Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

hI

Kupujem čelado zase v nižjem cenovnem razredu (integralno)..

Ciljam na Nolan n62.

Je ta čelada vredna zaupanja in ali se za ta denar da dobit kaj boljšega?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v Stupitu.

Nimajo v Petovia Avto, Trgo Avto pa v Stupitu.. Še ve kdo kam it pogledat za ta kake dobre čelade do 110 Evrov?

LP!

Popravljeno . Popravil Anzeee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ve kdo kam it pogledat za ta kake dobre čelade do 110 Evrov?

to velja le, če iščeš za skuter al pa doma za televizijo gledat z njo. Sicer pa ti toplo priporočam, da probaš našparati malo več evrov, ali pa starše/babico nažicaj, da ti dajo kaj zraven. resno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hI

Kupujem čelado zase v nižjem cenovnem razredu (integralno)..

Ciljam na Nolan n62.

Je ta čelada vredna zaupanja in ali se za ta denar da dobit kaj boljšega?

Hvala

Odvisno kateri motor voziš. Jaz sem imel prej predhodnico n62, n61 in so dobre čelade. Če te zanima imam eno XL (stara eno leto) in eno S (uporabljena približno 3x, vedno s podkapo, razlog: nakup napačne številke čelade)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je blo enako. Sem mislu nabavit eno čelado, tko sem reku do max €200. Sam po daljšem tuhtanju in nasvetih izkušenih motoristov sem si nabavu Soumy (soumy gun wind troy bailis replica)...

...upam da ji ne bo treba prestati kakih testov kakovosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor bo (še ni bo pa v kratkem cbr600 ali zx6r)

Sprva sem gledal model 84 ampak se mi po opisih ni zela bistvena razlika v primerjavi z 62 zato sem se odločil za ta model.

A se bi še dala najt kakšna druga čelada ki bi za podobno ceno ponujala večjo varnost.

Pa še vprašanje.. kje se najbolj splača kupit čelado in ali je v mb kakšna dobra moto trgovina z razmerjem dobra kvaliteta/nizka cena? Lahko tud pm če je oglaševanje prepovedano.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to velja le, če iščeš za skuter al pa doma za televizijo gledat z njo. Sicer pa ti toplo priporočam, da probaš našparati malo več evrov, ali pa starše/babico nažicaj, da ti dajo kaj zraven. resno.

Za skuter sem iskal ja.. Zaj sn kupo za 29.000 Nolanko z popustom..

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor bo (še ni bo pa v kratkem cbr600 ali zx6r)

Sprva sem gledal model 84 ampak se mi po opisih ni zela bistvena razlika v primerjavi z 62 zato sem se odločil za ta model.

A se bi še dala najt kakšna druga čelada ki bi za podobno ceno ponujala večjo varnost.

Pa še vprašanje.. kje se najbolj splača kupit čelado in ali je v mb kakšna dobra moto trgovina z razmerjem dobra kvaliteta/nizka cena? Lahko tud pm če je oglaševanje prepovedano.

Hvala

Joj, človek se se špilat, n62 je tam do hitrosti 140km/h, je navadna plastika, n84 je brizgana plastika, n88 ima VPS senčilo, vložek proti megljenju, ter boljo prezračevanja, ima tudi snemljivo notranjost.

Evo N62:

http://www.nolan.si/nolan.php?cid=1_5

pa še N84:

http://www.nolan.si/nolan.php?cid=1_4

Če si v dilemi pokliči na uvoznika, Compaco, pa ti po prijazen striček vse razložil .)

P.s.: Če pa res hočeš poceni čelado, ti ap priporočam moji dve čeladi .) , so kot novi :OK: (Linke imaš v podpisu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala dex..

saj ne da svoje glave ne cenim za 400€ ampak ali je potem res takšna razlika med n94 in n84/62

.. oky hrupnost, rosenje, odzračevanje.. so nekatere prednosti ampak kaj pa sama varnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med čeladama je precejšnja... drugače pa najbolš da greš v trgovino in probaš..

drgač pa je v lj tud kmc močno založen z nolan čeladami, lahko rečem da razen compaca nima noben drug več čelad nolan na zalogi:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala dex..

saj ne da svoje glave ne cenim za 400€ ampak ali je potem res takšna razlika med n94 in n84/62

.. oky hrupnost, rosenje, odzračevanje.. so nekatere prednosti ampak kaj pa sama varnost?

Kot da sprašuješ ali je 1000 ccm SS motor močnejši od 600ccm SS motorja. Ja, je, in razlika je očitna...

Poizkusi imeti obe čeladi na glavi... material je boljši, aerodinamika je boljša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30k Sit za čelado na takem motorju ni nič. Če si dal toliko za motor lahko zbereš še nekaj pa si kupi pravo čelado ker ti bo kmalu žal verjemi, tudi sam nisem verjel takim besedam starim mačkom na motosvetu pa potem po izkušnjah vidu da sem se prekleto uštel.

Saj ni potrebno dajat 200 tisoč za čelado če ne misliš nevem kako dirkat. Kupiš eno dobro za 200-250€ pa je stvar super

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ m@dness

Obe čeladi, N84 in N62, sta prestali enako zahtevne varnostne preizkušnje, skladno s homologacijskimi zahtevami pravilnika ECE 22/05. Res je tudi, da sta obe čeladi izdelani iz brizganega polikarbonata Lexan, ki je sposoben prenesti udarce, je odporen proti UV žarkom in se stara počasi. Vendar pa se čeladi med sabo pomembno ločita po namenu uporabe. N62 je namenjena doseganju manjših hitrosti, mestni vožnji. In ker mestna vožnja pač ne pomeni takšnih obremenitev, kot recimo športno preganjanje in vožnja pri večjih hitrostih, je lahko školjka oblikovana tako, da gladko zdrsne na glavo, kar je še zlasti pomembno pri pogosti rabi čelade. Manjšim hitrostim primerno so prilagojeni tudi vizir, tesnila, prezračevanje, ergonomija notranje školjke… Pri večjih hitrostih postane takšna čelada glasna, utrujajoča, vanjo lahko zoprno piha, … Udobno počutje v čeladi pa je ključnega pomena za prijetno in varno vožnjo!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore, motor bo sicer letnik 99 tako da bom na koncu z vsemi stroški skupaj nekje na pozitivni nuli vem pa tudi da glih pri teh stvareh nebi smel gledat na denar.. ampak sem nažalost tukaj omejen.

Mislim da bom na koncu le lastnik modela n84, mogoče tud shark RSF2 bom vido katera se mi bolje prilega.

N94 je res prevelik zalogaj mogoče pade celo s800 če bi si jo drznil kot laik primerjat z n84.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kako je s primerjavo z N84, ker slednje nismem nikoli uporabljal, ima pa S800 punca in je kar zadovolna. Tudi pri večjih hitrostih nima nobenih pripomb, da bi v čelado kaj pihalo, ali da bi le ta bila pretirano glasna, ipd.. Sva pa vzela v njenem primeru S800 zato, ker sva poskusila precej čelad, tudi N84 in RSF2i, eno HJC, pa je bila S800 edina, ki se je res lepo prilegala glavi.

Če se boš odločil kupit čelado Shark, bi jaz na tvojem mestu vseeno reskiral nekaj denarja več in vzel RSF2i, če ti bo ok, ker gre le za kompozitno čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno mislim, da je blagovna znamka rahlo nepomembna pri nakupu čelade, Je pa res, da ima vsaka čelada svoj "kroj", in ne paše vsdaki glavi. Jaz osebno, sm se uštel, in si kupil popolnoma neprimerno čelado, in bil z njo taaako nezadovoljen da je groza. kljub temu da je na vzporednih testih klap čelad zmagovala. No, tega lonca, ne priporočam nikomur. Med mučnimi vožnjami s to čelado, sem razvil teorijo, ki pravi, da so čerlade narejene za nošenje, in ne za padanje. občutek imam, da najcenejši polokarbonatni olupek, reši glavo le za odtenek manj učinkovito kot najhujša race reploka otmljenih japonskih čelad. Vem da je padec al pa, bog ne daj, karambol, rezlog za nošnjo čelade, vedar, nosimo pa jo po nekaj ur na furo. in takrat se pokaže, ali si kupil prav. Vzami si čas, in izberi pravo!! Tisto ki ti lepo sede na glavo, okrog temena na vrg glave in ličnice...na vSe bodi pozoren, prede4n odšteješ dinarčke. Z napačno, je vožnja teror.

Zanima me, če kdo vozi Shoei Multitec? Sam trnutno uporabljam integralno čelado, pa mi je (dober) klap še vedno želja.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no cartMAN jest se a tuki tut slučajno nebi strinjal s tabo... znamka čelade je še kako pomembna zadeva pri nakupu...

ker tut če gledaš isti kvalitetni razred čelad pr različnih firmah lahko ugotoviš velike razlike tko pr izdelavi, udobju teži. Tko da več dnarja već muzke. pa z dnarjem pr čeladi ne plačaš samo firme ampak dejansko plačaš kvaliteto.

če pa ne verjameš pa lahko prideš h men v trgovino pa ti pokažem razliko v kvaliteti za prbližn isto ceno.

LP, vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej vito prosim če mi svetuješ recimo 3 modele čelad res vredne svojih recimo cca 200€

Gre za cestni motor.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko ti svetujem 3 modele zdej, pa še reklamo bi delal sam mislm pa da je n84 definitivno vredna svojga dnarja (214 euro za osnovn model res ni tak dnar da nebi mogu prežvet). drgač pa čelada ti more pasat na glavo kokr kol pogledaš in dražja kot je čelada bolj "sede" na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no cartMAN jest se a tuki tut slučajno nebi strinjal s tabo... znamka čelade je še kako pomembna zadeva pri nakupu...

ker tut če gledaš isti kvalitetni razred čelad pr različnih firmah lahko ugotoviš velike razlike tko pr izdelavi, udobju teži. Tko da več dnarja već muzke. pa z dnarjem pr čeladi ne plačaš samo firme ampak dejansko plačaš kvaliteto.

če pa ne verjameš pa lahko prideš h men v trgovino pa ti pokažem razliko v kvaliteti za prbližn isto ceno.

LP, vito

No, ja. nemaram o blagovnih znamkah, ker nisem plačan za reklamiranje, in nočem postavlajt principelnih ugotovitev kot "pod 400€ je vse en Q" ali pa, "to je čelada!! je bla 800€!!!"

Ampak, ker bi rad razjasnil, da ne blefiram, bom napisal takole. ponosil in razbil sm že kar nekaj čelad, in vem, da denar ni vse. če ti čelada na glavi ne stoji, pač ni zate. Jaz osebno shoei rx 1000 ne morem nosit. Xlite za 350€ mi je na glavo sedel precej precej bolje. a je shoei bolši? zame ne. kolega ima glavo malo specifične oblike, lahko nosi samo AGV. njemu agv za 200€ sede bolje kot najdražji Arai. a je arai zanj bolši? nevem. ne verjamem. sam tenutno nosim suomy gun wind, ki je stal na razprodaji 250€. čelada je obložena s coolmaxom, ima odlično prezračevanje in je fantastično zbalansirana. pa je bla komej 250€. Več denarja več muzike, je precejkrat vzeto iz konteksta.

Pomembno je, da si človek kupi pravo stvar za svoj denar. če je HJc ali NZI al AGV ali Arai Shoei Nolan.... ni pomembno.

V katero trgovino lahko pridem poghledat?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smem reklame delat, sam mislm da boš med mojimi posti lahko enostavno najdu kje delam.

Pa mislm da sva se mal narobe razumela, jest namreč tut nočem delat neke raklame pa še manj anti reklame, pa tut napisal sem da je najbl važn kako komu sede čelada na glavo.

ti si pa napisal primerjave med dobrimi pa zlo dobrimi čeladami.

jest sm pa mel v mislih čelado znamke XXXX (število x-ov je naključno) k ma ceno navito v bm kvaliteta pa tut prbližn ni na takem nivoju.

Akcijske čelade so pa spet neki druzga tko da ne metat tega v isti koš.

pa brez zamere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest namreč tut nočem delat neke raklame pa še manj anti reklame

No pa si naredu reklamo, ker vem kaj prodajaš, če gledam post zgoraj, zdej mi pa povej, če imaš kej "SKONTO" :grim :? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!