Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Predvsem probaj vsako posebej. Mej jo na glavi vsak nekaj časa, da vidiš, če ti začne kje neprijetno pritiskat. To se da včasih popraviti s spremembo oblazinjenja, to se dogovori s trgovcem. Je pa res pomembno, da jih preizkusiš, če ti dovolijo testno vožnjo potem jo vsekakor izkoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa glede rosenja? Baje da se Shark rad rosi? Je to res :?

Popravljeno . Popravil pavlin666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor probaj, pa boš videl kaj ti lepo paše na glavo... Je pa problem v tem, da je bilo ogromno čelad na znižanjih že prodanih. Čim prej v akcijo iskanja nove kahle, da ne bo za letos prepozno... Preverjeno boš imel težave z iskanjem Nolan N84 (iskali še za očeta). .)

Meni drugače N84 odlično služi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x-601 ... sicer pa, tako kot so že napisali... probat je treba, kaj na glavo paše. Nolanove 8oz. x-lite) imajo dobro zaščito proti rosenju... za ostale pa žal ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je padla! Danes sem se zapeljal v TC Motoshop in kupil Shark RSI. :D

Na motorju je še nisem preizkusil, ampak mislim, da se bo kr lepo obnesla, še sporočim.

Res pa je, da sem hotel X-601 ampak se je ne skoraj ne da več dobit. Razen navadne sive barve. Zmer sm mal pozn za te akcije!! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako čelado za na choppera 125ccm mi priporočate. Pa naj povem da bom mel Hyosung GV 125 Aquila z šipico spredaj :OK: Tnx za odgovor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim boljšo! :) Neglede na to, da je motor samo 125ccm vzemi kompozitno čelado, če ti le finance dopuščajo. Izbire je pa toliko, da nima smisla, da ti tu govorimo kaj pa kako. En dan se zapelji do Lj, pojdi v TCja kjer držijo Sharkice, pojdi še v Gamma Center, kjer imajo Nolanke in X-litke, ter magari še do Habata, kjer držijo HJC in probaj čim več čelad. Ni hudič, da ne bi našel nekaj zase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim boljšo! :) Neglede na to, da je motor samo 125ccm vzemi kompozitno čelado, če ti le finance dopuščajo. Izbire je pa toliko, da nima smisla, da ti tu govorimo kaj pa kako. En dan se zapelji do Lj, pojdi v TCja kjer držijo Sharkice, pojdi še v Gamma Center, kjer imajo Nolanke in X-litke, ter magari še do Habata, kjer držijo HJC in probaj čim več čelad. Ni hudič, da ne bi našel nekaj zase :D

Ja to že samo me zanima kaka oblika bi bila ful primerna za na choppera :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na to, da za chopperja- zaprto. Sem imel dve čeladi- jet in zaprto. Enkrat sem se vozil z eno, enkrat z drugo... Na Classicu. Nekega majskega dne pa, kot da bi mi nekaj reklo, naj dam gor zaprto čelado..- no, tega dne sem po dolgih letih padel z motorjem. Po padcu je bila čelada pošmirklana po strani in po bradnem delu. Od takrat vedno in povsod zaprto čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi več kot 2 leti fural 125ccm chopperja. Vedno z zaprto čelado. Največ sem uporabljal Nolan N60, bi pa vseeno priporočil malo višji rang čelade, pa ne da ta ne bi bila varna, ampak N60 je primarno mišljena bolj za mopede in skuterje, zato je pri 100km/h že kar glasna. Vsekakor pa priporočam integralko, ne jet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako čelado za na choppera 125ccm mi priporočate. Pa naj povem da bom mel Hyosung GV 125 Aquila z šipico spredaj :OK: Tnx za odgovor :OK:

Izbira bo precej preprostejša z logičnim premislekom. Poglej, glede na to, da se boš vozil s čoperjem, najbrž ne rabiš super športne čelade. Prav tako ne čelade, ki je namenjena skuterjem in mopedom. Evo, si že izločil dva velika segmenta ponudbe in izbira bo sedaj neprimerno lažja, kajne? Premisli, kako si občutljiv na zunanje vremenske vplive in v kakšnih pogojih se boš vozil (bolj po mestu, krajših turah, v vročini ali tudi na daljše ture, v slabem vremenu) in se odloči med jet odprto oziroma integralno zaprto čelado. Sedaj se posveti izbiri prave velikosti čelade. Preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Ob vsem skupaj pomisli tudi na garancijo, servis, zanesljivost in tradicijo določene blagovne znamke. In na koncu še sladek problem – izbira barvne kombinacije. Čas za nakup čelade pa je sedaj itak najugodnejši, saj skorajda ni prodajalca, ki ne bi ponujal posezonskega popusta.

Bo šlo? Če ne, je tukaj na voljo še nekaj koristnih nasvetov.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira bo precej preprostejša z logičnim premislekom. Poglej, glede na to, da se boš vozil s čoperjem, najbrž ne rabiš super športne čelade. Prav tako ne čelade, ki je namenjena skuterjem in mopedom. Evo, si že izločil dva velika segmenta ponudbe in izbira bo sedaj neprimerno lažja, kajne? Premisli, kako si občutljiv na zunanje vremenske vplive in v kakšnih pogojih se boš vozil (bolj po mestu, krajših turah, v vročini ali tudi na daljše ture, v slabem vremenu) in se odloči med jet odprto oziroma integralno zaprto čelado. Sedaj se posveti izbiri prave velikosti čelade. Preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Ob vsem skupaj pomisli tudi na garancijo, servis, zanesljivost in tradicijo določene blagovne znamke. In na koncu še sladek problem – izbira barvne kombinacije. Čas za nakup čelade pa je sedaj itak najugodnejši, saj skorajda ni prodajalca, ki ne bi ponujal posezonskega popusta.

Bo šlo? Če ne, je tukaj na voljo še nekaj koristnih nasvetov.

Lp, Boris Kompare B)

Tnx za obsežno obrazložitev :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kako naj spucam zunanjost celade,ker se je cez celo sezono nabralo tolko music gor da ze grozno zgleda,....

justaboj, kolk se pa ti kej nagl voziš, jest po 200 km :ninja: :whistle: nič več ne vidim, zakar jo čistim redno, po vsaki turi, z vodo in paloma robci ali pa WC papir, najprej z vlažnim, potem z suhim, če so se mi pa razna bedrca, rebrca in črevica zastarala, pa sem se poslužil čistilnega sredstava za steklo ali čistila za odstranjevanje mrčesa iz plastičnih in podobnih površin. Vendar so se potem pojavljale lise na vizirju. Najbolje da poskusiš sam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če so se mi pa razna bedrca, rebrca in črevica zastarala, pa sem se poslužil čistilnega sredstava za steklo ali čistila za odstranjevanje mrčesa iz plastičnih in podobnih površin. Vendar so se potem pojavljale lise na vizirju. Najbolje da poskusiš sam .)

Za čiščenje čelade ne uporabljajte čistil za motocikle, za okna, topil in podobnih kemičnih izdelkov, ki lahko poškodujejo zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo lupino, vizir, mehanizme, prezračevalne šobe …

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čiščenje čelade ne uporabljajte čistil za motocikle, za okna, topil in podobnih kemičnih izdelkov, ki lahko poškodujejo zgradbo plastične mase. Naše izkušnje kažejo, da agresivna topila do krhkosti poškodujejo lupino, vizir, mehanizme, prezračevalne šobe …

Lp, Boris Kompare B)

Kaj se pravi naj bi šlo z vodo vse dol??? Pa seveda namočeno krpo, brisačo na čeladi?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pravi naj bi šlo z vodo vse dol??? Pa seveda namočeno krpo, brisačo na čeladi?

lp

po vsaki furi precej premočeno (z vodó :D ) papirnato brisačo gor na vizir poči, pusti nekaj cajta gor (cca 2 pira), pol pa na izi dol obriši. B)

Sicer pa naj Komperl kaj več pove. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vsaki furi precej premočeno (z vodó :D ) papirnato brisačo gor na vizir poči, pusti nekaj cajta gor (cca 2 pira), pol pa na izi dol obriši. B)

Sicer pa naj Komperl kaj več pove. :)

Če ne bo dobr po 2-eh pirih, daj še dva, če še ne bo dobr, daj še dva, pol se pa ne boš več sekiral, če bo slučajno še ena mušica gor ostala. .)

Drugač je pa Pirrulz-ov nasvet čist uporaben, tudi na kakšni pumpi med potjo ali pa gostilni.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi, hvala za opozorilo. Potrdil si moje sume. Kaj mi potem ostane? Bombažna prpica ali papir in voda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadna voda z kakšnim rahlim čistilom je največ kar boš potreboval če ne postiš mušic ravno celo leto na vizirju.

Sam uporabljam večinoma vodo, vačsih pa še navadno milo za roke, lahko pa uporabiš tudi Dove ki ima 1/4 hidratantne kreme :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas za čiščenje čelad uporabljamo izključno vodo in blago milnico. Na školjki zasušeno umazanijo razmehčamo tako, da prek čelade položimo z vodo namočene papirnate brisače, potem uporabimo krpo in vodo, morda malce mila. Ne drgnemo (kraspamo), temveč z vodo razmehčano umazanijo nežno obrišemo. Vizir enostavno postavimo pod curek vode in počakamo, da se mušice in ostali NLPji odvlažijo ter obrišemo. Sistem preverjeno deluje tudi na čeladah, ki jih dobimo na brezplačne servisne preglede in ki niso vedno vzor rednega čiščenja in vzdrževanja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!