Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

2 m@dness

Kaj pa tole to?? Lazer

Po oceni sodeč še zdaleč ni slaba.

Če se motim, pa naj drugi kaj več napišejo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ VK21:

hehe nit prbližno ničesar ne zamerim. Smo ba isti strani. Namen je bil opozorit, da cena še zdaleč ni 100% kredibilen pokazatelj kvalitete. Prepričan sem, de mam eno XXXX trud jaz, doma na polici....

@ M@adness, ne se zaletet, in kupit čelade v prvi štacuni. pomeri vse, brez predsodkov, in natančno opazuj.

sam to sm mel namen povdarit.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za pomoč.. moja odločitev je že skoraj dokončna - n84

upam da se mi bo vsedla na bučo, če ne bo pa verjetno shark s800.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartMAN lepo da isto mislva:)

drgač pa smo mel dons eno punco v trgovini, k ji ni sedla na glavo x801, x701 niti x601 tko da je ona verjetn ena tistih k so ji nolanke zanč:) ker dejansko nima kej z njimi počet:)

Ja čelado je pa treba ornk sprobat pred uporabo, ker k je čelada enkrat rablena je ne bo več noben zamenjou za novo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes kupu novo nolanko n102, kot darilo pa dobu še n-com basic kit :OK: seveda, sem jo takoj stestirau in moram povedat, da bolj zadovoljen neb mogu bit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr si izkoristu akcijo :D

jest je pa ne bom, ker mam že polno kapo montaž teh opevanih basic kitov... sem deluje pa res zlo dobr :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera se vam zdi primerna? Zanima me znamka in pa seveda tudi cena...

Malo sem brskala po prejšnjih temah in vidim da imate nekateri tudi čelado za cca. 250 EUR. Se vam to zdi varno?? Ker sama trenutno gledam čelade, katerih cen se gibljejo okoli cca 450 EUR.. Manj se mi zdi, da skoraj ne mora biti varna.. ali pa se motim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj ti kr ena bajkerca preberi si temo Čelade - splošno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da čelada za 200 evrov ni varna, ona za 500 pa je? Tudi, če je za 1000 evrov, ti nič ne hasne, če ni na glavi... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

več kot 40jurjev za čelado dam nikoli.

kaj pomaga ,,pisker,, za 200jurjef, ko pa je kombinezon le usnjen in ne kompoziten!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vsak ma svojo teorijo. Jaz ti lahko po lastnih izkušnjah povem, da ko sem lani priletel s hitrostjo 80km/h (+pospešek pri centrifugalni sili) direktno na glavo :headbang: , ti verjetno danes nebi mogel dati nasveta, če nebi imel čelade visokega razreda.

Čelada je opravila svoje delo, tako da nism imel pretresa možgano, kaj šele kaj hujšega, HVALA BOGU

verjetno bi se kaka poceni lupina razpolovila...

Zato predlog: čelada, obvezno kompozitna (kevlar-karbon), pazi na velikost, pa še moja izbira AGV Titanium Gothic Yellow :OK:

Pa srečno vožnjo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, če bi ostale čelade ne bile varne, verjetno ne bi dobile potrebnih certifikatov... Prvi pogoj pa ti je, da lepo sedi na glavi, pripeta. Glede cenovnega razreda pa tako, če imaš le 200 Eurov, si ne boš mogel privoščiti nekaj za 500 Evrov... Mislim, da v temi o čeladah kar precej piše, preberite si od prve do zadnje strani. Pa kak test na motorradovi strani si preberite, niso le kompozitne najbolj varne...

Sem padel z obema vrstama (plastična in kompozitna), pa sta obe opravili svojo nalogo. Tako, da če si lahko privoščiš, kupi nekaj iz višjega ranga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam nolanovo n102, kupu včeraj in glede na to, da je vrh nolanove ponudbe, predvidevam, da je dovolj dobra...no, upam, da mi ne bo treba nikoli preizkusit, česa je zmožna :blink: v glavnem o tem je blo veliko povedano v veliko temah že, tako, da se tam malo pozanimaj...kupi pa največ, kar finančno zmoreš...pri življenju ne smeš nikol šparat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst rajs sparam pr motorju kot pri opremi.

Razlika med dobro in slabo celado je pac v rosenju, pihanju, glasnosti in v primeru padca.

Moj primer: Nosim Schuberthko Concept. Ko je mraz, rahlo odprem vizir in ni sans, da bi se mi rosila, glasna ni prevec, uporabna pa zelo. Ni pa najcenejsa.

Ko te ujame ornk nevihta, pa ko je mraz al pa kaj podobnega, ti lahko pomaga le kakovostna oprema. Kakovost se pa vecinoma placa. Zal.

Kot se rece po motoristicno: Ni slabega vremena, je le slaba oprema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera se vam zdi primerna? Zanima me znamka in pa seveda tudi cena...

Malo sem brskala po prejšnjih temah in vidim da imate nekateri tudi čelado za cca. 250 EUR. Se vam to zdi varno?? Ker sama trenutno gledam čelade, katerih cen se gibljejo okoli cca 450 EUR.. Manj se mi zdi, da skoraj ne mora biti varna.. ali pa se motim???

Ne vem no..

Xlite X-601 START je npr 259EUR, pa sem 99% prepričan, da ni nič manj varna kot še enrat dražja sestrica X-801RR. Ima pa verjetno druge pomankljivosti, kar se tiče aerodinamike, udobja, ipd..

Ni vse samo v ceni. Za 250EUR se dobi že solidne kompozitne čelade, ki so zagotovo dovolj varne .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zanima me znamka in pa seveda tudi cena...

... čelado za cca. 250 EUR. Se vam to zdi varno?? Ker sama trenutno gledam čelade, katerih cen se gibljejo okoli cca 450 EUR... ali pa se motim???

Pametno vprašanje ob pravem času!

... direktno na glavo :headbang: , ti verjetno danes nebi mogel dati nasveta, če nebi imel čelade visokega razreda.

Čelada je opravila svoje delo, tako da nism imel pretresa možganov, kaj šele kaj hujšega, HVALA BOGU

verjetno bi se kaka poceni lupina razpolovila...

...: čelada, obvezno kompozitna (kevlar-karbon), pazi na velikost...

Pa srečno vožnjo!!

fast-boy! S teboj se popolnoma strinjam!

Ne vem no..

Xlite X-601 START je npr 259EUR, pa sem 99% prepričan, da ni nič manj varna kot še enrat dražja sestrica X-801RR. Ima pa verjetno druge pomankljivosti, .....

Dex! Te cenim kot motorista, ampak tisti 1 % je pa od hudiča pomemben!

Moje mnenje & prepričanje!;

1) Čelada NUJNO KOMPOZIT & KEVLAR & KARBON.

2) Zelo pomembna je velikost. (Ob nenadnem sunku, ti ne sme plesati levo - desno)! Pazi na pas za zapenjanje da ti trak z lahkoto ne zleze preko brade!!! Zelo, zelo pomembno!!!

3) Oblazinjenost (ki pa je pri vsaki čeladi nekoliko drugačna). Zavisi od lastnih želja, potreb in izkušenj.

Kdor teh dejstev ne verjame, naj vpraša Pintarja ali Kompareta!!!

Jaz osebno čelade za manj kot 400 EUR, še na glavo ne poveznem, pa kljub temu, da pekleto šparam.

Ker... Imam se rad!!!

Pintar je nekoč na predstavitvi čelad izjavil:

"Kdor pravi, da je draga čelada draga samo zaradi znamke, mu dokažem, da ni res!!!

Jaz mu popolnoma verjamem! Celo prepričan sem v to.... To lahko dokaže "moja glava"!!!

Kr ena bajkerca!

Pa srečno pri izbiri najpomembnejše opreme - ČELADE!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje mnenje in prepričanje je kar pravilno, s tem da sam vseeno mislim, da tudi nekatere čelade ranga 250 - 300eur, kot je npr X-601 nudijo enako kvalitetno zaščito kot tiste dražje. Vsaj tako sem razumel kompija, ki je večkrat podajal primerjave med različnimi modeli X-lite in Nolan, pa je vedno povdarjal, da je varnost pri vseh teh čeladah malce višjega ranga nevprašljiva. Da se razlike v ceni pokažejo drugje. In moram reči, da mu kar verjamem. Vsekakor se pa ne da trdit, da je vsaka čelada v rangu 250eur dobra.. Zagotovo se dobi tudi manj kvalitetne izdelke, tudi glede varnosti, sploh če jih primerjamo s čeladami najvišjega ranga. Ampak pri izpostavljeni X-601 pa mislim, da o tem, da ne bi bila varna, ni nobenga vprašanja.

Bo mogoče še kompi dodal kak komentar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera se vam zdi primerna? Zanima me znamka in pa seveda tudi cena...

Malo sem brskala po prejšnjih temah in vidim da imate nekateri tudi čelado za cca. 250 EUR. Se vam to zdi varno?? Ker sama trenutno gledam čelade, katerih cen se gibljejo okoli cca 450 EUR.. Manj se mi zdi, da skoraj ne mora biti varna.. ali pa se motim???

Nešparaj pri čeladi,moj nasvet Schubert C-2 žena ima že 4-to čelado in šele zdaj je zadovoljna .Sam vozim od leta 1996 Schubert,lani sem kupil tretjo.Perfekna čelada,zelo vredu: zračenje,nerosi,odznotraj dodatni temni vizir,ki ga po potrebi spustiš ali dvigbeš med vožnjo s strani čelade, zelo dobra v dežju,možnost odpiranja prednjega dela med vožnjo po mestu ali ko je vroče na semaforju,vredu pri večjih hitrostih itd. itd.Odločitev je tvoja ali bo pravilna boš videla s časom,moj nasvet je sigurno utemeljen,če ti izkušnje kaj pomenijo motor sem vozil že takrat,ko se je še vozilo v ledrastih kapah le malo kdo je imel čelado saj sploh ni bila obvezna. :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klik

a ima kdo mogoče izkušnje z to čelado ali vsaj to znamko?

ker znižanje je res hudo..

p.s.: hvala za link No_Body

Prvič slišim za to firmo, sam osebno ne bi kupoval ene nepoznane firme

No, sem našel temo o tej firmi, na tretji strani foruma oprema ;)

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=3550

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: no ja...ne vem...človek pri takih zadevah precej pride v dvome :blink: zakaj? hja... 2000€ motor, 2000 pa oprema? :blink: potem pa pomisliš...kaj pa če...?

nikol ne moreš rečt, zdej mam pa dovolj varno opremo, če ti je pa vseeno za take "malenkosti", je pa itak vseeno, kolk zapravš na seb.

v glavnem js sm se najprej precej obotavljav glede nakupa čelade...najprej sm reku nekje 150€, potem sm reku, bom kupu preklopno pa sm se omejiv na 200€ no nazadnje sm izkoristu prilko in vzeu še zadnjo n102 s police za 280€, ker sem se vsakič, ko sem meu pomisleke, spomnu na razne izkušnje in pripovedovanja o padcih, poškodbah itd.

moram rečt, da mi ni žou, sam pa mislim, da čelade recimo istega proizvajalca s ceno več kot 300€, ne ponujajo toliko več varnosti ampak toliko več udobja...moje mnenje... in za čeldao več kot 250- MAX 300€ ne dam, ker verjamem, da je dovolj varna, zaenkrat pa mi ponuja več kot dovolj udobja...zame

250-300 evrov je pa spet relativno, recimo nolanke so iz lexana, x-lite so pa kompozitne, pa ravno tako dobiš x-lite že za 260€

v glavnem človek se mora odločit sam...vsak ma drugačna stališča in vsak malo drugače gleda na to, je pa res, da se največ naučiš iz izkušenj in ne samo iz besed .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja kak poseben prijem za montažo protivetrne zaslonke pri X-Lite 601?

Sam sem odstranil blazinico pri licu in hotel s strani "zapeljat" zaslonko pod rob čelade...

Toda ob res majhni sili se mi je vtrgal šiv ki drži skupaj mrežico in plastičen rob... :headbang:

Ne vem al sem bil res premalo nežen, al kak kitajček slabo opravil svoje delo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kdor teh dejstev ne verjame, naj vpraša Pintarja ali Kompareta!!!

Jaz osebno čelade za manj kot 400 EUR, še na glavo ne poveznem, pa kljub temu, da pekleto šparam.

Ker... Imam se rad!!!"""

Veš, mislim da se motiš. Če se precej voziš, al pa hitro voziš, poceni čelade tako ali tako neboš dolgo nosil. pa ne zato, ker bi z glava kam udaril, bog nedaj, ampak zato, ker (pre)poceni čelade uničujejo veselje pri vožnji. če se počasi kotališ, in voziš v koloni (kar počne približno 50% slovenskih motoristov, izjeme prosim da name ne popizdijo preveč), ti ni treba imeti nevem kakšne race replice. sam sem si hud helmet kupil, ker sem pri cenejših odkrival specifične pomanjklivosti.

Glede varnosti pa takole. u lajfu sm poril po nekaj grabnih, in preživer eno konkretno srečanje z izsiljevalcem prednosti. takrat sem imel na glavi najcenejši pisker na trgu. ker dinarčkov enostavno ni bilo, sem imel polikarbonaten italjanski izdelek, za prvo silo. z njo sem razbil steklo in rob strehe, moja buča pa ni doživela niti buške ali odrgnine. najbrž je imela prste malo vmes tudi gospa sreča, vendar udarec je prestregla zelo poceni čelada.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo hvala vsem za pomoč, moje dileme so se končale..

kupil agv daystar (kevlar) znižano na 160€. prvi občutki so oky, mislim in upam da mi bo vredu služla.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!