Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

sprasujem zato ker, najbolj povejo izkusnje iz prakse stric burek !

Odgovor si dobil. Arai pa prodajajo v Avto Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi prijazen in povej prijatelju somotoristu, da je za cestaka, če ima denar seveda, v tej konkurenci, ki jo navaja, zmagovalec Arai. Če ima tourerja je Schubert zakon. Če hoče kompromis za relativno sprejemljiv denar, kupi Sumi. Bolj bo gledal po netu, manj mu bo jasno.

Zato ker nimam pojma gelde drugih znank, vozm X-Lite :OK:

Kolega sem pa sam opomnu da nej v nadaljnje uporablja iskalnik. če bi prebral mal izkušnje naših MS pilotov z določenimi čeladami bi videl kaj mu paše...

Sicer pa ni vsaka čelada za vsako bučo. Meni Sharkice ne grejo na glavo tko da bi mi blo udobno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi, pa nič se ne pohvališ da si prenovil www stran :OK:

sem še včeraj gledal, če je že osvežena, pa sem te hotel spet vprašat kdaj bo :D, pa zdaj vidim da ne bo treba

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker nimam pojma gelde drugih znank, vozm X-Lite :OK:

Kolega sem pa sam opomnu da nej v nadaljnje uporablja iskalnik. če bi prebral mal izkušnje naših MS pilotov z določenimi čeladami bi videl kaj mu paše...

Sicer pa ni vsaka čelada za vsako bučo. Meni Sharkice ne grejo na glavo tko da bi mi blo udobno

Fant primerja galopske dirke s fijakerjem. Ob konja sta o.k., samo način udeležbe je drugačen. X-lite pa je postala dober in zelo priljubljen produkt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant primerja galopske dirke s fijakerjem. Ob konja sta o.k., samo način udeležbe je drugačen. X-lite pa je postala dober in zelo priljubljen produkt.

x-lite je majka :D jo mam jst pa sm res zadovoln...točko to kar sm si želu je... :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi......

gledal sem dve čeladi, in sicer X801RR in N94, pa vidim da sta čeladi v istem cenovnem razredu, in me zanima kakšna je razlika v čeladah (mogoče način vožnje,...), ali je vseeno katero kupim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res nobeden en ve za kake pocen motokros čelade rabim za bordanje. In za vse tajezne ja sem uporabil search in našel nix. Hvala lepa za pomoč Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi......

gledal sem dve čeladi, in sicer X801RR in N94, pa vidim da sta čeladi v istem cenovnem razredu, in me zanima kakšna je razlika v čeladah (mogoče način vožnje,...), ali je vseeno katero kupim :?

kup si x-801RR uno moto gp barvo :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi......

gledal sem dve čeladi, in sicer X801RR in N94, pa vidim da sta čeladi v istem cenovnem razredu, in me zanima kakšna je razlika v čeladah (mogoče način vožnje,...), ali je vseeno katero kupim :?

Le poseben prezračevalni sistem, malenkost drugače zasnovana oblika notranje školjke in dejstvo, da Marco Melandri, Casey Stoner ... vozijo z blagovno znamko Nolan, ločijo N94 od X-801RR. Vse ostale karakteristike, (materiali uporabljeni za izdelavo, oblazinjenje, vizir, tesnjenje, športna drža... ) pa še naprej krasijo obe čeladi.

A res nobeden en ve za kake pocen motokros čelade rabim za bordanje. In za vse tajezne ja sem uporabil search in našel nix. Hvala lepa za pomoč Klemen

Preveri tole povezavo, mogoče ti bo pa katera všeč.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lep pozdrav,

kupujem cross čelado in mislim da mi cenovno še najbolj ustreza Madhead x1b tanov model: sedaj me pa zanima kako je pri cross čeladah, a mora bit zelo tesna ali je vseeno jest mam obseg glave (tko kot naj bi se merlo za čelado)malo manj 60 cm, ampak ko probam čelado L (60) mi je po mojem mnenju pretesna

zanima me še to če kdo kaj ve glede te čelade(kakovost, udobje,.....)

post-13344-1170695525.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postopek izbire prave velikosti je za vse čelade enak. Kros čelade niso izjema. O izbiri prave velikosti pa smo v tej temi že na dolgo razpravljali. Pobrskaj kakšno stran nazaj. Ali pa preveri tole povezavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sam mam čelado airoh speedfire, takrat ko sem delal izpit, smo nabavli eno tako čist pocen, pa smo rekl, bo pol ena malo boljša, pa vendar, ko je že začelo prmankvat tolarjev za opremo, je bla tud še tadruga čelada taista airoh speedfire .)

airoh je dokaj znana in dobra firma, kolkr jaz vem, zato me cena niti ni tolko skrbela (15k sit), zdej pa ko prebiram forum, opažam da se vsi branijo poceni čelad in pravijo da ne šparat pri tem in tud to da nikakor čelada, ki stane manj kot 25k sit ne more bi bokvekakšna zaščita...

nekej časa sm kr malo odlašal pisat sem da mam čelado najnižjega cenovnega razreda, ampk zdej me je pa že pošteno začelo skrbet in če je res, da je ta čelada samo za kamuflažo in niti ni zaščita :cry: :blink:

POMOČ, MNENJA, NASVETI!!!

prosim... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mam čelado airoh speedfire, takrat ko sem delal izpit, smo nabavli eno tako čist pocen, pa smo rekl, bo pol ena malo boljša, pa vendar, ko je že začelo prmankvat tolarjev za opremo, je bla tud še tadruga čelada taista airoh speedfire .)

airoh je dokaj znana in dobra firma, kolkr jaz vem, zato me cena niti ni tolko skrbela (15k sit), zdej pa ko prebiram forum, opažam da se vsi branijo poceni čelad in pravijo da ne šparat pri tem in tud to da nikakor čelada, ki stane manj kot 25k sit ne more bi bokvekakšna zaščita...

nekej časa sm kr malo odlašal pisat sem da mam čelado najnižjega cenovnega razreda, ampk zdej me je pa že pošteno začelo skrbet in če je res, da je ta čelada samo za kamuflažo in niti ni zaščita :cry: :blink:

POMOČ, MNENJA, NASVETI!!!

prosim... :blink:

Jst se držim angleškega pregovora ,, Nimam tolk dnarja , da bi kupval poceni''

Če boš prvič kupu uredu robo boš to tut nekaj časa imel, če pa kupiš kr neki pol je treba pa kmal zamenjat....sam ne spet kr za nekaj.

Saj čelada za 15k sit je uredu za skuter light...za kaj več pa je treba tut primerno več odštet

No to je sm moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta pregovor sm že slišov in mi je všeč in veš kaj...da je čist resničen

ampk pr čeladi je taku...to se kr ne pokvar oz. kr ne razpade...vsaj mislm :blink: ampak očitno nekaj je na tem ja, zato pa tud sprašujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta pregovor sm že slišov in mi je všeč in veš kaj...da je čist resničen

ampk pr čeladi je taku...to se kr ne pokvar oz. kr ne razpade...vsaj mislm :blink: ampak očitno nekaj je na tem ja, zato pa tud sprašujem

se ne pokvar ja...sam sej boš pol svojo glavco ti pokvaru k boš fuknu...verjem da če padeš z arai al pa s tole tvojo FUL znano firmo ne boš dobr odnesu...jst ti svetujem neki dražjega..sam nevem zakaj si se odloču zdej k se bo začela sezona to kupovat..nolan ma znižanja 30%(kar je blo pr men 120€) v okrobru..sam ti usen svetujemm da prej zamenjaš kot oktobra ;)

nikol ne veš kaj bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no...vem, sej zato, ampak js ne mislm spet neke nevemkakšne čelade kupt, ker v bistvu spet ena za 500 evrov ne vrjamem da bo tolko bol pomagala kot ena recimo za 100 - 120€ ne vem no...js tko mislm, zato pa tle sprašujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz morem to sezono menjat čelado za nekaj boljšega. Znamka vsekakor šteje, C4V4LI3R rajši daj kak evro zraven in kupi nekaj kvalitetnega. Čeprav tudi ne vem kakšna firma ti pri hudem padcu ne more pomagati prav dosti. Sem v živo videl padec z shoei čelado, ki se je končal s smrtjo :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa potreboval nasvet. Zdej mam UVEX čelado pa je preglasna. Včasim mislim da mi bo uha razneslo. Zdej pa bi si rad nabavu nekaj bolj tišjega in seveda boljšega.

Kaj predlagate?

(ne vozim nevem kako športno hirost tam do 160 max.)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz morem to sezono menjat čelado za nekaj boljšega. Znamka vsekakor šteje, C4V4LI3R rajši daj kak evro zraven in kupi nekaj kvalitetnega. Čeprav tudi ne vem kakšna firma ti pri hudem padcu ne more pomagati prav dosti. Sem v živo videl padec z shoei čelado, ki se je končal s smrtjo :cry:

:grim zato pa mislim menjat, ampak spet ne za nekaj kar me bo koštalo tolk da si ne morm prvoščt, zato pa tu sprašujem izkušene :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sem čelado za 35k bsit, in nebi in nebom nikoli več kupu tako poceni čelade. Rabil sem jo na zaprti NSRi, ki je šla 130km/h

Čelada je bla obupna- glasna, ne preveč kvalitetna po izdelavi, pihalo je notr, bla bla bla...

Tko da če MENE vprašaš si kupi vsaj N63 oz. raje N84, če gledamo Nolan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!