Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

http://shrani.si/files/dsc02350r1sd.jpg

Kliknite na sliko za ogled polne velikosti

http://shrani.si/files/dsc02351r1sl.jpg

Kliknite na sliko za ogled polne velikosti

:hmm: a so te čelade sploh dovoljene na cesti uporabljat :hmm:

a ti bi polcaj kej moril? :?

:hmm: a so te čelade sploh dovoljene na cesti uporabljat :hmm:

a ti bi polcaj kej moril? :? IPB SlikaIPB Slika

Te čelade niso izdelane in homologirane po standardu ECE 22/05.

To pomeni, da niso preizkušene v skladu z veljavno zakonodajo in ne nudijo ustrezne zaščite.

V kolikor jo boš uporabljal te bo policija kaznovala enako, kot če je sploh ne bi imel.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

:lol1: :lol1: :lol1:

Ej človek, a pa ti slučajno veš, kaj je namen čelade?

Zgleda da ne :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

Ej človek, a pa ti slučajno veš, kaj je namen čelade?

Zgleda da ne :headbang:

Imam sodelavca, ki je imel podoben odnos do čelade - NI JO ZAPENJAL. Enga lepga dne je padu. Glavo so mu komaj porihtal saj je imel počeno lobanjo......

Nikoli več ne bo vozil motorja, avta, karkoli......imel je srečo, da je preživel

Jest mam čelado za odpret x-lite X-1002 in mi nudi vse, ko si zaželim vetra jo odprem.......

Sej ni fora, da te lohk policija zajebava, ...važn je mislt na svojo glavo, ker lohk rata tko, da postaneš zarad svoje lahkomiselnosti (važn de se mam cool)......tut breme in pol se se un ka skrbi zate nima neč več cool (žena , mama, ....)

V glavnem s pametjo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

Žalostno je, da te skrbi ali je taka čelada zakonsko dopuščena ali ne, po drugi strani ti je pa vseeno koliko je varna. .) Čelade ne nosiš zaradi policajev :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex to so modre besede :worship:. Vse več je motoristov, ki gledajo na imiđ, je pa seveda tudi vedno več zavedenih ljudi, kateri so obsipani z raznimi ponaredki, ker zgledajo cool.

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

" sam jebš to" če padeš. Žarko, tega ne piš na motosvet. Očitno še nisi ogrnil z čelado ob tla, ti povem da svinsk boli.

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če bi bila čelada X-lite x-601 vredu za 125ccm super sport motor(aprilia rs 125).

lp

aja, pa še to: razmišljam o tem ali bi kupil še močno zatemnjen vizir in se ne morem odločiti. Za podnevi bi bil OK samo ponoči bi bil problem. Kaj menite o tem?

Popravljeno . Popravil pero14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno zelo v redu, če ti paše na betico.

Ponoči ne boš nič videl. Priporočam da kupiš zatemnjen pin lock, če čelada omogoča montažo le tega in ga lahko po potrebi odstraniš.

Seveda če ti ne gre za imidž, potem pač kupiš zatemnjen vizir in ponoči upaš na najboljše ali pa voziš s sabo prozoren vizir.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, :D

sam a so dovoljene; ker me zanima če bi mi polcaj zarad tega težil? :?

prepovedane niso - problem s policijo je, da pač če nosiš tako, ne moreš imeti še homologirane čez ...

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

valjda ... bodo že starši novega froca najebali ...

vem, sam jst mam rd da mi piha v fris(vetr v laseh pa to) B)

juhu ... na stara leta pa tut veter v ustih (ker zobje hitr začnejo vn padat in bolet :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če bi bila čelada X-lite x-601 vredu za 125ccm super sport motor(aprilia rs 125).

lp

aja, pa še to: razmišljam o tem ali bi kupil še močno zatemnjen vizir in se ne morem odločiti. Za podnevi bi bil OK samo ponoči bi bil problem. Kaj menite o tem?

Kar sem jaz prebral na tem linku x-lite x-601 bi bila ta čelada zagotovo primerna

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo lansko sezono sm jo skor mel, razen čist zjutri okol 6 sm mel večjo pa mi noben moril.

Če padm nevrjamem da bi lihk dobr preživel sam jebš to! O:-)

pa pustite pubeca, 125 čoper, leder, resice, veter v laseh - to je to pa pičke auf!

verjetnost da bo ubrisal je vseeno manjša kot verjetnost da bo enkrat ugotovil da ni cool ko te napiha ali napiha po tem ko te namoči. mogoče bo še pojedel kako žuželko pa bo.

(skoraj) vsi smo delali bedarije na začetku moto kariere, seveda tisti, ki nismo začeli vozit šele po 20 letu. večina nas je tudi srečno preživela bedarije, nekateri pa ne. jebi ga.

glavno da ve da lahko kasira kazen zaradi te čelade, ostalo pa je prepuščeno njemu. če bo šel na težji motor pa bo itak hitro ugotovil da se razen pri poziranju po promenadi, s tisto kahlo ne moreš normalno vozit.

pero14: tudi močno zatemnjeni vizirji niso dovoljeni - lahko kasiraš kazen. saj zgleda cool, za vse ostalo pa je temen pinlock idealna rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem na chopperju nosil jet čelado,... Včasih pa tudi polno, integralno. Ko pa sem enkrat padel,-hvala bogu z integralno, .. Skratka, bila je podrsana ravno spredaj na bradi (sem naredil par salt), in živ bog več me ne prepriča v jet čelado. Klap helmo ja, jeta pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno se je zgodilo z znancem pred leti,-ko je zapeljal s ceste v jarek. Trčil z brado v balanco... Tudi nosil jet čelado. Če bi imel integralno, bi bil verjetno še cel. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če se bi dalo na to čelado(X-lite x-601) dalo montirati VPS senčilo.

Hvala in lp :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz imam pa eno prošnjo v katero trgovino se podam po motokros čelado nižjega cenovnega razreda (uporabljal jo bom za bordanje ne rabim nekaj hudega) Louis mi je predaleč da bi šou tja samo po Čelado al pa če je kdo iz ljubljane da gre tja gor ta teden mu pač dam keš in mi jo prinese.

Lp Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če se bi dalo na to čelado(X-lite x-601) dalo montirati VPS senčilo.

Hvala in lp :worship:

Žal ne bo šlo. Čelada X-601 ni pripravljena za uporabo VPS senčila.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima katera izmed čelad: Schuberth S1-POWER ,Arai RX7 , Suomy Extreme ,Suomy Spec 1 R je najbolša , (glede zvoka v čeladi, dihtanja,kvaliteta,......) ali se splača kupit arai rx7, glede na ostale ki so dosti cenejše Schuberth S1-POWER ,Suomy Spec 1 R ??? S1 je baje zelo vredu, sam a je cool tut za na cestake ?

Ali ima kdo izkušnje s temi čeladami?

:hmm: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima katera izmed čelad: Schuberth S1-POWER ,Arai RX7 , Suomy Extreme ,Suomy Spec 1 R je najbolša , (glede zvoka v čeladi, dihtanja,kvaliteta,......) ali se splača kupit arai rx7, glede na ostale ki so dosti cenejše Schuberth S1-POWER ,Suomy Spec 1 R ??? S1 je baje zelo vredu, sam a je cool tut za na cestake ?

Ali ima kdo izkušnje s temi čeladami?

:hmm: :krneki:

Sam eno vprašanje da ti postavim. Zakaj mormo mi "delat" za druge?

Imaš tak prisrčen gumb, piše "Iskalnik", vpiši suomy, arai, kar rabiš in pritisni "išči".

Presenečen boš! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam eno vprašanje da ti postavim. Zakaj mormo mi "delat" za druge?

Imaš tak prisrčen gumb, piše "Iskalnik", vpiši suomy, arai, kar rabiš in pritisni "išči".

Presenečen boš! :OK:

Bodi prijazen in povej prijatelju somotoristu, da je za cestaka, če ima denar seveda, v tej konkurenci, ki jo navaja, zmagovalec Arai. Če ima tourerja je Schubert zakon. Če hoče kompromis za relativno sprejemljiv denar, kupi Sumi. Bolj bo gledal po netu, manj mu bo jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam eno vprašanje da ti postavim. Zakaj mormo mi "delat" za druge?

Imaš tak prisrčen gumb, piše "Iskalnik", vpiši suomy, arai, kar rabiš in pritisni "išči".

Presenečen boš! :OK:

sprasujem zato ker, najbolj povejo izkusnje iz prakse stric burek !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!