Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kaj je to kompozitka???

Celada ki ni iz brizgane plastike, ampak iz kompozitnih materialov (epoxy oz. podobno). Ce se nism zmotu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ metalc17

V mislih sem imel čelade, ki so ročno izdelane iz specialnih - kompozitnih - materialov (Karbon, Kevlar, Kural, Steklena vlakna ... ) in sodijo v sam kvalitetni in cenovni vrh ponudbe motorističnih čelad.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem šele zmeden glede na vse teste in proporočila :hmm: Na glavo sem si povezno 801RR, XR-1000 in eno Arai (Pintar je nima not)

801RR - Notranjost sportno trda, odlicno objame glavo, vizir mi dobro deluje...

XR-1000: Notranjost mehkejsa, v njej mi je blo bolj vroce kot v 801RR, vizir tanek in se miga cca. 2-3mm gor in dol ter rahlo tudi na stran...ne vem? Na to celado sem najvec stavo zdaj pa nisem vec najbolj preprican ceprav vecina zatrjuje da je boljsa od X-lite.

Arai: Spodaj zelo ozka tak da gre komaj na glavo ampak jo odlicno objame, vizir nekje med obema zgoraj omenjenima. žž

Ce bi poslusal pamet bi vzel Shoei, ce bi pa sel po prvem feelingu ki pa tud ni vse bi pa vzel 801RR. Mislim da bom zdaj ene 14 dni sanjal te celade pa bom vido kaj bom nasanjal :zzz: Vseeno pa tisti ki mate izkusnje s prvima zgoraj omenjenima pa ce dam v igro se Arai Astro..zdaj me zanima samo se prezracevanje in nic drugega, katera ma najboljsi sistem?

Popravljeno . Popravil AREA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo kakšen novejši primerjalni test čelad. Iščem vsepovsod pa ne najdem nič pametnega. Res pa je da ne znam nemško :headbang: in me to malo omejuje. Iščem kakšen test čelad kot je tale http://www.motoplus-web.com/index.php?opti...56&Itemid=8 ali podobno. Predvsem me zanima glasnost. Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado AGV, pa me zanima kako je s tem lepljenjem nalepk in druge šare na čelade.

Čelada je namreč modre barve (maddog) kar mi ni ravno všeč; ja, bile so druge barvne kombinacije, vendar nižji rang (rumena s črto po sredini) :whistle: :whistle: , pa niso mele pralne podloge :devil:

Zanima pa me, če se prodajajo (obstajajo) nalepke za čelado, za boljšo vidljivost motorista.

Predvidevam, da bolj svetla(kontrastna) čelada pripomore k vidljivosti (seveda samo pri oblačnem vremenu ali ob jutrih/večerih)...

No, če pa se motim, da bi mi kakšna flika pomagala, da me 10% voznikov prej opazi, pa mi povejte, da si izbijem idejo iz glave :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker kopujem novo čelado znamke Nolan, me zanima ali je vse modele mogoče dobit v izvedbi bele barve(nepobarvane), ker imam namen pobarvat čelado sam z airbrushom. Kje je mogoče dobit take čelade?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo kakšen novejši primerjalni test čelad. Iščem vsepovsod pa ne najdem nič pametnega. Res pa je da ne znam nemško :headbang: in me to malo omejuje. Iščem kakšen test čelad kot je tale http://www.motoplus-web.com/index.php?opti...56&Itemid=8 ali podobno. Predvsem me zanima glasnost. Hvala in LP

Slovenski motoristični trg je preskromen, da bi lahko tudi naši novinarji izvajali resne, korektne, neodvisne, primerjalne teste čelad. Še največ takšnih testov boš zato našel v tujem tisku, ki ima precej večje motoristično zalednje in si lahko privošči tovrstne stroške.

Sicer pa je primerjalne teste in novinarske ocene čelad dobro brati z zdravo mero rezerve. Motoristi se namreč med sabo precej razlikujemo in na dobro počutje v čeladi pomembno vplivajo številni dejavniki, ki jih primerjalni testi zanemarjajo: krogotok zraka na motociklu, način vožnje vsakega posameznika, drža in velikost motorista, občutljivost na hrup, prilagajanje nagiba vetrobranskega stekla, itd. Še najbolje bi bilo, če se sam, na svojem motorju, prepričaš v primernost izbranega modela, tako, da izkoristiš brezplačne testne vožnje, ki jih ponujajo nekateri prodajalci. Noben vzporedni test in noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado AGV, pa me zanima kako je s tem lepljenjem nalepk in druge šare na čelade.

Čelada je namreč modre barve (maddog) kar mi ni ravno všeč; ja, bile so druge barvne kombinacije, vendar nižji rang (rumena s črto po sredini) :whistle: :whistle: , pa niso mele pralne podloge :devil:

Zanima pa me, če se prodajajo (obstajajo) nalepke za čelado, za boljšo vidljivost motorista.

Predvidevam, da bolj svetla(kontrastna) čelada pripomore k vidljivosti (seveda samo pri oblačnem vremenu ali ob jutrih/večerih)...

No, če pa se motim, da bi mi kakšna flika pomagala, da me 10% voznikov prej opazi, pa mi povejte, da si izbijem idejo iz glave :rolleyes: :rolleyes:

Ker kopujem novo čelado znamke Nolan, me zanima ali je vse modele mogoče dobit v izvedbi bele barve(nepobarvane), ker imam namen pobarvat čelado sam z airbrushom. Kje je mogoče dobit take čelade?

Hvala

Čelade, ki so izdelane iz brizgane plastike (takšnih je več kot 80%), lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, razna lepila …) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Ne vemo, kako agresivno lepilo je na nalepki in kako bo material ob stku z nalepko reagiral, zato na čelade iz brizgane plastike ne nanašajte nalepk, barv, bencina ali drugih kemičnih sredstev in pri ravnanju z njo skrbno upoštevajte proizvajalčeva navodila. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito.

Čelade iz kompozitnih materialov so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom, vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana le lupina, vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja pa so še vedno izdelani iz brizgane plastike. Poleg tega je treba vedeti tudi, da lahko čelada, zaradi nepooblaščenih posegov v varnostne elemente, izgubi proizvajalčevo, s homologacijo zagotovljeno, varnostno garancijo. Tudi zato odsvetujem vse nepooblaščene posege v konstrukcijo čelade. Pred kakršnim koli posegom v vitalne dele čelade se obvezno posvetujete s proizvajalcem ali njegovim predstavnikom v Sloveniji.

Nepobarvanih (belih) čelad žal nimamo v ponudbi, sicer pa za airbrush poslikavo originalna barva čelade ni pomembna. Če se boš že lotil projekta poslikave čelade, bo moral mojster v vsakem primeru čelado povsem razstaviti, potem zbrusiti lak ter barvo z zunjanje školjke in šele nato na novo pobarvati čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arai...me zanima kak dolgo bi vzdrzala kaka druga :whistle:

Če te res zanima probaj, in zakaj katera druga vrhunska čelada ne bi zdržala tako dolgo? Kak tehten argument?

Takšne teste pač mora prestati vsaka čelada če želi dobiti homologacijo za prodajo v EU oz. certifikat CE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Zanima me kaj pravite kej na čelado Nolan N84,kako je kej z glasnostjo, če te zunanji, zatemnjeni vizir kej moti... Pa, če se jo splača kupit, al nej gledam kej drugega v tem cenovnem razradu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, a imate kake akcije trenutno oz. planirate kakšne posezonske popuste čelad?

LP

Mislim, da bo s 1.10. znižanje čelad iz zaloge... Nolan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

še jaz bi rad delil svoje izkušnje pri nakupu čelade, saj bo morda komu to tudi v pomoč...

Imam naked motor (FZ6N) in do sedaj sem imel čelado Bieffe, ki ni bila ustrezna za na ta motor...verjetno tudi za kakšenga skuterja ne. Čelado mi je pri večjih hitrostih začelo privzdigovat, ful je bila glasna in sčasoma se je očitno posedla in mi postala prevelika.

Kmalu po nakupu motorja sem videl, da bo potrebno zamenjati čelado. Pregledal sem ves forum v zvezi z čeladami in si ustvaril zametek celotne ponudbe čelad na našem tržišču.

V ožjem izboru sem imel: Arai, Shoei, X lite (Nolan), Schubert, Shark in AGV. Vse te čelade sem tudi preiskusil v raznih salonih.

Kasneje sem se odločil čelade peizkusiti tudi na motorju (tam kjer imajo to možnost). V Ljubljani sem šel tako v TC motoshop in probal Schubert C1 (preklopno) in R1 (integralno). C1 moram rečt da je me je presenetila z majhnim šumom in ful imajo dober sistem vgrajenih sončnih očal. Tudi pri večjih hitrostih je bila čelada na svojem mestu in občutek je bil dober. Tudi šum ni bil prevelik zaradi tega ker je preklopna čelada. KAsneje sem probal tudi Nolanovo N102 (preklopna), pa je bila na mojem motorju precej bolj glasna (nad 130 km/h). Drugih pripomb čez to Nolan čelado nimam. Tudi oni imajo dober sistem VPS zatemnjenega senčnika, kateri ti prekrije zgornji del vizirja. Pa še vgradiš si lahko BT za komunikacijo.

Sprobal sem potem še integralno čelado Schubert R1. Super čelada in tudi okoli vratu ti dobro zapre. Tudi tiha je verjetno zaradi tega. Cena cca 380 €. Barve in oblika čelad je tipično "nemška". Čelada ni atraktivna in je pusta in me zato nekako ni do končno prepričala (čeprav v prvi vrsti nisem gledal iz vidika všečnosti).

Kasneje sem sprobal še Nolan Xlite 701 R. Čelada mi je sedla ful dobro. Šel sem tud na testno vožnjo - super čelada. Skoz je bila na mestu in komot sem se peljal 180 km/h +. Prodajalec mi je ponudil tudi testno s popustom, ker ni bila veliko rabljena. Sem se že skoraj odločil, vendar imajo zelo malo grafik pri modelu 601 in 701 mi barve niso preveč všeč. Ful mi je pa padla v oči 801 RR Moto GP replica. Samo je bila 470 €. Je pa res, da vse X-lite kompozitne, kar je tudi določena prednost.

Vsi ki kupujete, prosim upoštevajte nasvet g. Kompare, in če imate možnost, preizkusite čelado na motorju. To je prepričalo tudi mene!

Najprej sem se sploh lahko opredelil, ali hočem imeti preklopno ali integralno. Odločil sem se za integralno.

Zahvalil bi se tudi TC-ju in KMC-ju, ker sem lahko pri njih sporobal čelade. Prav tako sem poklical v Nolan v Velenje in so mi je g. Kompare vse lepo razložil, kar sem želel vedeti.

Na koncu sem kolebal med Schubert R1, Shark KWX in Nolan Xlite 801 RR (Moto GP). Odločil sem se za slednjo, čeprav mi je pri Schubertu ful všeč sistem vgrajenih sončnih očal. Še isti dan sem šel na Lošinj in potem čez par dni nazaj. Čelada je svetovna in sem ful zadovoljen z njo. Med vožnjo na morje sem vozil z nasmeškom, ker sem bil do sedaj vajen čisto drugačne in neustrezne čelade. Čelado sem sicer kupil pri tretjem prodajalcu, ker je imel edini mojo velikost na zalogi. Dogovorila sva se še za nek popust...volk sit in koza cela.

Za Arai in Shoei se nisem odločil, čeprav verjamem da sta verjetno najboljši čeladi na trgu. Cene teh čelad so od 500 ali 600 € navzgor. Čeprav naj ne bi gledali na denar, ko kupuješ čelado, je zame vseeno to preveč.

Za nolan sem se odločil, ker mi je čelada res lepo sedla in sem jo lahko probal na motorju (sicer 701). Zelo pomembno mi je tudi to, da ima Nolan najboljši support v Sloveniji, kar je razvidno že iz raznih forumov. To je zelo velik plus za Nolan in sem jo delno kupil tudi zaradi g. Kompare in ker vem da skuša pomagati in ustreči vsakem lastniku čelade in je zelo fer. Zame je zelo pomembno, da dobim vizir v kratkem času in nadomestne dele, če jih potrebujem!

To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Zanima me kaj pravite kej na čelado Nolan N84,kako je kej z glasnostjo, če te zunanji, zatemnjeni vizir kej moti... Pa, če se jo splača kupit, al nej gledam kej drugega v tem cenovnem razradu.

Jo mam in ni slaba, ampak ma svoje pomanjkljivosti. VPS je, ko je dvingnjen ZELO glasen (mocno zvizga). Plus to da ga uporabljam ZELO redko. Samo ce vozim naravnost proti soncu. Tudi sama celada je precej glasna in to ne pri ekstremnih hitrostih. Ze pri okoli 100km/h rata pestro. Drugace pa udobna. Tudi cena ni pretirana. Sam sem jo dobil za 230 in drobiz v TSC Laba z vso opremo: Pinlock, VPS, usmerjevalnik izdihanega zraka in protiveterna zascita pod brado.

Ce bi kupoval se enkrat bi nabavil kaj drugega, ce bi imel € :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo mam in ni slaba, ampak ma svoje pomanjkljivosti....

Joj, sedaj sem pa res zbegan, rossie pravi da je čelada super, da ni problema z vps vizirjem, ti pa praviš da je glasna in da vps šumi :unsure: :unsure:

Potrebujem še tretje mnenje :whistle: :blush: g. Kompare, če se boste v tej temi kej oglasili, bi prosil za kakšen nasvet :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!