Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

@ justaboy

Bi lahko bil malo bolj natančen: si pokril mehanizem (roka, selotjep ... ) in žvižganje je ponehalo, ali se ti samo zdi, da zvok najbolj slišiš v predelu ušes?

Lp, Boris Kompare B)

Citirano iz teme Nolan, X-lite. Verjetno se ti je malo zalomilo pri pregledovanju teme.

Po moji oceni je čelada dobra, je pa garancijski rok 5 let tako da če je starejša ti bodo priporočali, da jo počasi zamenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citirano iz teme Nolan, X-lite. Verjetno se ti je malo zalomilo pri pregledovanju teme.

Po moji oceni je čelada dobra, je pa garancijski rok 5 let tako da če je starejša ti bodo priporočali, da jo počasi zamenjaš.

Zivjo kec

Ce si men tole namenil, te moram uprasat kako je ce kupis celado iz trgovine, se pravi nerabljeno in je celada stara pac tistih 4-5 let? Garancija velja meni kot fizicni osebi od dneva nakupa, al je bla ta garancija namenjena trgovini in je ze potekla?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem kupla čelado pri njih... pred kakšnimi 14 dnevi... je pa lanska... in so mi rekli, da je 5 let od dneva nakupa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem kupla čelado pri njih... pred kakšnimi 14 dnevi... je pa lanska... in so mi rekli, da je 5 let od dneva nakupa :naughty:

A res u Ahac & Co si kupila celado :) Oni se pocas poslavljajo od motoristicnih izdelkov, tako da je zdele pri njih res poceni.

Ja supr, jest mam kao nek racun, tko da lahko ocitno s tistim uveljavljam garancijo.

Sem pa preizkusil celado in je res prevec lufta med dihtengo in vizirjem, zaradi tega pa tut fajn ropota in ulece zrak v celado.

Urko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo kec

Ce si men tole namenil, te moram uprasat kako je ce kupis celado iz trgovine, se pravi nerabljeno in je celada stara pac tistih 4-5 let? Garancija velja meni kot fizicni osebi od dneva nakupa, al je bla ta garancija namenjena trgovini in je ze potekla?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ urkoman

Čelada N92 je bila leta 2001, ko smo jo imeli nazadnje v prodajnem programu, vrhunska, iz kompozitnih materialov ročno izdelana čelada, namenjena športnemu motociklizmu. No danes jo je že povozil čas in nova spoznanja. Žal mi ni znano, kje vse se je vsa ta leta valjala čelada, zato ti zelo težko podam oceno o ustreznosti.

5 letni garancijski rok prične teči z dnevom nakupa, kupec pa garancijo in ostale ugodnosti uveljavlja (z računom in potrjenim garancijskim listom) pri prodajalcu, kjer je čelado kupil. Seveda je potem prodajalčeva stvar, po katerih poteh in kako ureja zadeve dalje. V Compaco-u recimo prevzamemo stroške servisiranja in morebitnih garancijskih popravil za vse čelade, ki so bile prodane v naši pooblaščeni prodajni mreži.

Na PM sem ti poslal izsek iz navodil za uporabo, kjer je opisan postopek nastavitve tesnjenja vizirja. V kolikor pa bi kljub temu še vedno imel težave, se prosim oglasi v Velenju in (brezplačno) ti bomo nastavili zatesnitev vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res u Ahac & Co si kupila celado :) Oni se pocas poslavljajo od motoristicnih izdelkov, tako da je zdele pri njih res poceni.

Ja supr, jest mam kao nek racun, tko da lahko ocitno s tistim uveljavljam garancijo.

Sem pa preizkusil celado in je res prevec lufta med dihtengo in vizirjem, zaradi tega pa tut fajn ropota in ulece zrak v celado.

Urko

se opravičujem... pozabila sem povedat, da v velenju :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih vozim drugače in za to priliko bi imel čelado Momo - Fighter. Ali je v Sloveniji zastopnik? Ali jo že kdo uporablja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej za čelado Nolan, model N60 potrebujem nov/dodaten vezir. Zanimajo me vsi med katerimi lahko izbiram. Močno zatemnjen in prozoren me ne zanimajo ker jih ne potrebujem zato pa pridejo v upoštev do srednje zatemnjeni in pa metalizirani. Je metaliziran kaj drugačen od ostalih ali se razlikuje le po izgledu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metaliziran je nekje vmes med močno zatemnjenim in srednje zatemnjenim, čeprav bolj vleče na srednje zatemnjenega

razlika med metaliziranim in ostalimi je v tem, da je prednja stran prevlečena z neko refleksno snovjo, tako da se od zunaj ne vidi v čelado + to da zelo dobro odbija sončno svetlobo, zato se lahko voziš tudi ko skoraj gledaš proti soncu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bi mi pa metaliziran vizir olajšal vožnjo predvsem v popoldanskih urah v smeri proti zahodu ker je včasih hudičevo moteče če ne veš kje se voziš. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pred kratkim odtujili čelado :headbang: Mogoče kak predlog, kje bi se trenutno dalo dobit najbolj ugodno čelado?

cena+kvaliteta

popust?

imam yzf r1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej za čelado Nolan, model N60 potrebujem nov/dodaten vezir. Zanimajo me vsi med katerimi lahko izbiram. Močno zatemnjen in prozoren me ne zanimajo ker jih ne potrebujem zato pa pridejo v upoštev do srednje zatemnjeni in pa metalizirani. Je metaliziran kaj drugačen od ostalih ali se razlikuje le po izgledu?

Za čelado N60 lahko izbiraš med prozornim, rahlo zatemnjenim in močno zatemnjenim vizirjem. Metaliziranih vizirjev za tvojo čelado žal ni več v ponudbi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pred kratkim odtujili čelado :headbang: Mogoče kak predlog, kje bi se trenutno dalo dobit najbolj ugodno čelado?

cena+kvaliteta

popust?

imam yzf r1

Pri nas smo vedno v akciji. Čelad imamo pa toliko, da jih prodajamo :friend2:

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo kompi... spet imam probleme... in to velike... na levi strani mi je začelo pihati v čelado, tako da se komaj peljem z njo.

a je možno, da se je pokvaril tisti zračnik na levi strani? ker ko zaprem z roko tisti zračnik spredaj na sredini spodaj, mi v levo stran piha še bolj.

to se je zgodilo 1x med vožnjo in me res moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas smo vedno v akciji. Čelad imamo pa toliko, da jih prodajamo :friend2:

Lp, Boris Kompare B)

No pol mi pa ugodno ponudite eno čelado :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo kompi... spet imam probleme... in to velike... na levi strani mi je začelo pihati v čelado, tako da se komaj peljem z njo.

a je možno, da se je pokvaril tisti zračnik na levi strani? ker ko zaprem z roko tisti zračnik spredaj na sredini spodaj, mi v levo stran piha še bolj.

to se je zgodilo 1x med vožnjo in me res moti.

Vse je možno. In vse se da urediti. Oglasi se. Z motorjem. Bomo uredili in takoj preizkusili učinek opravljenega dela.

No pol mi pa ugodno ponudite eno čelado :krneki:

Mogoče pa tukaj najdeš kaj zase.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pove, kje bi dobil metaliziran vizir za mojo noname oz Grex čelado? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grex je del skupine nolan, in vizir ti lahko zrihta prav kompi, ampak le če metaliziran vizir sploh obstaja za tvoj model čelade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi je iz Velenja ne? Imate tam v nolanu kaj na zalogi? Ker v Velenju sem skoraj vsak dan, pa še bom enkrat oglasil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da take praske spolirat, al morm nov vizir kupit?

Vizirja žal ni mogoče spolirati. Potrebno ga bo zamenjati.

Mi lahko nekdo pove, kje bi dobil metaliziran vizir za mojo noname oz Grex čelado? Hvala!

Za čelado Grex lahko izbiraš med prozornim, rahlo zatemnjenim in močno zatemnjenim vizirjem. Metaliziranih vizirjev za tvojo čelado žal ni v ponudbi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp....kompi bi mi zanav razlost od cesa je moja calada Nolan N61 postala mehurckasat po nalepkah mogoce zaradi sonca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp....kompi bi mi zanav razlost od cesa je moja calada Nolan N61 postala mehurckasat po nalepkah mogoce zaradi sonca?

Težko sodim, dokler ne vidim čelade. Največkrat je v takšnih primerih krivo kakšno izmed agresivnih čistilnih sredstev, s katerimi bi lahko bila čiščena čelada. Ne izključujem pa niti možnosti slabega stika lepila grafičnih nalepk s podlago ... mehurčke bi lahko povzročila tudi dolgotrajna izpostavljenost čelade na vročini in soncu ...

Lp, Boris Kompare :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!