Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

kompi, kdaj boš prenovil svojo www stran in dodal nove čelade :? :D verjetno enkrat po novem letu :?

K0ci, trudimo se, ampak izgleda, da nam menda res ne bo ratalo prej kot januarja. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=88172]

Mene pa zanima, kako morajo biti čelade označene, da odgovarjajo predpisom .

Spomnim se namreč, da sem nekje (mogoče tudi na MS) zasledil nekaj o CE oznaki čelad. Moja pa čeprav Šubertka take oznake nima :eek:

Baje da tudi v italiji zelo strogo sankcionirajo uporabo čelad brez ustreznih oznak !!!!

Evropski in slovenski predpisi zapovedujejo, da morajo čelade, namenjene vožnji z motorjem, ustrezati homologacijskim normativom ECE/ONU 22. To je osnovni predpis, ki določa varnostne normative in vrste potrebnih testiranj, ki jih morajo za pridobitev atesta prestati motoristične čelade. Vsakih nekaj let pa se, skladno z razvojem in najnovejšimi dognanji, osnovni predpis nadgrajuje in dopolnjuje, kar dodatno označujemo s številkami 01, 02, … 05. Od 30.06.2003 dalje je v Evropski uniji, kakor tudi v Sloveniji, v uporabi osnovni predpis ECE 22 in najnovejši dodatek k predpisu št. 05 = ECE 22/05.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1166283313_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj narediš, ko "nalepka" ni več čitljiva?

lp

Franc

V bistvu ni kaj storiti. Homologacijska etiketa se za vsako čelado posebej izda le enkrat.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ni kaj storiti. Homologacijska etiketa se za vsako čelado posebej izda le enkrat.

Lp, Boris Kompare B)

:grrr

mogu bi rečt da naj pride v tvojo trgovino po novo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me vaše mnenje "k st bl stari mački" če je za na SV-ja 650 dobra tale čelada:

shark RSI Alien: [attachmentid=89085] al pa kero sharkovo čelado mi priporočate (do 80.000 sit)

post-8569-1167763716_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...upam da ne bom tepen zarad tega posta, ampak mal primerjam cene med slovenskimi in avstrijskimi in opažam da je razlika kr ornk :grim

nekatere cene se razlikujejo tud do 50 in 60 evrou... in zdej zakaj takšna razlika med nami in unimi zgorej???

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa kero sharkovo čelado mi priporočate (do 80.000 sit)

Tisto, ki ti paše na betico! Si že preizkusil čelado? Jo imel na glavi vsaj kakšno uro? Ne kupuj na slepo razen če nimaš navade metati denarja skozi okno.

Če si takšno čelado že probal in ti lepo zaobjame tinto potem bi pomoji oceni bila za vožnjo z SV-jem primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...upam da ne bom tepen zarad tega posta, ampak mal primerjam cene med slovenskimi in avstrijskimi in opažam da je razlika kr ornk :grim

nekatere cene se razlikujejo tud do 50 in 60 evrou... in zdej zakaj takšna razlika med nami in unimi zgorej???

Peshy boy, si lahko malo bolj konkreten?

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peshy boy, si lahko malo bolj konkreten?

Lp, Boris Kompare B)

konkreten... kako to mislš??? :blink: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konkreten... kako to mislš??? :blink: :hmm:

proizvajalec|tip čelade|velikost| cena v aut|cena v slo|razlika

.)

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SHARK RSF2 R.NEXUS ab € 169.95 -tale je iz louisa, RSF2 Race-Nexus 306,07 eura- ta pa iz TC-ja

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto enostavno - razprodaja zadnjih kosov

redna cena je bila cca.290€ kaj je primerljivo s TCjem - sedaj pa imajo samo velikost S in še te ne moreš dobiti v trgovini ampak samo preko i-neta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto enostavno - razprodaja zadnjih kosov

redna cena je bila cca.290€ kaj je primerljivo s TCjem - sedaj pa imajo samo velikost S in še te ne moreš dobiti v trgovini ampak samo preko i-neta.

aha. hvala za pojasnilo :worship: ampak a se drugač čelade al pa ostale kose opreme bol splača kupovat v avstriji???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw. v TCju imajo SHARK SPIG mat za 138 €, louis pa jo prodaja po 229 €, tako da ni nekega pravila kje je roba cenejša - vedno pa čelado kupi v trgovini in ne preko neta

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. hvala za pojasnilo :worship: ampak a se drugač čelade al pa ostale kose opreme bol splača kupovat v avstriji???

Po moje je odvisno od modela. Jaz sem kupil Schuberth C2 pri TCju za slabih 70 kSIT (cca 290 EUR), ko so pred parimi meseci imeli akcijo. V Louisu je cca 400 EUR.

Sem pa kar nekaj druge robe kupil v Louisu in v HeinGericke, katera je pri nas dražja oz. jo ni.

Glede na to, da ima vsaka resna firma ponudbo na Netu (vsaj v tujini :glare: ), lahko primerjaš sam.

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tut najprej vse ponetu pregledam in potem kupujem .....

Bil sem tut v Avstriji in glede cen je tako tako ...nekaj se dobi ceneje

Čelado zame in za partnerko sem nabavil pri nas x-lite X-1002....morm rečt da je čelada zakon...

Bi pa ob tej priliki omenu tudi to, da sm ful zadovoln z brezplačnim servisnim pregledom, ki ga imajo pri Nolanu - COMPACO ....pregledajo, očistijo, podmažejo in spet je pripravljena na turo

IPB SlikaIPB Slika

Lahko rečem da sem zadovoljen kupec

.................................................................................

No ker sem se že lotil in me je v novem letu sama dobra volja pa lahko pohvalim še http://www.geoset.si/

ki prodaja GARMIN GPS naprave.....( lansko leto sem uporabljal Garmin Quest zakon zadeva....zdaj sem pa nabavil Garmin 2820....to je raketa.) imel sem namreč problem z mojim Garminom in na njihovem servisu so zadevo rešili v nekaj dneh. Zdaj že furam in ga pripravljam za Sicilijo 2007 :)

IPB Slika

Pa lep pozdrav v Novem letu vsem in obilo varnih kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://shrani.si/files/dsc02350r1sd.jpg

Kliknite na sliko za ogled polne velikosti

http://shrani.si/files/dsc02351r1sl.jpg

Kliknite na sliko za ogled polne velikosti

:hmm: a so te čelade sploh dovoljene na cesti uporabljat :hmm:

a ti bi polcaj kej moril? :?

:hmm: a so te čelade sploh dovoljene na cesti uporabljat :hmm:

a ti bi polcaj kej moril? :? IPB SlikaIPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te vrste čelad mislm da niso homologirane in jo nosiš na lastno odgovornost.

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!