čelada podrejena udobju, vendar me vseeno zanima kaj je mogoče na čeladi spremeniti/nastaviti, da se doseže manjša glasnost in koiko to stane.

LP

Dokler boš imel motor s slabo vetrno zaščito, bo vsaka čelada glasna (preverjeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo link do kakšne strani, kjer je objavljen test čelad :?

Sem iskal z googlom pa mi ni uspelo najti nič pametnega :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler boš imel motor s slabo vetrno zaščito, bo vsaka čelada glasna (preverjeno).

Ni nujno;moja N101 je na FJR bolj glasna,kot na mojem Z750S,ki ima slabšo vetrno zaščito v primerjavi z FJR. Dosti je odvisno tudi od usmerjanja vetra in vrtinčenje zraka za šipo.

@dmax - pomagajo čepki za ušesa;uporabljam jih tudi sam in sem zadovoljen z znižanjem hrupa v čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je mogoče na čelado Nolan N83 montirati VPS senčilo in vložek proti megljenju.

Hvala in lp,

miha

N83 je že od svojega nastanka dalje pripravljena za uporabo vložka proti meglenju, od modelnega leta 2005 dalje pa tudi za uporabo VPS senčila.

g.Kompare,

Imam čelado Nolan N101, drugače sem s čelado zadovoljen samo moti me ker je kar glasna. Vozim KLE 500, večinoma z max hitrostmi do 120- 130 in takrat je čelada že zelo glasna. Zavedam se da je čelada podrejena udobju, vendar me vseeno zanima kaj je mogoče na čeladi spremeniti/nastaviti, da se doseže manjša glasnost in koiko to stane.

LP

Pri čeladi je pomembno najprej ugotoviti ali se čelada lepo prilega obliki tvoje glave, oziroma ali si izbral pravo velikost in ali te blazinice dobro stisnejo v predelu lic. Če je velikost prava, preveri ali so na čelado montirani mehanizmi in prezračevalni sistemi pravilno nastavljeni in čvrsto pritrjeni. Če je čelada kljub temu še vedno glasna, bo treba razmisliti o morebitni preusmeritvi krogotoka zraka na motorju. Hrup lahko učinkovito zmanjšajo tudi čepki za ušesa ali pa dodatne proti vetrne oziroma protihrupne obloge, ki jih ponavadi vstavimo na spodnji rob čelade. Strošek tovrstnih posegov ponavadi ne preseže petih tisočakov, čeprav čudežev ni za pričakovati, pomaga pa vendarle.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, imam eno vprašanje

Sem lastnik čelade Shark RSF2i kljub temu, da sem drugače kar zadovoljen s čelado, me zelooo moti rosenje. Vizir se res zarosi zelo hitro in to tudi v vremenskih razmerah, kjer rosenja sploh še ne bi pričakoval..

Zanima me, če obstaja kakršna koli možnost, da na Sharkov vizir namontiram Nolanov pinlock, ker rosenje me res zelo moti in ne najdem prave rešitve..

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DeX

Na Sharkov model RSF2i lahko namontiraš originalni vložek proti meglenju, saj ga podjetje Pinlock izdeluje tudi za tvoj model čelade (glej tukaj).

Z Nolanovimi vložki pa si najbrž ne boš mogel dosti pomagati. Vložki so namreč izdelani za vsak model čelade posebej, saj je za učinkovito uporabo zelo pomembno, da vložek s celotno površino nalega na osnovni vizir in hkrati pokrije čim večjo površino vidnega polja. Oblike vizirjev pa se od proizvajalca do proizvajalca precej razlikujejo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala. Se bom takoj pozanimal pri Tradexu iz Kranja, ki je dealer za Slo.

Nisem sploh vedel, da obstaja pinlock za Shark čelade :)

Tnx še enkrat, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi!

Zanima me kdaj bo naslednje znižanje čelad(ne to ki bo sedaj 18.9.06), ampak tisto ki bo drugo leto v začetku januarja(za modelno leto 06, točen datum)

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi!

Za čelado Nolan N61 bi rad dokupil vložek proti rosenju in usmerjevalec izdihanega zraka. Vložek proti rosenju se da dobiti prav za model N61, problem pa je za usmerjevalec, ker ga v trgovinah za model N61 nimajo. Imajo pa jih za druge Nolanove modele. Zanima me ali obstaja usmerjevalec za N61, oziroma če ne, ali paše od kakšnega drugega modela?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

g.Kompare,

Imam čelado Nolan N101, drugače sem s čelado zadovoljen samo moti me ker je kar glasna. Vozim KLE 500, večinoma z max hitrostmi do 120- 130 in takrat je čelada že zelo glasna. Zavedam se da je čelada podrejena udobju, vendar me vseeno zanima kaj je mogoče na čeladi spremeniti/nastaviti, da se doseže manjša glasnost in koiko to stane.

LP

Probaj se peljat z zaprtim zračnikom pod vezirjem. Sam uporabljam N61 in je ogromna razlika če je zračnik odprt ali zaprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala. Se bom takoj pozanimal pri Tradexu iz Kranja, ki je dealer za Slo.

Nisem sploh vedel, da obstaja pinlock za Shark čelade :)

Tnx še enkrat, DeX

DeX, če sem prav razumel, imajo pri Tradexu (t.j. Pintarju) Pinlocke le za Arai. Kaj pa če vprašaš pri TCju?

Pozdravljen Kompi!

Zanima me kdaj bo naslednje znižanje čelad(ne to ki bo sedaj 18.9.06), ampak tisto ki bo drugo leto v začetku januarja(za modelno leto 06, točen datum)

Hvala in lep pozdrav!

Termini in vsebina čudovitih mesecev akcij 2007 še niso določeni. Je pa res, da ponavadi takoj po novem letu, tradicionalno pripravimo kakšno akcijsko ponudbo in ne vidim razloga, da bi bilo drugo leto kaj drugače.

kje bi es dalo dobit vezirje za čelado shark s800 ?

po možnosti une kovinsko modre ali srebrne barve?

:?

Kaj pa v TC Motoshopu si pogledal? Oni so namreč zastopnik za čelade Shark v Sloveniji.

Pozdravljen Kompi!

Za čelado Nolan N61 bi rad dokupil vložek proti rosenju in usmerjevalec izdihanega zraka. Vložek proti rosenju se da dobiti prav za model N61, problem pa je za usmerjevalec, ker ga v trgovinah za model N61 nimajo. Imajo pa jih za druge Nolanove modele. Zanima me ali obstaja usmerjevalec za N61, oziroma če ne, ali paše od kakšnega drugega modela?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Za čelado N61 nismo predvideli usmerjevalnika izdihane sape, saj je del pred usti že v osnovi oblikovan kot usmerjevalnik izdihane sape. Sicer pa, če nameravaš uporabljati vložek proti meglenju vizirja, usmerjevalnika sape sploh ne potrebuješ več.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D LP

A ima že kdo od vas čelado-preklopno :? SHOEI SYNCROTEC II :?

Če si tako prijazen, pa malo opiši filing v vožnji. :blink:

Če kaj pomaga , vozim Suzuki V-Strom 650 :OK: :devil: :kva2: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Trenutno uporabljam Shark RSF2i, pa se mi zdi ta čelada malce preglasna ob višjih hitrostih. Imam CBR 600F z odprtim igorjem :whistle:, vendar me ta ne moti, moti me upor zraka, ko mi začne bobneti mimo ušes. Zanima me katere čelade so bolj tihe do te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko je reči, ktera je bolj tiha.

Najbolje je da greš do različnih prodajalcel različnih vrst znamk čelade. Sposodi si testno čelado in jo probaj na motorju.

Različnim ljudem paše na glavo druga čelada. Jaz sem mela prej N-83, zdaj mam X-1002, pa je razlika kot noč in dan. Pri prejšnji čeladi sem imela isto probleme z bobnenjem okoli ušes, zaradi zraka, bolela so me tudi že ušesa zaradi tega. Pri tej ta novi čeladi (x-1002) ni teh problemov, mi pa dosti bolje paše na glavo kot prejšnja.

torej zajahaj konjička in se odpravita sprobavat čelade.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glasnost ni odvisna samo od čelade temveč tudi zračnega toka okoli le te, na to pa ima največ vpliva vrsta motorja. Tako da bo res najbolši nasvet, ki ga je dala Angel girl. Test, test, test.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,jaz moram pa eno slabo reklamo narest za suomi čelado.

Sem kupi predlani čelado za cca. 60k sit je bila iz karbon-kevler in prvi vtisi zelo dobri.

Lahka okretna tiha...po pol leta pa je začela plastika, kjer so zračniki, pokat in stran padat. :blink:

Sledilo je,da sem jo sel reklamirat,ker je bila še pod garancijo,no in fajn trgovec mi jo je zamenjaz z novo.

No sedaj pri tej novi po približno pol leta spet isto. Vezir popokal plastik več nimam...skratka zelo slaba kvaliteta.

Nevem,ali so vsi modeli tako slabi,ali pa samo ta moj. :?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik čelade Shark RSF2i kljub temu, da sem drugače kar zadovoljen s čelado, me zelooo moti rosenje. Vizir se res zarosi zelo hitro in to tudi v vremenskih razmerah, kjer rosenja sploh še ne bi pričakoval..

Dex, jaz imam Airoh PR2000, ki se tudi hitro zarosi, rošenje pa rešim s sprejem proti rosenju stekla. Pošpricam, premažem in učinek je sorazmerno dolg in učinkovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kako naj spucam zunanjost celade,ker se je cez celo sezono nabralo tolko music gor da ze grozno zgleda,....enkrat sem ze poskusal nekaj pa mi ni najbolj ratalo....sem pa delal po postopku ki je mislim da nekje v tej temi opisana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami mokro krpo in jo za kakšnih 10 min položi preko čelade. Če uporabljaš čistila naj bodo to zelo blage zadeve ker ostalo lahko pokuduje čelado. Že prva fora naj bi delovala.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Sedaj ob vseh teh posezonskih akcijah se odločam za nakup nove čalade. Ne vem pa katero bi izbral. :?

Trenutno se bo z menoj vozila na naked motorju, v bližnji prihodnosti pa na cestnem.

V ožji izbor (po mojem mnenju) so prišle štiri in sicer:

SHARK RSI-ACID

NOLAN N102

NOLA N84 (predvsem zaradi cene)

X-LITE 601

Oz. kakšna druga po vašem izboru do cca 50.000sit.

Hvala za nasvete.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Sedaj ob vseh teh posezonskih akcijah se odločam za nakup nove čalade. Ne vem pa katero bi izbral. :?

Trenutno se bo z menoj vozila na naked motorju, v bližnji prihodnosti pa na cestnem.

V ožji izbor (po mojem mnenju) so prišle štiri in sicer:

SHARK RSI-ACID

NOLAN N102

NOLA N84 (predvsem zaradi cene)

X-LITE 601

Oz. kakšna druga po vašem izboru do cca 50.000sit.

Hvala za nasvete.

LP

X-601 :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vzel SHARK RSI-ACID :) Imam Shark RSF2i in je fajn, tako da je RSI lahko samo še boljša. :)

Drugače so pa tudi Nolanke in X-Litke prvovrstne čelade. Pomoje v nobenem primeru ne moreš zgrešit pri nakupu. Probaj vse omenjene čelade in izberi tisto, ki se ti bo najbolje prilegala glavi in ki ti bo najbolj všeč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej kako ti bojo na glavi stale in kakšno bo počutje,pa verjemem ,da se bo izbor zmajšal in bo odločitev lažja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!