Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

kompi

pa ti si tok popularn tukej :)

mene pa neki zanima. sem sprasevala pr vasih zastopnikih p ani blo uspeha.

a se res ne da dobit zatemnjenga vložka proti rosenju za xlite 601? na vasi speltni strani obstaja.

s.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če sm prav prebral 120 :wacko: strani postov je Schuberth naj naj !

Naslednja k je mal podobna tej pa je Nolan 102N.

Gre za mojo 1. resno čelado tko da upam da sm prav izbral???

:krneki:

Občutek lahko tudi vara.

Zakaj pa se ne bi sam, na svojem motorju, prepričal kaj kupuješ? Izkoristi testne vožnje. Saj veš, na dobro počutje v čeladi, poleg prave izbire (kvaliteta, oblika, velikost), pomembno vplivajo še številni drugi dejavniki (nagib vetrobranskega stekla, krogotok zraka na motociklu, način vožnje, drža in velikost motorista … ). Nihče ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mene pa neki zanima. sem sprasevala pr vasih zastopnikih p ani blo uspeha.

a se res ne da dobit zatemnjenga vložka proti rosenju za xlite 601? na vasi speltni strani obstaja.

s.

Vložki proti meglenju so na voljo v prozorni, rahlo zatemnjeni in rumeni izvedbi. Najbolj uporabni so sicer prozorni, vendar v hladnejšem sončnem vremenu (zatemnjeni) ali pa v razmerah slabše vidljivosti (rumeni) pridejo prav tudi obarvani.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek lahko tudi vara.

Zakaj pa se ne bi sam, na svojem motorju, prepričal kaj kupuješ? Izkoristi testne vožnje. Saj veš, na dobro počutje v čeladi, poleg prave izbire (kvaliteta, oblika, velikost), pomembno vplivajo še številni drugi dejavniki (nagib vetrobranskega stekla, krogotok zraka na motociklu, način vožnje, drža in velikost motorista … ). Nihče ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

Superca.

Torej bo za naked bike kr vredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pozdrav novega člana na forumu,

mam pa en velik problem. trenutno delam cpp za motor (odprta klasa), potem me pa čakajo še vožnje. No zataknilo se je pri izbiri čelade :)

Kaj je boljše, glede na to, da motorja še leto in pol ne bo...

sposoditi si čelado in opraviti izpitne vožnje, ter kasneje kupiti nekaj zase ali kupiti čelado sedaj (spodnji cenovni razred) in jo v izpitnih vožnjah že "udelati" po glavi?

Pri izbiri pa se nagibam k nolan n61 (62) ali pa sharkovim s500 (600). Glede motorja pa sem razmišljal o kakšnem kle500, transalp, pegaso...(nekaj počasnega in visokega) :whistle: - se pravi vožnja pod 130km/h (itak pa so pri nas same kljuke) :D

Torej, kakšnemu namenu služijo zgornje čelade? Se da z njimi voziti 4 ure na glavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

jaz bi si na tvojem mestu zdaj sposodila čelado, pa bi potem, ko bi imela motor, kupila čelado.

najbolje je, da ko kupuješ čelado, da ti jo dajo v trgovini na test in jo preizkusiš na svojem motorju. samo tako boš vedel, če ti odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

jaz bi si na tvojem mestu zdaj sposodila čelado, pa bi potem, ko bi imela motor, kupila čelado.

najbolje je, da ko kupuješ čelado, da ti jo dajo v trgovini na test in jo preizkusiš na svojem motorju. samo tako boš vedel, če ti odgovarja.

Jaz bi ti svetoval enako. Jaz sem lani opravil izpit in kupil čelado (Shark RSF2 race) pred motorjem, tako je nisem imel možnosti preizkusiti na motorju.

Občutek na glavi je zelo dober, mogoče pa je malo preglasna - lahko tudi, da ni problem v čeladi ampak aerodinamiki motorja, ne vem :hmm: Če bi sedaj kupoval, OBVEZNO PREIZKUSIT NA SVOJEM MOTORJU! Možno je tudi, da bi se odločil za isto čelado :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ni logike :naughty: :naughty:

Rabu bi samo nasvet glede teh čelad - kako se obnesejo in katera je primerna za "normalno" vožnjo - žvižgajo in šumijo itak vse v tem cenovnem razredu, tko da bi bilo težko zbrat najboljšo med slabimi.

Ne vem no, lahko se motim :whistle:

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji del pošiljke čelad, namenjene akcijskemu znižanju, je že prispel v Velenje.

Ker bomo od 1.-15. junija skušali motoriste opozoriti tudi na to, da je zelo pomembno biti VIDEN, smo za to priložnost izbrali čelado N100E Flashback - samo v živo rdeči barvni kombinaciji.

Lp, Boris Kompare B)

v kakšnem razredu pa je tale čelada?

bom drugače vprašala... koliko bo popusta na to čelado :unsure:

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom na pamet rekel, se mi ne ljubi odpirati povezave na spletno stran.. Redna cena 214 Evrov, akcijska pa 169 Evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je čelada, celotna narejena iz karbona bolj varna ob padcu kot plastična, npr.:

PROBIKER FIBER WING, 1200g, Carbon, 230€:

http://www.crazymotomania.com/product_info...e42a2abd42f95e2

in

NOLAN, N84, 1525g, plastika, 230€: http://www.nolan.it/catalogo.jsp?iditem=103&lng=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma velja, da naj bi bile karbonske bolj varne od plastičnih. Ni pa varnost odvisna samo od materiala školjke. Je še veliko drugih dejavnikov v igri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je čelada, celotna narejena iz karbona bolj varna ob padcu kot plastična?

Ni. Ogljikova tkanina je lahka, toda toga. Trša zunanja školjka zahteva mehkejši notranji polistirenski vložek in obratno. Kaj je najboljše? Optimalen odgovor dajejo le izkušnje iz lastnega razvoja. Čelada naj v dovolj dolgem časovnem intervalu prenese do možganov silo, manjšo kot 275 G. Le tako lahko ublaži udarec in s tem zmanjša pospešek na možgane (ki lebdijo v možganski tekočini) do te mere, da faktor HIC ne doseže vrednosti 2400. Čim manjša je ta vrednost, tem manjšo poškodbo utrpijo možgani.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni. Ogljikova tkanina je lahka, toda toga. Trša zunanja školjka zahteva mehkejši notranji polistirenski vložek in obratno. Kaj je najboljše? Optimalen odgovor dajejo le izkušnje iz lastnega razvoja. Čelada naj v dovolj dolgem časovnem intervalu prenese do možganov silo, manjšo kot 275 G. Le tako lahko ublaži udarec in s tem zmanjša pospešek na možgane (ki lebdijo v možganski tekočini) do te mere, da faktor HIC ne doseže vrednosti 2400. Čim manjša je ta vrednost, tem manjšo poškodbo utrpijo možgani.

Lp, Boris Kompare B)

AHA,

hvala za pojasnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako moram/lahko operem notranjost čelade v pralnem stroju da se ne bo oblika blazinic deformirala??

In kako jo moram sušiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je oblazinjenje snemljivo in pralno, ga operi kot nogavice. Uporabi pralni prašek ali detergent in veliko vode. Plastična obroba, ki je prišita na oblazinjenje, bi se pri strojnem pranju lahko poškodovala, zato priporočamo, da jo opereš ročno.

Če oblazinjenje ni snemljivo in pralno, se lahko tkanine lotiš z namiljeno krtačko, izplakneš tkanino z vodo, jo nežno ožameš in posušiš na soncu in na zraku.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst se počas odločam d bi mal čelado zamenov, pa gledam tko cenovni razred 100-200 evrov najrajši bi preklopno čelado in nekak sm se zagledov v AIROH Mathisse ali pa SV55?!?!?! Kaj bi mi vi svetval?? Vem da te čelade niso ravno med elito sam men evroti pač narekujejo življenje :P ! Aha pa še neki v sloveniji se SV55 prodaja po ceni okol 200 evrotu v luisu-ovem katalogu ima pa ceno okrog 160 evrotu, a imajo res tako ceno al so se mal zmotli!??

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst se počas odločam d bi mal čelado zamenov, pa gledam tko cenovni razred 100-200 evrov najrajši bi preklopno čelado in nekak sm se zagledov v AIROH Mathisse ali pa SV55?!?!?! Kaj bi mi vi svetval?? Vem da te čelade niso ravno med elito sam men evroti pač narekujejo življenje :P ! Aha pa še neki v sloveniji se SV55 prodaja po ceni okol 200 evrotu v luisu-ovem katalogu ima pa ceno okrog 160 evrotu, a imajo res tako ceno al so se mal zmotli!??

lp miha

Pozdravljen,

stvar je taka, da je čelada airoh sv 55 dobavljiva v dveh variantah prva je brez protivetrne zaščite in vizirja proti megljenju in cena za to čelado je v louisu 169 eur. pri nas to čelado dobiš za 167 eur. Cena 228 eur pa je za čelado ki ima protivetrno zaščito in vizir proti megljenju, poleg tega pa je čelada v drugačnih barvah, medtem ko je cenejša varianta samo v črni barvi.

LP, Vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha tega pa nism zasledil nikjer zato mi pa ni bilo jasno!! Mam srečo pol da jo iščem ravno v črni barvi :P !! Sj ubistvu vizir proti meglenju bi lahko pol tud naknadno dokupu an?? Kaj nj bi bilo pa protivetrna zaščita pri tej čeladi (se opravičujem sam pri čeladah pa res nimam pojma :headbang: )??

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nočem anti reklame delat, sam jst ti ne priporočam Airoh SV 55 preklopne čelade. :grrr

Jst sem jo imel prejšno sezono na choperju. Spredaj sem imel šipo, pa je blo kr vredu, pa tut neki hitr se nism vozu.

Letos mam pa naked, je bla pa čelada glasna ko hudič. Pri cca 80 km/h je piskalo pa žvižgalo in pihal po čelaki za znort. :headbang: Pa sem imel protivetrno zaščito, pa ni blo nič bolše.

Letos sem jo prodal in raje kupu neki boljšega - XLITE! :OK:

Premisli, preden greš v nakup. Jst jo NE priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj kar fajn premišlujem ker sm si dons ogledov tole sv55 pa mi nekak ni delvala ravno kvalitetno, ne vem no tista zaščita protivetrna se pomoje kar hit strga, pa tud če pogledaš kok se da to čelado narazen pa skupi stiskat!! :? Se bom pomoje kar za navadno odloču in ne preklopno pa kar Nolanovo (ne vem zakaj ampak mi delujejo kvalitetno za tistih 100-150 evrotu), zna se naredit da bo kar N61 matrix ali pa genesis sam bl prva možnost!! Kaj pa pravte na to izbiro :hmm: ??

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od nolana vzem to n100e, če hočeš preklopno.

jst grem ta teden po n84, ker je tut moja preklopna čelada problem... preveč glasna... :unsure:

pojt v nolan pa pojt na test, pa boš videl. mene je prepričala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je pa približno cena za nov vizir (X-lite 801R)!? :hmm: :?

Popravljeno . Popravil 2Bad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!