Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

@kompi:

na nolanki n102 se mi je že po drugem dnevu odlepila in odtrgala gumica tam, kjer je priterjen ta del, ki se dvigne. tist delček gumice mam doma, sam je nisem še skušau nalepit, ker vem, da ni priporočlivo uporablat raznih snovi na čeladi. me zanima kakšno lepilo je uporabljeno drugač.

post-12378-1176403805_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, se zgodi tudi najboljšim. :slap:

Tesnilo pri mehanizmu vizirja je samolepilno. Nikar ga ne lepi s kakšnim lepilom. Na PM mi lahko javiš svoj naslov in poslal ti bom novo tesnilo, lahko pa mi tudi dostaviš čelado in v minuti ti ga bom zamenjal z novim.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

A je kdo gledal cene čelad v Hein-Gericke? :eek:

npr. Arai RX Corsair pri nas 799€, tam pa 499€ !!

pa kaj se pri nas norca delajo?!!

potem X-LITE 601 pri nas 319€ tam pa 189€ !

Očitno bo treba po čelado v Beljak, sicer mam že pri nas naročeno arai-ko, ampak bom naročilo odpovedal, ker grem rajši na en izlet, pa še precej prišparam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

A je kdo gledal cene čelad v Hein-Gericke? :eek:

npr. Arai RX Corsair pri nas 799€, tam pa 499€ !!

pa kaj se pri nas norca delajo?!!

potem X-LITE 601 pri nas 319€ tam pa 189€ !

Očitno bo treba po čelado v Beljak, sicer mam že pri nas naročeno arai-ko, ampak bom naročilo odpovedal, ker grem rajši na en izlet, pa še precej prišparam :OK:

Poglej še 1x. Ti si gledal Angleško stran, kjer so cene v FUNTIH!!!

Drugače so pa enake kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še 1x. Ti si gledal Angleško stran, kjer so cene v FUNTIH!!!

Drugače so pa enake kot pri nas.

:blush: UPS! Sem glih opazil, da so cene v funtih :headbang: :headbang:

pol bom pa vseeno kar pri nas vzel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav Grexova G06II v osnovi ni pripravljena za uporabo vložka proti meglenju, ga lahko z menjavo vizirja vgradiš na čelado. Nov vizir, odporen na praske, z UV zaščito in pripravljen za uporabo vložka proti meglenju stane 6.120,- sit/€ 25,54, vložek proti meglenju pa 3.840,- sit/€16,02.

Grexova čelada G06II žal ni pripravljena za uporabo Sunaxovega senčila.

Lp, Boris Kompare B)

Tudi jaz imam enako čelado in bi rad zamenjal vizir za takega ki je pripravljen za uporabo vložka proti meglenju, pa me zanima kje v Ljubljani se dobi ustrezen vizir in vložek??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi jst dubu lisice(brez puha) da bi z njo lahk priklenu čelado

aja, nebi glih kradu polciji :alien1:

že v redu, mi je grčar povedu

tenks :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi jst dubu lisice(brez puha) da bi z njo lahk priklenu čelado

aja, nebi glih kradu polciji :alien1:

V skrajni sili kupi une puhaste, in daš tisti pliš dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

g.BORIS KOMPARE-kompi

Najlepša hvala za hitro in kvalitetno popravilo ter pregled moje X-LITE 601.Zelo sem zadovoljen z vašim odnosom do nas ki uporabljamo izdelke NOLAN.Pohvalil bi pa tudi trgovino GAMACENTER v BTC hala A v LJ. kot tudi vse zaposlene v njej.Ker je bila čelada za na servis sem jo pustil v dotični trgovini,poskrbeli so za dostavo v Velenje,dobil sem jo tudi nazaj iz Velenja,poklicali so me da je čelada prispela.Šel sem po čelado,vprašam trgovca koliko sem dolžan za popravilo in transport.Veste kaj je bil odgovor:!!!!!!!!!! NIČESAR NISTE DOLŽNI !!!

KAJ NAJ REČEM.MOJ :worship: VSEM KI ZASTOPATE ZNAMKO NOLAN ter vam želim še veliko uspehov.

L.p. Zlatko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje,

čelada me tišči na določenem mestu, kjer je stik vizirja na čelado.

Probal sem že z večjo številko pa je isto.

A se da kako čelado raztegniti ali stisniti oblogo znotraj ali kaj drugo?

Glave zaenkrat ne mislim menjati :D

p.s.

nisem prebirel postov nazaj tako da se opravičujem če je že kaj napisano

v zvezi z tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z zrcalnim vizirjem, na cesti naj bi bil prepovedan za voznika, kako pa je za sopotnika? Je tudi zanj nošenje kaznivo? Kakšna je sploh kazen za ta prekršek?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem prebirel postov nazaj tako da se opravičujem če je že kaj napisano

v zvezi z tem.

Tudi jaz se opravičujem tebi, ker ti ne bom šel pisat tistega, kar je že napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

g.BORIS KOMPARE-kompi

Najlepša hvala za hitro in kvalitetno popravilo ter pregled moje X-LITE 601.Zelo sem zadovoljen z vašim odnosom do nas ki uporabljamo izdelke NOLAN.Pohvalil bi pa tudi trgovino GAMACENTER v BTC hala A v LJ. kot tudi vse zaposlene v njej.Ker je bila čelada za na servis sem jo pustil v dotični trgovini,poskrbeli so za dostavo v Velenje,dobil sem jo tudi nazaj iz Velenja,poklicali so me da je čelada prispela.Šel sem po čelado,vprašam trgovca koliko sem dolžan za popravilo in transport.Veste kaj je bil odgovor:!!!!!!!!!! NIČESAR NISTE DOLŽNI !!!

KAJ NAJ REČEM.MOJ :worship: VSEM KI ZASTOPATE ZNAMKO NOLAN ter vam želim še veliko uspehov.

L.p. Zlatko

Malenkost SENIOR-Z! In hvala za laskave pohvale. Res nam veliko pomeni, če so naše stranke zadovoljne.

imam vprašanje,

čelada me tišči na določenem mestu, kjer je stik vizirja na čelado.

Probal sem že z večjo številko pa je isto.

A se da kako čelado raztegniti ali stisniti oblogo znotraj ali kaj drugo?

Glave zaenkrat ne mislim menjati :D

p.s.

nisem prebirel postov nazaj tako da se opravičujem če je že kaj napisano

v zvezi z tem.

Pristisk v predelu čela oziroma glavobol ponavadi pomenita, da da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki tvoje glave.

Čelado sicer težko raztegneš, lahko pa ti nekateri specializirani prodajalci, z menjavo različno debelih in trdih blazinic, do neke mere uravnajo, kako tesno naj sede čelada na obraz. Obrni se na svojega prodajalca in preveri ali tudi za tvojo čelado obstaja možnost fine nastavitve oblike in velikosti.

Zanima me kako je z zrcalnim vizirjem, na cesti naj bi bil prepovedan za voznika, kako pa je za sopotnika? Je tudi zanj nošenje kaznivo? Kakšna je sploh kazen za ta prekršek?

lp

Uporaba metaliziranih in zelo zatemnjenih vizirjev pravzaprav ni izrecno prepovedana. Pravila govorijo le o tem, da mora imeti motorist zagotovljeno dobro preglednost. No, saj to je pravzaprav logično. Če se boš npr. ponoči vozil (tudi v avtomobilu) s sončnimi očali in te bo ustavil policist, mu boš dal več kot dober razlog za zgago. V sončnem vremenu, pa je uporaba sončnih očal povsem običajna.

Torej, zelo zatemnjeni in metalitzirani vizirji so primerni za uporabo samo ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metalitziranih vizirjev nikoli ne uporabljaj ponoči, v slabem, v deževnem, v meglenem in podobnem vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna. In obratno: v primeru dnevne vožnje, v zelo svetlih vremenskih pogojih (zelo močna sončna svetloba) je uporaba zatemnjenih/metaliziranih vizirjev ali očal priporočljiva, če ne že nujna, za zmanjšanje utrujenosti oči med vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pristisk v predelu čela oziroma glavobol ponavadi pomenita, da da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki tvoje glave.

Hvala kompi,

problem sem rešil sam z s tiskanjem polistirena na 2. točkah kjer me je tiščalo

in kaj se je zgodilo sedaj - čelada mi je skoraj prevelika, tako da ni vedno problem v velikosti čelade.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

čelada X-Lite 701, ki sem jo preizkusil ta konec tedna (760 km), je fantastična. :OK: :worship:

Na temenu je dovolj široka za mojo krompirjasto glavo, oblazinjenje je vrhunsko, prezračevalniki dobri.

Zanima pa me, če je možno protivetrno zaslonko dobiti v usnjeni ali kakšni drugi varianti, saj originalna zaslonka pri bolj pokončni drži prepušča preveč zraka. Pri višjih temperaturah mogoče ne bo toliko moteče, trenutno pa ni preveč prijetno (kljub podkapi).

Še enkrat - odlična čelada, ki je po mojem mnenju vredna svojega denarja.

post-13338-1177225278.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem.

Sm se odloču, da po prebiranju tega foruma dodam še jst svoje mnenje. :)

Imama čelado Airoh SV-55 (preklopna). Čelada je do 80 Km/h solidna. Preklopni sistem deluje dobro in tudi senčnik ni slab. Ko pa se z motorjem pelješ 100Km/h pa je čelada za znoret glasna. :angry: Piha in žvižga, tako da je skoraj nevzdržno.

Lani sem vozil Virago-ta. Tam je bilo še dokaj vredu, letos pa sm nabavu ER-5 (naked), tu pa je čelada primerna samo za mestno vožnjo.

Zaradi opisanih težav se odločam za nakup nove čelade. Prebral sem dosti strani na tem forumu in sedaj se odločam (mojim financam primerno :( ) med čaladama Nolan N84 in Shark RSF2i.

Kaj je bolj primerno za moj tip motorja? :hmm: Vozim do hitrosti max. 140Km/h (zelo redko več) in imam na splošno bolj umirjeno vožnjo. Vendar pa, če dodam plin ne bi rad imel žvižganja in piskanja v čeladi.

@kompi:

Ali je N84 primerna za nakedBike?

LP Jernej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

čelada X-Lite 701, ki sem jo preizkusil ta konec tedna (760 km), je fantastična. :OK: :worship:

Na temenu je dovolj široka za mojo krompirjasto glavo, oblazinjenje je vrhunsko, prezračevalniki dobri.

Zanima pa me, če je možno protivetrno zaslonko dobiti v usnjeni ali kakšni drugi varianti, saj originalna zaslonka pri bolj pokončni drži prepušča preveč zraka. Pri višjih temperaturah mogoče ne bo toliko moteče, trenutno pa ni preveč prijetno (kljub podkapi).

Še enkrat - odlična čelada, ki je po mojem mnenju vredna svojega denarja.

Zelo sem vesel, da ti nova čelada ustreza! :OK:

V osnovi je za čelado X-701 predvidena le mrežasta protivetrna zaslonka. Za druge modele čelad pa so na voljo tudi takšne iz usnja. V ponedeljek se bom malo poigral in preizkusil ali je katero možno vgraditi tudi v tvojo čelado. Če mi uspe jo pošljem na dolenjsko.

@kompi:

Ali je N84 primerna za nakedBike?

LP Jernej

Je! N84 je namenjena tudi za vožnje z naked motorji. Vendar pa bi ti toplo priporočal, da si še pred nakupom vzameš nekaj časa in jo preizkusiš na svojem motorju. Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da preklopna čelada (n 102) ni primerna za naked, posebej, če nimaš spredi na motorju stekla?

Ima še kdo izkušnje z Shark RSF2i? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ sota

Precej motoristov z naked motorji je zelo zadovoljnih z N102. Jim pač ustreza uživaška narava te čelade.

Počutje na motorju je v veliki meri odvisno tudi od krogotoka zaraka na motorju, načina vožnje, postave šoferja, občutljivosti na hrup … Vetrobransko steklo na motorju pa se je že večkrat izkazalo prej za motnjo, kot pa zaščito. Vrtinčenje zraka, ki ga lahko povzroči vetrobran, zna biti včasih hudo neprijetno.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da preklopna čelada (n 102) ni primerna za naked, posebej, če nimaš spredi na motorju stekla?

Ima še kdo izkušnje z Shark RSF2i? :hmm:

jaz imam rsf2i kot drugo čelado. uporabljam jo predvsem pri vožnji v službo, za daljše ture pa preferiram arai condor.

skratka: rsf2i, zelo dober pregled in zračenje (nikoli se ne rosi). je pa definitivno težja (po občutku) kot araika in glasnejša. Bom takole rekel, za araiko sem dal 2x več denarja kot za sharkico, pa slednja ni 2x slabša! vredna svojega denarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!