Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Mene zanima kako se obnesejo čelade Uvex? Kupujem čelado za sopotnico in me zanima, če je kdo že imel Uvex wing rs? Kako se obnese? :?

to je to...[attachmentid=97479]

post-13355-1179349661_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno še nimam motorja. kupil bom pa tomos sm 125 :D

Hm, taka čelada je pri 100km/h vrjetno tko glasna, da bi že težko vozu. Morš vedt da se pri crossu ne dosegajo tok visoke hitrosti, pa tud tm potrebuješ veliko več zračenja.

Jest bi v tvojem primeru rajši razmišljal o podobni obliki, samo da ima spredaj vezir , da ni lukne za očala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Mene pa zanima, če ima kdo tole čelado: NZI RAZER CHROME

kako se kaj obnese? je uredu ali ne? je skoraj za polivico znižana... kaj pravite?

Jst sem so probat to zadevo tam v kmc in moram rect, da je ZELO cudne oblike skoljka (od znotraj se ve). Narejena za folk z glavo /\ :) Na vrh tiscala, spodi pa placa ohoho. Kaksnih izkusenj na cesti pa nimam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo...

Danes sem se končno odloču in šel kupit novo čelado. šel sem v kmc in kupu X-lite 801R. So ble v akciji, pa sem reku, če kupum čelado tazga ranga ne morem zgrešit.

Sm naredu nekaj testnih kilometrov in morem čelado kar pohvalit. :grim Je udobna, relativno tiha in tudi dobre oblike. Ker so ble čelade v akciji na žalost nism mogu zbrat take k je bla men najbolj všeč in sm kupu, tisto, pač ki so jo imel :)

Moti me samo ena stvar in sicer mi na levi strani pri vezirju nekoliko žvižga. Če na levi med vezirjem in čelado pokrijem z roko pa žvižganje preneha. Se mi zdi da vezir ne pritisne dovolj gumice. Al je tuki kej druzga... :hmm:

Kompi, a lahko kej svetuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

evo...

Danes sem se končno odloču in šel kupit novo čelado. šel sem v kmc in kupu X-lite 801R. So ble v akciji, pa sem reku, če kupum čelado tazga ranga ne morem zgrešit.

Sm naredu nekaj testnih kilometrov in morem čelado kar pohvalit. :grim Je udobna, relativno tiha in tudi dobre oblike. Ker so ble čelade v akciji na žalost nism mogu zbrat take k je bla men najbolj všeč in sm kupu, tisto, pač ki so jo imel :)

Moti me samo ena stvar in sicer mi na levi strani pri vezirju nekoliko žvižga. Če na levi med vezirjem in čelado pokrijem z roko pa žvižganje preneha. Se mi zdi da vezir ne pritisne dovolj gumice. Al je tuki kej druzga... :hmm:

Kompi, a lahko kej svetuješ?

vzami vizir iz čelade in na tisti strani kjer ti žvižga prestavi držalo za vizir(tam ko ga pač not prime :D ) za en zob bolj nazaj, in potem se bo vizir bolj stisnil k gumicam....... pač bolj podrobno si oglej in boš ugotovil o čem govorim :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem novo čelado in me zanima če priporočate takšno čelado?

IPB Slika

FOX Racing

Evropski in slovenski predpisi zapovedujejo, da morajo čelade, namenjene vožnji z motorjem, ustrezati homologacijskim normativom ECE/ONU 22.

Uporaba čelad, ki so bile preizkušene po normativih ameriškega Snell, DOT ali britanskega BSI standarda, v evropski uniji ni dovoljena. Ta vrsta testiranj namreč ne gre skupaj z evropskim testom ECE 22/05, ker se zahteve izključujejo in zato čelada z atestom Snell ne more nositi tudi atesta ECE.

... Moti me samo ena stvar in sicer mi na levi strani pri vezirju nekoliko žvižga. Če na levi med vezirjem in čelado pokrijem z roko pa žvižganje preneha. Se mi zdi da vezir ne pritisne dovolj gumice. Al je tuki kej druzga... :hmm:

Kompi, a lahko kej svetuješ?

Mehanizem vizirja na čeladi X-801R ima več funkcij in omogoča nastavitev učinkovitega tesnjenja vizirja.

Najprej preveri, ali je črno stikalo, ki je nameščeno pri mehanizmu vizirja, v nevtralni poziciji. Vizir z vklopljenim stikalom zapore vizirja namreč ostane priprt, kar omogoča dodatno prezračevanje vizirja in preprečuje megljenje, še posebej pri doseganju manjših hitrosti in krajših postankih. Za izklop te funkcije premakni stikalo v nevtralno pozicijo.

Tesnjenje vizirja je tovarniško nastavljeno. V primeru, da vizir ne tesni dobro, lahko s premikanjem nazobčanega dela ploščice po nazobčanem delu nastavka mehanizma vizirja poljubno določiš zatesnitev vizirja: naprej (slabša zatesnitev) in nazaj (močnejša zatesnitev).

Uporabi tudi priloženi Lubri trim kit. Izpostavljenost čelade različnim vremenskim vplivom, temperaturnim razlikam in prahu, lahko sčasoma negativno vpliva na prožnost tesnila. Da bi tesnilo ostalo čim dlje mehko in gibko, je priporočljivo najprej z vodo in mehko krpo očistiti morebitno umazanijo na tesnilu, ga posušiti, potem pa nanj nanesti in razmazati malce tekočine Lubri-trim.

V kolikor kljub vsemu ne bi uspel nastaviti tesnenja vizirja, se prosim obrni na prodajalca ali pa kar na naš servisni center in radi ti bomo uredili zadevo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej sm našu novo čelado ki sem jo tudi že kupu :D

čelada NOX - 125 €

očala Progrip - 55 €

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako vzdruzujete vase celade, razen seveda ciscenja...

Kako ves ali je celada vzdrzevana pravilno/dobro oziroma da ni ravno najbolj vzdrzevana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pazi, da ti ne pade prevečkrat na tla... Drugače pa uporaba podkape, da ni znotraj mastna od las, zunaj čiščenje z blago milnico. Posušen mrčes se pa čisti tako, da čez čelado daš mokro papirnato brisačo za par minut, da se zmehča umazanija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem novo čelado in me zanima če priporočate takšno čelado?

IPB Slika

FOX Racing

Za to čelado sm ž js spraševav :OK:

Kje jo boš pa kupo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preber višje kaj je napisal kompi o njej. Zdej sm že tak drugo kupo, drgač sm jo pa mislu prek uvoznika kupit. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preber višje kaj je napisal kompi o njej. Zdej sm že tak drugo kupo, drgač sm jo pa mislu prek uvoznika kupit. .)

Nism vido ... fajn čelado si si kupo, kje pa? :OK:

@Kompi: Torej ta foxova čelada v SLO ni homologirana?

LP, Hozi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sm vidu pa sm šou pogledat tja pa sm jo kr kupu :D

IPB Slika

Popravljeno . Popravil tomazin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kompi: Torej ta foxova čelada v SLO ni homologirana?

LP, Hozi .)

Evropski in slovenski predpisi zapovedujejo, da morajo čelade, namenjene vožnji z motorjem, ustrezati homologacijskim normativom ECE/ONU 22.

Uporaba čelad, ki so bile preizkušene po normativih ameriškega Snell, DOT ali britanskega BSI standarda, v evropski uniji ni dovoljena. Ta vrsta testiranj namreč ne gre skupaj z evropskim testom ECE 22/05, ker se zahteve izključujejo in zato čelada z atestom Snell ne more nositi tudi atesta ECE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro... A to pomeni, da je dotična čelada, kolesarska za downhill?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro... A to pomeni, da je dotična čelada, kolesarska za downhill?

Ne ne, na tej KLIK strani pogledaš izdelke, pa ti oni naročijo v trgovino! Tk da lahk za motor čelade tut ... (Info. mojega bratranca ki mu je enduro sponzor za downhill ... )

LP, Hozi .)

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, kdaj pride nova pošiljka čelad? Konkretno N100E... Bodo samo rdeče, kot sem zasledil, da bodo v akciji, ali tudi mat črne...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji del pošiljke čelad, namenjene akcijskemu znižanju, je že prispel v Velenje.

Ker bomo od 1.-15. junija skušali motoriste opozoriti tudi na to, da je zelo pomembno biti VIDEN, smo za to priložnost izbrali čelado N100E Flashback - samo v živo rdeči barvni kombinaciji.

post-1784-1180034820_thumb.jpg

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih bila ful firma, sedaj pa vprašanje. kolega je kljub mojemu nasprotovanju kupil "športni model" marushina za cca 150 € (v akciji) na Imotu. vozil je gsx-r 750 r, sedaj pa novega K7 gsx-r 1000. na obeh motorjih je čelada neuporabna, piha mu pri vizirju, vrtinči povsod, glasna je,....itd. skratka sranje in to že od prvega kilometra, vsega skupaj ima sedaj mogoče 1000 km (ker še ni kupil nove dobre čelade) in jo seveda z veseljem proda (številka S).

Veš točno kateri model ima? Bi jo rad sprobal, ker je mojo staro Nolanco že načel zob časa. Rabil bi pa skoraj nujno, ker julija že pičim na en večji trip po Italiji. Škoda za M, kar so imeli dobro tradicijo in so bile njihove čelade majka. Sicer sem že imel denar pripravljen za Sharkovo RSF2i, vendar žal niso imeli prave velikosti (M).

A kdo priporoča kakšno drugo čelado (cenovni razred tam okoli 220€?).

Popravljeno . Popravil deki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš točno kateri model ima? Bi jo rad sprobal, ker je mojo staro Nolanco že načel zob časa. Rabil bi pa skoraj nujno, ker julija že pičim na en večji trip po Italiji. Škoda za M, kar so imeli dobro tradicijo in so bile njihove čelade majka. Sicer sem že imel denar pripravljen za Sharkovo RSF2i, vendar žal niso imeli prave velikosti (M).

A kdo priporoča kakšno drugo čelado (cenovni razred tam okoli 220€?).

Lani sem vozil z x-lite 601? al neki podobnega. u glavnem "tamajhen" X-lite. glede na ceno, ki je okrog 220€ se mi je zdela kar fina čelada. nič pretresljivega, ampak okej. ima par takih lepih "funkcij" kot je snemanje vizirja na gumb, kar pride prav na dolgih furah, snameš šipo in jo na črpalki opereš, da je spotless, in precej prijetno notranjost. končna izdelava je pa....italjanska. zdej nosim suomy za dvakat več denarja pa ma podobne bolezni. x-litko sem zamenjal, ker sem jo razbil. tudi ta test je prenesla zelo solidno.....če ti na glavo lepo sede, ni napačn šlem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če sm prav prebral 120 :wacko: strani postov je Schuberth naj naj !

Naslednja k je mal podobna tej pa je Nolan 102N.

Gre za mojo 1. resno čelado tko da upam da sm prav izbral???

:krneki:

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Carman za komentar. Kako je pa kaj z linijo S800 pri Sharku. Sicer je to nižji razred ampak me vseeno zanima kako ste lastniki kaj zadovoljni z njo. (pač obrajtam Shark)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!