Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Sem prebral ogromno o čeladah pa logicno je da ma vsak svoje mnenje ampak se vedno ne vem za kiro bi se odloco, sem pa v ozji izbor vzel te:

Shark RSI (kaka je sploh razlika med Titan pa FusionTech razen v ceni?)

Shoei Raid II

v skrajnem primeru bi bla v igri se Schubert R1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, cene vizirjev so od 51 do 77 eur za x801r odvisno od barve...

lp

Hvala za info. Sem dobil novega na eBay-u za 24€ s poštnino! (prozornega original) :music3: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral ogromno o čeladah pa logicno je da ma vsak svoje mnenje ampak se vedno ne vem za kiro bi se odloco, sem pa v ozji izbor vzel te:

Shark RSI (kaka je sploh razlika med Titan pa FusionTech razen v ceni?)

Shoei Raid II

v skrajnem primeru bi bla v igri se Schubert R1

Preden se odločiš, da ti je rdeča najbolj všeč, ne bo škodilo, če si tukaj prebereš še nekaj nasvetov o tem, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TESTIRANJE INTERPHONA IN PREDSTAVITEV ČELAD NEXX IN MARUSHIN

V petek in soboto (15.-16.6.2007) na moto pikniku MOTO ROAD RACING CLUB MEDVODE.

Vabljeni na testiranje Bluetooth komunikacijske naprave INTERPHONE v petek in soboto (15.-16.6.2007) na moto pikniku MOTO ROAD RACING CLUB MEDVODE. Možen bo tudi ogled najnoveše kolekcije čelad NEXX in MARUSHIN. Vabljeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sm to že brala nekje pa nism najdla...a koga mogoče bolijo ušesa? jz imam arai čelado in me po parih kilometrih (10-20 km) začne tako uh bolet da je za znoret. pa nimam velik ušes al pa kej taga..sploh pa se me čelada tm skorej ne drži. sm probala že premikat čelado med vožnjo pa ni nič bolje.. ima kdo kako idejo kaj narest? aja pa ušeska nimam rdečga al pa kej podobnega..sploh se ne vidi da bi blo kej narobe..

upam da imate kej idej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sm to že brala nekje pa nism najdla...a koga mogoče bolijo ušesa? ...

hja.... db-killer nazaj notr :evilgrin: :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ črnolaska

V dobri veri, da bomo ustregli najširšemu krogu uporabnikov, različni proizvajalci čelad pač stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku. Za Arai čelade, kupljene v Sloveniji, skrbi Pintar Racing Servis. Verjamem, da ti bo šef Jani uredil fino nastavitev notranjosti in te odrešil muk.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ črnolaska

V dobri veri, da bomo ustregli najširšemu krogu uporabnikov, različni proizvajalci čelad pač stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku. Za Arai čelade, kupljene v Sloveniji, skrbi Pintar Racing Servis. Verjamem, da ti bo šef Jani uredil fino nastavitev notranjosti in te odrešil muk.

Lp, Boris Kompare B)

sej to je problem.. ne vemo kaj je narobe..in zato sprašujem če še koga... dodatno oblazinjena je že... nikjer me ne žuli, kvečjuemu mi je še malo prevelika (ampak res komej kaj)... ušes pa boli notr in ne ob robu. zanima me ali je to od tega k mi je majčkeno prevelika ali od zvoka.. k mi res ni nič jasno..lani in predlani me ni nič..letos pa komej zdrižim kej gor.. ker po pol ure vožnje že nujno rabim pavzo ker drugače boli za znoret..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi podoben primer, ampak ni tako hudo. Me po urci vožnje mal bolijo ušesa, sm to začutim šele ko jo dol dam (najbrž je vožnja tulk zanimiva da pozabim na bolčino :)), sm pr moji čeladi (AGV airtech) me pa stiska pr ušesu, tak da je logično od kje bolečina. A se da to mal stisnit gobo odznotraj? ker je še zmerm se lepše vozit ne da bi te kaj motilo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene začnejo po cca uri oz uri in pol vožnje boleti ušesa pa ne zaradi zvoka ampak ker me verjetno tišči pa nosim čelado že dobro sezono imam pa eno starejših nolank. Pa še eno mogoče za nekatere mal butasto vprašanje. Kaj obstajajo tudi vizirji z dioptrijo? Ker je pod čelado nositi očala malo nadležno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno mogoče za nekatere mal butasto vprašanje. Kaj obstajajo tudi vizirji z dioptrijo? Ker je pod čelado nositi očala malo nadležno.

:lol: :lol: :lol: vprašaj pri optiku... :lol:

Sicer pa jaz nosim leče, ni nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mene vprašaš boš vizir z dioptrijo zelo težko dobil? zakaj? ker je šipca preveč ukrivljena in dioptrijo ti popači resnično sliko... vidiš luknje ki jih ni ipd. isto je z sončnimi očali z dioptrijo. neke hude športne boš težko dobil.

gledel očal pod čelado, jest jih mam, pa me ne moti nič. jih imam pa že od praveka. hornet a maš na novo očala? zakaj ti je nadležno? meni je v bistvu včasih še kr bolje, če mam šipco odprto, da ne piha direkt v oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ črnolaska

sej to je problem.. ne vemo kaj je narobe..in zato sprašujem če še koga... dodatno oblazinjena je že... nikjer me ne žuli, kvečjuemu mi je še malo prevelika (ampak res komej kaj)... ušes pa boli notr in ne ob robu. zanima me ali je to od tega k mi je majčkeno prevelika ali od zvoka.. k mi res ni nič jasno..lani in predlani me ni nič..letos pa komej zdrižim kej gor.. ker po pol ure vožnje že nujno rabim pavzo ker drugače boli za znoret.

Za bolečine v ušesu (ne uhlju) bi znal biti kriv hrup. Dolgotrajni hrup lahko namreč poškoduje sluh. Morda ne bi bilo odveč, če bi poizkusila s čepki za ušesa.

@The_Punisher

Jaz imam tudi podoben primer, ampak ni tako hudo. Me po urci vožnje mal bolijo ušesa, sm to začutim šele ko jo dol dam (najbrž je vožnja tulk zanimiva da pozabim na bolčino ).

@Hornet

Tud mene začnejo po cca uri oz uri in pol vožnje boleti ušesa pa ne zaradi zvoka ampak ker me verjetno tišči pa nosim čelado že dobro sezono imam pa eno starejših nolank.

Izjemno pomembna je pravilna izbira velikosti čelade. Pretesna čelada namreč pritiska in opazno mečka lica, povzroča močan pritisk v predelu čela, že po krajšem času povzroči bolečine v sencih, čelu in ušesih, ki hitro in neprijetno naraščajo.

Če pa je čelada prevelika ali pa že precej ponošena in uležana, se lahko zaradi vibracij premika na glavi, kar med drugim pomeni tudi, da notranje oblazinjenje drgne ob uhelj. Včasih manj, včasih bolj, prej ali slej pa to pomeni boleče uho.

@The_Punisher

sm pr moji čeladi (AGV airtech) me pa stiska pr ušesu, tak da je logično od kje bolečina A se da to mal stisnit gobo odznotraj? ker je še zmerm se lepše vozit ne da bi te kaj motilo.

Če ima tvoja čelada snemljivo in pralno notranjost, potem jo zamenjaj z novo, ki bo tanjša in se bo lepše prilegala obliki tvoje glave. Posege v konstrukcijo čelade in polistirenski vložek pa ti toplo odsvetujem.

@Hornet

Pa še eno mogoče za nekatere mal butasto vprašanje. Kaj obstajajo tudi vizirji z dioptrijo? Ker je pod čelado nositi očala malo nadležno.

Vizirji z dioptrijo zaenkrat še niso na voljo. Nikoli pa ne reci nikoli.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novosti za sezono 2008 bodo znane že septembra.

Hm, kaj pa tista X-902, ki jo prodaja Justaboy, ti pa ni všeč? ;)

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada mi ni prevelika, ko sem jo takrat preizkusil pa se mi tudi premajhna ni zdela ker me ni nikjer tiščala, imam velikost medium model N60 in sem jo kupil pol leta po opravljenem izpitu, je pa res da je stala neuporabljena 3 leta in sem jo začel nositi šele lani. Se še dobi zatemnjen vizir za omenjen model? S preveliko čelado pa sem opravljal izpit in je prav smešno bilo videt, ko je čelada prišla šele kakšno sekundo za mano ko sem obrnil glavo. :krneki: Sicer pa kupim čelado konec sezone ko se še dobi kakšen popust oz v naslednji sezoni na kakšnem Motoboomu kjer vem da so bili popusti za prednaročila za nekatere nove modele.

Kaj pa x-lite čelade? Nekje sem videl nalepko Nolan pa ne vem ali je to hčerinska družba ali samo sodelujejo pri razvoju.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Hornet

Se še dobi zatemnjen vizir za omenjen model?

Zelo zatemnjeni vizirji za čelado N60 so seveda na zalogi, saj v Compaco-u zagotavljamo za celoten program čelad Nolan (tudi za čelade stare 15 let) strokovno-svetovalni servis, nadomestne dele in potrošni material.

Kaj pa x-lite čelade? Nekje sem videl nalepko Nolan pa ne vem ali je to hčerinska družba ali samo sodelujejo pri razvoju.

Družba X-lite je del skupine Nolan. V njej ročno izdelujemo izključno vrhunske čelade iz kompozitnih materialov (karbon, kevlar, kural, steklena vlakna…), za izbran okus, za vse, ki iščejo vrhunsko kakovost brez kompromisov.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po zadnji nesreči,ko mi je voznik pred mano zavil levo ( po traktorski) brez smerokaza in ko je pred policaji seveda trdil da je dal levi smerokaz in

seveda policaj verjame vozniku pred menoj, ker sam motorist nima nikoli prič me zanima sledeče:

kdaj se bodo v čelade vgrajevale serijsko kamere, ki bi beležile recimo zadnjo minuto vožnje (lahko tudi več odvisno od RAMA),

ker bi s tem razčistili marsikatero nevšečnost katere sedaj gorijo na motoristih. Mislim da bi to lahko postalo zakonsko urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novosti za sezono 2008 bodo znane že septembra.

Hm, kaj pa tista X-902, ki jo prodaja Justaboy, ti pa ni všeč? ;)

Lp, Boris Kompare B)

Bi raje mel svežo, pa malce posodobljeno. Ampak v osnovi pa tako odlično kot je bila ta. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dalj časa opazujem čelade Roof Boxer, sistem se mi zdi dokaj zanimiv, pa me zanima, če je tukaj kakšen uporabnik, ki bi mal opisal svoje izkušnje.

http://www.roof.fr/produits.php?modele=ro5boxervstar

Zastopnika pa v SLO baje še ni, in tudi v nobeni trgovini je še nisem zasledil, ne v Louisu in Gericku.

Cene pa ranga Nolan

Lp T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Kompi, dve vprasanji:

Za punco sem kupil novo celado Nolan X-lite N92, ki so jo imeli na polici v trgovini Ahac & Co pri Domžalah.

Ali imam pri Nolanu, se pravi pri vas moznost servisa, ko bo potrebno, sedaj bi bilo potrebno nastaviti le vizir, da bi bolje zadihtal. Ce lahko to sam naredim, mi prosim razlozite s kakim kljucem se lotim tega.

Ali je omenjena čelada zadovoljiva za sopotnika na motornem kolesu (Hornetka), saj je čelada starejši model, verjetno so že takrat pri Nolanu delali dobre čelade??

Hvala

Urko

p.s. Se opravičujem, ker sem dvakrat objavil isti post, ampak na temi X-lite že od leta 2002 ni bilo nobenga gor :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!