Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pa še moj prvi post :D Iščem pokrivalo za na bučo! Zaenkrat gledam Caberg Justissimo GT in Airoh Mathisse Rs. Ker nosim očala se mi zdi preklopna čelada prava izbira. Obe čeladi imata vgrajen dodatni zatemnjen vizir, ki se ročno dvigne/spusti. (očala na očala pač ne gre) :eek: Ne vozim športno. Zanima me kaj menite o samih znamkah? Sta kvaliteni? Seveda jo moram prej sprobati na buči, da vidim kako sedi. Probal sem SHOEI pa si nisem mogel nataknit očal!!

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu sem videl da obstaja protihrupna zaslonka za čelado X-lite X-801RR, pa me zanima če obstaja tudi za lanski model X-801R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel na krovu No Body!

Ponudba »flip up« čelad je danes izjemno pestra. Skoraj vsak resen proizvajalec že ima v svoji ponudbi tudi te vrste čelad. Preden se odločiš za nakup preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Če je mogoče, čelado preizkusi tudi na motorju. Le tako boš zagotovo vedel, katera je prava zate.

Sicer pa vtise o čeladah Airoh motosvetovci izmenjujeo tukaj in o Caberg tukaj.

@ ftp

Ja, tudi za lansko verzijo čelade X-801R imamo protihrupno zaslonko.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO, jest sm airoh neki časa prodajou v trgovini, pa morm rečt da sam je nebi dal na bučo... sploh te preklopne, sm razmišlou da bi si jo kupu, sam me je kvaliteta odvrnla od tega... nolan mi nekak ne sede na glavo glih najbolš, druzga pa še nism zasledil kej pametnga...

drgač pa glede očal, tut v integralno čelado jih čist komot daš, sicer v ene teži ene laži, vem pa da majo eni nolan modeli prou tko narjen, ti bo Kompi več povedou keri...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, vk21 - hvala!

Hja, saj prvo sem gledal Nolan N102, me pa moti, da ima ta temnejši vizir na zunanji strani. Verjetno se prej umaže in je vse skupaj precej glasnejše. Za Schuberth sem pa bral, da je pod njo vroče kot v peklu... V Louisu

žal še nisem videl Cabert Justissimo GT, baje je nov model in tudi prejšnji ni bil slab. Cena je podobna Nolanu N102.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem casu je trg dobro zalozen z preklopnimi celadami. Moje mnenje je, da vecina celad razen Shubert, Nolan in Shoei delujejo resnicno prevec cheap. To sicer kupec ne opazi dokler celade nekaj case ne valja po rokah. Oblike in barvne kombinacije celad te vcasih res navdusijo, vendar le toliko casa, dokler celade podrobneje ne pogledas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, vk21 - hvala!

Hja, saj prvo sem gledal Nolan N102, me pa moti, da ima ta temnejši vizir na zunanji strani. Verjetno se prej umaže in je vse skupaj precej glasnejše. Za Schuberth sem pa bral, da je pod njo vroče kot v peklu... V Louisu

žal še nisem videl Cabert Justissimo GT, baje je nov model in tudi prejšnji ni bil slab. Cena je podobna Nolanu N102.

Temnejši vizir na zunanji strani se zelo enostavno odstrani in se lahko vozi tudi brez njega.

L.P.

Če želiš pa še več "tišine", se ozri za ne-flip-up čeladami :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec težava je v tem, da nosim očala z dioptrijo in sončnih ne morem nositi :doze:

Nekaj o Caberg-u Justissimo (stari model) ...

MCN wrote “Excellent helmet. The sun visor is handy, the flip mechanism is easy to use, wind noise is better than most helmets I’ve used and the vents are good. I’d buy one.”

In the MCN flip-front helmets test the Caberg Justissimo scored 9/10.

Nobody scored better. (Wed 2nd April 2003)

VIR: http://www.designerhelmets.com/prodcat.php?cat=Caberg

Vseeno TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja več variant, zatemnjen vizir oz. zatemnjen pin-lock.

Drugače pa zapelji čelado na testno vožnjo, pa boš videl kako se obnese, tako glede uporabnosti kot tudi glasnosti. Ne kupuj čelade preden je nisi imel na glavi vsaj kakšne pol ure!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec težava je v tem, da nosim očala z dioptrijo in sončnih ne morem nositi :doze:

Korekcijska očala, oziroma leče, se lahko obarvajo. Seveda potem rabiš dvoja očala. Je pa nerodno, če so spremenljivi vremski pogoji in moraš očala menjavati, ker se moraš za to ustavit. Nazadnje sem se iz tega razloga tudi sam odločil za Shubertko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOLAN 102 + zatemnjen vizir je vsekakor dober nakup,vsaj kar se mene tiče.Pazit pa je potrebno na dodatni vizir ,ki je namenjen proti rosenju ,da je dobro pritrjen drugače se glavni vizir po robovih spraska. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RobiRoberto - vprašanje: kateri model imaš? c2? Je res tako vroče pod njo kot pišejo eni?

Zgleda da so ostali trije v finalu.... N102, Justissimo GT, C2?!?

Samo še sprobat bo jih treba :hmm:

:worship: vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi za lansko verzijo čelade X-801R imamo protihrupno zaslonko.

Lp, Boris Kompare B)

koliko pa stane? Se jo da dobit po pošti s plačilom po povzetju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RobiRoberto - vprašanje: kateri model imaš? c2? Je res tako vroče pod njo kot pišejo eni?

C2 sem kupil čisto na koncu lanske sezone, tako da se nisem dosti vozil z njo. Mislim pa, da bo poleti treba na široko odpreti vse zračnike na njej, ker sem že jeseni, ko sem vozil proti soncu občutil, da je v čeladi prijetno toplo. Na prejšnji HJC sem se še skoraj poleti vozil s tanko podkapo, ker so bili prepihi od vsepovsod, pri C2 pa bo podkapa verjetno samo zaradi higijenskih razlogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ No_Body

Novinarji nemškega Motorrada so VPS senčilo temeljito preizkusili in s svojimi ugotovitvami bralce seznanili že leta 2004, v decemberski številki revije. Njegovo obnašanje in uporabnost so ocenili z oceno zelo dobro.

koliko pa stane? Se jo da dobit po pošti s plačilom po povzetju?

Za 20,-€ ti jo seveda pošljemo tudi s pošto po povzetju.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle je vec ko 105 strani, tko da se oproscam ce je to ze kje napisano.

zanima me kje se dobi dodatke za na celado, npr. irokeza, uhlji ... ? primer

v sloveniji ?

ali to:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle je vec ko 105 strani, tko da se oproscam ce je to ze kje napisano.

zanima me kje se dobi dodatke za na celado, npr. irokeza, uhlji ... ? primer

v sloveniji ?

ali to:

IPB Slika

Uvoznik za Louis v SLOveniji... nekaj novga, pisarne pa se nahajajo v Lj. Tm lohk naročiš, pa je .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoznik za Louis v SLOveniji... nekaj novga, pisarne pa se nahajajo v Lj. Tm lohk naročiš, pa je .)

imas mogoce njihov mail ali link do spletne strani (od uvoznika) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imas mogoce njihov mail ali link do spletne strani (od uvoznika) ?

tole je use kar mam:

Podjetje TRG d.o.o. .Trgovina je v 2 nadstropju nekdanjega Slovenija Avta

Ljubljana, Celovška cesta 150

tel. : 01/500 14 40

kontakt : g.Novak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je use kar mam:

Podjetje TRG d.o.o. .Trgovina je v 2 nadstropju nekdanjega Slovenija Avta

Ljubljana, Celovška cesta 150

tel. : 01/500 14 40

kontakt : g.Novak

dobr bo, ce vec ni .. hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dans sm kupil Arai Rx-7 :D :D :D

Sem probaval pred tem Shoei, X-lite, Agv...

Arai je definitivno od naštetih najboljša (po občutku na glavi)

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!