Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

OLA!

Mam eno vprašanje. Rad bi si zatemnil samo centimeter ali dva od gornjega roba vizirja. Je ko počel kaj podobnega? obstaja kakšna folja (podobna temnenju vvtomobilskih stekel) ali kak nanos? Anything?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, jaz sem pri manjši prometni nesreči poškodoval čelado (Shoei Raid, 280€)-avto mi je zaprl pot, po prevalu čez avto, preden sem pristal na hrbet, sem s čelado udaril ob cesto. Udarec se mi je zdel blag oz sem bolj podrsal. Prosim vas za mnenje ali bi jo lahko še naprej uporabljal ker na njej razen odrsane barve na opazim poškodb.

Hvala

post-16088-1186067345_thumb.jpg

post-16088-1186067921_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecinoma je nasvet v takem primeru, da si raje kupi novo...

Ce je pa res problem v denarju (kar obicajno je) je pa stvar taka :naughty: ...

Ko pridem v sluzbo dam vse stvari skozi rentgen(varnostni pregled).

Tako gre tudi celada skozi in ob neki priliki mi je varnostnik povedal, da moja pa se ni bila nikoli butnjena...

V glavnem, da se ne spuscam v detajle, da se videt kje so razpoke...vsaj tako mi je zatrdil varnostnik?

Bo pa mogoce Kompi ali kak drug strucko vedel povedat bolj tocno, ce je sele razpoka v notranjosti, vidna na rentgenu,

znak, da je celada zanic, al je zanic tudi, ce take razpoke ni videt in da ves, da je bilo udarjena...

Kompi - so mozne razpokice ( ne vidne prostemu ocesu) ze tovarnisko?

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje tu ni fora v razpokah ampak v tem da je notranjost prevzela določeno silo in se s tem deformirala v toliksni meri da naslednjič te sil vec ne bo "predelala". Saj ce ti 10x cist rahlo podrsas bos verjetno res prezivel kljub temu da je celada za v smeti ampak v koncni fazi je treba vedno racunat da se zna zgodit tud kaj bolj neprijetnega in takrat pride najbolj do izraza njena kakovost. Ne vem, ce nimas zdaj dnarja si pa drugo kupi vsaj konc sezone ko bojo znizanja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OLA!

Mam eno vprašanje. Rad bi si zatemnil samo centimeter ali dva od gornjega roba vizirja. Je ko počel kaj podobnega? obstaja kakšna folja (podobna temnenju vvtomobilskih stekel) ali kak nanos? Anything?

Hvala!

Jst sm si v bližnji nam severni državi nabavu zadevo, ki jo najdeš tukaj-> http://www.sunax.de/. Zadeva funkcionira presenetljivo dobr(pa še ¨prenosna¨ je-jo vzameš in zatakneš v drugo čelado)-pa ko se začne mračiti jo lahko odstraniš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, sedaj sem pa res zbegan, rossie pravi da je čelada super, da ni problema z vps vizirjem, ti pa praviš da je glasna in da vps šumi :unsure: :unsure:

Potrebujem še tretje mnenje :whistle: :blush: g. Kompare, če se boste v tej temi kej oglasili, bi prosil za kakšen nasvet :whistle:

Kako se obnaša čelada je veliko odvisno tudi od motorja ki ga voziš. Vsak motor ima drugačen tok zraka in ta vpliva na obnašanje in glasnost čelade. Edini način da boš zanesljivo vedel je, da čelado preizkusiš na svojem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, sedaj sem pa res zbegan, rossie pravi da je čelada super, da ni problema z vps vizirjem, ti pa praviš da je glasna in da vps šumi :unsure: :unsure:

Potrebujem še tretje mnenje :whistle: :blush: g. Kompare, če se boste v tej temi kej oglasili, bi prosil za kakšen nasvet :whistle:

Sam neki bom reku: Pelji, potem kupi :)

Mislim da jih imajo pri Compaco za testirat. Mogoce tudi kje v Ljubljani in okolici (kmc, tc, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, do Velenja imam kar dolgo, da bi samo zaradi testa čelade hodil ke. Poleg tega pa razmišljam, če je N84 sploh dovolj dobra, ker je vse več negativnih mnenj o njej ko sprašujem naokoli... :rolleyes: :rolleyes:

Pa še nekaj, a so kompozitne čelade res toliko varnejše, ali so samo lažje? :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, do Velenja imam kar dolgo, da bi samo zaradi testa čelade hodil ke. Poleg tega pa razmišljam, če je N84 sploh dovolj dobra, ker je vse več negativnih mnenj o njej ko sprašujem naokoli... :rolleyes: :rolleyes:

Pa še nekaj, a so kompozitne čelade res toliko varnejše, ali so samo lažje? :unsure: :unsure:

Glej, če je čelada CE homologirana potem tu ni težav. Razlike niso tako velike. Kompozitne čelade so lažje in posledično udobnejše. To je glavni point. Kar pa se nakupa tiče lahko brez problema kupiš kakšno za 600€ bo hudo kvalitetna, predvsem pa ne bo glasna, ker se lahko zgodi, da te bo po eni uri začela glava hudičevo bolet in je pač ne boš mogel nosit. Potem pa bo lepo doma na polici čisto tiha. Pa še to: ali si dovolj bogat, da si lahko privoščiš kupovati poceni?

Če čelade ne boš preizkusil na svojem motorju boš pač nosil riziko, da je lahko tudi najdražja čelada zelo glasna. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm si v bližnji nam severni državi nabavu zadevo, ki jo najdeš tukaj-> http://www.sunax.de/. Zadeva funkcionira presenetljivo dobr(pa še ¨prenosna¨ je-jo vzameš in zatakneš v drugo čelado)-pa ko se začne mračiti jo lahko odstraniš.

Huda zadeva!

Me zanima, če bi jo poslali po pošti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, če je čelada CE homologirana potem tu ni težav. Razlike niso tako velike. Kompozitne čelade so lažje in posledično udobnejše. To je glavni point. Kar pa se nakupa tiče lahko brez problema kupiš kakšno za 600€ bo hudo kvalitetna, predvsem pa ne bo glasna, ker se lahko zgodi, da te bo po eni uri začela glava hudičevo bolet in je pač ne boš mogel nosit. Potem pa bo lepo doma na polici čisto tiha. Pa še to: ali si dovolj bogat, da si lahko privoščiš kupovati poceni?

Če čelade ne boš preizkusil na svojem motorju boš pač nosil riziko, da je lahko tudi najdražja čelada zelo glasna. :closedeyes:

Ok, vidim da bo res najbolje da jo bom stestiral na svojem motorju :trance_33_sleep:

Kaj si pa hotel povedati s tem odebeljenim? OK, za prvo razumem pač da tudi najboljše čelada ne ustrezajo vsem. Drugo pa... ''poceni'' je tko...zlo subjektivno... za nekoga je poceni čelada za 60€, za drugega pa za 300€ :rolleyes: :rolleyes: Pri meni bi bil zgornji limit prav nekje 300€ no... vem da vsi pravijo da naj se pri opremi ne ''špara'' samo, lih najboljše si pa ne more vsak privoščiti. :alien1: :rolleyes: :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam neki bom reku: Pelji, potem kupi :)

Mislim da jih imajo pri Compaco za testirat. Mogoce tudi kje v Ljubljani in okolici (kmc, tc, ...)

Seveda jih lahko testiraš v KMC-ju. Kar oglasi se...

LP, Matjaž - KMC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem želel povedati da je 600€ poceni. Je kar konkretno drago ampak če si lahko privoščiš in če ti čelada paše potem zakaj ne. Z poceni kupovanjem sem mislil šparanje pri recimo stroških potovanja do Velenja ali kakšne druge štacune, kjer ti bodo omogočili testno vožnjo in pa tudi tako na splošno. Sem na lastni koži že izkusil kako je to, ko kupiš nekaj poceni pa potem ne odgovarja in je pač treba se zateči k kvalitetni opremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OLA!

Mam eno vprašanje. Rad bi si zatemnil samo centimeter ali dva od gornjega roba vizirja. Je ko počel kaj podobnega? obstaja kakšna folja (podobna temnenju vvtomobilskih stekel) ali kak nanos? Anything?

Hvala!

Jaz bom to naredil v čez vikend, ker jutri dobim folijo. Mojster, ki temni avtomobilska stekla pravi da je to že počel, vendar se ne obnese. Menda se folija hitro strga, ker se razteza precej drugače kot vizir. Bom poročal kakšen bo rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če je ma kdo od madhead (louis) čelado za cross..rabu bi jo za supermoto za tistih par obiskov na pisti..

kako se kej obnese?

al pa če ve kdo za kako dost ugodno varianto za cross čelado

hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima s čim čistite vizirje in čelade?kakšno čistilo in krpa?

samo mokra mehka krpa pa še to zelo nalahko..pa s suho obrišeš..mikrofibra cunja..vsaj jest ne uporabljam druzga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda zadeva!

Me zanima, če bi jo poslali po pošti :hmm:

Takšno senčilo najdeš v Louisovem katalogu KLIK, vendar prej preveri, če ga boš lahko uporabljali na svoji čeladi. Npr. pri čeladi Shark RSF2 ne moreš nikakor takšno senčilo zatakniti, med školjko in oblazinjenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima s čim čistite vizirje in čelade?kakšno čistilo in krpa?

Mokro cunjo ali pa papirnato brisačko čez vizir, pa nekaj časa pustiš da se muhe oz. karkol je že gori namoči, potem pa z občutkom obrišeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm si v bližnji nam severni državi nabavu zadevo, ki jo najdeš tukaj-> http://www.sunax.de/. Zadeva funkcionira presenetljivo dobr(pa še ¨prenosna¨ je-jo vzameš in zatakneš v drugo čelado)-pa ko se začne mračiti jo lahko odstraniš.

GADDAMNIT!! ZAKAJ MAŠ MOJO SLIKO?!?!?!!? :lol:

tenx za link. zgleda obetavno!! Čakam poštarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima s čim čistite vizirje in čelade?kakšno čistilo in krpa?

Mokro cunjo ali pa papirnato brisačko čez vizir, pa nekaj časa pustiš da se muhe oz. karkol je že gori namoči, potem pa z občutkom obrišeš.

točno tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako

Tako sm tudi jaz čistil vizir, pa sem odkril en BUG. Vizir sem spucal u nulo, pred odhodom iz kampa, potem pa me je ujel dž. voda je kar stala na vizirju, tud na avtocesti. na prvem počivališču sem vizir opral z milom za roke. sum im, da sem takrat razmastil vizir in se voda ni več lepila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V lojzu sem tudi že to videl!

Takšno senčilo najdeš v Louisovem katalogu KLIK, vendar prej preveri, če ga boš lahko uporabljali na svoji čeladi. Npr. pri čeladi Shark RSF2 ne moreš nikakor takšno senčilo zatakniti, med školjko in oblazinjenje.

hvala, ma sem me je dobra motoristična duša usmilila....dobim čez kašen teden.... :naughty:

javim kako se odnese...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!