Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Se pravi da preklopna čelada (n 102) ni primerna za naked, posebej, če nimaš spredi na motorju stekla?

Ima še kdo izkušnje z Shark RSF2i? :hmm:

Jaz imam RSF2 Race - v bistvu enaka čelada, le da ma pralno podlago in mislim da nekoliko drugačno zračenje (zadnjih zračnikov ne moreš zapirat).

Vozim Hondo Transalp s povišano šipco - kaj naj rečem, čelada je dokaj glasna pri hitrostih nad 80-90 km/h, vendar ne vem ali je vzrok v sami čeladi ali v toku zraka :hmm: .

Preden sem jo kupil sem se dobro pozanimal o njej, vedel sem da ni ravno najbolj tiha, žal pa takrat še nisem imel motorja, da bi jo prekusil na motorju. Mi je pa od vseh, ki sem jih probal (probal pa sem vse razen Shoei & Arai), najbolje pasala na glavo :OK:

Zaenkrat sem z njo zadovoljen, občutek na glavi je zelo dober, le glede hrupa bi imel kakšno pripombo. Če bi zdaj kupoval čelado, bi jo vsekakor šel preizkusit s svojim motorjem - mogoče na tvojem nagcu hrup ne bo takšen problem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v petek s sodelavko imel en pogovor o otrocih. Povem, da je za prvi rojstni dam moj mali dobil akomulatorski štiricikel, pa da se veselo vozi okoli. Seveda s kolesarsko čelado. Se še pohvalim, da ga bom vzgajal v tem duhu, da ko bo motorist, bo čelada samoumevna. Pa veste, kaj je rekla? ''Saj ti čelada ne koristi, če se zaletiš z 200/uro''... Sem ji odvrnil, da če jaz pri svojem padcu pri 160/uro ne bi imel čelade, ne bi bil živ. Pa je rekla, da sem pač imel srečo. Srečo ja,- da sem jo imel na glavi. Pa ni treba velike hitrosti za najhujše,- kolega je pri 50/uro imel srečanje z znakom, ki se je žal končalo tragično- imel je jet čelado (z obrazom v štango znaka). :( Zato, fantje in dekleta: uporabljajte čelado, če je preklopna pa naj bo med vožnjo zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da preklopna čelada (n 102) ni primerna za naked, posebej, če nimaš spredi na motorju stekla?

Ima še kdo izkušnje z Shark RSF2i? :hmm:

Jaz.. :angry:

Ko sem kupovala sem probala Shoei, ki mi ne gre na glavo, z Nolanke sem ravno šla in sem hotela kaj drugega, vzela sem Shark... ne vem več katero (zdi se mi da je bila 2. najdražja), in ker ti ne pustijo je probat na motorju in je tam delovala OK, sem jo vzela.. čez nekaj km ugotovila, da mi je premajhna, opcija je bila samo še menjava - in ker prodajalec ni imel nič več tkega, kar bi me zanimalo, sam jo zamenjala za Shark RSF2i - pred tem jo je imel tudi fant, ki je imel z njo zelo dobre izkušnje.

Jaz: čelada ni glasna (vsaj meni ne, ne vem ali zato, ker nisem še probala tišje, ali res ni tako glasna - je pa tudi res, da imam vedno spodaj podkapo, ki morda le vpliva na glasnost vsaj za malenkost)..

Je pa nekaj drugega, in sicer že pri 90km/h in sploh ko grem hitreje (110km/h +) čelada tako piska, da dobivam živčni zlom! :angry: :angry: Res je moteče to žvižganje.. je pa res, da ima svoje momente - včasih žvižga, včasih ne.. včasih samo za 2 minuti, včasih 15.. ne vem od česa je to odvisno!?!?

In poleg tega mi za znoreti prepihuje oči v čeladi, tudi ko zaprem vse zračnike.. Piha mi naravnost v oči.. rezultat 450 prevoženih km v vikendu so bile krvave oči.. tudi to je blazno moteče, posebno ko grem direkt iz postelje na motor in so oči še malo zaspane.. Tudi tu je res, da bolj ko je mrzlo zunaj, bolj mi piha in prej bom imela krvave oči - poleti jih torej še nisem imela krvavih, mi je pa vseeno pihalo not in me motilo..

na momente se navadim vsega tega.. na momente bi jo najraje zabrisala kam in šla po novo..

V glavnem jaz in Shark (vsaj RSF2i) nikoli več!

Nimam pa trenutno denarja za menjavo čelade :( A mogoče kdo ve, kako bi lahko vsaj približno ali vsaj malo rešila problem tega žvižganja in pihanja? Kdaj se mi zdi, kot da vizir ne tesni dovolj.. se da tu kaj narediti? Menjati tisto gumo ali kaj.. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve, kako bi lahko vsaj približno ali vsaj malo rešila problem tega žvižganja in pihanja? Kdaj se mi zdi, kot da vizir ne tesni dovolj.. se da tu kaj narediti? Menjati tisto gumo ali kaj.. ?

Glede pihanja, a maš v čeladi nameščeno protivetrno zaslonko? Ta zadevca v veliki meri preprečuje, da ti piha v čelado. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz.. :angry:

.... A mogoče kdo ve, kako bi lahko vsaj približno ali vsaj malo rešila problem tega žvižganja in pihanja? Kdaj se mi zdi, kot da vizir ne tesni dovolj.. se da tu kaj narediti? Menjati tisto gumo ali kaj.. ?

Tudi jaz sem imel težave z pihanjem v čelado, čeprav ima moja X-Lite 701 protivetrno zaslonko (iz mrežastega blaga). Na originalno sem pripel kos perforiranega usnja in težave ni več.

Žvižganje pa je verjetno odvisno od več faktorjev - hitrost, položaj glave, nasprotni veter ... Ko se pojavi ta zvok, poizkusi spremeniti položaj glave, pa boš kmalu ugotovila v čem je štos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pihanja, a maš v čeladi nameščeno protivetrno zaslonko? Ta zadevca v veliki meri preprečuje, da ti piha v čelado. .)

hm.. protivetrna zaslonka je tisto ob nosu? :krneki: če je to to, me je motla, ker se mi je zdelo da še bolj usmerja veter v oči :wacko: sicer sem tko obupana, da bi probala še 1x, a le bog ve kje se to zdaj nahaja.. :ninja: :ninja:

kar se žvižganja tiče pa - ja, sej probam spremenit položaj glave, včasih pomaga, včasih ne.. sicer pa se mi zdi, da je položaj glave dost "naraven" pri določeni pozi oz. stilu vožnje.. in mi je čudno držat glavo drugače, kot bi jo sicer.. vsekakor menim, da gre za handicap, ki ga nimajo vse čelade.. oz. tista, ki ga ima - not good..

i'll try... grem, v iskanje protivetrne zaslonke :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Zdej sem pa res skeptičen, kaj naj kupim. N84 piha, pa žvižga, prav tako kot Sharkica.

Bom šel ta teden sprobat N84 v gamo. Mi je prodajalec reku, da dobijo ta teden testne. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni protivetrna zaslonka tista zadevica na spodnjem robu čelade, ki ti pride pod brado...? Da ti zvrtinčen zrak ne piha od spodaj v čelado. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja motofrik, maš prav, protivetrna zaslonka je spodnja, tisto pred nosom pa je usmerjevalnik izdihane sape, da se vizir ne rosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Zdej sem pa res skeptičen, kaj naj kupim. N84 piha, pa žvižga, prav tako kot Sharkica.

Bom šel ta teden sprobat N84 v gamo. Mi je prodajalec reku, da dobijo ta teden testne. :)

odmontiraj šipco z motorja, pa bodo problemi čudežno zginli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam Sharka RSF2i, in tudi meni piska :BUA: , sicer ne vem pri kakšni hotrosti ampak če premaknem glavo pisaknje poneha, kar je sicer lepo in prav ampak mi je tista pozicija glave moteča, in ne uživam v vožnji, pihlaj pa tudi meni v oči---> mislim, da je kriva tista "zaščita" za samo--> da se ne rosi, ampak mi je čelada še vseno kul in mi lepo stoji na meloni

Me pa zanima (čelada je bila kupljena Novembra 2006 se pravi je še v garanciji in vse) ali lahko reklamiram čelao, ker se mi je tisti plastični delček na paščku snel z samega paščka in binglja na štrikcu, kar pa je zelo moteče pri samem snemanju čelade in pa pri zategovanju tudi :?

Popravljeno . Popravil yack_ass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima (čelada je bila kupljena Novembra 2006 se pravi je še v garanciji in vse) ali lahko reklamiram čelao, ker se mi je tisti plastični delček na paščku snel z samega paščka in binglja na štrikcu, kar pa je zelo moteče pri samem snemanju čelade in pa pri zategovanju tudi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami telefon, pokliči in vprašaj! A je to tako težko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmontiraj šipco z motorja, pa bodo problemi čudežno zginli ...

Si preprican, da je to men namenjeno? :hmm:

Ne vem kako si iz mojga posta razbral, da mam jst namontirano sipco na motorju, ker je nimam. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni protivetrna zaslonka tista zadevica na spodnjem robu čelade, ki ti pride pod brado...? Da ti zvrtinčen zrak ne piha od spodaj v čelado. .)

Hm.. prav iskreno nisem vedela kaj naj bi bila protivetrna zaslonka in slikica, ki mi jo je google pokazal je zgledalo kot tisto za nos.. No tole pod brado pa imam in očitno (glede na to kar se dogaja) ne pomaga.. :glare: Si kdaj med vožnjo probam tudi roko dat spodaj (če je slučajno premalo te protivetrne zaslonke), pa tudi ni nič drugače..

bwo... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je na RSI modelu tut to nrdilo. Prejšnji teden sm jim poslal mail (že drugi), a odgovora spet nisem dobil. Na spletni strani jim pa tak ponosno piše, da odgovorijo na vsak mail. :BUA: :headbang:

Če boš kaj rešil mi prosim javi.

Ni težko poklicati, ampak se pač nisme spomnil :huh: :glare: (toži me :grim :grim )

@pavlin666 sem poklical in vprašal in je reku stric, da naj prinesem da bodo pogledali in stisnili oz. da garancija velja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo dobu zraven navodila za čelado AGV daystat??? :hmm:

daystar*

“… 33. člen Zakona o varstvu potrošnikov določa, da mora podjetje blagu, pri katerem je treba za pravilno uporabo opraviti določen postopek oziroma bi lahko potrošnik z njegovo napačno uporabo povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, obvezno priložiti navodilo za uporabo. Navodilo mora biti v celoti v slovenskem jeziku in lahko razumljivo. K izdelku priložena originalna navodila za uporabo v tujem jeziku, morajo biti v celoti prevedena v slovensščino. Navodila so izjemno pomembna tudi zato, ker potrošnik ne more uveljavljati obvezne garancije za izdelek, ki bi ga morda napačno uporabljal zato, ker ne bi imel navodil ali pa bi bila ta pomanjkljiva…«

Vir: Zveza potrošnikov Slovenije

Torej, navodila zahtevaj pri prodajalcu, kjer si čelado kupil.

Jaz.. :angry:

... Je pa nekaj drugega, in sicer že pri 90km/h in sploh ko grem hitreje (110km/h +) čelada tako piska, da dobivam živčni zlom! :angry: :angry: Res je moteče to žvižganje.. je pa res, da ima svoje momente - včasih žvižga, včasih ne.. včasih samo za 2 minuti, včasih 15.. ne vem od česa je to odvisno!?!?

In poleg tega mi za znoreti prepihuje oči v čeladi, tudi ko zaprem vse zračnike.. Piha mi naravnost v oči.. rezultat 450 prevoženih km v vikendu so bile krvave oči.. tudi to je blazno moteče, posebno ko grem direkt iz postelje na motor in so oči še malo zaspane.. Tudi tu je res, da bolj ko je mrzlo zunaj, bolj mi piha in prej bom imela krvave oči - poleti jih torej še nisem imela krvavih, mi je pa vseeno pihalo not in me motilo..

na momente se navadim vsega tega.. na momente bi jo najraje zabrisala kam in šla po novo..

V glavnem jaz in Shark (vsaj RSF2i) nikoli več!

Nimam pa trenutno denarja za menjavo čelade :( A mogoče kdo ve, kako bi lahko vsaj približno ali vsaj malo rešila problem tega žvižganja in pihanja? Kdaj se mi zdi, kot da vizir ne tesni dovolj.. se da tu kaj narediti? Menjati tisto gumo ali kaj.. ?

Predvidevam, da imaš pravo velikost čelade, zato najprej preveri ali so vsi deli na čeladi pravilno nameščeni in ali so vsa tesnila na svojem mestu. Pri počasni vožnji zaokroži z roko okoli čelade. Ko bo v čelado prenehalo pihati, oziroma, ko bo moteče piskanje prenehalo, si odkrila mesto, ki ti povzroča težave.

Kritično mesto označi in se obrni na prodajalca, ki ti bo najbrž skušal odpraviti težavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devlish, pritisno z roko na "sredino" vizirja pri meni takrat neha piskat, se pravi da so dihtunge pri vizirju bolj tako-tako. Rešitve do sedaj znane še nimam. Nekje sem slišal, da se da mehanizem za vizir nastavit tako, da se bolj "na trdo" naleže na dihtunge, samo v navodilih nič ne piše od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že nekateri pred menoj, bi tudi jaz pohvalil kompija. Takoj in brezplačno mi je zamenjal tesnilo vizirja, ki mi je odpadlo. Po tej trgovini bi si lahko marsikateri prodajalec jemal zgled. Samo tako naprej...

Imam pa eno vprašanje.

A obstajajo kaki plani da bi Nolan naredil čelado tipa 801r ali podobno, v katero bi se dalo vgradit N-com ?

Sem namreč prešaltal na drug tip motorja in mi N102 ne ustreza najbolj, obenem pa se z punco rada pogovarjava, torej se nebi odrekel N-comu...:D

lp

tomo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da imaš pravo velikost čelade, zato najprej preveri ali so vsi deli na čeladi pravilno nameščeni in ali so vsa tesnila na svojem mestu. Pri počasni vožnji zaokroži z roko okoli čelade. Ko bo v čelado prenehalo pihati, oziroma, ko bo moteče piskanje prenehalo, si odkrila mesto, ki ti povzroča težave.

Kritično mesto označi in se obrni na prodajalca, ki ti bo najbrž skušal odpraviti težavo.

Lp, Boris Kompare B)

Res velikokrat z roko hodim po čeladi in niti sama ne morem ugotoviti od kje naj bi to prihajalo.. zato "sumim" tesnilo vizirja zgoraj ali spodaj, ker tistega dela z roko nemorem zatesniti (ali pa lahko in tesnilo ni krivo).. Tudi to žvižganje mi sporoča po logiki samo to, da nekje zrak uhaja noter - kar se mi ne zdi prav.. Pozabila sem pa tudi omeniti, da marsikdaj dobim kako mušico V čelado, ki se sprehodi noter in jo potem zrak (ali sama) vrže ven.. Popolnoma razočarana nad vsem.. se bom pa trudila iskati šibko točko te čelade - upam, da kaj ugotovim..

Kar se prodajalca tiče - zelo ne-v-redu izkušnje.. začelo se je že, ko sem se vrnila s tisto drugo Shark čelado in rekla, da mi je premajhna in bi menjala... očitno ga ne zastojn kličejo "fašist" :krneki: Pa marca je poteklo eno leto od nakupa.. Ne vem niti koliko časa lahko uveljavljam garancijo in če je v Italiji kaj drugače?

@gebre: I'll try.. pa sporočim.. čez vikend :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res velikokrat z roko hodim po čeladi in niti sama ne morem ugotoviti od kje naj bi to prihajalo..

probaj z roko pod vrado in okoli vrata, pa tudi vzadaj po vratu, meni je pri eni "kao" full športni čeladi (ne bom rekel firme ni pa shark ali nolan, naj bi bila boljša firma - ni arai) pihalo ob vratu od zadaj naprej in od spodaj noter :eek:

aja rešitve nisem našel, stoji v omari za kako sopotnico :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa vem kere firme je :grim

(sam skor ne morem verjet, ker je nekdo enkrat omenjal da je tako oh in sploh da kr glava peče - dobesedno)

@ Kompi. Sej vem da je mala verjetnost ampak ali kaj kaže pri X-lite na kakšno varianto oziroma izpeljanko X-901-ke? Če bi mogoče malce lobiral bi se pa pri Nolanu lahko kaj v tej smeri odločili ;)

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitve do sedaj znane še nimam. Nekje sem slišal, da se da mehanizem za vizir nastavit tako, da se bolj "na trdo" naleže na dihtunge, samo v navodilih nič ne piše od tega.

Greš k prodajalcu/serviserju in pomagal ti bo to nastaviti... če se le da ...

Kar se prodajalca tiče - zelo ne-v-redu izkušnje.. začelo se je že, ko sem se vrnila s tisto drugo Shark čelado in rekla, da mi je premajhna in bi menjala... očitno ga ne zastojn kličejo "fašist" :krneki: Pa marca je poteklo eno leto od nakupa.. Ne vem niti koliko časa lahko uveljavljam garancijo in če je v Italiji kaj drugače?

Ampak - je bla pa čelada ob nakupu poceni, a ? ;) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!