Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Nolan n62 sm gledov malo, cena 130€...mislm d bi bla več kot primerna, kaj mente :?

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p malo sm še pobrskov po louis katalogu

so kr nižje cene za iste izdelke ogledov sm si pa tele:

Nolan n84 119€

Caberg 105 DNA 99€

Probiker Fiber Wing 99€

Streetfighter 130€

Uvex PS 430 130€

nekej firm je dokaj nepoznanih, tko d ne vem kko je s temi čeladami, zanima pa me tud arai, to so neke vrhunske če se ne motm ne :? sm to je tud cena vrjetn bol visoka ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade arai so od 500 evrov dalje... To ne moreš primerjati s čeladami, ki si jih zgoraj naštel.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to so predobre...oz. predrage :blush:

no če bi ostov zvest airoh, sm si ogledov airoh mathisse (preklopna) 115€ in pa airoh tyger 145€

no to sm si ogledov pr različnih prodajalcih, sm pa vidu pr drugih prodajalcih že cenejše iste modele .) no v glavnem se cene vrtijo tam tam +-10,15€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ C4V4L13R

Po moje velja vsaj dvakrat res dobro premisliti, preden se odločiš za nakup čelade. Še posebej, če nameravaš kupiti čelado brez imena, sumljive kvalitete in hudo nizke cene. Za tvojo glavo gre! Veš, včasih pohlep po dobičku zapelje človeka, da proda družino. Kaj jih takšne briga neki levi motorist, ki je tako ali tako delikvent in zgaga na cesti. Tak trgovec z mirno vestjo ponuja tudi zalogo starih čelad po sumljivo nizkih cenah in jih prodaja brez kakšnega opozorila, da je blago že sumljive kakovosti ali pa še huje, z neveljavnimi homologacijami.

Čelada je varnostni element, mi pa imamo le en računalnik – našo glavo, ki jo je, mimogrede rečeno, izjemno zahtevno, če ne že skoraj nemogoče servisirati. Pa tudi zato, ker je jasno, da je skrbno izdelana čelada tudi zmogljivejša; ker je znano ime s proizvodnjo v urejeni državi bolj zaupanja vredno, kot pa izdelek neznanega izvora iz okolja, ki ima nizke kriterije; ker je vajenec tisti, ki je šele včeraj začel delati čelade, ker pač nima izkušenj s konstrukcijo; ker tisti, ki čelade samo sestavlja nima razvoja in je že po definiciji v zaostanku; …

Lp, Boris Kompare B)

p.s. cena za čelado N84, ki si jo našel v Luisovem katalogu, je akcijska, znižana iz 224,95 na 119,95 €. Ugoden nakup, če le uporabljaš XS velikost, ki jo še edino imajo na zalogi po tej ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si dobr povedu :P

bom upoštevov ;)

ampak je tu še vedno to, da pri financiranju ostanem sam...no...ne rečem...seveda je varnost na 1. mestu, tako, da bi mi pri nakupu čelade seveda tud starši pomagal, tako mi tud niso dovolil motorja brez opreme in so mi nabavl vse...dobro...rokavice morm bolše kupt, to ni poglavitnega pomena, ampak, nekak se je zdelo, da če je čelada na prodajnih policah, varuje tako kot mora...seveda, zdej nisem več čisti, čisti začetnik iz nič in prebiram razne izkušnje, tako da sem se naučiu, da vendar ni povsem tako

malo smo zašli, pa mi samo potrdite al pa zavrnite in predlagajte boljšo izbiro:

nekak sem se kar odloču, da grem in probam nolan n62, če bo to to, se bom verjetno odločiu za nakup, če me seveda, nekdo spet ne prepriča, da gledam v napačno smer

aja pa če še nisem povedau: vozm 4t 125cc Yamaho Ybr (naked), torej...ne presega hitrosti 110 po ravnem, v ovinkih pa tud ne dopušča ekstremnih hitrosti .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si najboljše, kar dovoli tvoj bančni račun. Iz Nolanove ponudbe bi, pač glede na zahteve, najbolj ustrezala N84, vendar bo tudi N62 kos nalogi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cavalier...svetujem ti da ne kupš enih "jajc"...ker ti bo tko žal k je burek reku...piha notr glasna je...ni to to...jst sm dau 70k za x801 pa sm tok ponosn nanjo da ne morš verjet :devil:

drgač pa če ne gre stisn mal dnarja pa bo ;)

tud jst sm si mogu use sam kupt...pa mam cagivo k pa veš kok stroškov sm že meu z njo ;)

zobe stisnt mal delat manj zapravt pa se tud bolša oprema najde :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kje ima shark zastopnika v sloveniji da ti čelado popravijo pa to ker so mi šla tesnila in cvili ko se peljem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@reesko: mislm da dost ne morm zgrešit glede na to kaj mam zdej .)

ok, hvala za nasvete fantje...grem ta tedn mau v akcijo k so počitnce, pa se potlej še oglasim kej glede tega, drugač pa potem ciljam na nolan, ker vidim, da se nekateri kar pohvaljo z njimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@reesko: mislm da dost ne morm zgrešit glede na to kaj mam zdej .)

jah nevem.sej men je itak usen.sam tko ane.za 150€ dobiš bl slabo čelado :D

odloč se sam..sam čelade nimaš sam za mušice odganjat :D

ker si pa pr motorju tok pršparu dej pa vsaj za čelado več če ne za vso opremo ;)

moje mnenje

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej mam celotno opremo...me je koštala 100k, vse: jakna s ščitniki, hlače s ščitniki, škornje motoristične, edino rokavice pa čelado rabm bolš...

vidš...vse spet čez dnar gledam(o)... :headbang:

mal :topic:

no v glavnem...malo ste mi dal mislt vsi skupej, spoštujem vsa mnenja in upam, da se bom dobro odloču...

hvala zaenkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej mam celotno opremo...me je koštala 100k, vse: jakna s ščitniki, hlače s ščitniki, škornje motoristične, edino rokavice pa čelado rabm bolš...

vidš...vse spet čez dnar gledam(o)... :headbang:

mal :topic:

no v glavnem...malo ste mi dal mislt vsi skupej, spoštujem vsa mnenja in upam, da se bom dobro odloču...

hvala zaenkrat

ej sej ne da te kritiziram...sam moje mnenje je da je 100k lih za en rablen kombinezon...ti si pa use našteu...res da nimaš vse race..sam zdi da se mi da maš filing da si res na velko zapravlu k si kupovau...itak pa jst pravm da najdražje ni najbolše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spoštujem ostala mnenja, sm če bi meu js bolši motor oz. hitrejši ipd... itd... bi verjetno gledov tud boljšo opremo in s tem tud dražjo, za teh slabih 10k kilometrov na leto, kolkr mislm da jih bom naredu, se mi zdi pa to veliko denarja...čeprov je pr tem tko, da je vseeno če se raztovčeš s 1000cc al pa mojim 125 pr 100 na uro, smo na istem... :doze:

ampak zato tud obstajajo različni kvalitetni in cenovni razredi tako motorjev kot opreme...če me razumete kaj hočem povedat, tako kot je nekdo reku, da za kkšen skuter bi bla čelada za 100 evrov dobra, za večji motor pa ne...nekej v tem smislu mislm...me razmeš :?

no...dovolj okol mene :blush: in off topic, v glavnem, probov se bom 'stegnt' vsaj še za enih 50-100 evrov, ker se strinjam z vami da je varnost na prvem mestu in da ni nikol odveč preveč varnostne opreme...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah nevem.sej men je itak usen.sam tko ane.za 150€ dobiš bl slabo čelado :D

Za novo črno x-lite 601 sm dal dobrih 150€ (akcija) in jo nit pod razno ne smatram za slabo :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Zanima me kje prodajajo čim bolše čelade za čim nižjo ceno. Kupil bi jo za sopotnico, ki se bo vozila bolj ali manj na nedelske izlete. Ne da ji ne privoščim dobre čelade ampak me samo zanima, kje se da dobit dokaj ugodno vrjanto.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji nas je več prodajalcev, ki zastopamo različne blagovne znamke čelad. S klikom na reklamo zgoraj (ali pa z uporabo iskalnika) nas vse preprosto najdeš na spletu. Več ali manj vsi pokrivamo zelo širok cenovni in kvalitetni spekter, zato ni vrag, da ne bi našel kakšne čelade tudi za svojo sopotnico. Privošči ji kakšno kvalitetno čelado, saj ji lahko sicer pokvariš dan. Ti pa si tega ne želiš, kajne?

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes biu pr trgovcu yamaha, pa prodaja tud čelade nolan

js vprašam za n62 in n84 pa me vpraša kakšn motor povem, da 125 in reče aha, dobr...sm če je kej več pol je n62 tko tko...torej, ne more bit tako zelo dobra...mislm d bom kr malo stisnu zobe in nabavu n84...ni druge

no hvala za pomoč

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš malo pobrskal po rubriki video ponetki boš pri enem videu opazil napis "pred ogledom se posvetujte s svojim zdravnikom" ali nekaj podobnega. Mislim, da ti bo ta video olajšal izbiro pri nakupu čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: :cry: vidu posnetek...ufff...šit ne... :ninja: kr ne morm vrjetn...uff....bogi ljudje k so mogl to pucat...upam, da ga starši niso vidl.... :(

no vseen...tale posnetek mi ne pomaga dost...ker mislm da je blo tle čsit vseen al bi se nag pelov al pa v najboljši opremi :doze: :blink:

bom se pa res odloču za najbolše kar si lahko prvoščm...

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za novo črno x-lite 601 sm dal dobrih 150€ (akcija) in jo nit pod razno ne smatram za slabo :glare:

Če je dobra boš vedel, ko boš sprobal v praksi (kar ti pa ne želim)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je bilo že velikokrat povedano ampak vseeno:

Čelade priznanih proizvajalcev so glede varnosti zelo primerljive. Po mojem mnenju je razlika v ceni med posameznimi modeli iste znamke predvsem v udobju ki ga nudijo: manjša teža, boljše zračenje, uporaba posebnih materialov za oblazinjenje, dobro prezračevanje, itd.

Načeloma dvomim, da bi recimo N64 bila manj varna od N84, je pa verjetno razlika v tem kako glasna je, v teži in ostalih zadevah, ki sem jih prej naštel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!