Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kompi! Nekaj me res zanima v zvezi z mojo čelado (HJC AC-10). Imam jo že 4 sezone in za sabo ima slabih 50 tisoč km in vse to brez kakršnihkoli problemov ali znakov obrabljenosti :OK:

Edino kar sem moral dokupit' pri novi je bila folija proti rošenju(vzir se je sam zarosil presenetljivo hitro), ki je delovala odlično (sem pri -5 °C s čelado na glavi dvakrat letu okrog hiše, pa se ni nič zarosilo) ... Lani(al pa predlani-se ne spovnem več) sem spomladi zamenjal folijo, vizirja pa še nisem menjal(menda naj bi ga vsako leto ampak meni se ne zdi potrebno, ker pazim na opremo).

In v čem je problem? Letos sredi sezone se mi je tudi pri relativno lepem vremenu(10°C) zčel rositi vizir :blink: Je problem v starosti vizirja, folije (ali sem le jest začeu bel vlažno dihat :P )?? Bo zadostovalo, če letos zamenjam vizir in folijo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kompi....

zanima me, če se da pri vas dobiti še kašno drugo barvno kombinacijo X-601, ali samo te ki so na vaši strani :?

ker sem gledal na nolan.it jih je veliko več :)

mogoče jo uvozite po naročilu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse čelade se da dobiti v vseh barvnih kombinacijah. Je pa tako da imajo v Compacu določene na zalogi, če pa iščeš kaj posebnega pa naročijo iz Italije in je dobavni rok okoli 2 tedna.

L.P.

Za specifično kombinacijo pa najbolje da jih pokličeš in preveriš če jo imajo.

Se da včasih mal nazaj pogledat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi! Nekaj me res zanima v zvezi z mojo čelado (HJC AC-10). Imam jo že 4 sezone in za sabo ima slabih 50 tisoč km in vse to brez kakršnihkoli problemov ali znakov obrabljenosti :OK:

Edino kar sem moral dokupit' pri novi je bila folija proti rošenju(vzir se je sam zarosil presenetljivo hitro), ki je delovala odlično (sem pri -5 °C s čelado na glavi dvakrat letu okrog hiše, pa se ni nič zarosilo) ... Lani(al pa predlani-se ne spovnem več) sem spomladi zamenjal folijo, vizirja pa še nisem menjal(menda naj bi ga vsako leto ampak meni se ne zdi potrebno, ker pazim na opremo).

In v čem je problem? Letos sredi sezone se mi je tudi pri relativno lepem vremenu(10°C) zčel rositi vizir :blink: Je problem v starosti vizirja, folije (ali sem le jest začeu bel vlažno dihat :P )?? Bo zadostovalo, če letos zamenjam vizir in folijo?

LP

Normalno je, da se materiali po 4ih sezonah in 50 tisoč prevoženih kilometrih utrudijo in najbrž folija zoper meglenje vizirja na tvoji čeladi ne učinkuje več. Če lahko folijo brez škode za vizir odstraniš, potem zamenjaj le folijo, v nasprotnem primeru bo potrebna menjava vizirja in folije. Sicer pa vizirji nimajo določenega roka uporabe in se načeloma menjujejo v primeru, ko so le ti opraskani in ne omogočajo več dobre preglednosti.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi hvala lepa za odgovor!

In mimogrede sem se spovnu anekdote enega strica, ki je meu popraskan vizir...

Pa je prasko lepo spolirou s polirpasto in mašino za poliranje. Pleksi(ali iz česarkoli pač že je vizir) se lepo polira. No in kaj seje zgodilo potem? :kva2: To, ko si je vizir spolirou pomeni, da je bil le-ta na nekaterih mestih debelejši in na drugih mestih tanjši. Posledično to pomeni lom svetlobe in stric bi na prvi furi z ''novim vizirjem'' skorej padu, ker mu je tako ''sliko zvilo''!! :huh:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem x-801r ki je opravila svoje poslanstvo na tem svetu(zato lahko še pisem tukaj),

zdaj ko je treba nabavit novo čelado pa ne vem ali je Arai res tako boljsa kot x-lite kot je

razlika v ceni :?

Z x-801 sem bil zadovoljen kaj mislite kaj bo boljši nakup.

Gledam arai Astro-r (za Rx-7 Hayden ni dinarckov)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njaprej probaj kako ti leži na glavi, ali pa jo zapelji na testno vožnjo. V najvišjem cenovnem rezredu ni velikih razlik v kvaliteti oz. varnosti (kljub temu da so razlike v cenah včasih kar precejšnje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem x-801r ki je opravila svoje poslanstvo na tem svetu(zato lahko še pisem tukaj),

zdaj ko je treba nabavit novo čelado pa ne vem ali je Arai res tako boljsa kot x-lite kot je

razlika v ceni :?

Z x-801 sem bil zadovoljen kaj mislite kaj bo boljši nakup.

Gledam arai Astro-r (za Rx-7 Hayden ni dinarckov)

lp

Ne razumem. S čelado si bil zadovoljen, očitno se je dobro odrezala tudi v situaciji, ki si je nihče ne želi … in sedaj se oziraš za drugimi?

Lp, Boris Kompare B)

p.s. X-lite je za sezono 2007 že predstavil nove modele: X-701, X-801RR … Morda ti bodo pa všeč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej čelada je huda :grim sam skoz usi Arai je zakon... pa me zanima zdej si jo tud lahko privoščim

pa sem malce pofirbcal. :D

Ma sej bom najbrž res kar x801 rr kupil.

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej čelada je huda :grim sam skoz usi Arai je zakon... pa me zanima zdej si jo tud lahko privoščim

pa sem malce pofirbcal. :D

Ma sej bom najbrž res kar x801 rr kupil.

hvala

lp

S čeladami je podobno kot z motorji. Najbolj je odvisno od tega kaj ti paše, s tem da načeloma na vsak motor se lahko vsedeš in ga pelješ vsake čelade pa ne boš mogel spraviti na glavo, kaj šele da boš z vsako zadovoljen. Ni nujno da ti bo Arai pasala na betico pa tudi če boš zanjo odštel 200.000k.

Aja pa pogrešam nove x-901 (ne bo jih več :cry: ). Malce nestandardna in ravno zaradi tega meni všečna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za pomoč

Imam čelado NOLAN 102 z N-com. Enako čelado v svetlo sivi barvi in velikosti S bi rad kupil še za mojo sopotnico, tako da bi v bodočnosti lahko komunicirala med vožnjo. Ali kdo ve, če jo imajo še kje v akciji? Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima Airohova čelada sv 55.A ma kdo kakšne izkušnje z njo?Je glasna?Se rosi?

Nikjer na netu se nisem našel podrobnega opisa!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jih že zadnjič videl na njihovi web strani ja...701 in 801rr....kompi mogoče veš cene za osnovne modele :?

X-801RR GOTHIKA :wub: :wub: :wub:

U matr je huda :eek:

Kaj so pa tehnicno spremenili :?

X-701 je popolnoma nova čelada, namenjena športni, dinamični vožnji, predvidene maloprodajne cene pa naj bi se vrtele od € 350 navzgor.

X-801RR ima sedaj novo napredno RAF prezračevanje, na novo dizajnirano oblazinjenje, nove D-D obročke za zapenjanje podbradnega pasu, nove čepke za vstavljanje vložka proti meglenju …, cene pa se bodo vrtele nekje od € 410 dalje. Prve vzorce nove X-801RR Ghotica že imamo na zalogi in Thonda, če ti ni odveč, si jo lahko prideš ogledat v živo.

Pozdravljeni

Prosim za pomoč

Imam čelado NOLAN 102 z N-com. Enako čelado v svetlo sivi barvi in velikosti S bi rad kupil še za mojo sopotnico, tako da bi v bodočnosti lahko komunicirala med vožnjo. Ali kdo ve, če jo imajo še kje v akciji? Hvala za odgovore.

Žal si akcijsko znižanje cen zamudil in močno dvomim, da boš želeni model še uspel kje najti. Zaloga čelad N102, ki je bila na voljo po znižanih cenah, je namreč pošla že v nekaj dneh. Vendar ne obupaj, model N102 bomo imeli v ponudbi tudi v naslednji sezoni, v teh dneh pa že pripravljamo nov plan čudovitih mesecev akcij.

Mene pa zanima Airohova čelada sv 55.A ma kdo kakšne izkušnje z njo?Je glasna?Se rosi?

Nikjer na netu se nisem našel podrobnega opisa!?

Airoh čelade v Sloveniji najbolje poznajo pri Auresu v Kopru, na Motosvetu pa se je o tej čeladi že precej debatiralo tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal si akcijsko znižanje cen zamudil in močno dvomim, da boš želeni model še uspel kje najti. Zaloga čelad N102, ki je bila na voljo po znižanih cenah, je namreč pošla že v nekaj dneh. Vendar ne obupaj, model N102 bomo imeli v ponudbi tudi v naslednji sezoni, v teh dneh pa že pripravljamo nov plan čudovitih mesecev akcij.

Glede na to,da se zanimam za x-801, me zanima, kdaj bo znan plan mesecev akcij .) :) Ker kupujem 2 čeladi se to kar pozna na proračunu... :blush:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi mene zanima kdaj bodo kaj akcije .) , saj imam namen kupiti dve čeladi - motor je že pri hiši :kva2: , sedaj pa še oprema zame in zanjo, zanimam se pa za model N84 (z usmerjevalikom,VPs in vizir proti rošenju).

Hvala in Lp,

Z

Popravljeno . Popravil slakutar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si malce pozen, akcije so se že začele (vsaj za Nolan) in povpraševanje je po mojih informacijah zelo veliko. Moj nasvet: pohiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pelinkovec, slakutar

Akcijo posezonskega znižanja cen čelad smo za letos zaključili, v teh dneh bomo pričeli izvajati brezplačne servisne preglede čelad, medtem pa že gruntamo, kako popestriti naslednjo sezono. Ko se bomo domislili česa zanimivega, bomo predloge uskladili še z Nolanom in če bo šlo vse po sreči, vas bomo lahko s podrobnim planom Compacovih čudovitih mesecev akcij seznanili že do novega leta.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen kupit Arai čelado, cena je okrog 190 jurjev ( s popustom je okrog 160), ali menite, da je zadeva vredna tega denarja, ali plačam precej tudi znamko čelade?

Ogledano imam REPLIKA EDVARDS... http://www.vomberger.com/celade/arai/155/rx_corsair.html

Plačaš znamko in repliko...priporočam,da probaš čelade različnih firm;če ti Arai paše in se v njej dobro počutiš je vsekakor dobra izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imo Arai konkretno preplačaš zaradi imena. Ampak kot je vuk rekel, če ti čelada idealno sede na glavo potem je prava. Znamk čelad enake kvalitete pa je na tržišču kar nekaj (za nižjo ceno). Če ti ne paše na betico je nikar ne kupuj zaradi imena. Je podobno indianskemu mučenju s kapljicami vode (by Karl May :krneki: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x 801rr je dober nakup saj so fantje pri nolanu res naredili odlično čelado ki se ne mora primerjati z njeno predhodnico x 801r. tak da če se odločate za nakup čelade v tem cenovnem razredu jo priporčam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x 801rr je dober nakup saj so fantje pri nolanu res naredili odlično čelado ki se ne mora primerjati z njeno predhodnico x 801r. tak da če se odločate za nakup čelade v tem cenovnem razredu jo priporčam :D

A si kupil?

Katero barvo pa :? Jest mam uč na Gothica.

Sam nikjer ne najdem večje slike ali pa iz strani. :doze:

Eh bo treba najbrž v Velenje :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!